Jump to content

Moto Zajednica

Isle of Man TT

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Jos smo u Londonu, bice, samo da dodjemo kuci i malo sredimo slike i snimke.

Jos nismo nista ni pregledali, vozili smo, stigli ovde veceras.

 

Ih kako vam zavidim! :D

 

Ne zabušavaj, kači snimke, čekamo... I onako je pinta piva po 5 funti tu, greota da bacaš pare, sređuj video :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo jednog kratkog izvestaja za sve one koji bi pozeleli da odu na IOM TT...

 

Ukoliko se ide motorom, ferry se mora rezervisati skoro godinu dana unapred. Mi smo to uradili na dan kada je objavljen raspored treninga i trka (u avgustu 2011) i pored toga nismo dobili bas termin koji smo zeleli (1-5.juna) vec pomeren za neki dan (3-7.juna). Tada se u sustini ni ne zna prava cena koja se objavljuje u februaru sledece godine i placanjem se potvrdjuje rezervacija, ukupno 184 GBP (povratna za jednu osobu i motor). Ko ne plati, racuna se da je odustao i to su sporadicna mesta koja se pojave kasnije. Posto samo jedna kompanija vrsi prevoz, lako je videti da li ima slobodnih mesta. Ko ide peske, karata ima uvek.

 

Slicna situacija je i sa smestajem, mora se rezervisati isto skoro godinu dana unapred. Isto vazi i za kampove kojih ima jako puno i pojedini su neslucenih razmera. Mi smo rezervisali Glen Dhoo kamp na izlasku iz Douglasa, za 4 noci, ali smo bili u obavezi da platimo 5 noci, ukupno 40 GBP. Ovaj kamp je po meni dobro pozicioniran, na samom izlasku iz grada je, glavni izlaz je na put kojim se odvijaju trke, ali sa zadnje strane ima pomocni izlaz kojim se izlazi dok trke traju i dobro je povezan sa bitnim mestima za gledanje.

 

Mesta za gledanje su rasporedjena na skoro svim zanimljivim lokacijama. Najzanimljivije lokacije podrazumevaju placanje celodnevnog ulaza od 3 GBP, osim ciljnog pravca gde je glavna tribina i gde je ulaz 20GBP (mada smo mi usli na blef). Obisli smo skoro sva mesta u Douglasu i okolini i najvise nam se dopao Braddan Bridge, dupla "S" krivina sa blagim nagibom na koju se dolazi posle dugackog pravca posle Quarterbridge-a. To je ujedno i dobra pozicija, obzirom da je bas ispod mosta jedni put koji povezuje deo u i izvan kruga kojim se voze trke, a otvoren je sve vreme. Takodje, u porti crkve odakle se gleda, zene iz okoline prodaju domace kolace po pristojnim cenama.

 

Program trka i treninga je veoma podlozan promenama, najcesce usled vremenskih prilika tj. neprilika. Cesto se menja i raspored koji se objavi samo dan ranije. Ako padne kisa pa prestane, ceka se da se osusi staza, tako da prva trka moze da pocne tek popodne. Nema planiranja i potrebno je strpljenje. Trke se odrzavaju svakog drugog dana, tako da je staza/put otvoren izmedju i moze se provozati stazom. Treba voditi racuna da je deo staze tz. Mountain Course uvek jednosmeran u pravcu kojim se voze trke, tj. od Ramsey-a prema Douglasu. Vodic za trke postoji da se kupi i kosta neverovatnih 15 GBP, a ako je za utehu uz njega se dobija i jedan magazin o TT-u.

 

Tokom tih dana organizovano je i mnostvo raznih desavanja na raznim lokacijama, a brosuru o tome dobijete vec uz kartu za ferry. Naka od tih desavanja su kros trke na plazi, velika parada/show na promenadi pored mora, svirke, izlozbe...

 

Sto se tice piva, cena je kao i u celoj GB, nekih 3-4 GBP pinta (nesto preko 5dcl). Najjeftinije pivo na ostrvu je Okells (2,7 GBP), u pitanju je Ale pivo bas sa Mana.

 

Evo i nekoliko slika...video ce biti kasnije dok se sredi.

post-1793-0-58970400-1339534831_thumb.jpg

post-1793-0-30348700-1339534886_thumb.jpg

post-1793-0-13349000-1339534903_thumb.jpg

post-1793-0-18049200-1339534917_thumb.jpg

post-1793-0-77332000-1339534943_thumb.jpg

post-1793-0-16593700-1339534956_thumb.jpg

post-1793-0-39425900-1339534967_thumb.jpg

post-1793-0-46118300-1339534979_thumb.jpg

post-1793-0-84297100-1339534995_thumb.jpg

post-1793-0-72395000-1339535004_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nista ti ovo ne valja doktore :zvizduk: ...

 

..Nego kazi ti nama, barem ugrubo, koliko je to u evropskom dinaru (kojeg mozda i ne bude dok ja krenem) da ja pocnem da skupljam...pa tamo negde Boze zdravlja za koju godinu, da se iznenadim za neki rodjendan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Nista ti ovo ne valja doktore :zvizduk: ...

 

..Nego kazi ti nama, barem ugrubo, koliko je to u evropskom dinaru (kojeg mozda i ne bude dok ja krenem) da ja pocnem da skupljam...pa tamo negde Boze zdravlja za koju godinu, da se iznenadim za neki rodjendan .

MNOGO..VERUJ MI...tamo se naplacuje vazduh na pumpi ako hocesh da proverish ili napumpash gumu... :staa2: skupo je ali vredi svaku funtu...putevi,predeli,klopa i gostoprimstvo totalno sam promenio sliku o engleskoj i englezima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ pronto

 

Funta ti je prosecno oko 1,3 eura...znaci uvecas one cene za 30% i to ti je to.

Sto se piva tice, ja sam poceo zarko da zalim sto se ti ale-ovi ne prodaju kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Di to ima da se nadje ?

Koliko je meni poznato i odakle sam skinuo,za sada samo na racing for me. Bice uskoro sigurno i na "javnim" torent sajtovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Jel i na taj racing for me torent ili sta ?

Jeste ali je zakljucan za registraciju. Treba ti pozivnica nekog clana. A clan da bi dobio pravo da nekog pozove treba da ispuni odredjene uslove. Ako mi iskrsne invitation,poslacu ti da se registrujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa daj nam torent fajl, valjda može da radi i bez naloga?

 

Ne može.

 

Mislim, ne može da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Možeš i da napraviš torent od toga :)

Jel ima neko pozivnicu za taj sajt? Tražio sam u nekoj temi poodavno al nisam dobio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja koristim tuđ nalog.

 

Trenutno skupljam materijal za put vozom od Bdpst do Bgrd koji traje 8 sati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Možeš i da napraviš torent od toga :)

Jel ima neko pozivnicu za taj sajt? Tražio sam u nekoj temi poodavno al nisam dobio.

Reci mi,jel ti neko obecao da ce javiti kad bude imao?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ja pokusavam vec neko vreme da skinem, ali nikako da oslobode slotove za besplatno skidanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja