Jump to content

Moto Zajednica

vadjenje/skidanje katalizatora GSXR K9

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Planiram da skinem katalizator, tj. da izvadim ono sace iz njega. Interesuje me sta vi mislite o tome, svi saveti su dobro dosli s obzirom da se ne razumem mnogo a misljenja su jako podeljena. Jedni mi pricaju da to sto pre uradim i da katalizator gusi motor, da je lose gorivo, da ce motor bolje ici, manje trositi i bolje se cuti - ZBOG CEGA SVE TO I RADIM, znaci zvuk je ono sto mene interesuje. Drugi mi pricaju da cu time potpuno poremetiti rad motora, da ce raditi neravnomerno, da moram da menjam mapu, pominju neku sondu, exap ventil... ne razumem se :neznam:

 

U pitanju je motor GIXXER K9 750, ima akrapovic i u izuzetnom je stanju i zao mi je da nesto sjebem pa vas molim za misljenje pre nego se odlucim za akciju :D Inace, u motor nikad nije sipan onaj obican bezolovni ako to ima iakakve veze sa bilo cim (zacepljenjem)...

 

 

Siguran sam da je vec nesto na ovu temu pisano ali pretrazivajuci forum nisam nasao nista tako da ako je bilo negde reci o svemu molim vas da me neko uputi a moderatori nek obrisu post ako je problem...

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

slusaj 'vako brate,

kao sto mozes da vidis u mom profilu, ja imam gsx-r 750 k8, preso 4500km, da kazem nov motor,(crno narandzasti) imam fabricki auspuh, i nameravam da u skorije vreme kupim neki bolji... E sad posto mislim da je akrapovic precenjen cuo sam da ima neki lik sto pravi do jaja race ausphue za 150-200 evra po zelji, i nameravam da kupim jedan. (kazu da je zvuk dobar, oblik biras ti itd itd..)

Takodje cuo sam da kad skines katalizator, motor se jace cuje i brze ide, al jbg, da katalizator ne treba ne bi ga stavili u fabrici. Takodje sam cuo da kad skines katalizator motor ce ti raditi dobro odredjeno vreme pa onda krecu kvarovi...

A posto je moj motor nov, a kolko vidim tvoj jos noviji, ja to ne bih radio ni u kakvom slucaju, je*i ga ako ne moze akrapovic da napravi zvuk kakav zelis, onda ti tu nista ne pomaze...

Samo moje subjektino misljenje!

Ajte ljudi pisite, i mene zanima ovo :) pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

@mare gsxr750

 

Hvala na savetu. I meni je zao da ga **ebem zato se i raspitujem. Sto se tice akrapovica, ne bi se bas slozio, znam 2 decka koji imaju ful akrapovic, znaci top i celu granu i zvuk je neverovatan. Jbg, ja imam samo top (racing line 1), ne daje mi se jos 1000e a mnogi ljudi mi kazu da je njima zvuk sasvim ok ali meni se svidja opet malo jaci i da rezi, a svidja mi se i kad ono ispucava :lol:

BTW, ta kombinacija boja koju imas na suzi je najlepsa sto postoji :takoje:

 

@acim

 

Ma ne znam, meni to sto ti kazes ima smisla ali ljudi me zbunjuju, kazu da neka sonda meri rad katalizatora, da javlja neku gresku, pomjinju promenu nekog ugla ventila, jbg, videli da imaju budalu ispred sebe pa mogu da mi pricaju sta hoces :neznam:

 

Jos poneki savet ne bi skodio...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pogledaj i sam koliko kablova je zakačeno na auspuh, pa ćeš videti. Najčešće je to lambda sonda, ponegde exup (to nije sonda) i to je to, motor nema pojma u kakvom stanju mu je katalizator. Katalizator je u stvari snop cevčica ili saće od posebnog materijala koji se usijava pri protoku gasova i koji tako sagoreva ono što nije sagorelo. Skidanjem se povećava protok, pa i snaga. Možda su ti pominjali povratne gasove, koji utiču na izduvne ventile, ali će sami ventili biti ugroženi tek ako potpuno skineš auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
A catalytic converter (colloquially, "cat" or "catcon") is a device used to reduce the array of emissions from an internal combustion engine. A catalytic converter works by using a catalyst to stimulate a chemical reaction in which the by-products of combustion are converted to produce less harmful and/or inert substances, such as the very poisonous carbon monoxide to carbon dioxide. In automobiles, this typically results in 90% conversion of carbon monoxide, hydrocarbons, and nitrogen oxides into less harmful gases.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

@acim

 

Hvala druze, videcu da to onda uradim ovih dana. I meni to nije bilo logicno, ne razumem se mnogo u mehaniku ali bilo bi mi logicno da bilo kakav uredjaj koji vrsi neko merenje (sonda) mora da stoji posle katalizatora a ne pre i to sam i prokomentarisao ali onda mi neko rece nesto vezano za te povratne gasove i tu sam se zbunio skroz :stabre:

 

Hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Konsultuj se sa Vesketom sa foruma oko skidanja katalizatora..

Kupio je Akrap Megaphone bas za K9 600 i nije se cuo bas nesto.. onda je izvadio katalizator i kada motor radi u leru spadaju crepovi sa kuće a kamo li kad zabodes gasss..

Bolje uzmi neki Leo Vince stavi samo top!

 

Inače na K7 su šire izduvne grane i motor ima bolji zvuk sa njima, a pasuju na K8-9-10 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Najbolje je kupiti street legal top, ali da mu se skida dB killer, onda imaš i motor za stazu, a i na ulici nećeš biti previše upadljiv po zvuku. Skidanje katalizatora neće povećati buku ako top pozadi odradi kako treba, odnosno ako nije potpuno otvoren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi u kom podrucju sonda meri pa ces znati(nna nekim autima se nalazi jos jedan dodatni senzor koji meri a bogami jos i kontrolise rad motora na osnovu toga, mada mislim da na motociklu nije tako)

 

P.S. Katalizator ne radi na principu nikakvog zagrevanja izduvnih gasova, nego materijal od koga je napravljen(hemijski elementi- razlikuju se u zavisnosti od proizvodjaca) pospesuju hemijsku reakciju(zato se i zove katalizator kao i svaki drugi u hemiji) tako da je rezultat manje ugljen monoksida, ugljovodonika(alkana, alkena i alkina) i nekih stetnih oksida, posebno azotnih oksida koji su odgovorni(narocito mono azotni oksidi NOx) za smog i ostale veoma lepe pojave u prirodi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

@gojko

 

Znaci u tome je fora (sire izduvne grane) sa K7. Naime, ovo sam i odlucio kad sam cuo jedan K7 koji ima fabricki auspuh, ono malo govance, naravno izvadjen katalizator i cuje se bolje nego moj... Odusevio sam se i doneo odluku da i ja to uradim jer ja jos imam akrapovic top :nanana:

 

@acim

 

Druze, meni auspuh jeste potpuno otvoren, akrapovic racing 1, nema nikakvih pregrada, skroz je supalj, to jest tako izgleda...

 

 

Aj molim vas za jos neko misljenje oko ove potrosnje... Zbog cega se povecava??? Ovaj decko koji vozi K7 sa fabrickim au i izvadjen kat mi je rekao da je kod njega suprotan efekat, da mu trosi, 1-2l manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Oterao sam motor da mi skinu katalizator. Razgovarao sam sa ljudima koji su to vec radili i odlucio da skinem jer su svi bili zadovoljni. Naravno sa razlicitim utiscima, jedni kazu da motor manje trosi (mada po meni nema smisla ni manje ni vise), da im se manje greje motor, da manje smrdi gorivo, da imaju vise snage... itd...itd... Uglavnom svi su se slozili da se motor mnogo bolje cuje a to je ono zbog cega sam se ja odlucio na ovaj potez.

 

Nek ostane otvorena tema cisto da bih Vam za par dana javio utiske, onako najobjektivnije, koliko trosi, kakav je zvuk i ostale utiske ako ih bude bilo.

 

Hvala na brzim odgovorima i angazovanju.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

@ NESKROMAN

 

hahahaha, hvala brate, koje je tvoj boje?

ajde reci mi molim te kako ce da se ponasa posle par dana :) ? :D

ja jos necu da skidam katalizator, samo cu da stavim auspuh novi :D

kolko je tvoj taj akrapovic kostao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Inace, nisam nista uradio jer mi je majstor danas rekao da je motor za americko trziste i da je sve spojeno i da bi mu trebalo 3 dana da sve skine, isprazni i vrati. On je mislio da samo isprazni katalizator ali navodno mora da skida i hladnjak i sve da bi izvadio napred. Tako da cu to raditi tek na kraju sezone kad ON bude imao vremena...

 

@mare gsxr750

Skroz crni... Nisam ga ja kupio ali akrapovic je oko 500-600e (taj racing line 1)

 

Jbg, uz svu dobru volju... Ne vredi... Inace, cuo sam nekoliko GSXR, sto K7, sto K8, K9 sa skinutim katalizatorom i zvuk je brooooka. I jos nekoliko sa full granama ali to je 1300e... A oni sto su stavili samo top nisu mnogo dobili. ALi naravno, probaj, voleo bi da cujem i tvoja iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Ja vozim K9 600 i pre nekih 3500 km sam skinula fabrički auspuh sa sve katalizatorom (koji inače služi samo da smanji emisiju štetnih gasova) i stavila sam Leo Vince top, dok mi je granu, od exup ventila do topa, radio Robert iz Ade (koji je za svaku preporuku!!) i uradio je to za medalju! ( i za sitne pare)

Osim odličnog zvuka koji sam dobila, olakšala sam motor za 3-4 kg, a što se potrošnje tiče - ona je ostala ista.

Što se tiče boljeg rada motora, meni se čini da u većim obrtajima motor lakše "diše", ali to može biti samo moj subjektivni trip.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Vtr1000

Ja sam isekao katalizator,zvuk ubija,ali potrosnja ode gore,bar u mom slucaju na k9 600..i nabavio sam grane od k7,sto svakom preporucujem,posto su sire od k8,i u fabrici kazu da im je greska u sirini grana..i da imao sam akrapovica megaphone gp seriju i sa njom nije na leru moglo da se stoji pored motora,sad sam uzeo skorpiona i extra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Ja sam isekao katalizator,zvuk ubija,ali potrosnja ode gore,bar u mom slucaju na k9 600..i nabavio sam grane od k7,sto svakom preporucujem,posto su sire od k8,i u fabrici kazu da im je greska u sirini grana..i da imao sam akrapovica megaphone gp seriju i sa njom nije na leru moglo da se stoji pored motora,sad sam uzeo skorpiona i extra...

 

majke ti kolko ti vise trosi??

ja i dalje nznm koji auspuh da uzmem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Ih 4l... Nema logike da trosi bilo sta vise a 4l... No comment <_<

Ta 600 ne bi smela da ti predje 8l u loodilu... 4l vise LOL :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja