Jump to content

Moto Zajednica

Californication

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

tek sad sam zakacio ovu fenomenalnu temu i jos bolji opis onoga sto planiram da odradim...

panda svaka ti cast na svemu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Gde se ovo u srbistanu može organizovati? Verujem da i kod nas ima iskusnih vozača koji bi mogli isto ovo raditi, kao i ti Englezi. Čitao sam knjigu i pogledao film TOTR, jedino što sam 100% siguran da je nemoguće to zaista uvežbati ako nisi na putu bez saobraćaja i ako te ne prati neko i gleda gde grešiš.

 

Hvala tebi što si lepo preneo iskustvo, sa sve slikama. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

Fenomenalna stvar...mislim da na hungaroringu ima isto nesto slicno...kao da sam nacuo ali raspitujem se jos...

 

Steta sto su prijave bile samo do 15.juna jer sam citajuci tekstove vec u glavi otpisao put na more i planirao ovaj kurs...

 

pozdrav i cekam opis drugog dela... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hvala na ovako korisnim i lepim informacijama. Da imam para (i da znam engleski) ne bih se dvoumio ni sekundu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Fenomenalna stvar...mislim da na hungaroringu ima isto nesto slicno...kao da sam nacuo ali raspitujem se jos...

 

Steta sto su prijave bile samo do 15.juna jer sam citajuci tekstove vec u glavi otpisao put na more i planirao ovaj kurs...

 

pozdrav i cekam opis drugog dela... :)

 

Da ima nesto i na hungaroringu. Na njihovom sajtu postoji link za ovu skolu http://www.motorosak...anfolyamok.html i tu su date neke informacije. Google translate je posluzio da skontam sustinu onoga sto pise:)). Vjerujem da ni to nije lose pogotovo sto je to ipak najbolja staza u okruzenju na kojoj se izmedju ostalog vozi i F1. E sad kako sam shvatio cjene zavisi od nivoa. Npr za ovaj srednji nivo "Tempo" pise da kosta 45000ft a to je 170e. Pise da je dvodnevna obuka i da je 80% praksa, motor i oprema ukljuceni. E sad ako neko ima vise informacije neka napise vjerujem da ce nekome koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

Fenomenalna stvar...mislim da na hungaroringu ima isto nesto slicno...kao da sam nacuo ali raspitujem se jos...

 

Steta sto su prijave bile samo do 15.juna jer sam citajuci tekstove vec u glavi otpisao put na more i planirao ovaj kurs...

 

pozdrav i cekam opis drugog dela... :)

 

Da ima nesto i na hungaroringu. Na njihovom sajtu postoji link za ovu skolu http://www.motorosak...anfolyamok.html i tu su date neke informacije. Google translate je posluzio da skontam sustinu onoga sto pise:)). Vjerujem da ni to nije lose pogotovo sto je to ipak najbolja staza u okruzenju na kojoj se izmedju ostalog vozi i F1. E sad kako sam shvatio cjene zavisi od nivoa. Npr za ovaj srednji nivo "Tempo" pise da kosta 45000ft a to je 170e. Pise da je dvodnevna obuka i da je 80% praksa, motor i oprema ukljuceni. E sad ako neko ima vise informacije neka napise vjerujem da ce nekome koristiti.

 

To su te informacije...

Na sajtu lepo pise na slikama naziv kursa ispod pisu datumi i cene...

Definitivno jeftinije nego Bugarska a traje 2 dana...a sad da li toliko poucno i efikasno? Ostaje nam da sacekamo nekoga ko ce ici na taj kurs i da nam docara sve... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Hvala ti sto si podelio ovako iskustvo sa nama,objasnio si ga bash onako kako dolikuje :takoje:

uh voleo bih i ja pohadjati taj kurs... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Lep tekst. Ali ako hocete da ovo i pogledate nabavite 'twist of the wrist' sa prevodom koji su napisali nasi clanovi http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/50598-titlovi-twist-of-the-wrist/ , vec drugi put ga gledam. Preporuka za sve vozace motorcikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Pozdrav svima.Tek sada sam otkrio ove SJAJNE Pandine Tekstove i neverovatno su mi zanimljivi upravo zbog toga što mi je potrebno da učim i to mnogo.Imam 47 godina i tek pre par godina konačno sam dozvolio sebi da kupim motor i po prvi put sednem na njega kao vozač.Nežaleći za tim kako nisam sve ove godine i sl, važno je da sam, na moje ogromno zadovoljstvo, POČEO VOZITI MOTOR!!!AH, KOJI BLAŽENI DOŽIVLJAJI.NEOPISIVO.

Naravno, uz svo zadovoljstvo pojavio se i malo nezgodan problemčić a to je što ja ustvari uopšte nisam znao da vozim motor a priznaćete, motor je zaista poželjno znati voziti.U okruženju nemam prijatelje bajkere, a iz nešto malo kontakata shvatio sam da kolege odlikaši uglavnom nisu zainteresovane da odgovaraju na neka osnovna pitanja rezervisana za osnovce.

Zaista sam bio u prilici da često pročitam sadržaj sličan ovom:...i onda kupim ja motor i prvi put u životu sednem na njega i sedne i moja devojka, i onda lepo odemo na put od par hiljada kilometara a od toga petsto šesto po kiši,pa divne krivine...Pa dobro, znam da postoje vanredno talentovani ljudi iz bilo koje oblasti pa tako i vožnje motora, ali jako se malo piše o sticanju znanja prosečnih ljudi.

Nemam nikakav problem da priznam samome sebi da očigledno i nisam baš nešto talentovan po pitanju vožnje motora i kako stvari stoje neću pobediti ni na jednom takmičenju.

Ja hoću da naučim što više i što bolje kako bih još sigurnije i još lepše vozio, što solo što sa mojom ženom.

I tako, Ove sjajne informacije od Pande za rezultat imaju to da sam danas stupio u kontakt sa Petrom iz Zedmota (tel:+359899815529) i prijavio se za kurs California Superbike School level 1 i 2 (25. i 26. jula.)i mnogo sam zadovoljan jer znam da ću dosta naučiti.

Radujem se boravku u Bugarskoj, u svakom slučaju neće taj vikend za učenje biti jedino mesto koje ću posetiti, ima vremena pa ću uz vašu pomoć napraviti neku dobru rutu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Aj napiši detalje, koliko para, smeštaj i ostalo, i mene zanima.

I kako vikend 25. i 26. jul, to su sreda i četvrtak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Izvinjavam se!Pogrešno sam nazvao osmi mesec.On se zove Avgust i to jeste termin(25. i 26.).

Ponuđena cena je 510 eur za level1. i level 2.(posebno snižena cena za nas iz Srbije)

Što se smeštaja tiče još uvek nisam nešto posebno tragao, ali mi se nameće kao očigledno rešenje hotel ,,Saraj,, koji je u blizini i gde je i Panda sa ekipom odseo.U svakom slučaju nameravao sam stupiti u kontakt sa Pandom i potražiti savete od njega, što po pitanju škole i smeštaja što po pitanju predloga za neki zanimljiv obilazak Bugarske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

To već ima smisla pošto sam se dopisivao sa bugarima i rekoše da je jedini termin ove godine avgust :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS

Sjajno, vrlo lepo obradjena tema. I sasvim dovoljo informacija da zaintrigira svakog bajkera koji zeli da ulazs\e u svoje znanje i bezbednost. Iako nisam prisustvovao navedenom kursu, veoma sam zainteresovan da i sam ulozim i novac i vreme u to. JOs jednom sve pohvale za obradjenu temu, i sa nestrpljenjem cekamo jos tvojih ovako kvalitetnih clannaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Pozdrav svima.

Sobzirom da je Panda zaista detaljno i sjajno opisao ovu školicu (na čemu mu od srca čestitam), ja ću da dodam par utisaka vezanih za ovogodišnji CSS u Bugarskoj. Naime, od planiranih level 1 i level 2 prisustvovao sam na žalost samo na level 1.Moje utiske vrlo teško uspevam da kanališem i smirim jer bih o njima rado brbljao i to puno.Sve u svemu jedno vrhunsko iskustvo.

Ono što doživljavam kao neki opšti ,,rezultat,,uz sva praktična i teoretska znanja kojima ste poučeni, je činjenica da sam prvi put u životu u kontrolisanim uslovima (pista koja je čista i pregledna)konačno doživeo motor i sebe do maksimuma.To znači da sam vođen instruktorom iskoristio ,u tom momentu, maksimum svojih potencijala kao i motora što za posledicu ima da sam dobijo najbolje moguće odgovore na to šta to sve možemo moj motor i ja a to su neverovatno važne činjenice.

Do sada sam konstantno bio opterećen nesigurnošću po pitanju toga šta su to granice koje moj motor može da izdrži a sada znam da svaki tehnički ispravan motor u dobrim uslovima može praktično sve što od njega vozač zahteva, dakle sve je na vozaču i uslovima koji vladaju na putu, to su ograničenja.

Šta reći sem da sam takođe kao i Panda non stop imao smešak kao uglavnom i svi ostali učesnici,svi smo se sjajno osećali. Činilo mi se da su sesije sve kraće i kraće (a realno nisu,nego tačno 20 min.)

Toliko za sada, a ako neko ima pitanjce , samo izvolite.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja