Jump to content

Moto Zajednica

Pa dokle vise?

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Juce (nedelja) sednem na motor da se malo provozam. Odem na Miseluk oko 16h, kad ono nikog. Bas ni jedan motor. Idem prema gradu kod ulaska u tunel, kad ono jedna patrola-radar. Prolazim i ulazim na bulevar, kad ono druga patrola. Malo se vozam po gradu i na svakih 3-4 min u nekoj ulici sretnem patrolu. Pun grad milicije. Vidim cak i moto policiju. I to redovno zaustavlja motorase i pise kojekakve kazne. Oko 18h odem opet na Miseluk, kad tamo 15-ak motora i svi skoro sa kolima. Pitam drugare, sto su dosli kolima i saznajem da se policija bas naostrila protiv motorasa, slikaju, zaustavljaju, pisu razne kazne i sto je najgore uzimaju motore i drze ih u stanici kao na proveri. I to imaju mogucnost 90 dana da ih zadrze. Taman dok je sezona. Ja poludeo. Razmisljam, da odem da ostavim motor i da uzmem kola. Nedeljom na miseluku bude jako puno motora, a sada skoro nikog. Strasno! Krenem kuci i blizu moje zgrade me sretne moto-pandur. Sve je bilo ok. Proverio dokumenta, slikao me ( to sve slikaju) i pustio me. Imao sam osecaj da idem kroz grad kao da sam pripadnik zemunskog klana, pa me svi traze. Zanima me, jel to samo u NS ili je to skoro svugde i sta je to sa policijom? Tako se nisu nikada ponasali. Mislim da bi trebali malo da podignemo glas i da vidimo, zasto smo mi tretirani kao neki kriminalci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

I u Vrscu je juce bilo strasnopuno patrolakoji su zaustavljali motore( namotoru bili ja i ortak, obojica sa kacigama i zaustavili nas kao radi kontrole)

Posto se u Vrscu svi znaju(jbg malomesto) najvecu histeriju naprave kada nasi panduri odu u PA anjihovi dodju kod nas, tada padne po ko zna koliko kazni, sva sreca pa sam maloletan i imam pravo na 4 ukora uz placnje sudskih troskova ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

....... Imao sam osecaj da idem kroz grad kao da sam pripadnik zemunskog klana, pa me svi traze. Zanima me, jel to samo u NS ili je to skoro svugde i sta je to sa policijom? Tako se nisu nikada ponasali. Mislim da bi trebali malo da podignemo glas i da vidimo, zasto smo mi tretirani kao neki kriminalci.

 

Dodji u Bg da vidish kako voze. 90% njih bih pohapsio i strpao po kratkom postupku u zatvor. Sramota kakvi idioti sede na motorima i koliko ljudi bezi po ulici od njih.

 

Motor je motor i tu smo se svo slozili, ali na zadnjem po sred Terazija gde klinci istrcavaju na ulicu, trolebusi autobusi...jbg ja nisam od tih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Tako se nisu nikada ponasali. Mislim da bi trebali malo da podignemo glas i da vidimo, zasto smo mi tretirani kao neki kriminalci.

Pa zato sto se gomila NSadjana na 2 tocka i ponasa kriminalno (kao i u BG), pogledaj malo postove i iskustva prolazaka ostalih forumasa kroz NS i procenat opremljenih i legalnih 2tockasa pa razmisli jos jednom protiv cega bi se bunio... dal protiv divljaka bez kaciga ili radara koji sputavaju brzinu vecu od dozvoljene koja je u principu i najcesci uzrok udesa sa kobnim ishodom... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Tako se nisu nikada ponasali. Mislim da bi trebali malo da podignemo glas i da vidimo, zasto smo mi tretirani kao neki kriminalci.

Pa zato sto se gomila NSadjana na 2 tocka i ponasa kriminalno (kao i u BG), pogledaj malo postove i iskustva prolazaka ostalih forumasa kroz NS i procenat opremljenih i legalnih 2tockasa pa razmisli jos jednom protiv cega bi se bunio... dal protiv divljaka bez kaciga ili radara koji sputavaju brzinu vecu od dozvoljene koja je u principu i najcesci uzrok udesa sa kobnim ishodom... ;)

Ma slazem se ja sa Vama i ja sam za takva kaznjavanja tih majmuna, ali onda mi ispravni naderemo ni krivi ni duzni. Ja cak i neznam da vozim na zadnjem, a i neinteresujeme. Jednom me je jedan pandur zaustavio i poceo da vice na mene da sam mu ja kao pobegao na vencu. A ja na vencu nisam bio skoro dva meseca, a i ne bezim policiji, jer sam skroz ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

U poslednje vreme sam bas cesto u NS (bio sam u proslu nedelju, sad u subotu...), i moram da ponovim ono sto sam vec rekao: 90% motorista bez kacige, 90% njih divlja, 2 lika na krosericama (jedan je vozio KTM, drugi neku Hondu cini mi se) su ceo dan dizali na zadnji po Bulevaru, ne znam poliko sam ih puta sreo u gradu, bas sam se vozao, i isti likovi ceo dan divljaju... Ne mozes ocekivati da policija bude ok kad ima toliko ludaka (odnosno onih koji ne postuju propise i ne ponasaju se civilizovano). Dokle god je takvih, trpeces nepravdu i maltretiranje... Tuzno ali istinito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

2 lika na krosericama (jedan je vozio KTM, drugi neku Hondu cini mi se) su ceo dan dizali na zadnji po Bulevaru, ne znam poliko sam ih puta sreo u gradu, bas sam se vozao, i isti likovi ceo dan divljaju... Ne mozes ocekivati da policija bude ok kad ima toliko ludaka (odnosno onih koji ne postuju propise i ne ponasaju se civilizovano). Dokle god je takvih, trpeces nepravdu i maltretiranje... Tuzno ali istinito.

Poenta je da su ta dvojica ceo dan divljali, ako mislimo na isti bulevar, tu je smesten nekadasnji pokrajinski SUP. Znaci saobracajcima pod prozorom i niko ih nije dirao... Jer kazu ako pokusaju da ih zaustave, ovi ce poceti da beze pa predstavljaju jos vecu opasnost... Djaba tebe, mene i nama slicne proveravaju i zrache radarom. kad divljake ne smeju ni da pogledaju...

Generalni problem u ovoj drzavi je opsti javasluk i nepostojanje reda... Od gradjevinskog radnika koji ne nosi kacigu na gradilistu (jer su gazdi iste bile preskupe). Preko profesora koji ne sme uceniku da 1 za nepoznavanjei kako izgleda knjiga, jer mu je tata levi beli bubreg od znas onog.  Kuchkara cije kuche k.nj. na sred ulice i jos te mrko gleda jer prolazeci prekidas ljubimca na vaznom zadatku. Pandura koji meni pise kaznu jer sam prekoracio brzinu za 12km/h, dok pored nas zvizde za trocifrenim prekoracenjem.  Kasirke koja nikad nema sitno da vrati. Poreske uprave koja 7 meseci od nove godine nije odredila koliki porez treba da platis, a buduci da ga nisi platio ne mozes da overis zdravstvenu knjizicu. Doktora koji sa sluzbenog telefona proverava kako se zena i deca provode na moru, dok u cekaonici krvari pacijent. Pa sve do volina koji se tove u skusptini i cenjkaju kolika treba da im bude dnevnica...

Brate, nama donekle normalnima i vaspitanima za neka druga vremena i neke druge prostore, jedino preostaje da se iselimo. A ovi nek vrse nuzdu jedni po drugima i nek uzivaju u tome.

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

I ja sam iz NS-a i pošto radim na bulevaru jako često viđam te "manijake" na krosericama...neprestano prolaze ali više prave buku nego što divljaju. Češće momci na trkalicama prolaze na zadnjem točku :) Činjenica da 80% motoraša ne nosi ni kacigu i sigurno zato panduri rade to što rade. Nekoliko puta sam prošao pored patrola i na mišeluku i samo sam se pogledao sa pandurima (naravno kaciga je uvek na mestu :) ) ali me iznenadilo to što su više puta na mišeluku panduri pravili raciju i popisali bukvalno sve koji su se tamo našli, ali sam isto tako sedeo na motoru i "objašnjavao" se sa plavima dok su pored nas zujali i klinci na skuterima bez kacige i tipovi na kojekakvim većim motorima i manijaci u kolima a ovi su ih samo ispratili pogledaima u fazonu "jedan po jedan". Na meni izgube svaki put po 5 minuta i na kraju mi nista ne mogu a za to vreme im pod nosom prodje gomila "spremnih za kazne"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: beograd

citat iz "Blica",:"Razjareni motoristi jurili ulicom u Nićifora Nikolića,pa su građani zvali policiju plaseci se za decu koja su se igrala pored puta".dok god se ovo bude desavalo bice i problema sa policijom,bio neko kriv ili ne,a s druge strane kvalifikacije poput razjareni u medijima,doprinet ce sve losijem ugledu motorista u drustvu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dosla stoka do kradenih masina, misle da je fancy biti motorista. Nazalost, moracemo da se strpimo par godina dok ih prodje...jbg  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

2 lika na krosericama (jedan je vozio KTM, drugi neku Hondu cini mi se) su ceo dan dizali na zadnji po Bulevaru, ne znam poliko sam ih puta sreo u gradu, bas sam se vozao, i isti likovi ceo dan divljaju... Ne mozes ocekivati da policija bude ok kad ima toliko ludaka (odnosno onih koji ne postuju propise i ne ponasaju se civilizovano). Dokle god je takvih, trpeces nepravdu i maltretiranje... Tuzno ali istinito.

Poenta je da su ta dvojica ceo dan divljali, ako mislimo na isti bulevar, tu je smesten nekadasnji pokrajinski SUP. Znaci saobracajcima pod prozorom i niko ih nije dirao... Jer kazu ako pokusaju da ih zaustave, ovi ce poceti da beze pa predstavljaju jos vecu opasnost... Djaba tebe, mene i nama slicne proveravaju i zrache radarom. kad divljake ne smeju ni da pogledaju...

Generalni problem u ovoj drzavi je opsti javasluk i nepostojanje reda... Od gradjevinskog radnika koji ne nosi kacigu na gradilistu (jer su gazdi iste bile preskupe). Preko profesora koji ne sme uceniku da 1 za nepoznavanjei kako izgleda knjiga, jer mu je tata levi beli bubreg od znas onog.  Kuchkara cije kuche k.nj. na sred ulice i jos te mrko gleda jer prolazeci prekidas ljubimca na vaznom zadatku. Pandura koji meni pise kaznu jer sam prekoracio brzinu za 12km/h, dok pored nas zvizde za trocifrenim prekoracenjem.  Kasirke koja nikad nema sitno da vrati. Poreske uprave koja 7 meseci od nove godine nije odredila koliki porez treba da platis, a buduci da ga nisi platio ne mozes da overis zdravstvenu knjizicu. Doktora koji sa sluzbenog telefona proverava kako se zena i deca provode na moru, dok u cekaonici krvari pacijent. Pa sve do volina koji se tove u skusptini i cenjkaju kolika treba da im bude dnevnica...

Brate, nama donekle normalnima i vaspitanima za neka druga vremena i neke druge prostore, jedino preostaje da se iselimo. A ovi nek vrse nuzdu jedni po drugima i nek uzivaju u tome.

pozdrav, dule

 

SVAKA CHAST NA POSTU! zhiva istina!!

 

ja otkad sam kupio en 500 niko me zhivi zaustavio nije a dok sam vozio bandita svaki dan me zadrzhe bar po pola sata chisto onako da gledaju motor i da proveravaju dokumenta i objashnjavaju mu kako nikad ne treba da sednem na motor bez kacige (shto nikad i nisam uradio)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

....kad ono jedna patrola-radar. Prolazim i ulazim na bulevar, kad ono druga patrola. Malo se vozam po gradu i na svakih 3-4 min u nekoj ulici sretnem patrolu. Pun grad milicije. Vidim cak i moto policiju.

 

 

U subotu je na relaciji Ljubljana - Vrhnika (cca 15 km) bilo 3 (slovima tri) radara. Pošto me je njihova prisutnost načisto psihički ubila, ne znam više šta da radim! Od članova foruma tražim prijateljski savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

 

U subotu je na relaciji Ljubljana - Vrhnika (cca 15 km) bilo 3 (slovima tri) radara. Pošto me je njihova prisutnost načisto psihički ubila, ne znam više šta da radim! Od članova foruma tražim prijateljski savet.

 

Postuj ogranicenje brzine ;D :D ;D

 

A mozes i da ugradis jammer i da te zabole dok oni masu i cude se sto ne mogu da te ocitaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Duke_bgd svaka cast na postu, potpuno se slazem sa tobom. Ali ima jedna stvar koju treba razumeti, pravilo u kontroli vozila je jedna intervencija-jedno vozilo, znaci pored mogu da prolecu i hiljadu na sat policajac kontrolise ono vozilo koje je vec zaustavljeno. Ne mozes ocekivati da pandur skoci i uhvati ga za auspuh i zaustavi ga. Drugo probaj da stanes pored puta i procenis neciju brzinu i da vidis da li nosi kacigu, a da je to dovoljno daleko da izadjes ispred njega i zaustavis ga. Jbg u crnoj hronici se svi pitaju gde su panduri, sad kad rade ni to nevalja. Samo neka rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

ma ako treba shtrumfovi da rade, ali veci problem je to sto ima  brrrrrrrrdo divljaka koje ne smeju ni popreko da pogledaju a kamoli da zaustave i napisu kaznu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

ma ako treba shtrumfovi da rade, ali veci problem je to sto ima  brrrrrrrrdo divljaka koje ne smeju ni popreko da pogledaju a kamoli da zaustave i napisu kaznu?!

 

e, ovde se potpuno slažem sa tobom, znam čoveka koji se javno hvali da policija u celoj srbiji ne sme da mu napiše prijavu, a toliko prekršaja pravi da su ga čak i reporteri emisije SAT slučajno snimili dok je automobilom preticao na punoj liniji. no to se u srbiji neće još dugo, dugo promeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Duke_bgd svaka cast na postu, potpuno se slazem sa tobom. Ali ima jedna stvar koju treba razumeti, pravilo u kontroli vozila je jedna intervencija-jedno vozilo, znaci pored mogu da prolecu i hiljadu na sat policajac kontrolise ono vozilo koje je vec zaustavljeno. Ne mozes ocekivati da pandur skoci i uhvati ga za auspuh i zaustavi ga. Drugo probaj da stanes pored puta i procenis neciju brzinu i da vidis da li nosi kacigu, a da je to dovoljno daleko da izadjes ispred njega i zaustavis ga. Jbg u crnoj hronici se svi pitaju gde su panduri, sad kad rade ni to nevalja. Samo neka rade.

slazem se. propustio sam u mom postu da naglasim da treba policija da kontorlise saobracaj. Ali SAV saobracaj i SVE ucesnike. A ne samo one koje im je zgodno da zaustave... I takodje sam propustio da je problem korupcija, znaci nema sa crvenom da se izvuces. nego pisi kaznu...

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Stvarno treba da se poostre mere protiv divljanja....

 

 

 

EEEE ajd reci ko je :) da znam i ja :)

 

gledaj SAT, pa ćeš možda prepoznati.  :) reći ću ti kad se vidimo.

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja znam Kawa odgovor na tvoje pitanje :)

Posto sam se istog dana provozao do venca i prosao pored praznog miseluka, a usput video jedno 5-6 patrola sto na putu sto u gradu i nijedna me nije zaustavila. Odgovor na pitanje je ima da cimaju dok ne kupis ENDURO ;) , stvarno ja sam se vozio tog dana skoro ceo dan i niko me nije zaustavio valjda me vec i policija prepoznaje po kacigi i motoru i vide da ucek 'normalno' vozim i pod opremom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja