Jump to content

Moto Zajednica

Koji skuter od 50cc izabrati?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Hvala vam mnogo na odgovorima...dobro ste procenili,budzet mi je do 1300e...e sada ono najvaznije,nekako za taj kymco sam najmanje čuo a i retko ga barem ja vidjam po gradu-NS,onda za apriliu uplaših se od dosta komentara za njenu elektroniku i onda pored svega toga stupa ipak AEROX :) e sada videćemo još...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakvu elektroniku? Kompletna instalacija na Aprilijinim skuterima je Nippon Denso i posle te cinjenice suvisno je da pricam bilo sta. Istina je da modeli sa direktnim ubrizgavanjem zapuse dizne zbog loseg benzina, ali to uopste nije toliko strasno koliko ljudi ne poznaju taj sistem i NE ZNAJU da poprave. Za novac koji imas, mozes da biras nesto iz premium klase u odlicnom stanju, tako da nemoj uopste da gledas nesto ispod.

 

Da li SR ili Aerox, vise se svodi na ukus i sopstvene kriterijume. Obe masine su odlicne, s'tim sto se Aerox dugo nije menjao kao sto kolega iznad kaze i nema neku dozu eksluzivnosti i nije tako dobro opremnjen kao SR. Ono sto mogu da ti kazem iz iskustva jeste da je Aerox manji od SR i nije bas komforan, dvoje se na njemu gurkaju. Drugo, SR ima mnogo bolje farove.

 

Licno bih uzeo SR-a, Aerox je previse obican i nekako previse klot za moj ukus. Tako reci spartanski.

 

 

Savetovao bih ti jos da pogledas Piaggio NRG. Izuzetno kvalitetan i brz skuteric u toj klasi sa SR i Aeroxom ali nije toliko izvikan pa ga mozes naci dosta povoljnije od gore pomenutih.

 

Baci pogled:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1078255/piaggio_nrg/

 

Oglas uzmi cisto za informativno, pogledaj i ostale s' akcentom na cenu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

vozio sam piaggio free i ekstra je motor i uvek cu ga hvaliti, mnogima se ne svidja ali taj motor je napravljen prvenstveno za postare koji prelaze veliku kilometrazu i to govori o kvalitetu njihovih masina.

 

neko je pomenuo da bi pre uzeo novog kineza nego polovan firmiran motor, nece da razmislja dal ce polovan preci 100 ili 10000 km, mislim da tu mnogo gresi delovi nisu mnogo skupi a i lako se nalaze, sta god da im fali nece kostati puno a kad se masina sredi mnogo bolje ide,ubrzava od bilo kog kineza i garantujem da ce preci 2x vise kilometara.

 

drugar je kupio u rodi kineza ne znam tacno model ali ga je kratko vozio i non stop je isao na servise menjali su karb dok je bio u garanciji, imao je problem sa strujom nesto a nije isao ni upola kao moj polovni free koji je presao 35k km, sad mu je u selu ne zna ni sam dal radi ili ne..... mozda neko naleti na kineza koji radi lepo ali taj treba da sedne na nekog italijana ili japanca i nikada vise nece ni pomisliti na kineze....

 

sr i aerox extra masine tu bi dodao i nrg,gileru, liberty-ko voli takve motore malo su retro ali veoma kvalitetni motori i naravno moj glas ide italijanima :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

talijani su izmislili skutere pa zato glas ide njima.ni u jednom segmentu se nemogu porediti sa ostalima.jedino kimco-u dajem glas jer su bash dobri.ali i njih uporediti sa talijanima je smesno... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Trebam kupiti sebi novi skuter, ali imam dilemi izmedju nekoliko modela, a nikoga da mi objasni koji je bolji, pa ako mi neko moze pomoci..

 

.......

 

Nadam se da nisam pretjerao, ali, ako je neko kupovao skuter, a da se ne razumije shvatice me :)

 

Ništa od navedenog - ja bih opet i uvek uzeo isto - Kymco Agility City 50 2T !!! Razlog - što ga više vozim, on sve bolje ide. Čak ne pravi razliku da li nosi 100 ili 180kg, jednostavno se ne buni i vuče podjednako. A max opterećenje mu je 150kg, pa ti vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

talijani su izmislili skutere pa zato glas ide njima.ni u jednom segmentu se nemogu porediti sa ostalima.jedino kimco-u dajem glas jer su bash dobri.ali i njih uporediti sa talijanima je smesno... :takoje:

Već par godina je kod talijana najvoženiji upravo ovaj model, samo u verziji 125ccm... eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Momci,:zbunjen: ITALIJAN, JAPANAC, KYMCO KOREJANAC i tacka.:moto3:,:moto3:,:moto3:

Ne razmisljajte niocem drugom dok neporastete.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Rešio sam sve dileme.....ipak ću da uštedim još 200-300e i definitivno rešio do 1600e da nadjem ili Gilera runner SP50 ili Aprilia SR50 naravno da budu oko 4-5 godina stare mašine....8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja