Jump to content

Moto Zajednica

Koji skuter od 50cc izabrati?

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Trebam kupiti sebi novi skuter, ali imam dilemi izmedju nekoliko modela, a nikoga da mi objasni koji je bolji, pa ako mi neko moze pomoci..

 

1.

Model: Land Fly 50 28BDimenzije: 1860x660x1130 mm

Težina: 92 kg

Zapremina motora: 49 cc

Snaga motora: 3.8 kW

Tip motora: jednocilindrični, dvotaktni, vazduhom hlađen

Max brzina:

Rezervoar:

Potrošnja:

Točkovi: 13"/13"

Kočnice: disk/disk

Oprema: sportski retrovizori, alarm, kofer, digitalna isntrument tabla, podesiv zadnji amortizer

Boje: narandžasto/crna, žuto/crna

Cijena: 2450 KM - 1 256 e

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/224241_10150240533344575_116221769574_8910616_8358711_n.jpg

2.

Model: Rocky 125 125E1

Dimenzije: 1910x700x1170

Težina: 104 kg

Zapremina motora: 125 cc

Snaga motora: 5.5 kW

Tip motora: jednocilindrični, dvotaktni, vazduhom hlađen

Max brzina:

Rezervoar:

Potrošnja:

Točkovi: 12"/12"

Kočnice: disk/doboš

Oprema: daljinski, kofer, aluminijum podnica

Boje: crveno/crna, sivo/crna

Cijena: 1700 KM (871e) (akcija nekakva)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/37310_433522444574_116221769574_5874306_2831634_n.jpg

3.

Sprint Eagle

motor: dvotaktni, jednocilindrični

zapremina: 50 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 3,52 kW/7000 o/min

starter: elektro/mehanički

dimenzije (mm): 1880x700x1200

rezervoar za gorivo: 4,5 l

max. dozvoljena nosivost: 150 kg

ne znam cijenu

http://www.market.ba/slike/slika_547640.0.jpg

4.

Sprint Hawk 2T

motor: dvotaktni, jednocilindrični

zapremina: 50 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 2,1 kW/8000 o/min

starter: elektro/mehanički

dimenzije (mm): 1870x700x1165

rezervoar za gorivo: 6 l

max. dozvoljena nosivost:150 kg

ne znam cijenu

http://forum.egumotors.hu/download/file.php?avatar=8708_1253046151.jpg

5.

Sprint Exactly

motor: dvotaktni, jednocilindrični

zapremina: 50 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 1.9 kW/6000 o/min

starter: elektro/mehanički

dimenzije (mm): 1830x705x1165

rezervoar za gorivo: 4.7 l

max. dozvoljena nosivost: 150 kg

ne znam cijenu

http://static01.dernek.ba/grupe/galerija/1023989-19866-107657-Std_Motor_Co_longjia_exactly_sprint__e24ca924635a9afc0e1ff5572204bd43_lightbox.jpg

http://static.pik.ba/galerija/2009-08/slika-32678-2009-08-1249381359-default.jpg

Cijenu Sprint-eva cu saznati sutra vec ako stignem, al' okvirno su oko 1000e..

Uzeo bih odmah ovaj prvi model, Sonic Land Fly, ali, ne znam da li je pouzdan, da li se kvari, i to..nigdje u gradu nisam vidio da neko vozi Sonic skuter uopste, dok Sprint vidim na svakom koraku i pretpostavljam da su "provjereni"..danas sam se vozio na Sprint-u Hawk (nisam siguran je li 2 ili 4 T) i prilicno je dobar..malo ga brdo zajebava, ali..

Ovaj od 125 cc jos nije sigurno da li cu moci uzeti..

Znaci ako neko moze da mi napise:

1. Da li je ovaj od 125 cc puno bolji od ostalh?

2. Koji od modela od 50 cc je najbolji?

Nadam se da nisam pretjerao, ali, ako je neko kupovao skuter, a da se ne razumije shvatice me :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

druze,navozao sam se skutera razlicitih puno,moj predlog je da razmislis o kupovini polovnog italijanskog skutera u tom cenovnom rangu,definitivno neces pogresiti,a ovako neznam sta da ti napisem i kazem :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Cene variraju u zavisnosti od godista,stanja,kubikaze

*Gilera Runner 50-125-180ccm cena od 500-1500e

*Malaguti F12 50ccm cena od 350-700e

*Malaguti F15 Firefox 50ccm cena od 500-900e

*Malaguti Madison 125-150-180ccm cena od 800-1500e

*Italjet Formula 50-125ccm cena od 400-900e

*Italjet Dragster 50-125-180ccm cena od 700-1200e

*Beneli 491 50ccm cena od 500-1000e

*Beneli Velvet 125ccm cena oko 1000e

*Aprilia SR 50-125 model posle 1997godine cena od 600-1200e

*Aprilia Leonardo 125-150 cena od 700-1200e

 

I nije italijan ali moze da udje u izbor:

*Yamaha Aerox 50-100 cena od 600-1000e

 

 

Sve modele koje sam ti naveo su po meni lepi i atraktivni,a pre svega odlicni za voznju i zahvalni sto se tice servisa i odrzavanja.

Od svih navedenih modela nisam posedovao jedino Velvet,Medison,Dragster i Leonardo,a neznaci da necu :takoje:

 

Tako da izbora ima i to podosta,ali je odluka samo tvoja! :neznam::stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Da,zaboravih da ti napisem misljenje o tim Kinezima,Koreancima,Tajlandjanima i ostalim "kosookim zutacima".

 

Prva stvar je ta da cifru koju das za novog,kasnije mozes videti samo na tom racunu-fakturi sto dobijes tu gde ga kupis,sto znaci da posle par meseci mozes ocekivati 50-60% cifre koju das za njega.

 

Druga stvar je bitno vezana za prvu,a to je da ce taj skuter da te smori posle mesec dana vozanja,tj cim ovladas sa njim,jer sam stekao utisak da ti je ovo prvi motor :moto3: .

Onda ce doci drugar koji vozi neki italijan i ti ces ga provozati i oduseviti se.

I tu pocinje ono vezano za moju prvu konstataciju.Zeleces da uzmes nesto malo brze i startnije i da prodas taj tvoj.Prodaja ce ici tesko i bukvalno nizakakve pare,a niko ko ima italijanski skuter nece zeleti da menja za kinez ni uz kakvu doplatu.

 

Razmisli. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

slazem se sa miksamgm,bolji ti je bilo koji italijanski skuter pa i polovan od bilo kog novog kineza.mislim da ces re vise napesaciti te 2-3 godine nego navozati sa kinezom!razmisli dobro.odakle si ti inace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

slazem se sa miksamgm,bolji ti je bilo koji italijanski skuter pa i polovan od bilo kog novog kineza.mislim da ces re vise napesaciti te 2-3 godine nego navozati sa kinezom!razmisli dobro.odakle si ti inace?

 

Dzaba kad je to meni ruzno..

Iz Banjaluke.

Svaki od bilo kog skutera koji sam naveo je DOSTA DOSTA lepsi od bilo kog kineza,ali opet o ukusima netreba raspravljati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nadji prvu Apriliju na ulici, dodirni je kao devojku, zgrabi je za sediste, rucice, prodji rukom preko panela, pogledaj kociona kljesta, felne... To sto ona ima, nece nikada ni jedan kinez napraviti iz jednog prostog razloga a to je:

 

Kinez ti je nesto sto se vozi namenski do posla i nazad dok je Aprilija za entuzijaste i ljude koji vole da voze i imaju nesto posebno. Ja sam imao Apriliju Habanu koju mnogo volim i dan danas mi nedostaje. Njihove masine imaju harizmu.

 

Ocekujem da ces nesto slicno doziveti i sa Gilerom, pogotovo Vespom, Piaggiom... O kvalitetu necu da govorim, a pogotovo obrati paznju koliko se ''italijani'' bolje voze zbog bolje suspenzije, agregata, kocnice, rama... Moj savet ti je da probas i nadjes dobru brendiranu masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

druze ja imam apriliju sr50 repliku 2001 god i ja sam prezadovoljan .

svaka cast svakom ali mislim da su oni br1 do 50kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Zažalićeš ako kupiš novog kineza.

Piaggio NRG,Gilera Runner,Yamaha Aerox,Peugeot Speedfight2 su sigurno lepši od BILO KOG kineza,a mogu se naći za oko 1000eura u solidnom stanju,pogotovu ako je nekom hitno.

O brzini,startnosti i draži vožnje istih da ne govorim.

 

Kao što su gore rekli,ako kupiš kineza i sedneš na neki od ovih brendiranih,odmah ćeš dobiti želju da to voziš. A na povratak para možeš da zaboraviš.

 

Drugar je vozio jednog "Jonwaya" pa je prešao na Piaggio Free koji možda izgleda lošije,ali ide 10 puta bolje,i nekako ima svoj šarm. Tako da veruj mi,ako uzmeš bilo kog italijana nećeš zažaliti. A pod italijanima se ne mislim na Picolo,to nije skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

druze,kupi ti lepo kinu i uzivaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

pa nam napisi utiske posle par meseci.

 

Ziv bio :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

sttasa, ljudi su ti lepo rekli, sve stoji na mestu, a ti da kazes da ti je usrani baotian i ostatak kineza lepsi od bilo kog italiana tu gresis, i to zestoko, tj nemas uopste ukusa,

slusaj vako, ja kad sam zavrsio 5 razred a to je bilo 2004, medju prvim kinezima izasao je cpi popcorn, moji mi ga kupili, ja bio srecan ko malo dete, vozikao se sa njim, preso oko 6500km, evo do dana danasnjeg nije se nista pokvarilo, a znas zasto? Zato sto su ti bili prvi kinezi i uradjeni koliko toliko sa nekom preciznoscu i kvalitetu, tada sam ga platio 1100 il 1200e, ne secam se.

Danas se sve radi po sablonu, samo stancaju skutere i prodaju ih za male pare...

Ih da nastavim pricu, posle toga, 2007 svidela mi se aprilia sr 50 od drugara, em lep em brzi od mog, ma ko lutka, i kazem ja svojima da ocu da menjam skuter, i tu se ispostavilo da me je cale nagovarao da uzmem rs 125, a ja ko debil uzmem rs 50, naucio da saltam brzine i sve, i ta moja lepa aprilijca ode pre 2 meseca, i sad vozikam suzanu moju :D

 

I da zaboravih, mislim da je bilo 2005, kupio moj drugar baotiana, stanem ja sa cpiom i on sa tim na crtu, ne da nije mogao da mi parira, nego nije bilo sanse!

E sad da ti kazem zakljucnu rec, uzmi bolje nekog italijana, lakse ces naci i delove i sve sto ti treba za njega, a na ovu tvoju konstataciju da ce ti se sjebati nesto u polovnom motoru, moze isto da ti se i sjebe na kinezu za 15ak dana! i onda cvrc milojka, sta sad!0zbunjen.gif

 

Moj favorit je sr 50, pa aerox, pa gilera, pa nrg, svi ti skuteri su extra!

Mi smo rekli svoje misljenje, ti ne moras da nas poslusas!

ae uzdravlje 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja sam 2007 kupio novog Keeway-a Fact 50 i budzio mu prenos sve dok nisam seo na komsijinu apriliju sr 50 minareli masina. Od tog trenutka sam dao Keeway u oglase i vozao Apriliu koja je sa serijskim cilindrom isla 85km/h. Keeway je samo mogao da sanja 75km/h...za ubrzanje da ne pricamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa kad' ga kupi novog sa krivim remenicama, karbom koji ne moze da se nasteluje ili neispravnom instalacijom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nemoj bre kineza od 50cc ubićeš ga za dva dana, posebno četvorotaktnog, to ne može da mrdne. Ako ćeš 50cc uzmi italijana 2T, to se bar kreće, ali moj ti je predlog bar 125cc (može i kinez) i obavezno veliki točkovi, s malim jeste okretniji ali ima ceo da upadneš u svaku rupu na koju naiđeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Da nebih otvarao novu temu a takodje i mene interesuje skuter do 50cc.....ja sam ipak odlucio da uzmem polovnog ,e sada se samo dvoumim izmedju ova tri modela pa ako moze bilo kakva pomoc i saveti sve je dobrodoslo...

 

Yamaha aerox

Aprilia SR50

Aprilia SR50R factory

 

Prvenstveno mislim ponasanje u voznji,dostupnost servisa itd...

 

Hvala :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Da nebih otvarao novu temu a takodje i mene interesuje skuter do 50cc.....ja sam ipak odlucio da uzmem polovnog ,e sada se samo dvoumim izmedju ova tri modela pa ako moze bilo kakva pomoc i saveti sve je dobrodoslo...

 

Yamaha aerox

Aprilia SR50

Aprilia SR50R factory

 

Prvenstveno mislim ponasanje u voznji,dostupnost servisa itd...

 

Hvala :Mina:

 

Aerox se proizvodi od '98 i jedino sto je menjano je dizajn instrument table i seme boja. Delovi su lako dostupni i svaki iole ozbiljniji serviser ce je bez problema servisirati.

Pod aprilijama pretpostavljam da mislis na poslednju generaciju sr.

SR50R Factory je model sa direktnim ubrizgavanjem, jako lepo ide i malo trosi, dok ide. Kad pocne zezanje sa strujom igranci nema kraja. Do duse to se retko desava na novom modelu, ali se i dalje desava. Osetljiva je na nase gorivo.

SR50R je model sa karbom i piaggio-vom masinom, lako dostupni delovi, veoma zahvalan za tuning.

 

Po menije najbolji izbor SR50R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

slazem se za aeroxa mada ni piadjo free nije los motor ja ga imam 3 meseca nisam nista pipao samo peglaj a presao sam nekih 2500 3000km jedina mana mu je sto trosi od 3.do 3.5 litre (barem moj piadjo za druge nzm)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

Da i ja koju pametnu kazem.

 

Price o tome da su kineski skuteri nepouzdani i da se ne kvare-delimicno su tacne.2005.godine sam kupio novi Keeway Focus 50 ccm i sa njim do prosle godine presao 15000 km.( BG voznje koja je kreni-stani ).Sve sto mi se pokvarilo na njemu jeste ,,lula,, za svecicu i osigurac kod akumulatora.A sve ostalo je potrosni materijal (1 par plocica i nov akumulator).Trosio je 1 litar ulja na 1000 predjenih kilometara.I to je to.Delovi su jeftini (npr. par plocica 500 dinara ili 10 maraka) i ima ih na svakom cosku.Takodje i garancija te stiti (zakonski minimum 1 godina) ili 2 za Keeway tako da u slucaju bilo kakvog kvara nece da te boli glava.To su male kubikaze i one su prvenstveno namenjene za grad.Od prosle godine vozim polovnu Yamahu Majesty 180 ccm i za sad da kucnem presao s njom 5000 km i odlicno me sluzi.

Dakle, ukoliko si pocetnik, nemas iskustva sa skuterima i uopste motorima, zelis skuter za grad i krace relacije i planiras da ga vozis barem 2-3 godine a pritom si ogranicenog buđžeta - kupi novi kinez. A ukoliko hoces malo jacu masinu (od 125 ccm i vise), za svakodnevne ture u gradu i van grada pa i da se otisnes sam ili u dvoje na malo duzi put onda su to definitivno italijani ili japanci (i Malafuti jer ima Piaggio masinu ili MBK koji ima Yamahinu masinu).To je iz razloga jer su ipak ovi veci skuteri bili u vlasnistvu ljudi koji vec imaju iskustva, odgovorniji su i bolje cuvaju motor, dok ove ,,pedesetice" uglavnom voze klinci i pocetnici koji su nemarni ( odmah posle startovanja motora krecu u zestoku voznju ne dopustajuci motoru da dostigne optimalnu radnu temperaturu, nepotrebno ubrzavaju, koce i sl.).

Elem, na tebi je da u skladu s tvojim potrebama i mogucnostima izaberes sta ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Nadji prvu Apriliju na ulici, dodirni je kao devojku, zgrabi je za sediste, rucice, prodji rukom preko panela, pogledaj kociona kljesta, felne... To sto ona ima, nece nikada ni jedan kinez napraviti iz jednog prostog razloga a to je:

 

Kinez ti je nesto sto se vozi namenski do posla i nazad dok je Aprilija za entuzijaste i ljude koji vole da voze i imaju nesto posebno. Ja sam imao Apriliju Habanu koju mnogo volim i dan danas mi nedostaje. Njihove masine imaju harizmu.

 

Ocekujem da ces nesto slicno doziveti i sa Gilerom, pogotovo Vespom, Piaggiom... O kvalitetu necu da govorim, a pogotovo obrati paznju koliko se ''italijani'' bolje voze zbog bolje suspenzije, agregata, kocnice, rama... Moj savet ti je da probas i nadjes dobru brendiranu masinu.

 

covek je sve lepo rekao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Morao bi i ja da odgovorim i iznesem svoje mišljenje i iskustvo.

Dakle, 5 godina sam vozio skutere od 50cc dok nisam prešao na nešto jače. Imao sam ih dovoljno a provozao skoro sve koji su bili aktuelni. Nije da ovo pišem da se sad nešto hvalim nego da ljudi ne misle da sam pao sa kruške već da ipak imam neko iskustvo.

Shodno tome moja preporuka, pošto očigledno nemaš dovoljno novca, je da razmisliš o skuterima marke Kymco. Tajlandska kompanija koja ima Hondine agregate i jako, jako je dobra. Preporučujem ti model Super 9 koji se pokazao perfektno i više je nego parirao italijanskim mašinama (čak slagaću te proglašen je 2006,7,8 za najbrži skuter u klasi 50cc). Pogledaj šta možeš da uzmeš za oko 1000e http://www.polovniau.../kymco_super_9/ . Pritom ti je taj neko učinio uslugu i prešao taman toliko da ti je razradio motor, ti samo sedneš i voziš. Stvarno ima najbolji odnos cena-kvalitet. A servisi su mu jeftini i mašina je napravljena perfektno, bez elektronike tako da nemaš nikakve brige. Stvarno je jeziv koliko je dobar.

 

Zbog ovog saveta, morao bih da stavim i neke argumente za drugare koji preporučuju italijanske skutere nekome ko ima 1000e(koliko sam ja shvatio).

Pre svega mali uvod gde bih morao da napomenem da jedna godina skutera od 50cc nije isto kao jedna godina većeg motorcikla i automobila. Skuteri od 50cc se u većini slučajeva akaju i to teže podnose od većih mašina tako da svaka godina novijeg skutera je veoma značajna. Imavši apriliju SR50 2005 (novija) mogu slobodno da kažem da sam propišao krv zbog nje. Pre svega to je skuter koji traži non stop da ti stavljaš pare u njega, ako imaš ok. Jeste lep, jeste dobar ako imaš para. Evo šta možeš da kupiš od italijana za 1000e http://www.polovniau...lia_sr50ditech/. E sad kao što vidiš ovaj skuter je prešao kao 10000 od 2003. Ako podelimo to sa brojem godina dobijamo da je prelazio po sezoni 1250km. Da li je? Ok, ja bi rekao da bi me slagao kad bi mi to rekao ali ajde. (pritom sam izabrao super primerak, ostali su budi bog sa nama). Srećom ovaj je kao prvi vlasnik, a zamisli da nije. Ne bi se tu znalo ko ga je sve drndao i šta mu je radio i kako se ophodio prema njemu. Tačnije ideš na lutriju. I još nešto moj savet nemoj ditech ako već uzmeš italijana jer znam ljude koji su plakali kad im rikne ta elektronika za ubrizgavanje.

 

A za kineze neću dati velikog pomena jer ne zaslužuju. Seo sam jednom da probam, provozao ga i ustao sam sa njega smejući se. Ono bre nije funkcionalno. Sa onim možeš da pogineš u saobraćaju, jer nemaš gasa ni da se prestroiš ko čovek. A pritom su ružni do zla boga, a završna obrada im je katastrofa.

 

I za kraj kao zaključak, pogledaj i raspitaj se za Super 9 i uopšteno za Kymco.

Srećno sa odlukom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

I moj glas ide za Kymca jer imam jednog,takodje Bet&Win 50 2T,presao je 19000km

za 5 godina i osim sto smo na 16000km morali da mu repariramo pumpu za vodu nikakvih

drugih problema i kvarova nije bilo.Meni je estetski jako lep i u celini ipak daje utisak

da se radi o kvalitetnom skuteru.

Jedino sto se kod Kymca redovan servis radi na 2000km dok se,koliko cujem od drugih,

kod italijanskih skutera servis radi na 5000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja