Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja goriva 1000ccm

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ti sto blate su najgori, treba ih zaobici. Ako vec nesto pises po forumu onda je to javno i svako o tome moze da polemise, zar ne? Naravno sve napisano bi trebalo da ima nekog smisla jer su ovde bajkeri koji bi da dele razna iskustva a bilo bi pozeljno da su istinita. Evo ja sam vise nego siguran da niko bilo koju deonicu puta u Srbiji osim po danu praznog autoputa ne moze voziti prosecno 200 na sat. Isto tako nijedan litras ne moze trositi 6 litara ako ga teras konstantno u obrtajima  a ti ako hoces pisi sta god zelis i lazi sam sebe bez ikakvog razloga, moguce da se tada bolje osecas.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mislim da je u prethodnim komentarima pogrešno upotrebljen termin "prosečna brzina". Prosečna brzina podrazumeva pređeni put (od jedne do druge tačke), u jedinici vremena.

U konkretnom slučaju to znači da bi smo put od Paraćinske petlje pa do Šarbanovca (65km) morali da pređemo za približno dvadeset minuta i trideset sekundi da bi ostvarili prosek od 190 km/h. Lično smatram da je to nemoguće.

Verujem da je pod pojmom "prosečny brzina" podrazumevana brzina kojom je neko pretežno vozio (srednja brzina).

Recimo da neko vozi brzinom od 160 pa do 220 tu je srednja brzina 190 km/h, što međutim nema veze sa ostvarenom prosečnom brzinom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

U konkretnom slučaju to znači da bi smo put od Paraćinske petlje pa do Šarbanovca (65km) morali da pređemo za približno dvadeset minuta i trideset sekundi da bi ostvarili prosek od 190 km/h. Lično smatram da je to nemoguće.

 

 

Od Paracina do Sarbanovca ( pretpostavljam da se misli na Seliste, jer put tu prolazi, ne bas na selo Sarbanovac do koga ima jos par km kad se odvoji sa magistrale ) ima tacno 69.3 km ( po Google maps ), a od Paracina do Bora 88 km. Moj poznanik je pre par godina od Paracinske petlje do ulaza u Bor ( do kafica "501" ) svojim Kawasakijem ZX-7R stigao za tacno 37 minuta. To je nekih 83-84 km puta. Ne znam kako, ali stigao je ziv i na 2 tocka... Da nisam svedocio tome, i ja bih mislio da je nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

A da li je nemoguce stici od skole u Izvoru do naplatne rampe u Paracinu za 5:30min kroz saobracaj??? Ko nezna u pitanju su 15-16km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Alo bre ljudi, 190 prosečna brzina?

 

Na pravcu od 10km gde nema nikoga? Možda...

 

U saobraćaju je pod 1 LUDOST tako voziti! :lud:    Idi brate na stazu pa tamo nabijaj vreme. Samo je pitanje vremena kada će ti iskočiti traktor ili neko dete i eto belaja....

 

Još se i hvalite kako ste "mangupi"... mislim, nemam komentar, majke mi.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Alo bre ljudi, 190 prosečna brzina?

 

Na pravcu od 10km gde nema nikoga? Možda...

 

U saobraćaju je pod 1 LUDOST tako voziti! :lud:    Idi brate na stazu pa tamo nabijaj vreme. Samo je pitanje vremena kada će ti iskočiti traktor ili neko dete i eto belaja....

 

Još se i hvalite kako ste "mangupi"... mislim, nemam komentar, majke mi.

Zato sam pre dva dana prodao motor,prelazim na TDM dok glavu nisam izgubio  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Mislim da sam na YT gledao neke snimke tebe i drugra na Cestobrodici i brzine su ozbiljne. Daleko je to od proseka 190 ali je previse rizicno svakako. Razumem da znate put ali na javnim putevima se situacija moze promeniti preko noci. Ne znam da li prvo prodjete trasu polako da snimite situaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Mislim da sam na YT gledao neke snimke tebe i drugra na Cestobrodici i brzine su ozbiljne. Daleko je to od proseka 190 ali je previse rizicno svakako. Razumem da znate put ali na javnim putevima se situacija moze promeniti preko noci. Ne znam da li prvo prodjete trasu polako da snimite situaciju.

Naravno,uvek prvo prodjemo lagano da proverimo ima li sta na putu i obavezno pratimo saobracaj tako da 2/3 puta tacno znam koga cu i gde da sretnem. Voznja nije uopste rizicna koliko se nekima cini,nema sporednog puta niti naseljenog mesta samo bankina i suma a put je sa 3 trake. Prosecniu brzinu od 190km/h uopste nisam ja pomenuo i veoma je tesko postaviti na samoj Cestobrodici zbog velikog broja krivina ali put od Paracina do nje i te kako moze da se vozi toliko samo je previse rizicno i nema potrebe za tim kad je sama Cestobrodica 100x zanimljivija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Nevesto sam napisao post znam da nisi ti spominjao prosek 190. Kako god hteo sam da kazem da sam gledao snimke voznje i da bez obzira na sve sto si napisao da preduzimate kao mere predostroznosti ja nisam za javne puteve vise zainteresovan. Ipak postoje i zivotinje i svasta nesto. Vama zelim puno dobre i bezbedne voznje u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Nevesto sam napisao post znam da nisi ti spominjao prosek 190. Kako god hteo sam da kazem da sam gledao snimke voznje i da bez obzira na sve sto si napisao da preduzimate kao mere predostroznosti ja nisam za javne puteve vise zainteresovan. Ipak postoje i zivotinje i svasta nesto. Vama zelim puno dobre i bezbedne voznje u svakom slucaju

Hvala drug ali resio sam i sam da se opametim,prekjuce sam prodao motor i prelazim na touring klasu. Stvarno nema smisla jurcanje po putevima,bez obzira koliko bezbedno izgledalo uvek ima verovatnoce da se nesto lose desi. Iako sam R-ovac u srcu mislim da ce buduca TDM da mi pruzi neki bezbedniji vid zabave.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Evo ja sam vise nego siguran da niko bilo koju deonicu puta u Srbiji osim po danu praznog autoputa ne moze voziti prosecno 200 na sat.

Vidi se da si matematicar sa pedigreom, ali ti je teorija krenula od pogresne pretpostavke.

 

Isto tako nijedan litras ne moze trositi 6 litara ako ga teras konstantno u obrtajima  a ti ako hoces pisi sta god zelis i lazi sam sebe bez ikakvog razloga, moguce da se tada bolje osecas.

Znanje ti je kao vaspitanje ;)

 

t2cat.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Mislim da je ta onomatopeja specificnija za neku posebnu vrstu ljudi koja se bavi odredjenim poslom ;)

 

Ova konverzacija pocinje opasno da mi smanjuje IQ pa se povlacim.

 

Kakav primer Dunning-Kruger efekta. Agnotologija bi profitirala.

 

never-argue-with-stupid-people.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Mislim nije bas bitno za temu ali ako smo kod prosecnih brzina normalno je da je lakse postici veliku prosecnu brzinu na putu u odnosu na stazu. Nejbolji pokazatelj je poredjenje Moto GP i Isle if Man TT gde su prosecne brzine po krugu preko 200 km/h a krug je skoro 61 km.

 

Verujem da moze i u Srbiji da se nabije prosek 190 cak i sa saobracajem u zavisnosti od duzine i konfiguracije dela puta ali nije poenta. Sa druge strane i svi koji tvrde da je resko postici taj prosek su u pravu jako je tesko ali nije nemoguce sigurno samo sto takvom voznjom si 99% vec u crnoj hronici samo se ceka da jave inicijale novinarima.

 

Kad sam kupio motor kao i svaki tupan sam izasao na auto put da vidim "kol'ko moze darazvije" i posle 30 sec mi kroz glavu prodje kolko puta sam video zgazenog psa na auto putu i pomislim sta bi bilo da ugledam psa i istog momenta me vise nije zanimalo koliko moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Nego, tema beše potrošnja.. Jes da nije hiljadarka ali čisto radi nekog poređenja, ćaletov skuter kinez jonway 150 (četvorotaktni) troši 8l, i to pri prilično normalnom režimu vožnje. S obzirom da je maksimalna brzina 70 km/h računam da je prosečna oko 40  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim nije bas bitno za temu ali ako smo kod prosecnih brzina normalno je da je lakse postici veliku prosecnu brzinu na putu u odnosu na stazu. Nejbolji pokazatelj je poredjenje Moto GP i Isle if Man TT gde su prosecne brzine po krugu preko 200 km/h a krug je skoro 61 km.

 

Verujem da moze i u Srbiji da se nabije prosek 190 cak i sa saobracajem u zavisnosti od duzine i konfiguracije dela puta ali nije poenta. Sa druge strane i svi koji tvrde da je resko postici taj prosek su u pravu jako je tesko ali nije nemoguce sigurno samo sto takvom voznjom si 99% vec u crnoj hronici samo se ceka da jave inicijale novinarima.

 

Kad sam kupio motor kao i svaki tupan sam izasao na auto put da vidim "kol'ko moze darazvije" i posle 30 sec mi kroz glavu prodje kolko puta sam video zgazenog psa na auto putu i pomislim sta bi bilo da ugledam psa i istog momenta me vise nije zanimalo koliko moze.

 

Potpuno se slazem sa tobom ali samo da napomenem da su i na TT-u kontrolisani uslovi i onakvi manijaci se retko radjaju. Nadjite  i pogledajte dokumentarac " Closer to the edge" pa se uverite koliko ste daleko njih, sto umecem, sto ludoscu a pritom imajte na umu da se sve odvija bez saobracaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Već kad smo kod potrošnje litarskih motora, evo ja sam na novoj Africi Twin laganom vožnjom dobio 4.6lit. U gradu stani-kreni, oko 5. Ja zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

 

Mislim nije bas bitno za temu ali ako smo kod prosecnih brzina normalno je da je lakse postici veliku prosecnu brzinu na putu u odnosu na stazu. Nejbolji pokazatelj je poredjenje Moto GP i Isle if Man TT gde su prosecne brzine po krugu preko 200 km/h a krug je skoro 61 km.

 

Verujem da moze i u Srbiji da se nabije prosek 190 cak i sa saobracajem u zavisnosti od duzine i konfiguracije dela puta ali nije poenta. Sa druge strane i svi koji tvrde da je resko postici taj prosek su u pravu jako je tesko ali nije nemoguce sigurno samo sto takvom voznjom si 99% vec u crnoj hronici samo se ceka da jave inicijale novinarima.

 

Kad sam kupio motor kao i svaki tupan sam izasao na auto put da vidim "kol'ko moze darazvije" i posle 30 sec mi kroz glavu prodje kolko puta sam video zgazenog psa na auto putu i pomislim sta bi bilo da ugledam psa i istog momenta me vise nije zanimalo koliko moze.

 

Potpuno se slazem sa tobom ali samo da napomenem da su i na TT-u kontrolisani uslovi i onakvi manijaci se retko radjaju. Nadjite  i pogledajte dokumentarac " Closer to the edge" pa se uverite koliko ste daleko njih, sto umecem, sto ludoscu a pritom imajte na umu da se sve odvija bez saobracaja.

 

A i ja sam druze jako svestan da sam svetlosnim godinama daleko ne od njih nego od nasih domacih hobi trkaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pitao bih pa ako neko zna..

Motori, redna cetiri (1l) tipa Fazer 1000, Cbf 1000.. Kakvi su sa potorosnjom pri nekoj normalnoj voznji?? Ima li neko iskustava? Podrazumeva se, ispravnih primeraka vozenih kao sto se motor vozi (ne kao baka, al ne ni GP fazon) mesovito..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

Pitao bih pa ako neko zna..

Motori, redna cetiri (1l) tipa Fazer 1000, Cbf 1000.. Kakvi su sa potorosnjom pri nekoj normalnoj voznji?? Ima li neko iskustava? Podrazumeva se, ispravnih primeraka vozenih kao sto se motor vozi (ne kao baka, al ne ni GP fazon) mesovito..

 

za cbf 1000 ne znam,za Fazera sa karburatorima takodje ne znam  :) ,ali onaj noviji Fazer od litra trosi mnogo. citao sam da mu je to i jedino sto vlasnici zameraju.vozio sam ga pre par god. na 7 dana (uzeo od teca,hteo sam da ga kupim) i stvarno sisa opasno. ovde na forumu su ljudi pisali da pri vecim brzinama trosi i po 11 i 12 litara. 

Slazem se sa Mikulancem u vezi potrosnje motora od kilo i preko 150 ks. sto bi jedan majstor ovde u Ca rekao mom drugaru kada se zalio na potrosnju motora od kilo: druzeeee kada ti zategnes ovo (rucica gasa) da ti motor poludi,dole se nesto otvori i kroz to nesto mora da prodje,a to nesto nije vazduh  :lol3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja