Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja goriva 1000ccm

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Malo da podignemo temu  ;)

 

Za vikend napravim 500km do okoline Zrenjanina i nazad, u odlasku sa drugarom na zadnjem sedištu i nekom vožnjom oko 100-130 kmh potrošnja oko 5,5l. U povratku je on vratio auto koji je kupio a ja sam ga pratio, vožnja lagana, krstarenje oko 80-120 km/h uglavnom u 6 brzini, potrošnja 4,3 litra. Tri puta sam računao i to je definitivno, napunio sam rezervoar do čepa kad sam krenuo, i opet kad sam stigao i izračunao. Motor je Honda CBR 900 RR '97, bas sam se prijatno iznenadio.

Takodje slicne rezultate imam i ja. CBR900RR '95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Juce mereno cbr 1000rr 2006 6,7l pri voznji od 160 do 260km prosecna brzina oko 190km

 

Gde si bre Rossi ? Nisam te prepoznao...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Juce mereno cbr 1000rr 2006 6,7l pri voznji od 160 do 260km prosecna brzina oko 190km

Ja sam imao slicnu potrosnju pri veoma slicnim brzinama. I kada sam napisao niko mi nije verovao plus uvek se nadje jedna osoba da to komentarise, a vidim da se i ovde javlja. Samo da podrzim tvoju pricu i kazem da se ne obazires na neke ljude.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mene prosto odusevi kad neko vozi prosek 190km/h pa moram da mu skinem kapu, ne znam sto to tebi smeta. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Mene prosto odusevi kad neko vozi prosek 190km/h pa moram da mu skinem kapu, ne znam sto to tebi smeta. 

..pa mozda kolega misli na prosek 190 km/h na predjenih 30 km auto puta... ;)

 

...meni Tandzara (1002 ccm,20 ventila,KN,karburatori,oko 150ks,5-to brzinka,17/47 prenos)

   trosi oko 5,2-5.3L sa suvozacem,natovarena i pri brzinama 100-140 km/h

...kada je malo poteram na otvorenom  200+ km/h oko 7-7,5L

...u gradu pri ekstremnim kreni-stani uslovima i odvrtanjem gasa od semafora do semafora ne prelazi 8-8,5L

...staza 10+++

...da napomenem da vozim iskljucivo na 98-ici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: bor

Ne znam sta je tu cudno da neko vozi 190 prosek da tu je bio malo auto put i put paracin - seliste (naravno nisam vozio cestobrodicom prosek 190) a ako je nekome sumljivo mozemo da se provozamo tuda nije problem. A 600 ccm bi trebalo da trosi vise bar pri normalnoj voznji jer se motor od 1000 ccm manje muci bar po mom nekom razmisljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Mislim da 600-700cm3 trose vise ali na brzinama vecim od 120 km/h. Recimo S.T. 1200, BMW 1200 i Strom 650 ako voze po auto putu 130km/h - 170km/h ubedljivo najveci potrosac ce biti mali Strom jer je on ta tada vec u visokim obrtajima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja juce zavrsio testiranje mog BMW-a po gradskoj voznji 200km. potrosnja 7l/100km. to ispada da mi je manji potrosac od beverlija 500 i od predhodnog suzuki bandita 600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Pitanje je da li neko odokativnom metodom proceni da je vozio prosečno 190km/h ili ima GPS pa posle par sati vožnje vidi koja mu je bila prosečna brzina?

 

Ja sam dosta putovao, nekada gazio muški autoputem i oper je prosečna brzina na kraju bila smešna. Iz tog razloga razumem što se 

Mikulanac čudi.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Kapiram da retko ko na sportskim motorima ima navigaciju.

 

Kod mene bar je to odokativna metoda. Zapamtim maksimalnu i nesto sto mi deluje kao prosecna brzina kojom sam se trudio da vozim.

 

Ne znam kako je kod ostalih. :zdravo:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Kapiram da retko ko na sportskim motorima ima navigaciju.

 

Kod mene bar je to odokativna metoda. Zapamtim maksimalnu i nesto sto mi deluje kao prosecna brzina kojom sam se trudio da vozim.

 

Ne znam kako je kod ostalih. :zdravo:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To odokativno, najčešće nema veze sa realnošću. A navigacija se lagano instalira na svaki smartphone.

 

Svako usporavanje u vožnji, stajanje na semafor, sipanje goriva i sl. nenormalno obaraju prosečnu putnu brzinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne znam sta je tu cudno da neko vozi 190 prosek da tu je bio malo auto put i put paracin - seliste (naravno nisam vozio cestobrodicom prosek 190) a ako je nekome sumljivo mozemo da se provozamo tuda nije problem. A 600 ccm bi trebalo da trosi vise bar pri normalnoj voznji jer se motor od 1000 ccm manje muci bar po mom nekom razmisljanju.

100 % se slazem s'tobom pogotovo sto dobro poznajem put Paracin - Cestobrodica. 1000 definitivno trosi dosta manje od 600 na brzinama preko 150km/h dok na manjim brzinama 600 zna dosta da ustedi. Kad si vec pomenuo Cestobrodicu to mi dodje kao neka zamena staze i uvek mi na Cbr 900rr ispala manja potrosnja nego drugaru na R6 2003 sa ubrizgavanjem. Voznja sve u pun gas koliko god put dozvoljava,meni 8l njemu 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Prosek nije jer ima dve krivine gde moras da ga spustis ispod 100 ali vecina puta se vozi oko 180-200. Pricam konkretno o Cestobrodici,a na putu do nje moze bez problema prosek 190 samo nema potrebe za tim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Svako ima neki svoj sistem razmišljanja i sagledavanja stvari, nema potrebe da ulazimo u bespotrebne polemike.

 

Na te dve krivine uspori ispod sto, par puta uspori zbog nekog traktora ili nekoga ko sa lokalnog puta izlazi na glavni i već si oborio proečnu brzinu sa 190 na 140?

 

Ja tim putem idem kod ženinih u Bor. Voziti tim putem (i bilo kojim drugim) 180-200 je čista ludost, da ne kažem nemoguće.

 

A poređenje potrošnje dva različita motora u agresivnoj vožnji je moguće samo ako ih vozi isti vozač. Meni svaki motor vozi više od onih sa kojima se vozim jer više šaltam pre krivina i volim da držim motor u višim obrtajima. Samim tim imam i jača ispucavanja iz krivina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

To kad se stane na pumpu, na kafu, na šoranje je besmisleno uračunavati u ukupno vreme po kom se obračunava prosečna brzina pa onda potrošnja jer motor tad ne radi. Ima smisla ako se računa recimo ukupno vreme za prolazak neke relacije pa se tu kao računa prosečna brzina, mada to je druga stvar. A definitivno je tačno recimo zaustavljanje na rampi za uzimanje kartice ili plaćanje putarine i slično mnoogo obori prosečnu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

MotoGP vozaci ne staju da pisaju, ne placaju putarinu, niti piju kafu, voze ko popizdeli a prosecna brzina na trkama im bude od 160-180km/h u zavisnosti od staze. Mi izgleda na forumu imamo skrivenog sampiona. 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

MotoGP vozaci ne staju da pisaju, ne placaju putarinu, niti piju kafu, voze ko popizdeli a prosecna brzina na trkama im bude od 160-180km/h u zavisnosti od staze. Mi izgleda na forumu imamo skrivenog sampiona. 

To je tačno, zato što prosečna staza ima jedno 2-3 oštre krivine kroz koje moraju da spuste i na 60 km/h u nekim trenucima, isto kao što imaš jedno dva pravca gde na par sekundi mogu da voze po 300+ km/h. Kad se to sabere dobija se upravo to što si ti rekao. 

 

E sad nije baš nemoguće da se slične prosečne brzine postignu i na otvorenom putu, ali to jedino gde je nešto tipa auto-put gde nije gužva i to ako se uzme u obzir svega par km, inače na 100km teeeško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

A izgleda da imamo i one koji se ne skrivaju kada treba neko da se ospori ili blati tokom obicne konverzacije od koje niko nista ne dobija ili gubi. Kao da neki imaju problema ako izjava koja nema nikakvu tezinu nije 100% istinita i potkovana zakonima fizike. Kao da se sve svodi na merenje ko je ikada u zivotu imao vecu prosecnu brzinu ili brze vozio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja