Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja goriva 1000ccm

Recommended Posts

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

meni na r6 12 bije kad se przi,ma i vise

Meni k7 600 trosi 10ak litara kad se przi a KTM mi ide na tocku manje :lol: a ne mogu ni da izracunam koliko potrosi :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Sve je u nacinu voznje. Moja 125-ica kad se vozi lagano sve u 5-oj (koliko i ima brzina) trosi oko 2.7-3.0 , a kad ga przim max mi je trosio 4.8 litara , a za 125-icu to je velika razlika .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Moja CBR 900 RR iz 94god je tu u lokalu u toku testiranja :D popila bez pumpe 3L na 17 km :) ,posle sam probao lakse da je vozim i trosila je oko 5-6L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Moram da se dopunim,bio sam na trodnevnoj voznji,Backa Palanka-Kladovo,predjenih 810 km a potrosnja 6.5 najniza i 6.9 najvisa,tempo voznje 140-180 po Vojvodini(i tad je bilo 6.9) a 100-120-140 od Golubca pa do Kladova i nazad sa 6.5.Moram napomenuti da je uvek na bord-u tacno pisala potrosnja..

bpkl204.jpg

bpkl206.jpg

Ne zaboravite da je to otvorena voznja i da nikad necu reci da mi Busa toliko trosi,nego onoliko koliko je svakodnevna,kombinovana grad-selo,a to je 10-ak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ja vozim kymco quannon,

prosek voznje je 75km/h,

predjem 350km po gradu i napunim ga sa 12 litra XD

na otvorenom sam dosao iz bg-a za nis (291km cela voznja ) sa 6 litra. POZZ

 

POENTA OVOG POSTA JE DA R1 KUPUJETE SAMO AKO IMATE PARA DA NE ZNATE STA CETE SA NJIMA ILI AKO MOTOROM PRELAZITE SAMO 1000km godisnje. Nikad nemojte da pozajmite novac da kupite R1 jer ce vam biti parkiran samo u garazi. Isto vazi za sve motore preko 250kubika...ja sam kanonom presao 23 000 vec, nisam imao nikakv kvar, registracija 4500, ulje se menja na 3000km (800din) i to je sve od ulaganja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

malo preko 1000,tacnije 1200,bandit 1997-mo,u gradu ne moze ispod 8l,na otvorenom me obradovao,u vise navrata testirano samo 4,5l ,s tim da je voznja bila umerena,do 120

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Evo I mog iskustva - Aprilia Caponord, 2002-a, grad 9-10L, otvoreno 6-7L,Honda CBR 1100xx ubrizgavanje,2003-a, grad 8-11L, otvoreno 6,5-8L,Honda CBR 1100xx karburator, 1997-o, grad 9-12L, otvoreno 7-9L, Yamaha Thunderace 2001-o, grad 8-10L, otvoreno 6-8L Svaki motor je vozen bez saputnika, sa koferom i kao da se bezi iz pljacke :zvizduk:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

zx9r '03... trosi sve sto sipam ;) ... 2 puta samo sam merio, jednom do beceja - kroz grad opusteno, autoput 160-170 sa kratkim izletima na 200, magistralni 100-140, bila je nedelja, znaci bez neke guzve na putu, ukupno 150km, potrosio, i ja sam se iznenadio, 5,8/100km... a drugi put sam merio kad sam vozio sve po kraju kratke voznje 300, 500m-2km, svaki put zagrejem malo masinu pa krenem i sl. i potrosio je nesto malo preko 10l/100km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Imao sam TDMa 850 , 93 god, , nikad ispod 8 litara, samo vise...

Prodam ga drugaru a kod njega 5,5 L ... ali ne preko 100km/h :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: F800r

Yamaha FZ1s 07 sa tri kofera i saputnicom na putu(od 80 do 140 km/h) od 6,2 do 6,5L. Svakodnevna voznja(sam) otvoren put i grad od 6,6 do 7,5L,zavisi od brzine i guvyve u saobracaju.....mada dok sam sipao benyin od 98 oktana nikad potrosnja nije bila ispod 7L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Kad sam kupio Hondu CBR 900rr 99' i dovezo je do kuce 400km potrosila mi je 24l pri brzini 140-160km/h sto ispada 6l/100km.Bas sam se prijatno iznenadio kako motor lepo ide i malo trosi za 919ccm.Kad sam se vec dovoljno navikao i osetio motor i poceo da ga vozim po svom stilu stigao mi nov izduv pa reko da ga probam kako se cuje i vuce.Izaso do pumpe,sipao za 500 kinte 3,5l(taman se ukljucila rezerva pred pumpu),nasvirao gas koliko put dozvoljava i presao tacno 30km.Sta bi sad!!!!Ode gorivo a jos se nisam ni zagrejao.Vratim se na pumpu i vec razmisljam da je Akrapovic krivac za sve,pa ponovo iz pocetka,sipam gorivo za 1000din jer racunam da sam jos za 500 potrosio dok sam se vracao na rezervu a hteo sam da imam istu kolicinu u rezervoaru kao prvi put.Krenem ponovo istim putem ali sad bez odvrtanja punog gasa i ne preko 8000rpm.Odem do mesta gde mi se ukljucila rezarva i vidim jos mucka u rezervoaru,krenem nazad i stignem na pola puta do pumpe kad mi se ponovo ukljucila rezerva.Tacno 45km sa istim gorivom kao i prvi put.Tad mi je bilo mnogo lakse,7,7l/100.Testirao sam ga vise puta i uvek je potrosnja zavisila od stila voznje.Otvoren put do 150km/h - ne preko 6l/100km,ostra voznja ali ne sa punim dodavanjem gasa i ne preko 8-9000rpm - 8-8,5l/100km i vozi koliko moze 10+ a mozda i +++ l/100km.

Tacno prema teoriji koliko obrtaja toliko i litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Suzuki V-Strom 1000 (imao je K&N filter vazduha) i presao sam sa njim 20 000km.

Bez obzira na stil voznje ,da li ga vozio polako, sa koferima ili sa saputnikom ili terao potrosnja je bila oko 6L (pola litre gore-dole).

Grad 7-8L lagano a ako se potera ide do 10L.

 

Honda ST1100 Pan European presao sa njom do sada 12 000km i uvek me prijatno iznenadi.

Otvoren put tri kofera, solo na motoru lepe voznje ( ne preko 140kmh ) potrosnja se krece od 4,6 - 5L.

Sa zenom ove godine isao na more, sa tri krcata kofera stvarima i rancem( stvari smo morali da vakumiramo da bi stale ) potrosnja se kretala oko 5,4L.

Po gradu ne prelazi 6L.

Da napomenem da motor ima 300kg ali je masina rasterecena pa otud takva potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

BMW R 1100 R, mešovita voznja grad/regionalni put, potrosnja 6,5L

 

Voznja nije bila previse agresivna ali ni penzionerska.

 

Umerena voznja na otovrenom - 5L

 

Neke hiljadarke mogu i dosta ispod 6L/100km :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Malo da podignemo temu  ;)

 

Za vikend napravim 500km do okoline Zrenjanina i nazad, u odlasku sa drugarom na zadnjem sedištu i nekom vožnjom oko 100-130 kmh potrošnja oko 5,5l. U povratku je on vratio auto koji je kupio a ja sam ga pratio, vožnja lagana, krstarenje oko 80-120 km/h uglavnom u 6 brzini, potrošnja 4,3 litra. Tri puta sam računao i to je definitivno, napunio sam rezervoar do čepa kad sam krenuo, i opet kad sam stigao i izračunao. Motor je Honda CBR 900 RR '97, bas sam se prijatno iznenadio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja