Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja goriva 1000ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Od nedavno teram CBR 1000 RR *04 i jos uvek sam zelen sto se tice sportskih motora. Od kupovine motora presao sam nekih 500km, presao bih ja i vise ali ovo cudo mnogo trosi :stabre: Po recima drugih koji voze ovaj model, u voznji do 200-250 km/h on ne bi trebalo da prebacuje 7.5-8 L/100km.

 

Ali ljudi moji ja vozim prosecno 120 -150 km/h i to retko kad prebacujem 5.000 obr i trosi mi 10L/100km.

 

Vec imam osumnjicenog koji je mozda kriv za sve to. Radi se o auspuhu kome je predhodni vlasnik izvadio SVE iznutrice koje je posedovao i air ventil.

Ali da li je moguce da on stvara toliki povecaj potrosnje goriva ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Trose Gile ali ne toliko. Kada sam los sa benz onda ide economic drive,80-100 km/h,4 brzina i ne preko 5000 obr ... rezultat oko 6 L

 

Kada djiram do 10K obrtaja potrosnja oko 8-9L , R1 '98

Air ventil?exup?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ama bre nije mi jasno kako on sa direktnim ubrizgavanjem vise trosi od karburatora, trazim sad neki neotvoreni auspuh da mu stavim da vidim sta se tu desava, u cemu je fora zasto srkce toliko...

 

Ih de je sad moja teneraca da joj zavrnem gorivo i da trosi 5L :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Meni je k4 drzao oko 7l sa veoma malim povecanjem pri brzoj voznji. Samo sto je kod mene econom brzina 23o-25o :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Ne razumem se mnogo sa direktnim ubrizgavanjem ali zar ne mozes preko kompa na motoru da regulises smesu?

I ja imam solundar od izduva a jos sam ga i skratio za 10cm. Nista posebno u potrosnji se nije promenilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ukoliko se vozi 80-90 nekim regionalnim putevima lagano, sta je neka realna potrosnja (laka ruka, ne naglo ubrzanje, kocenje itd)?

 

i sta je za grad neki standard ako se bash vodi racuna (lagano sa semafora, bez naglih ubrzanja...) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ukoliko se vozi 80-90 nekim regionalnim putevima lagano, sta je neka realna potrosnja (laka ruka, ne naglo ubrzanje, kocenje itd)?

 

i sta je za grad neki standard ako se bash vodi racuna (lagano sa semafora, bez naglih ubrzanja...) ?

za moj motor je za opisani način vožnje, potrošnja od 6-6.6 litra. i mislima da je to kod mene puno i da treba manje. kanda me zezaju karburatori.

 

 

izvinjavam se za off, jer su tema iljadarke.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Lug proveri kod majstora, jer ja na 750 kubika imam 4.6L potrosnju provereno pri brzini 80-90. testirao sam vise puta. vec preko sto se to poveca na 5+

 

necu vishe off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

vozio sam dosta 1000ccm i ni jedan mi nije trosio ispod 10l. Koliko obrtaja toliko i litara.

Istina :takoje:

moja starudija od 20 godina iako je 750ccm potrosi 5,5-6 ako se lepo vozi, ne preko 5-6.000 obrtaja to jest oko 120kmh , a auspuh mi je totalno prazan sve zivo povadjeno iz njega :D

Mada nekontam zasto si uzeo 1000ccm kad ti je bitna potrosnja i ne ganjas preko 150kmh, vise bi ti odgovarala neka 600ccm masina

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Mada nekontam zasto si uzeo 1000ccm kad ti je bitna potrosnja i ne ganjas preko 150kmh, vise bi ti odgovarala neka 600ccm masina

 

Zato sto sam mnogo veliki decko i zato sto ovaj model trosi od 6-8L samo meni trosi 10L na laganoj voznji, a kolko li trosi pri malo ostrijoj voznji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Gile problem ti je isti kao i na Teneri. Tezak si dosta a i rodno mesto ti je brdovito dosta. Dok dodjes do grada nemas gde u 4 brzinu da ga ubacis.

 

Jel si probao bas otvoren put 120-150 tacno 100 kilometara od cepa do cepa gorivo?

Jedino je od cepa do cepa precizno merenje. Znas kad smo isli na more da ti je tenera trosila 5.5L ako se secam a kad si je terao po rodnom kraju onda 7.5L.

 

Probaj da promenis pumpu? Mozda tamo gde ti sipaj je tunjavo gorivo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po meni 10l je normalna potrosnja hiljadarke u voznji po gradu, vecinu vremena sam u drugoj ili trecoj brzini...Otvoren put, sesta brzina na oko 4000 obrtaja prosecno 7l (pola litra gore/dole). Pa skuter od 250 ccm trosi 6l u gradu.

Ima naravno i ljudi koji tvrde da im "litrasi" gore oko 5litra... interesantno....

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Po meni 10l je normalna potrosnja hiljadarke u voznji po gradu, vecinu vremena sam u drugoj ili trecoj brzini...Otvoren put, sesta brzina na oko 4000 obrtaja prosecno 7l (pola litra gore/dole). Pa skuter od 250 ccm trosi 6l u gradu.

Ima naravno i ljudi koji tvrde da im "litrasi" gore oko 5litra... interesantno....

 

Pozdrav Nenad.

 

Ma koji grad pricamo o otvorenom putu, gde ces po gradu 150-200-250 km/h da vozis zivota ti ? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Gile problem ti je isti kao i na Teneri. Tezak si dosta a i rodno mesto ti je brdovito dosta. Dok dodjes do grada nemas gde u 4 brzinu da ga ubacis.

 

Jel si probao bas otvoren put 120-150 tacno 100 kilometara od cepa do cepa gorivo?

Jedino je od cepa do cepa precizno merenje. Znas kad smo isli na more da ti je tenera trosila 5.5L ako se secam a kad si je terao po rodnom kraju onda 7.5L.

 

Probaj da promenis pumpu? Mozda tamo gde ti sipaj je tunjavo gorivo???

 

Pardon molim na prvom sipanju 5.1L :aha:

 

Ali big-i zar mislis da se 180ks muci sa mojom tezinom pa mu treba 30% vise goriva da se pokrene ? :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa dobro al na 5000 obrtaja zapali se gorivo u 1000 kubika a ne u 750 kolko god snage da imao :)

 

A i znas kako kazu: Snaga na usta ulazi. Ne moze da ide dobro i da pije malo. Al ajd da vidimo sta kazu ostali.

Ja samo predlazem za ovo za auto put. Probaj neku voznju od tacno 100 kilometara al da pocnes na pumpi kod Zdravkovica i da natocis do kraja gorivo vozis 100 kilometara i opet sipas do kraja. To ti je prava potrosnja na otvorenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gile, napisah i na otvorenom kakva je potrosnja u mom slucaju, i to daleko od crvenog polja. Motocikl koji vozis je savreminiji u svakom pogledu ali pri "ostroj" voznji sigurno ti nece biti ekonomican...

Pre cbr-a vozih Suzuki gs1000, kardanas, mirna putna masina koja je na otvorenom trosila oko 6.5 - 7L u finalnom prenosu na oko 5000 obrtaja (120/130 km/h).

Vozis "hiljadarku" koja ce smanjiti potrosnju jedino ranijim saltovanjem i to ukoliko je tehnicki ispravna....

Naucices vremenom sta motor voli i gde prestaje ekonomicnost a krece adrenalin.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Sve ti je ovo druže šuplja priča dok ne oteraš motor kod nekog dobrog servisera da uradi dijagnostiku i vidi kako stoje stvari. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja