Jump to content

Moto Zajednica

Šta reći i uraditi a ostati smiren???

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Pozdrav svima na forumu pošto je ovo moj prvi post...uz interesantan doživljaj...

 

Pre neki dan sam se vozao sa drugom po Novom Sadu i zapitao sam da li je moguće da mi se desilo tako nešto!

 

Vozili smo se po Bulevaru oslobođenja max oko 50kmh jer je bila gužva u saobraćaju kad sam ja vozeći u skroz levoj traci počeo da obilazim Reno taliju, bordo boje (tablice nisam zapamtio mada nije ni čudo >:( ) kad je "manijak" naglo skrenuo u moju traku i prosao mi bukvalno na par centimetara od prednjeg točka a ja naravno nisam stigao ni da pritisnem kočnicu. Prvo sam pomislio da me nije video ali kad se nije ni osvrnuo na svo moje trubljenje i kad se posle samo par metara lagano vratio u svoju traku totalno sam ostao zbunjen. Nekako u tom momentu me je drug obisao i dao mi znak da ga pratim  iodmah sam shvatio da hoce da "poprica" sa vozacem Renoa ali kad je i on dosao naspram auta ovaj je OPET uradio isto i opeet na SREĆU na samo par centimetara od druga se poceo vraćati u svoju traku. Kad je stao na semaforu nas dvojca smo stali pored njega i pre nego sto smo i stigli da reagujemo on je izleteo iz auta i počeo da histeriše kako smo mu se mi motoraši popeli na kurac i da će da nas pobije  ??? U tom momentu sam primetio da u auto jos sede dvoje dece od oko 4 i 5 godina i njegova žena !!!???

Ne možete ni zamisliti koliko sam se zbunio na sve što se dogadjalo tih par sekundi jer sam svo vreme samo sedeo na motoru i gledao budalu kao da je sa marsa pao a kad su pored nas stala još petorica momaka na motorima on je seo u auto i uz škripu guma otisao i to na crveno!!!

Mi smo se svi samo pogledali i niko nije ni jednu reč progovorio  :P a tek posle par minuta sam nekako došao sebi i zapitao se da li je ovaj svet normalan?

Mogao nas je obojcu ubiti i to samo zato sto smo "bili na motorima"

 

Naravno i opet ću se vozati i opet ću naleteti na budale poput njega ali se pravilo po kojem ja vozim motor (a i auto) apsolutno potvrdilo a ono glasi : Možeš verovati sebi ali NIKAD, NIKAD ne veruj drugima u saobraćaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Neka ti prvi post bude predstavljanje... a sta reci u uraditi... najbolje nista ako imas posla sa neuracunljivom osobom... najbolje je skloniti se i prijaviti vozaca u policiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Posle ovakvih postova kazem u sebi "hvala ti boze sto ne zivim u velikom gradu". Uzas !!! 

 

Ma nema to veze sa velikim ili malim gradom, jednostavno na budalu mozes svuda da naletis. Meni se takva situacija desila u Leskovcu, obilazim lika koji se jedva vuce, prolazim pored njega i kad me je video naglo skrece ka meni, dam gas i izvucem se nekako ispred njega, na semaforu posto sam trebao da skrenem desno lepo se prestrojim i on stize iza mene i ne staja vec se gura da stane izmedju mene i vozila u susednoj traci. Kako nije imao mesta da se provuce pocne da mi svira da se ja pomerim kako bi lepo stao, naravno ja necu, ali mu se pomerio vozac iz susedne trake i napravio mu mesta da se uglavi izmedju, e sad kad je vec imao mesta za manevraciju opet je krenuo na mene bocnom stranom, tad se otvorio semafor a ja sam uspeo da mu levom nogom odvalim desni retrovizor. Sledeci put ce da razmisli pre nego sto krene na nekog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Veliki grad- velika koncetracija likova isfrustriranih brzim zivotom, guzvom itd, kojima si bas ti na motoru falio, ti koji se provlacis gde on ne moze - vidi bezobrazluka. U mom gradu nije takav slucaj, naprotiv, jos mi se sklanjaju i prave mesta. Par puta mi se desilo da mi neko izleti iz bocne ulice, uvek mi se ili izvini ili napravi takvu facu. 

A mozda sam do sada samo imao srece, sta znam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ima dosta idiota a i bajkere bije los glas...Al svaka ti cast sto si se uzdrzao da ga ne izgazis.Ok, razumem ja toleranciju i sve to ali kad ti neko svesno dovede zivot u opasnost...Ja ne bi samo zbog te dece, inace...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Djenerale decace, da mi je neko tako izasao iz kola i pretio da ce pobiti sve motorase, a predhodno je uradio to sto je uradio.....pa brate mili nebi ga forenzicari sastavili 5 dana....

 

 

P.S. nevezano za temu, glupo je da se bajkeri provlace da bi dosli prvi do semafora ili nesto. Ako si vec u saobracaju jednak si pa cekad da i na tebe red dodje da prodjes. Samo gledam da covek nije popizdeo zbog toga, jer sam ja imao peh sa ortakom lik se provlaci na semaforu i njemu zakaci , pojma nem kojim delom, kola i izvasa pola auta(srecom nije bio moj auto;)). E sad ne znam sto sam vam ovo ispricao, ne moze da skodi :)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Mislim da je provlacenje na semaforu prekrsaj, ali sam ja dok sam mogao to uvek radio (sad ne mogu zbog siroke governale) Jednom prilikom mi se desilo da sam zakacio retrovizor na kecu dok sam gledao da ne ogrebem nekog novog pezoa, odmah stao sa strane, izvinuo se coveku koji je iskocio iz auta sav narogusen i pitao koliko kosta, toliko i toliko, izvoli i izvini jos jednom, desava se... Svako na svoju stranu samo ja laksi za odredjenu sumu novca :( :( ali i posle toga sam se problacio na semaforima.. ne vidim poentu voziti motor po BGu a ne koristiti sve blagodeti istog.. Sad sam na selu a u Plani ima svega 3 semaforizovane raskrsnice tako da nije frka i zurba... i sporije se zivi nego u nekom velikom gradu...

A za one isfrustrirane sto im smeta sto se motocikli provlace... pa kupi i ti brate motocikl pa se provlaci, niko ti ne brani... Po toj logici bi i kamiondzije trebalo da se nerviraju kada ih u kolonama preskoce automobili??? Ja barem to redovno radim kada vidim da traktor, kamion, autobus sporije startuje i otvori mesto...

Danas mi se desilo po ko zna koji put da idem iza automobila i vozac trese cigaretu kroz prozor i pepeo po meni... Odmah se setim kako sam zamalo pao kada sam dobio pikavac u 29. Novembra i posto nisam mogao da ga preteknem usporio dok nije zamakao dovoljno daleko... Ako nema u tom novom zakonu OGROMNA kazna za bacanje smeca kroz prozor i tresenje cigarete treba apelovati kod zakonodavnog organa da se uvede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

majko mila,pa ja bi mu auto pretvorio u motor,a njega ni ta jadna deca ne bi prepoznala 8)salu na starnu

majkemi big isao iza njge, gledao gde ide, i otisao bih i poskidao mu sva 4 tocka i ostavio auto na panjevima, ali bi tockove ostavio odmah pored auta,paneka se malo pati kad ne zna da bude pametan....

 

inace ima jedna prica vezana za budale, ali nema veze sa motorima

momci svirali u restoranu, i kad je isteklo njihovo vreme, gazde zakljucaju lokal iovi moraku da sviraju...covek iz benda pokusao da se objasni, kad vise nije bilo leba od toga on uzme, pozove ortake,ovi sa par kola ulete, razvale vratai lomili su sve na sta su naisli na putu do muzike-i samo su prisli i rekli- IZVOLITE MOZETE IZACI...tako bre treba sa budalama..jeste da prica nije korisna i nikome ne znaci, alikoakoje vec neko rekao ne moze ni da skodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobro ste prosli, a i on je dobro prosao. Steta sto ste na njega naisli, a i steta je sto on nije naisao na nekog sa tanjim zivcima. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Verovatno bih i ja isto reagovao (bar zbog dece u kolima)! Ali takvi nesmeju samostalno ni peske da idu, a kamoli da voze. Potrudio bih se da mu zapamtim tablice i podneo prijavu... Sutra ce ta budala da tebe nabedi kako si ga sekao i divljao na motoru. Setite se samo Kachinog udesa pre par meseci...

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

skinete kacige odvalite ga od batina , i onda kazete  klincima e tako cete djeco vi zavrsiti nastavite li tatinim stopama, i sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

meni se svashta u saobracaju deshavalo, jedanput chak i mnogo, mnogo gora situacija... znam da mi svi bajkeri skoro svaki dan razne situacije prozhivljavamo ali sad iskreno da se meni ovako neshto desilo nemam pojma shta bih uradio... verovatno bih napravio neku glupost i zavrshio u zatvoru i posle se kajao zbog toga...

u svakom sluchaju mislim da si ispravno postupio jer sebi nisi napravio problem i na srecu nisi zadobio posledice zbog njegovog idiotizma...

raznih ludaka ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Nemam komentar.

Prosto je strasno koliko se ovakvih situacija desi SVAKI dan. A zamislite koliko jos motorista sa slicnim pricama ima, koji nisu clanovi naseg foruma...

Price su identicne u svim gradovima, prosto preslikane, jezivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ma mislim da sam OK odreagovao, mada sam se i pitao šta mi je bilo kad nisam skočio na budalu  >:(

Jednostavno mi se tako nešto nije nikad dotad desilo. Mislim da sam više bio zatečen i zbunjen nego besan u tom momentu ali mi je zaista žao što mu nisam zapamtio tablice...ideja da mu iskasapim auto mi je i dan danas najbolja ideja koju neko može da dobije...iskreno sve se nadam da ću ga opet u gradu videti jer mu neću ostati dužan! Ipak je jasno da je vrlo lako mogao da ubije nekog od nas i da pritom nije ni na sekund video to kao nešto pogrešno . . . KONJ

Najbolji deo je da sam 100% siguran da ja nisam ni prvi ni poslednji koji je imao takvo iskustvo sa istom osobom...pa kad tad će mu neko doći "glave"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun

Svakog dana idem na posao motorom i od kuce do posla imam kako sam grubo izracunao oko 30 semafora dok mi se u bulevaru redovno desavaju situacije tipa zensko za volanom vozim u krajnjoj levoj ona vozi pored mene znaci sa desne strane daje migavac i lagano ide na mene i gura me na sine  ona je dala migavac i ima pravo da me srusi da bi ona uradila to sto je naumila i pored moje sirene koju ne iskljucujem ona nastavlja svojim putem malo prikocim pustim je predjem na sine stanem pored nje i pitam je zasto oces da me ubijes ona me ne gleda u oci gleda napred i onako besno kaze sta je bilo , slicna situacija mi se desila i jutros .Daleko je sve to od nekog udesa ipak mi vozaci motora imamo malo vise ociju i pratimo malo bolje situaciju ali se pitam dali bi tako isto uradila da je umesto mene bio neki sleper koji joj svira a ona nista , strasno sta se sve dogadja a koliko dnevno samo odlaskom i dolaskom na posao vidim ludaka to je starsno ,zato  pamet u glavu kaciga na glavu i neka nam je og u pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Nisam baš konfliktna osoba ali mislim da takvi tipovi treba da dobiju po p**ci jer ako ne dobiju šta će ih sprečiti da isto urade i nekom drugom motoristi.

(Edukativno batinanje)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Nisam baš konfliktna osoba ali mislim da takvi tipovi treba da dobiju po p**ci jer ako ne dobiju šta će ih sprečiti da isto urade i nekom drugom motoristi.

(Edukativno batinanje)  ;D

 

Ako dobiju po čemu god, sledeći put će oboriti motoristu i to tako da ga ovaj ne može pojuriti ili zapamtiti tablice, možda nekad oboriti parkiran motor, ukrasti kacigu... Batina je iz raja izašla samo za onog ko je drži u ruci.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
link=topic=8954.msg116845#msg116845 date=1184011442]

meni se svashta u saobracaju deshavalo, jedanput chak i mnogo, mnogo gora situacija... znam da mi svi bajkeri skoro svaki dan razne situacije prozhivljavamo ali sad iskreno da se meni ovako neshto desilo nemam pojma shta bih uradio... verovatno bih napravio neku glupost i zavrshio u zatvoru i posle se kajao zbog toga...

u svakom sluchaju mislim da si ispravno postupio jer sebi nisi napravio problem i na srecu nisi zadobio posledice zbog njegovog idiotizma...

raznih ludaka ima...

 

 

Kao sto rce jedan mnogo poznat cika u jedno filmu (Nepristojna ponuda) ......i bolje da se kajes citav zivot zbog neceg sto si ucinio nego zbog neceg sto nisi (ucinio)...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja