Jump to content

Moto Zajednica

Menjanje brzina bez kvacila

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Vise puta sam video/procitao/cuo da kada se ,,pogode" obrtaji saltanje ide lakse i brze bez kvacila...malopre probam bezveze, i vidim stvarno lakse upada u brzinu, ne padaju obrtaji, skoro se i ne oseti promena.

 

Kakva su vasa misljenja i iskustva?

 

Da li i koliko steti masini takav nacin voznje? Ovo naravno u slucaju da sve ide glatko i bez krcenja, trzanja, lupanja itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

i ja povremeno saltam bez kvacila kada bas trebam brzo da izsaltam,naravno sa osecajem,i dosta lepo i lagano ide a brzine se sve stope u jednu :)

i to kada ide u visi stepen prenosa.u nizu uvek sa kvacilom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Bas kao sto rece i wice,

Brzo prebacivanje u narednu brzinu se i radi bez kvacila, blagi sec desnom sakom napred na dole, a u tom trenu levim stopalom gore...kao u puter. U nize brzine obavezno sa kvacilom. Bar ja tako radim.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

S tim da kvačilo mora da bude dobro jer hoće blago da proklizaju lamele zbog zahvatanja velikih obrtaja, dok sa kvačilom ipak lamele malo dođu do daha. Na autu je moguće šaltanje i na niže i bez kvačila a za motor još nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Mogu da vozimm bilo šta bez kvačila a da ne krči, uostalom polagao sam vožnju na dajcu gde je svejedno da li si stsnuo kvačilo ako tajming i medjugas nije idealan. No ne radim to dok me muka ne natera, procurelo, pukla sajla etc, jer se kandže na zupčanicima brzo zaoble pa počne da iskače iz brzina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Ide lako u vise a i na nize, vise puta probao ali se sve mislim da mu bas i ne prija, nisu stavili kvacilo samo zbog kretanja :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja zato vezbam super-brzo saltanje na vise sa kvacilom :hej: Ide brzo skoro kao i bez kvacila a manje trzne kad dodajem gas.

 

Na dole, opustenije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Probao sam. Uspelo mi iz prve. Umeo sam i na starom motoru to da radim ali ne vidim potrebu za tim. Ponekad saltam na vise bez kvacila kada u voznji vadim nesto iz leovg dzepa i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Kad se setim pre,dok sam vozio Apn6 i Bt50s,pukne mi sajila od kvacila,a bilo da se kupi samo na pijaci koja je cetvrtkom dolazili neki iz NS stand ToMoSovih delova,pa se desavalo da vozim bez kvacila po 5-6dana.Druga brzina gur-gur i posle samo gas.

Moze na svakom motoru i svakom autu,osim automatiku.

Kad saltas u visu popustis gas,a kad saltas u nizu moras da ga nadjes da nebi krljao po menjacu i ulazi kao blesav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ja zato vezbam super-brzo saltanje na vise sa kvacilom :hej: Ide brzo skoro kao i bez kvacila a manje trzne kad dodajem gas.

 

Na dole, opustenije...

 

 

:lol: , pa jawasaki mož` bez kvačila, tog ručnog,pa skoro, k`о i sa kvačilom. i da kreće i da se menjaju brzine.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

dobro je znati pa koristiti po potrebi ili muci... samo sa međugasom (pre prebacivanja oduzeti gas i ponovo ga vratiti sa dizanjem poluge). Na više brzine uvek ide lakše a na niže treba spustiti obrtaje pa isto međugas da bi bilo što bezbolnije i glatkije (svako zna kolika mu je razlika u obrtajima za istu putnu brzinu u određenom stepenu prenosa)... ako se pravilno uradi ne pravi štete na lamelama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Jebes lamele, mene strah da ne obrijam zupcanike, oni su skupi ko djavo. Zato arcim sajlu za kvacilo i redovno je podmazujem i kontrolisem i cao djaci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Vise steti lamelama saltanje sa kvacilom nego bez kvacila....... a menjac je vec druga prica!!!

 

Ja inace 1-3 sa kvacilom, posle na vise bez, na nize uVek kvacilo sa medju gasom!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Vise steti lamelama saltanje sa kvacilom nego bez kvacila....... a menjac je vec druga prica!!!

 

Ja inace 1-3 sa kvacilom, posle na vise bez, na nize uVek kvacilo sa medju gasom!!!!

medju gas na motociklima je nemoguc tj,da bi se odradio medjugas,treba uvek izbaciti u ler,pa opet u brzinu(kao na dajcu).Drugo je davanje gasa dok je stisnuto kvacilo.To je uskladjivanje broja obrtaja radilice sa putnom brzinom.Ja to uvek radim kad saltam u nizu i pred krivinu i nema klasicnog pobadanjavec lepo glatko usporavanje.Osim ako se ne zezam pa malo slajdujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vise steti lamelama saltanje sa kvacilom nego bez kvacila....... a menjac je vec druga prica!!!

 

Ja inace 1-3 sa kvacilom, posle na vise bez, na nize uVek kvacilo sa medju gasom!!!!

medju gas na motociklima je nemoguc tj,da bi se odradio medjugas,treba uvek izbaciti u ler,pa opet u brzinu(kao na dajcu).Drugo je davanje gasa dok je stisnuto kvacilo.To je uskladjivanje broja obrtaja radilice sa putnom brzinom.Ja to uvek radim kad saltam u nizu i pred krivinu i nema klasicnog pobadanjavec lepo glatko usporavanje.Osim ako se ne zezam pa malo slajdujem.

 

Dodatak za međugas na autu, menjač na ler, pa pušten kuplung i dat gas, onda stisnut kuplung otpušten gas i prebacivanje ručice u niži prenos, na više isto tako al ne mora davanje gasa na leru, to se zove u žargonu kuplovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Najbolje ja saltanje sa duplim kvacilom(kvacilo,izbaci se na ler,pa opet kvacilo,i u brzinu)kao na fapu......hahaha :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

KO je vozio "dajca divljaka" :lol: zna sigurno i motor da vozi bez kvacila bez ikakvih problema,samo uskladjivanje broja obrtaja i opusteno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Yamaha R1 `08, Thunderace `96, Diversion 600 `95, MT 07 35Kw `20, Tomos APN6 `87, ATX `88

Ja uvijek menjam brzine na gore bez kvačila. Iz prvog u drugi stepen ponekad upotrebljavam kvačilo, ali kad menjam na brzinu, tada samo malo popustim ručicu gasa i gurnem nogom ručicu menjača na gore i opet pun gas. Kada menjam brzine na dole upotrebljavam kvačilo. Može se i na dole menjati brzinu bez kvačila. Tada samo gurnem ručicu menjača na dole i u istom momentu na kratko dodam gas. U niži stepen prenosa pade kao vruč nož u maslac. Ali je treba imati osječaj za motor, biti nježan i naravno odlučan, kad menjaš brzine :aha:

 

 

 

 

 

LP Robert

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja