Jump to content

Moto Zajednica

IZLETI I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Prosto, mislim da je smisao postojanja foruma i motora upravo voznja sa prijateljima i uzivanje u prirodnim blagodetima koje nudi ova nasa divna zemlja (i Zemlja), te ovaj nas Skuter caffe na prvom mestu treba da ima upravo ovakvo sastajaliste. Ako neko zeli da se sakupimo i provozamo do nekog odredista, napravimo rostilj ili se okupamo u nekom jezeru, evo mesta koje ce biti rezervisano samo za planiranje i predlaganje voznji.

 

Pozeljno je da se bar do sredine nedelje osmisli i postavi slika sa marsrutom, da se objasni razlog iste ako je u pitanju neka manifestacija u odredjenom mestu ili se pak ide samo iz puke voznje, krivinarenja ili dobre klope. Ovde ce se samo postaviti tema sa predlogom i prijavljivacemo se uz potrebna pitanja, a slike,utisci i reportaza sa obavljene voznje ce se vec postaviti negde u nekoj drugoj temi da se ne bi zatrpavala ova.

 

DA li je Beogradjanima potrebno druzenje do Avale , Novosadjanima do Fruske gore ili Kraljevcanima do Kopa, nije ni bitno, jer je vazno da se druzimo , a da za to imamo i odredjeno mesto za dogovor.

 

Naravno ne sumnjam da ce ovo postati lepljiva tema.

Pozdrav i sa predlozima pocnite......sad !!!! :zdravo:

 

:moto3::moto3::moto3::moto3::moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

+1

ako je 125cc dovoljno za vas tempo;)

Gde se ide, nije mi bitno, mogu samo da predlozim dobru turu do Temisvara 150km, ima hotel sa doruckom 12e.Dakle puno vremena ostane za obilazak grada...

 

ili 1 dan do Vrdnika na bazene sa toplom vodom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Marre, oooodlicna ideja za Golubac !!! jedna od najlepsih tura za voznju. Jedino sto bi ,uz duzno postovanje cenjenog kolege Marreta, :)predlozio da se ode Smederevskim putem do obilaznice oko Smedereva, pa na Pozarevac do Velikog Gradista (veoma le gradic - must see)i da se odmorite na Srebrnom jezeru, natankujete, kupite neku brzu klopu da ne biste cekali dva sata a la cart i upropastili najlepse doba dana za voznju, zatim krenete put Golubca, odmorite uz fotografisanje kod tvrdjave, produzite jos 50 km do Donjeg Milanovca , a onda imate do Kladova najlepsi put ikad za voznju pored Dunava,Djerdapskom klisurom, sve do Kladova i HE Djerdap gde cete se odmoriti,napuniti baterije :) , nauzivati, malo nesto pojesti i za uspomenu uslikati (zabranjeno hehe).

 

Krenite ranije , bar do 9,oo da biste se vratili po danu i jos jednom uzivali u lepim predelima. Mozete posle i na pice ili sladoled u Smederevo pa kuci pevajuci.

 

E to bi bila tura :)

 

 

+1

ako je 125cc dovoljno za vas tempo;)

Gde se ide, nije mi bitno, mogu samo da predlozim dobru turu do Temisvara 150km, ima hotel sa doruckom 12e.Dakle puno vremena ostane za obilazak grada...

 

ili 1 dan do Vrdnika na bazene sa toplom vodom...

 

 

Vrdnik je takodje lepo mesto, blizu je, pa ko nema ambiciju za Kladovo ili Golubac ili Temisvar zbog nemanja pasosa ili dr.....

Sto se tice tvojih 125 kubika , mislim da je to sasvim dovoljno za putnu brzinu od 80 - 90 na sat. Ako vas bude vise sa manjim kubikazama u odnosu na ove koji ce imati od 200 do 500, mozete se uvek podeliti u 2 grupe, ali mislim da stvarno za tim ne bi bilo potrebe. Ja sam na Djerdap isao sa momcima na R-ovima i sasvim smo se svi lepo izvozali. Nema mesta divljanju i ko hoce sebi da da oduska uvek to moze u dogovoru sa grupom da sredi i ceka na odredjenom mestu. Sve je stvar dogovora i komunikacije

 

Ja sam inace uvek za duze ture jer mi nije vazno samo negde da stignem, nego da se provozam sto vise mogu sa drustvom.

 

 

Ovo je link jedne od Djerdapskih tura na BJB putovanjima,

a kako se vozi u grupi posetite sledeci link

 

Evo nas na Djerdapu

 

x4aQB_nadjerdapu.jpg

 

A ovo smo kod Kazana na odmoristu

m73Hb_kazanm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Za vikend sam u velikoj gužvi sa poslom ali obzirom da nisam na terenu nego u radnji (montaža i izrada fotki) ako padne dogovor za neko

okupljanje na Fruškoj Gori - računajte na mene! Toliko mogu da "ukradem" vremena...Vrdnik, Zmajevac, Karlovci, nebitno - tu sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Za vikend sam u velikoj gužvi sa poslom ali obzirom da nisam na terenu nego u radnji (montaža i izrada fotki) ako padne dogovor za neko

okupljanje na Fruškoj Gori - računajte na mene! Toliko mogu da "ukradem" vremena...Vrdnik, Zmajevac, Karlovci, nebitno - tu sam!

 

Lepi Karlovci...bili jedared svi sa BJB na sladoledu tamo i casu iz fantasticne istorije tog grada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Kada cemo za Golubac? Ja bih se prikljucio iz Smedereva :)

 

Izgleda da se jos ljudi nisu privikli na ovu temu i na organizovanje voznji nas skuterasa. Bas mi je malo neobicno. Da imam "vremena", vec bi te sutra rado cimnuo u prilazu Smederevu za nastavak putovanja do Djerdapa. Dunavska magistrala je stvarno jedno od 3 najlepsa puta za voznju :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Drage kolege skuteraši,

 

Bez obzira na promenljivo vreme, izgleda da će ovaj vikend biti idealan za vožnju. Uostalom, pola foruma je otišlo na reli, enduraši uživaju u Kotlini pa je red da i mi "zapalimo" negde... Moj predlog je sledeći:

 

- Subota, 04/06 sastanak u jutarnjem terminu (8-9h) na OMV pumpi Vidikovac

- Lagana vožnja magistralom preko Lazarevca, Ćelija i Valjeva do mesta koje se zove Skakavci. Tu kampuju naše kolege enduraši a mesto je zaista idelano za uživanje u prirodi. Evo kako je to izgledalo pre godinu dana...

 

tzz03_vodopad.jpg

 

JkMWb_kampg.jpg

 

- pošto naša vozila teško mogu da se izbore sa okolnim terenom, predlažem da se posle odmora vratimo na alfalt i proverimo da li je pogled sa Divčibara i dalje ovako atraktivan..

 

xtqTQ_vidikovac.jpg

 

- Sledeća stanica bi mogla da bude Petnička pećina a pošto će do tada biti i gladnih tu bi mogao da se organizuje i neko osveženje..

 

DMTnf_pecinaf.jpg

 

- Odmorni i raspoloženi za vožnju možemo da se spustimo i do manastira Pustinja koji se nalazi u kraju koji je totalno odvojen od civilizacije..

 

zaGNP_manastirpustinja.jpg

 

Sve u svemu, krug od nepunih 300Km (od Beograda) bi trebalo da nam napuni baterije - bar do naredne prilike...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svaka čast za turu! Nažalost (ili na sreću ipak) radim i subotu i nedelju pa ne mogu da se pridružim a vrlo rado bih...

Ko bude išao želim mu lep provod! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Sale, ovo izgleda fantasticno! Da nije tekucih problema, rado bih se prijavio. Nadam se da ce biti zainteresovanih. Super je mesto, a i Petnica je super za videti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ne mogu da verujem da se niko ne prijavljuje za ovako lepu destinaciju i rutu koju je predlozio Sale....steta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

ako je neko raspolozen da nam se prikljuci

 

poziv za voznju 19.06.2011. Vesparenje Bgd-Banaj Vrujci-Bgd

 

Poziv svim zainteresovanim Vepsparosima da nam se prikljuce u Vesparenju 19.06.2011.

Vesparenje organizuje Drustvo Ljubitelja Vespe Vespasian-Beograd

Okupljanje je u nedelju u 9h ispred Sajma tacnije ispred biletarnice sajma

Vozi se u koloni po dvoje-smaknuto (cik-cak)

U Ljigu se staje radi kupovine potrebnih namirnica jer u Banji Vrujci pravimo rostilj kod Ace u njegovoj kuci

Poneti obavezno i kupace gace i kostime jer u Banji Vrujci radi prelep bazen

Povratak u Bgd predvidjen je pre mraka.

 

ko je zainteresovan moze da se upise na spisak ovde

 

Pozdrav

 

Dejan

 

Drustvo Ljubitelja Vespe Vespasian-Beograd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Uh, Banja Vrujica je predivna, ali mnostvo nas ide u Zabalj kod Alexanta i bas mi je krivo sto ne mogu s vama. Hvala na pozivu Vespadzije! Pravi ste ! Lep provod ! :)

 

PS ponesite kisna odela jer se za sutra predvidja kisa u tim krajevima u popodnevnim satima, a mi cemo vec oko podne kisnuti kod Alexe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

e ljudi, vrhunski provod.

ja sam ujutru isao prvo da ispratim prvu grupu koja je kretala po dogovoru u 9h

svi po spisku na okupu tacno u 9h

lagano krecu ka Banji Vrujci, sa zadrzavanjem kod Lazarevca da se u DIS-u kupi potrebno meso za rostilj

 

Ivana zavrsava posao u 11j i polako krecemo

cujemo se Yomanom i Jovanom i njih dvoje se nalaze sa nama n OMV pumpi na Vidikovcu, sledi tankanje i voznja

Yoman iskusno predvodi kolonu i veoma pazljivo preticemo vozila na Ibarskoj.

Voznja krajnje sigurna, svi nam se pomeraju desno da bi ih lakse obisli, masu nam, mi otpozdravljamo pa cak su nas i organi reda i mira i saobracajna policaja lepo propratili takoreci i mi smo im otpozdravljali

Uglavnom u Banju Vrujci ulazimo posle manje sat vremena voznje, zovemo Acu i on nas navodi pravo na rostilj.

 

tamo smo se bas odmorili, nismo se kupali ali nekom drugom prilikom sigurno hocemo.

 

u neko doba krecemo kuci, svracamo na kaficu, neko na tankanje i odlucujemo se da obucemo kisne kombinezone ko ima.

Ja Dinov kisnjak koji mi je pozajmio na koriscenje ustupam supruzi mada ona negoduje ali znam ja sta radim.

Filip hard core kao da je na bazen krenuo ali na Tas. u bermudama i nekoj tankoj jaknici

krecemo put Beograda, usput se delimo u dve grupe, jedna grupa odlazi brze razumljivo jer ce kisa da nas doceka pred Beogradom. Yoman, Toma, i filip se izdvajaju i odlaze, ostaje manja grupa koja se do Beograda sigurno dovezla.

Kisa polako pocinje da pada i kod Mostarske petlje pocinje pljusak. Naravno ja sam pokisao, ali bitno je da je Ivana ostala suva, hvala Dino jos jednom za kisnjak.

 

Sve u svemu lepa voznja i nadam se da cemo u toku sezone bar jos jednom da odemo do Ace. mada je i Filip dao veoma zanimljiv predlog da odemo kod njega na Kosmaj...pricat cemo o tome na nekom od sastanaka.

 

Toliko od mena a sada slike

 

pozdrav

 

Dejan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Steta sto nismo mogli i mi tamo. Bilo je i vama dobro. Vidim hrane nije falilo sto je najvaznije ;) Super slike i hvala sto si to podelio s nama. I ja sam sreo usput nekoliko vespadzija koji su hrlili verovatno na mesto sastajanja. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Moj predlog je Despotovac i vodopad Veliki buk ili Lisine. Tamo je prelepo. Tu su i manastir Manasija, manastir Resava, Resavska pecina, Kucajske planine...A moze se i do Paracina pa na izvor Grze, u sumi, pa jezera, pa vodopadi....extra Evo link sa takve ture koga ne mrzi da pogleda, a ovde je nekoliko slika tek da vidite o kakvoj se lepoti radi,pa razmislite. RESAVA

 

 

Ovako bi iѕgledala naša marsruta, iѕmenjena, ako bi isli na samo jedan dan, tj, nebi isli u Topolu i Oplenac, nego bi ѕpucali preko Mladenovca, Svilajnca ѕa Despotovac, skrenuli u manastir Manasiju, pa se vratili do Strmostena put Lisina, tj Velikog buka.

 

Ovo je google maps marsruta

 

 

Ako bi se islo na 2 dana, smestaja ima kod Velikog buka, sto privatno, sto u bungalovima pored samog restorana i vodopada, a ko je avanturista ili nema novaca za smestaj ili voli da kampuje, ima divnih mesta za postavljanje satora. Posto je tu odma restoran, tj dva restorana, imate i WC i vodu za pice i umivanje...Ko voli da rostilja, drveta naravno ima kolko oces za vatru.

 

 

 

Veliki buk

TZzsI_velikibuk3.jpg

 

Vodenica kod vodopada

wCjNp_vodenica.jpg

 

Bungalovi kod Velikog buka

vja2A_bungalovi3.jpg

 

LPynH_bungalovi2.jpg

 

ribnjak pored bungalova, pastrmke nase i one kalifornijske

tCtRf_ribnjak3.jpg

Gwcmz_ribnjak2.jpg

 

mesto za satore odma preko puta restorana i vodopada na parkingu domacina i pod sumom

xnmjT_jakodsatora.jpg

 

Izvoriste reke Grze

AjSI0_picture1941024x768.jpg

 

OW6Hx_picture2141024x768.jpg

 

Kucajske planine

EjaZP_kucajskeplanine1.jpg

 

dnA8D_img1913r.jpg

 

JC7t8_img1934ov.jpg

 

i Petrijina kuca, Senjski rudnik

vqIrG_kucapetrije.jpg

 

 

Mislite o tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja