Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sad treba da registrujem, i rekli su mi da bez tehnickog izlazi na skoro 8k. e sad, bilo bi manje, ali vadim novu saobracajnu, tako da bez saobracajne sve ne bi trebalo da predje 8k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Gledo sam nesto oglase i bilo mi je zanimljivo da vecina polovnjaka qm200 ima kilometrazu oko 7000 km pa me zanima ako bi neko od vlasnika koji je stigao/prebcio tu kilometrazu imao nekih problema na motoru i ako jeste sta je bilo u pitanju? Da li se to nesto redovno desava sa ovim motorima na 7000 km ili su u pitanju klinci kojima brzo dosadi kubikaza? I jos jedno pitanje, koliko je uputno uopste razmisljati o ovom motoru sa 192 i priblizno 100kg?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

I jos jedno pitanje, koliko je uputno uopste razmisljati o ovom motoru sa 192 i priblizno 100kg?

 

Ja sa 195/110 se razmisljam o njemu.Vozio sam Zlocin 125cc i ide sasvim lepo,ne bih se bunio da posedujem jedan.Pitaj Zlocu ako jos nije zapalio preko,njegov drug je presao preko 20000 km i mislim da nije imao nekih vecih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Necu napisati koliko,ali puno vishe od 7 iljada,i da kucnem u drvo,nishta  :) ne rachunam akumulator,plocice,lanac..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

...qm200 ima kilometrazu oko 7000 km pa me zanima ako bi neko od vlasnika koji je stigao/prebcio tu kilometrazu imao nekih problema na motoru

Ja sam presao toliko i masina radi isto kao kad sam je uzeo. Menjao sam neke sitnice npr. sajla za brzinometar

 

koliko je uputno uopste razmisljati o ovom motoru sa 192 i priblizno 100kg?

Ja imam 191 i 90(+-5kg) i (btw ovo mi je prvi motor , pa mozda nisam objektivan) ali nemam utisak da je mali . Mozda bi mi veci bio bolji na otvorenom ( idem do 200 km od beograda sa njim) , ali definitvno ne mogu da kazem da je mali! ( Isao sam i u para na otvorenom ).

Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno ... na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Znaci da za registraciju spremim oko 8k.

@Rolle2010 slobodno razmisljaj na temu supermoto 200 jos ako ti je prvi motor bices prezadovoljan. Moj burazer je slicnih gabarita i motor zna da preveze obojicu bez problema (ja sam 183/80). Upoznao sam letos nekog lika koji je presao 20000km i plus kaze da ga dize na zadnji,prednji isl i kaze da nije imao vecih ulaganja. Sto kazu sajle,akumulator,paknovi isl potrosna roba se ne racuna. Da motor verovatno dosadi po snazi,ali cena,potrosnja i odrzavanje su ono sto je na njegovoj strani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam kupio motor sa 13 000 i jos malo sam presao i sem ulja i svecica, za sada nista. e sad, da ne bude sve idealno, ovako stoje stvari. zadnja guma posle 13 000 potrosena malo jace od 50%, prednja oko 30%, lanac se nije istegao ni malo, lancanici mogu da teraju bar do 20 000. treba da se nasteluju ventili. eto, to je cela situacija mog mopeda na toj kilometrazi. da napomenem da je to ona kao "cross" verzija  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Pa bela kontam mora ici sigurno,jer je mali motor,a poshto je crn-izgleda josh manje,pa da ga "otvori" a zhutu sam kontao zato shto su vile i korman zhuti-zlatni.. kontao sam chetvrta kombinacija,samo umesto sive-zhuta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Po mom ukusu u donjem redu dve spoljne(bela komb. i zlatna sa belom senkom). Ostale su ili previse drecave ili previse ubijene, zatamljene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nedavno me je motor prodao po prvi put. Ipak sto se njega tice, nije problem, vec je u pitanju akumulator, koji je savrseno radio do jednog momenta kada je crkao totalno, tako da nije mogao ni poziciju da napaja kako treba.

 

Iz te situacije sam zakljucio da bi bilo veoma lepo imati kurblu. Iako samo 200ccm, blokirao je tocak i izuzetno ga je tesko bilo upaliti na guranje, bez obzira na to sto sam imao podrsku.

 

Akumulator idealnih dimenzija nisam nasao, vec sam morao da uzmem u velicini koji se uklapa u gumeno kuciste, ali je nesto visi, pa trenutno turpijam donji deo gume (1-2mm nedostaje), kako bi uspeo da ga uglavim.

 

Kineski akumulator je bez odrzavanja, tezi od ovog sto sam uzeo i vece amperaze. Nazalost, morao sam da se zadovoljim standardnim kiselinskim, koji broji 1A manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Nedavno me je motor prodao po prvi put. Ipak sto se njega tice, nije problem, vec je u pitanju akumulator, koji je savrseno radio do jednog momenta kada je crkao totalno, tako da nije mogao ni poziciju da napaja kako treba.

 

Iz te situacije sam zakljucio da bi bilo veoma lepo imati kurblu. Iako samo 200ccm, blokirao je tocak i izuzetno ga je tesko bilo upaliti na guranje, bez obzira na to sto sam imao podrsku.

 

Akumulator idealnih dimenzija nisam nasao, vec sam morao da uzmem u velicini koji se uklapa u gumeno kuciste, ali je nesto visi, pa trenutno turpijam donji deo gume (1-2mm nedostaje), kako bi uspeo da ga uglavim.

 

Kineski akumulator je bez odrzavanja, tezi od ovog sto sam uzeo i vece amperaze. Nazalost, morao sam da se zadovoljim standardnim kiselinskim, koji broji 1A manje.

E isto se desilo mom burazeru, ma ista prica samo je od jednom stao i to je to.I isto je uzet kiselinski akumulator 1A manje i cini mi se da je taman toliko slabiji da zna zimi da te iznervira sto nema snage da upali motor, ma kad kad i kad duze stoji hoce duze da vergla. Bas nezgodna stvar sa tim kineskim akumulatorom koji dok nije tako iznenada crko je palio ko munja iz prve. Steta sto nema da se negde nadje. Kasnije sam cuo da mogu da se uzmu akumulatori za skutere koji su sa gelom, iste voltaze i amperaze, ali manjih dimenzija. Naravno to bi moralo da se uglavi u ono kuciste, ali smo i ovaj kiselinski morali da budzimo jer su milimetri zezali.  Jedva cekam da javis kako se taj ponasa. E sad to je sto je zelim ti srecu s novim akumulatorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Gel za skutere, nisam siguran da postoji da je iste amperaze, a manje velicine. Uostalom 1Ah manje, ne bi trebalo da ima nikakvog uticaja.

 

Znaci, izgleda da je to normalno za ove akumulatore cim se i njemu tako desilo. Dok je radio, radio je stvarno fenomenalno. Posle mesec dana nepaljenja preko zime, bez dopunjavanja i bilo kakvog odrzavanja, palio je kao da je juce vozen, verglao najnormalnije.

I onda nakon jedne voznje, prilikom sledeceg paljenja, samo je malo mrdnuo anlaser i ispustio dusu.

 

Inace, uzeo sam LP po ceni od 2700din, koji ima 8Ah (fabricki je 9Ah).

 

Oznaka kucista  YB7-A (mislim da je standard nezavisno od proizvodjaca, mada nije 100%), ako jos nekom bude trebala alternativa, ali mora da se stanji donji deo gumenog okvira za otprilike 1mm.

 

Da dodam da je sirina 137mm, debljina 76, a visina, na kineskom 128, a na ovom sto sam uzeo je 134. Sirina i debljina moraju da budu tacne, a za visinu je 134 apsolutni maksimum, s'tim da ne znam postoji li nesto sto se uklapa sa ostalim dimenzijama na nasem trzistu, a da je nize od 134. Ja nisam pronasao tako nesto.

 

 

EDIT: Zaboravite LP akumulatore u ovoj dimenziji i na ovom motoru. 2 komada promenjena u garantnom roku, na kraju za akumulator drugog proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

I meni se desila potpuno ista pricha,i to josh u Beogradu,srecom pa sam bio sa drugom.. Samo shto izgleda nije bilo samo do akumulatora,poshto smo probali da stavimo od njegovog Horneta,i nije hteo da radi,pa sam ga kombijem doterao do NS a i odneo na servis gde su rekli da je samo akumulator otishao i stavili neki papreni exide ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Znachi da iznenada crkava,to je dijagnoza  ;D ;D al bukvalno samo odjednom,vozali se po Kosutnjaku i sve full,stali da klopamo i samo da ga kresnem,i e nesh kolega  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Danas sam nastelovao ventile i uglavio akumulator.

Za ventile treba dosta strpljenja i provera, jer su jako nepristupacni. Sa jedne strane, sto je mali prostor za manevrisanje, oko samih ventila, a sa druge sto ni pristup nije najbolji.

 

Usisni je bio na oko 0.04, a izduvni nisam merio, ali verovatnoi dosta preko 0.1, mozda 0.15 a on se i cuo da zvecka.

 

Razliciti manuali i stranice, razlicita podesavanja. Na jednom mestu kazu izmedju 0.06 i 0.08 (dakle 0.07 se trudimo da dobijemo), i za izduvni i za usisni, a na drugom 0.08 usisni, a 0.1 izduvni. Rekao bih da 0.07/0.07 radi posao, cuju se oba kako rade, tako da nisu pretegnuti, ali vrlo tiho i u skladu sa ostalim zvucima agregata, tek kada se dobro oslusne.

 

Dokumentovao nisam nista, jer bolje od ovoga tesko da moze, osim sto je malo lakse na slici, i linija za tajming nije tako lako uocljiva.  ;)

 

http://www.mychinamoto.com/forums/content.php?117-QingQi-28Qlink-29-200GY-Illustrated-Valve-Adjustment

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@Blackbite Odlican sajt, zaboravio sam na njega,a ima skoro sve. Svaka cast na radu, a ono sto smo obojica napisali za akumulatore ispade kao pravilo. Videcemo tokom sezone kako ce ovi novi da se pokazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Danas sam zamenio ulje i filter ulja.

 

Zamena je veoma laka, sve je pristupacno, ali ulje ne napusta motor tako jednostavno, pa imajte to ne umu ako budete menjali sami.

 

Potrebno je dosta vremena pustiti da se cedi, cimati motor levo-desno, napred nazad, i sa skinutim filterom, zaverglati anlaserom nekoliko puta, jer se tu krije dosta ulja, koje nece samo od sebe izaci iz kartera.

 

Stalo je oko 950ml, zajedno sa filterom do oznake full, mozda mrvicu iznad, ali racunam da ce to da ode kad se natopi filter. Da li je ostao jos koji deci u agregatu, nisam siguran, ali nisam ni zeleo da preterano forsiram anlasovanje na suvo, u svakom slucaju i ako jeste, na zanemarljivom je nivou.

 

Ako pak samo odvijete sraf za ispustanje ulja, i pustite da se cedi, vrlo verovatno je da ce u agregatu ostati 20%, ili cak vise starog ulja, pa obratite paznju i odvojte malo vise vremena za ovaj posao iz tih razloga, umesto nekoliko minuta koliko bi inace trebalo za ovaj posao.

 

@Vlada185

Nadam se da ce raditi posao, i da nece iznenadno riknuti, kao sto je sa fabrickim slucaj.

 

Uzgred, ako do sad nismo pronasli ozbiljne mane ovim motorima, eto jedne: "fabricki izbor akumulatora".

 

Inace, planiram u skorijoj buducnosti zamenu ulja u prednjim amortizerima, i stavljanje podloska na opruge amortizera.

 

Amortizeri jako lepo rade i upijaju sve moguce i nemoguce neravnine, ali ipak mislim da su prilagodjeni nekom kinezu od 50kg, pa bi to trebalo kompenzovati, jer se na voznji van asfalta i prilikom jaceg kocenja ozbiljno priblizavaju kraju svog hoda.

 

Da napomenem, radi se o enduro verziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

  @Blackbite jesi li cistio i onu mrezicu iznad srafa za otpustanje ulja? To sam video u service manual-u, mada ja to nisam skidao i cistio. Koje ulje sipas?  Jel Motul 5100 10/40 ili neko drugo?

    Opomenuo bi ljude da kad sami menjaju ulje da paze, ja se prosle godine zeznuo i kad sam skidao filter za ulje na starom filteru mi se zalepila gumica O-ring koja ide izmedju filtera i kucista masine, bacio stari filter sa njom jer nisam je ni primetio i posle sam jedva nasao taj gumeni prsten koji dihtuje izmedju filtera i kucista.

    Cime ljudi podmazujete lanac i kako ga perete? Naftom ili nekom drugom stvarcicom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vlado,

 

Sipao sam Motul 5100 10/40, ali iskljucivo iz razloga sto to sipaju ovlasceni, i sto nisam primetio nista negativno povodom njega, iako licno i nemam previse poverenja. Sve je vise "zanimljivih" iskustava sa njim, a uz to je postao i bezobrazno skup. Kapiram da i nije toliko u nabavci, ali kad vec ljudi toliko kupuju, zasto da ne dignu cene.

Ulje sam pripremio nesto ranije, jer mi bi usput, ali da nisam razmisljao bih da probam Bardahl. Od price nekih majstora pre toga, i sto se same filozofije proizvodjaca tice, kao i gazde firme koja ih prodaje (i koji je uvoznik uostalom), sa kojim sam skromnih pocetaka firme imao vise nego pozitivna iskustva, deluje mi da je i njegova prica na mestu (malo smo se ispricali na temu Bardahl-a). Ono sto me malo brine, da nije tehnologija tog ulja malo ispred tehnologije agregata, pa ga mozda on i ne prihvati najbolje.

 

Nego, da se vratim na sustinu.

 

Gumica? Koja gumica?  :D

Ona je u mom slucaju ostala tamo gde  je i bila, tako da nisam ni razmisljao o njoj previse.

 

Mrezicu sa donje strane nisam dirao, previse je ona krupna da bi imala ulogu filtriranja, osim kada su neki krupniji komadi u pitanju (citaj, nesto u agregatu se raspada).

 

Vremenom bi trebalo da se nakupi nesto malo prljavstine, ali mislim da mozda tek na svakih 20 000km ili vise treba ocistiti.

Doduse, mozda bi se lakse iscedilo svo ulje kada bi se sve skinulo, ali malo komplikuje proceduru.

 

Sto se tice ciscenja i podmazivanja lanca, posto je on najjednostavnije konstrukcije, bez O X, ili kakvih vec ringova, moze se podmazivati bilo cime sto je masno. Verovatno najefikasnije sa uljima predvidjenim za podmazivanje lanca, ili sa SAE90. Sprej se za ovakve lance ne isplati kupovati.

 

Ja sam generalno jako lenj sto se podmazivanja lanca tice, pa sam ugradio automatski podmazivac, u sklopu redovnih priprema za sezonu.

 

Jos je u "beta" verziji da se tako izrazim i tek treba da ga nastelujem i vidim kako ce se ponasati.

 

Lanac generalno ne perem, ali se moze prati bilo cime sto skida masnocu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Ljudi treba mi par saveta. Imam dva problema na svom motoru. Kao prvo cuje mi se nesto nazad kod tocka. Zvuk je slican zvuku kada ode lezaj tocka na kolima pa sumnjam da je to. Ima nesto sto me buni. Taj zvuk se samo cuje dok motor ide pod gasom dok kada se stisne kvacilo usled voznje buka prestaje. Jel ima neko ideju sta bi ovo moglo da bude? Drugi problem je to sto motor ne radi ravnomerno na leru. Nije nista strasno samo sto me ponekad nervira. Kao da preskoci svecica da baci varnicu. Svecica nije sigurno jer sam je menjao pre 2000-3000 km i ubacio sam NGK. U svakom slucaju cu je skinuti da vidim kakva je.

Unapred hvala.

Vlada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sto se tice neravnomernog rada na leru mislim da je to normalno. Bas pogledaj na yputubu. 99 posto motora kao nekad da promasi. To i mene nervira. Za divno cudo kad je motor hladan radi ujednacenije, bar kod mene. Do sada sam se navikao tako da mi ne smeta mada bi bilo lepse da radi ujednaceno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja