Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Neke price su tek eventualno 2011. Previse im dobro ide sa 200ccm serijom, pa na to trose resurse (na globalnom nivou pricam). Kada trziste pocne da gubi interes, onda ce krenuti sa masovnom proizvodnjom. Bar je to neko moje razmisljanje.

Do sada se 250ccm pojavio u nemackoj, pod nemackim brendom Kreidler, i cini mi se u Ukrajni. Mozda jos negde, ali nisam dovoljno upucen. Zorge je dobro raspolagao informacijama, pa nek se on nadoveze ako sam nesto propustio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako je neko zainteresovan za kupovinu ima ih pregrst na moto berzi, potrazite malo..

Ima ih na moto berzi ali su svi mahom oko 1200e a to je ujedno odprilike i bila cena novog na sajmu u Sprintovom uvozu,ili na kraju godine kod zvanicnog uvoznika, tako da iako sada nije kraj godine ili sajam, i te cene verovatno nece biti aktuelne,mislim da se ne isplati uzimati polovnjaka jer za pocetak ne znas ni kako ga je prethodni vlasnik odrzavao ni kako je razradjen a slozicete se da te motore mahom kupuju pocetnici koji su pretezno prilicno mladi i puni duha(da ne kazem nesto teze  :)). Da ne spominjem povoljnije uslove placanja,kredite itd...

 

Zvao sam sad Sprint u NS, kazu sledece nedelje kad stigne sa carine ce znati tacnu cenu 200-ke, al kaze vrlo verovatno ce biti i skuplji od Apolla RX250...

Kao sto sam vec napomenuo cena na sajmu je bila 1250e a za Apola 1150e tako da ce gotovo sigurno i u redovnoj prodaji biti veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel QINGQI MOTORCYCLE CENTER ovlasceni zastupnik u srbiji, ili ima neko drugi?

 

da i nasao sam na sajtu u americi, ako je Qlink isti proizvodjac da je visina sedista 31 inch ili ti 790mm. Jel to isto qingqi samo za americko trziste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Qlink jeste Qingqi brendiran za Amere a oko ostalog ti ne mogu pomoci :)

 

Hvala, malo sam trazio po netu i skapirao da imaju jedno milion naziva. Za svaku drzavu drugacije... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Znam da ih ima svugde po oglasima,al sam ja ipak zainteresovan za novo,nije velika razlika u ceni (ako ih jos ima) ,a novo je ipak novo... A tvoj je 125,jel?

 

@joe902

Veruj mi kad mu pokazes 1000e ima da ti ga proda sa sve punim rezervoarom i da te ljubi u dupe :)

Moj 200ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ех, да... "Соларно" плаћање доноси неке погодности које ништа друго не може да надомести...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Solarno  ;D ;D pare na sunce  :D :D kolko je 200 sad nov,na sajtu pishe 1450.. i stotka za regu u startu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

1450e sa carinom i PDV-om je nov al je najveci problem to sto su ih svi dileri (barem oni koje sam ja zvao) rasprodali jos u januaru...

A ovi cene ove polovne kao da prodaju suzukije... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Ja ga platio u januaru 1450...i to kao predzadnji  ;)

Cak sam i kineski pojas dobio na 'poklon'...

  ;)

...a koliko znam zadnji je otisao 2 dana posle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Sta "u neku ruku" ?!?!?!  ;D

Kad slusas lika koji ih prodaje pokusava da te ubedi da je to ,

ako ne puno bolje onda makar malo bolje od Suzukija

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

@pa rekosmo vec da ce od "sledece nedelje" kad prodju carinu, da formiraju cene za ovaj model Sprinta200- a bice skuplji od Apolla250, i da ga daju u prodaju. Na Motopassion u BG Apollo je bio 118.900,00 iliti 1190e a i u NS ce verovatno isto. Cenovni rang je znaci 1*apollo rx250 pa 2*sprint sm200 pa qingqi sm200 ? (od najjeftinijeg ka gore)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci vise ih nema kod dilera??? Ostaju samo polovni preko oglasa...

Чега нема? 200-ки супермотарда? Тек ће сад да их има - http://www.sprintscooters.com/modeli_2010_pulser_200.htm

 

Da video sam to, ali je neko gore napisao da je qingqi mnogo bolji od sprinta. Po zavrsnoj obradi, boljem motoru...

Isti su sto se tice izgleda, sada koji je bolji????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sprint novim modelima forsira jako visoku cenu. Apollo je prosle godine par meseci kostao 1750 eura da bi krajem sezone redovna cena bila 1350. Poenta je da se ne treba zaletati. Pustis druge da kupe nov i neproveren model pa onda odlucujes posle par meseci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

To je strategija brzog ubiranja kajmaka. Visoka cena za nov proizvod sa dobro organizovanim marketing miksom. Trenutna strategija koju koristi sprint za stare modela je takozvana strategija brze penetracije trzista, niske cene i dobra promocija. Znam po nesto iz marketinga, dobio u januaru sedmicu  ;D.

Znaci kao sto rece gliga naj bolje je modele koji sada izlaze kupiti za godinu, dve i to iz dva razloga. Pasce im bas cena, kao sto je pala sada za stare model a i svi novi modeli imaju neke fabricke greske koje se ispravljaju vremenom. To se desava kod svih proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Beograd - B & T

Tel/Fax 011/ 3294-160

 

Qingqi - Novi sad

 

021/504-859

021/6-748-480

 

Repsol centar - Temerin

 

021/ 843-619

 

Na ovim mestima se prodaju Qingqi motori, pa se raspitujte, ima li ih, kolko kosta, ili kome trebaju rezervni delovi. Ne znam da li su i u kakvoj medjusobnoj saradnji.

 

Vezano za pricu Qingqi i Sprinta,evo slicice:

 

Obratite paznju na boju kojom je ofarban agregat (ne znam koliko se vidi na slici, ali se vidi visak i slivanje boje), dihtunge izmedju dekla kvacila i dekla glave motorai, nepovezan ERG ventil, filter vazduha koji se lako prlja i teze odrzava (na ovom agregatu ne doprinosi performansama, posebno ako je sve serijski - a jeste), crvenkasto nesto na dnu karburatora, zardjao sraf za pritezanje filtera vazduha na karburatoru, ne znam ima li jos kakvih sitnica, mada je dosta toga trazenje dlake u jajetu, ali... na Qingqi-ju tih propusta nema.

 

I umalo da zaboravim, prednji tocak ima felnu crne boje, a zadnji bakarne...

2v2tp1f.jpg

 

Ono sto ipak moze da demantuje ovo, je primerak iz redovne prodaje, jer Sprint (iz njima znanih razloga), obicno na sajmu izlaze, najlosije primerke koje su dobili. Kako god bilo, ovaj sto sam zagledao je pomalo isfuserisan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Е, а оно за шарене фелне на Пулсеру 200: ја мислио да сам мало прс'о, па ми се учинило да су различите... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

...jer Sprint (iz njima znanih razloga), obicno na sajmu izlaze, najlosije primerke koje su dobili.

Upravo tako! Na sajmu u BG je bio izlozen Apollo koji je bio skoro pa prljav, ali jos gore je sto mu je falio zmigavac, virile su zice ko kupus...sve bilo drljavo-kad sam rekao drugaru on samo odmahno i pobego "dalje od gadnog kineza". A svi ostali izlagaci na sajmu upicanjeni samo tako. Eh...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Danas sam negde oko 19.30-20.00 video jedan super qingqi 200 supermoto kod ulaza na parking Grand kazina na zemunskom keju.

Stvarno je prelep, potpuno crn... odusevio sam se i odlucio  definitivno za njega :)

 

Hteo sam da sednem na motor, ali sam se iskulirao, da ne bi pomislio vlasnik da ga kradem :D :D (samo sam hteo da proverim visinu sedista) :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja