Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ovaj motor ne radi neravnomerno, osim ako se prerano ukine saug dok je hladan.

 

Vladislave, vrati ti staru svecicu, pa vidi kako onda stoje stvari.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Jel zna neko gde moze da se kupi lanac (428-134) ( U gevari DID nemaju...) . Neko je ranije rekao da moze da se zbudzi od javinog lanca, pa ako neko zna gde ... tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Evo da se pohvalim malo,stigli jutros novi migavci,neka "karbon" varijantica,super su cucnuli.. I malo sam ispolirao top,umrle ruke od smirglanja  :D :D nemojte da mislite da sam lud,nisam uspeo da skinem drugi fuzaster,hocu i njih da ispoliram malo  :) :) pozz svima!!

 

AxBUi_31032010z.jpg

 

1aLZi_31032010004.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Hteo bih da pitam vlasnike supermoto verzije QM200 kakav je prednji far? tj. da li osvetljva dobro, jacina, da li mora da se zameni sa nekim jacim? Posto na slikama kada pogledam izgleda bas malo, a i kada je upaljen ne odaje neku sigurnost da bas osvetljava.

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

@gio Hvala

 

Sada... da li je ovaj motor dobar za pocetnika? i sto se tice putovanja, prvenstveno bih ga koristio svaki dan do posla i nazad (radim na aerodromu)?

Sa skuterom ne bih pomisljao da izadjem na auto-put, ali mislim da ovaj motor moze da izdrzi. Nije preterano brz, ali citao sam u predhodnim postovima ovde da je neko isao i preko 120km/h... Naravno tu spadaju i voznje kroz grad.

 

p.s. Danas je jedan momak na ktm-u objasnio kada ga je, da izbegne guzvu, preterao preko livade... kao od sale :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Za pochetnika ne mozhe bolji,a i ta tura do aerodroma i nazad je smesna.. peta 80 i nemash brige.. Pa ne bi ja bash te bankine i to extremnije,nije to pravi supermoto,plastike su ochaj  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nisam ni mislio, iskljucivo koriscenje na asfaltu :) ne privlaci mene nesto off-road, ali mi se svakako svidja izgled motora :)

Jel znas koja je visina sedista? Ja sam visok 180 pa da to ne predstavlja problem...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

uu to bi mogao biti problem... Jedino u tom slucaju da probam pa da vidim da li mi odgovara. Hvala

I da si 10ccm nizi, snasao bi se. Nemas brige po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ozdrav ljubiteljima Qingqi! Pratim temu od pocetka, kao i sve vezano za vrlo zanimljiv segment o "zutim" proizvodjacima motorcikala. I nikako da postanem vlasnik jednog od 2 favorita-prvo ovog i to prvenstveno QM200GY-B(A), il Apolla RX250.

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Rekao bih ti qingqi posto se i meni svidja i bice moj prvi motor (sa brzinama, ranije vozio samo skutere) nadam se vec ovog leta, ali posto se ja nesto ne razumem onda ti ovo nista bas i ne koristi :) Vidim ima ovde dosta ljudi qinqgi pa ce ti oni reci :)

Moje pitanje za poznavaoce je : Koje gume staviti umesto ovih kineskih? (neko je napisao da su jako lose)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Jel zna neko da li se jos prodaje qm200gy (supermoto) ? gde ga ima,i kolika mu je cena? Na sajtu jos stoji cena od 1450 eura,ali mi se cini da sajt odavno nije azuriran... Inace temu sam par puta procitao,i redovno je pratim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

@Jefta bilo koje "zvucnijeg" proizvodjacha.. Ja sam iza stavio continental conti twist sm,treba ovih dana i prednju,pa cu javiti utiske..

@Joe bolje da ne komentarishem "ovlascenog uvoznika"  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ozdrav ljubiteljima Qingqi! Pratim temu od pocetka, kao i sve vezano za vrlo zanimljiv segment o "zutim" proizvodjacima motorcikala. I nikako da postanem vlasnik jednog od 2 favorita-prvo ovog i to prvenstveno QM200GY-B(A), il Apolla RX250.

8)

Qingqi ima bolju zavrsnu obradu, agregat i po ponasanju, a i konstrukcijski mi se vise dopada, mnogo je jaci u prvoj polovini obrtaja i bolje reaguje na dodavanje gasa, (doduse apolla nisam terao u visoke pa ne znam sta tamo moze da pruzi). Proveren je i za sada nisu poznate mane, a mahom se prica o njemu po domacim i stranim forumima, svodi na unapredjenja, tuning, styling, o kvarovima i nedostacima slabo ima reci.

 

Naravno, ima i Apollo svojih prednosti, ali po meni nisu od prevelikog znacaja, da bi ga one istakle u odnosu na QM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Poz svima!

 

Kupio sam Qinqi-a pre 30ak dana i prezadovoljan sam iako tek treba da ga vozam...

Prethodni vlasnik se bas trudio oko njega tako da je motor kao casha. (JT lancanik + D.I.D lanac, izvadio je katalizator, stavio K&N filter)

2008 je godiste, ima disk napred/nazad. Crkla je sijalica za brzinomer ali to cu vec zameniti kad me ne bude mrzelo...

 

Motor povlachi kao smrt kroz svih 5 brzina, krajnja mu je na oko 110km/h ali mu je to vadjenje dushe a i nije mi priorotet. Motor chupa odlicno i ravnomerno kroz sve brzine a max postize na nekih 8000rpm. Jedina trenutna zamerka su mu gume koje su rumunske ili kineske odnosno po kishi su neupotrebljive jer milsim da imaju vise plastike nego gume. Stock gume su uzas. Prva stvar koju cu zameniti je to, eventualno cu zadnju staviti 140/70 umesto 130/70. Mislim da staje taman :)

 

Ako je neko zainteresovan za kupovinu ima ih pregrst na moto berzi, potrazite malo..

 

Jel montirao neki gepek?

Nemam ideju kako da napravim nosac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Znam da ih ima svugde po oglasima,al sam ja ipak zainteresovan za novo,nije velika razlika u ceni (ako ih jos ima) ,a novo je ipak novo... A tvoj je 125,jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Znam da je prosle dve godine bio problem sa modelom od 200cc,tj ne mogu da naruce dovoljno komada koliko se trazi..juce sam gledao sprintov sajt,imaju model Pulser od 200cc,al` nema cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

http://www.sprintscooters.com/modeli_2010_pulser_200.htm

Zvacemo da se raspitamo. Mada su slabijeg kvaliteta uvek bile Sprintove izvedbe tog modela od Qingqi-ja.

 

 

@edit:

Zvao sam sad Sprint u NS, kazu sledece nedelje kad stigne sa carine ce znati tacnu cenu 200-ke, al kaze vrlo verovatno ce biti i skuplji od Apolla RX250...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Hehe... a nedavno sam i njihov sajt gledao,on je stajao isti kao u 2008. godini... Napredujemo  :P ima kod mene u blizini njihova prodavnica,mozda svratim da proverim  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Model se veoma dopao ljudima i po celom svetu je imao mahom dobru prodaju. Prica je bila da fabrika ne moze da proizvede dovoljnu kolicinu da zadovolji potraznju. Mislim da taj problem vise nije aktuelan.

Doduse polovnih u enduro varijanti i nije neki izbor.

 

@Tamantu

 

Na 125ccm, nisam uocio mane u Sprintovoj izvedbi, ali 200ccm mi se vec nije dopao. Oni se prave u fabrici Pioneer, a na osnovu onoga sto sam video na sajmu, rekao bih da su bolji motori iz maticne fabrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja