Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

;) naravno... Imam pitanje...

Rekli su da ga vozim do 4-5000 o/min ali... 1.2.3.4.5. a on 50km/h...  ???

Jel je to normalno ili sam opet ja ubo neki primerak... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

rekli su ti da ne prelazis 4-5000 obrtaja dok se ne razradi motor, sto mu dodje prvih 1000km. a to ces napraviti za mesec dana, veruj mi. samo polako, bolje 1000km malo smaranje, nego da se na 8000km nesto sjebe, ne daj Boze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Ma hoce on al ja ne smem ;) Lepo vuce,lepo ide ali se suzdrzavam dok se ne razradi. Videcu jos ovih dana ali cini mi se da na ovih 5000 o/min ide sve brze... Prvi dan je to bilo ~40,pa ~50,... Javicu ja sta se desava samo da malo sine sunce  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e da, i jos nesto, veoma vazno... gledaj da ga ne vozis 4 i 5 brzinom na malim brzinama... znaci, NE kao nas drug Bogda u petoj da vozis 40km/h

 

Bogdo izvini, morao sam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Gledam,koliko je to moguce,da ga se pridrzavam svega toga samo je problem kad idem 50km/h  5. na 5000 o/min i treba da preteknem neki kamion... Sta je pametno ciniti? Da ga zavrnem ili da se suzdrzim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

pazi prvih 300km stvarno nemoj da ga zavrces, a posle toga, brate, ako moras, vrati u 4. i zavrni gas, obidji, pa opet malo smanji. ne moras to striktno da se pridrzavas, poenta je samo da ne mucis agregat odmah dok sve to ne ulegne...a inace, pravi perio razrade je oko 5000km. kad predjes 5000, onda ces videti kako se motor razradio i kako i koliko moze da ide. znaci prvih 300km stvarno postuj to, do prvih 1000 nemoj mnogo da ga silujes, bez preke potrebe, a posle toga udri mile koliko ti je volja.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Zavrni slobodno valja se ponekad ali ne često u prvih 1000km,ako ga udaviš sad tako će ti ići kasnije ,mislim kilavo, nikako u petoj 40-50 ubićeš motor.

Ja moj od kako vozim autoputem na posao a to znači nespuštam ispod 80-90 on je totalno drugi motor od kako sam ga kupio

prodisao je bolje ubrzava,vuče, i krajnja brzina mu je veća nego kad sam ga uzeo bez preterivanja jeste da je drugi motor u pitanju ali princip razrade je isti.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vozi ti to oko 60kmh u petoj vise mu toliko odgovara . Naime, treba da s'vremena malo das, a malo i da popustis gas (motorno kocenje), jednostavno da menjas opterecenja unutar agregata, a kako kilometri budu odmicali mozez malo i da pojacavas tempo. Nakon prvog servisa na primer. Naravno gledaj da ne preterujes iznad 5-6000 obrtaja, gas slobodno zavrni malo vise kada to zatreba, ali ne vise od 2/3 recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

...a jel ima veze da li su 1 ili 2 na motoru? Da li je problem da ga "dodatno" opteretim ili ne igra nekakvu ulogu ili pak da sacekam neko vreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

pa ono, u principu nema veze, ali i ima veze. znaci probaj bar tih prvih 300km da ispostujes, pa posle polako, malo zavrni gas, malo vozi nekoga, sve tako pomalo do 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

...a jel ima veze da li su 1 ili 2 na motoru? Da li je problem da ga "dodatno" opteretim ili ne igra nekakvu ulogu ili pak da sacekam neko vreme?

Ne preterano, ali ne moras da praktikujes bas od prvog dana, i da dodatnu tezinu ne kompenzujes tako sto ces vise da zavrces gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ljudi jel prodaje neko  200cc gy,to san u fazonu da kupim ako natrčim na dobar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ajde i ja da se oglasim  kao bivsi ponosni vlasnik GY200 krosa.

Ako se ikad budem vracao na kineza/manji motor, samo GY 200 cross kupujem i nista drugo. Nisam jos cuo da se neko zalio na ovaj model. Kod mene se odlicno pokazao i mislim da vredi te novce svakako, sto se i nemoze reci za neke kineze kao npr onog Apola Srintovog. Od toga treba bezati sto dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ajde i ja da se oglasim  kao bivsi ponosni vlasnik GY200 krosa.

Ako se ikad budem vracao na kineza/manji motor, samo GY 200 cross kupujem i nista drugo. Nisam jos cuo da se neko zalio na ovaj model. Kod mene se odlicno pokazao i mislim da vredi te novce svakako, sto se i nemoze reci za neke kineze kao npr onog Apola Srintovog. Od toga treba bezati sto dalje.

 

Apsolutno se slažem sa ovom konstatacijom,drugar moj ga je vozio 2 god mogu slobodno da kažem da je to jedan od najbolje i najozbiljnije napravljenih kineskih motora,dobra završna obrada ,jak robustan i izbalansiran motor vrhunske performanse na putu za tu kubikažu.

Drugar ga je prodao izmakao mi je pre mesec dana, ali ako nadjem dobar primerak kupujem ga sigurno.

 

Za apola neznam ali čitajući komentare bilo je dosta problema sa raznoraznim stvarima,i jedno je sigurno apolo i gy 200cc završna obrada nebo i zemlja u korist gy200cc.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ajde i ja da se oglasim  kao bivsi ponosni vlasnik GY200 krosa.

Ako se ikad budem vracao na kineza/manji motor, samo GY 200 cross kupujem i nista drugo. Nisam jos cuo da se neko zalio na ovaj model. Kod mene se odlicno pokazao i mislim da vredi te novce svakako, sto se i nemoze reci za neke kineze kao npr onog Apola Srintovog. Od toga treba bezati sto dalje.

Odlican si mi motor prodao.  :D

 

Provozao sam Apolla, i malo detaljnije ispregledao i  definitivno veliku prednost dajem Qingqi-ju. Cak i tih 50ccm vise na Apollo-u mu ne predstavlja prednost i rekao bih da se dodatna snaga ne stize do tocka jer biva utrosena na slozeniju konstrukciju, a sam razvoj snage i primanje gasa na QM-u je bolji i zustriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Ljudi je registrovao ko Qingqi 200 cc ove godine i koliko kosta to zadovoljstvo ovih dana za motor '07. godiste? Koliko je tehnicki i gde je trenutno najjevtiniji u BGu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Kolko se secam,ja prosle godine dao nekih 8 iljada sa tehnickim,isto godiste.. Mozda chak i 9 :/ btw.. Jel zna neko jel sigurno pashe cajger od sprinta pulser 125 na supermoto 200?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja