Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Koliki treba da bude ler na 200cc? Meni je 2k ali ponekad isto malo pobrljavi na leru.To mi nije toliki problem, koliko me plasi sto se ponekad na gasenju cuje kss... imam utisak kao da frajlauf dobije kontru, zanima me da li to moze biti problem u karbu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Piše ti u mom predposlednjem postu, 1500 +-100 obrtaja.

To se čuje upravo jer frajlauf dobije kontru prilikom gašenja. Ništa bolno, tako treba :D

Pisao sam i o tome u temi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

Ljudi jos mi niko nije odgovorio zasto se ovako cuje... hitan mi je odgovor da znam dal da ga prodajem ako mu je otisla radilica dok jos moze malisa da ide

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Napisao sam ti da proveriš ventile.

A ako je prolupao, ne crkava radilica nego ležajevi klipnjače.

I još, ako je prolupao i imaš nameru takvog da ga prodaješ, pošteno je da kupcima i ukažeš na problem a ne da ga uvališ dok je još živ. Tako je 'zvučalo' to što si gore napisao. Ako sam krivo shvatio, izvinjavam se.

Kad proveriš ventile i našteluješ ih po potrebi ako se i dalje isto čuje to čangrljkanje, sa 101% sigurnošću može da se sazna šta je u pitanju samo ako se otvori. Orjentaciono, nasloni drvenu varjaču i osluškuj iz koje zone dolazi zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

Nisam mislio da uvaljujem to nikako nego da ne ulazem u krsa vise nego da prodam to.Nista oteracu ga kod majstora da vidi to,sta da se radi iskreno ja mislim da mu je je radilica(kada sam rekao to mislio sam na lezajeve).Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)

Krivo mi sto mu se to desilo a samo mu je 10k km :c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900
Pre 8 sati, Danilo13 je napisao:

Ljudi jos mi niko nije odgovorio zasto se ovako cuje... hitan mi je odgovor da znam dal da ga prodajem ako mu je otisla radilica dok jos moze malisa da ide

 

 

A je l se cuo ovako pre defekta,pre nego sto si ga gurao i torturisao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

To se i ja pitam .... mislim da nije mada nisam obracao paznju kad sam ga kupovao s'obzirom da mi je prvi motor bilo mi je samo daj da ga vozim.Ali opet mislim da nije , a i moguce je da je predhodni vlasnik koristio ulja sa aditivima pa je samim tim ublazio zveckanja ako je bilo pokvareno,doduse mozda i nije dusu necu da gresim.Ali takodje nisam napomenuo da mi je posle nedelju dana od kad sam ga uzeo pocelo da curi ulje.Svaki dan kad ustanem da ga pogledam mala barica ulja sad stvarno vise  ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Pa ako je gubio ulje predpostavljam da si vodio racuna o nivou ulja,ili pak nisi?

Ako nisi dolivao,to moze da izazove ostecenja u samom agregatu,a samim tim moze i cudno da radi. Opet kazem to je moguce,a ne mora da bude tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

Kupio sam ulje doduse bio sam kod majstora kaze da malo fali ulja ali opet ne fali toliko da bude bas opasno dok mi je drugi majstor rekao da ima benzina u ulju i rekao pod hitno da ga promenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

ne znam od kad je corbe u ulju samo znam da se to zveckanje cuje sigurno od tipa pocetka decembra.

Ali iskreno mislim da majstor nike dao dobru dijagnostiku jer da bi gorivo doslo do ulja moraju da se sjebu karike a iskreno mislim da to nije slucaj jer je preso 10 000 samo a i odavno bi prolupao jer se cuje vec par meseci ovaj zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Aprilia sl1000 falco
ne znam od kad je corbe u ulju samo znam da se to zveckanje cuje sigurno od tipa pocetka decembra.
Ali iskreno mislim da majstor nike dao dobru dijagnostiku jer da bi gorivo doslo do ulja moraju da se sjebu karike a iskreno mislim da to nije slucaj jer je preso 10 000 samo a i odavno bi prolupao jer se cuje vec par meseci ovaj zvuk.
Nije to nista opasno zameni ulje ali pre toga(izvini nisam bas citao temu pa cu ti odgovoriti ovako). Ako ima obican karburator preliva u klip, znaci majstor ciscenje karb. Ako ima el.diznu cisti rezervoar i sito u rezervoaru i kod majstora dizna na ultrazvucno ciscenje.


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Aprilia sl1000 falco
Nije to nista opasno zameni ulje ali pre toga(izvini nisam bas citao temu pa cu ti odgovoriti ovako). Ako ima obican karburator preliva u klip, znaci majstor ciscenje karb. Ako ima el.diznu cisti rezervoar i sito u rezervoaru i kod majstora dizna na ultrazvucno ciscenje.


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Da jos nesto karike nisu sigurno . Cuje se zveckanje zbog goriva u ulju

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Može da zvecka i od lošeg goriva, slaba oktanska vrednost, suviše vode u benzinu i sl.

Ali bih još jednom ponovio da proveriš naštelovanost ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

Sada u subotu idem kod majstora koji se bas bavi ovim motorima.

Znaci:

-Zamena ulja+filtera

-Stelovanje ventila

U subotu javljam sta je bilo,hvala svima na pomoci !:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da ima novih, cena bi im bila 70-100 evra.

Ja sam ugradio polovan amortizer od Cagive Mito 250. Mora da se produžava u gornjem delu. Postaviću slike.

Amortizer sam platio ni 30E sa sve poštarinom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Sto se tice filtera za vazduh nasao sam ove info. pa ako nekom budu korisne sad su i zapisane :D 


13781QMNZ000 katalosko broj originalnog filtera.


Potpuno isti filter je od Suzuki DR200 1999-2007 13780-42A-01

 

Za navodno poboljsanje u performansama (nikad nisam verovao da samo filter moze napraviti veliku razliku u radu) i poboljsanje u kvalitetu samog filtera MOOSE RACING M762-70-03.


Da napomenem ovo je za Qingqi 200 i pulser 2 (200cc). 

Koliko sam uspeo da razumem 125cc se razlikuje jer je rupa za sraf malo pomerena. 

 

Uzgred i ovo moze biti interesantno ljudima koji vole da sami ceprkaju po motoru  :zdravo:

framePartsCatalogue.pdf

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vrlo korisno!

Ima dimenzije svih mogućih ležajeva, čaura, semeringa i osovina. Te informacije su nepotpune u Portugalskom manualu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prvo odsečeš gornju ušku sa Marzočija i obradiš telo:

20170312_193552.jpg

 

Onda na strugu napraviš zatvorenu čauru, tako da kad je navučeš na Marzočija, dužina amortizera+njena dužina+ušica kineza bude jednaka dužini fabričkog kineza:

Obradiš vrh da lepo primi kinesku ušku.

 

Navučeš čauru/produžetak i zavariš na Marzočija. Voditi računa da se ne pregreje ulje u amortizeru inače bude svašta:

20170312_193612.jpg

 

20170312_193645.jpg

 

Ucinculiraš gornju ušku kinesku (izvađen sferični ležaj) i fiksiraš za varenje:

20170312_193718.jpg

 

20170312_195705.jpg

 

Ovde voditi računa da uška bude u pravoj visini (iz ove perspektive, visina od radnog stola) i da se ista ne izvitoperi od varenja jer onda neće moći da se vrati sferični ležaj nazad !! Ja sam ležaj vratio pre varenja.

 

Konačan rezultat (zafarbati da ne rđa):

 

20170312_210413.jpg

 

Povesti računa da se ceo taj novonastali deo dobro zavrne i stegne na klip. Primeniti malo lepka za šrafove.

 

Umesto da se produžetak zavari direktno na Marzočija, može se na amortizeru narezati mašinski navoj i u čauri urezati isti i uz kontra-maticu se tada dobije mogućnost štelovanja visine amortizera (visina bi se štelovala samo na izvađen amortizer iz rama). Meni nije to potrebno pa sam jednostavno direktno navario produžetak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja