Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900
  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Nasao sam taj ma aliexpresu, poslao sam poruku pre 2 dana i jos ne odgovaraju. Necu samo da narucim jer vidim da je fidbek 0 zvezdica i 0 ocena, ai pise da je za 200cc pa sam im poslao dilenzije ovog mog...
Idem da pogledam na fejsu tu grupu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Pozdrav, 
Imam problem na Pulseru 125

 

U toku voznje motor je prestao da vuce, ali mogao sam normalno da dajem gas i da saltam brzine

Stao sam pored puta, lanac je stajao na mestu, poluga kvacila je bila vracena

Motor je stajao u prvoj brzini dok sam ja gledao sta se desava

U jednom trenutku motor je sam krenuo (vrv je lamela uhvatila), vozio sam nekih 2km normalno i onda se isto desilo

Pretpostavljam da ima veze sa kvacilom, verovatno da je lamela otisla

Ima li ko kakav savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Trebalo bi da je lamela (motor stoji, a ti kao da drzis kvacilo), a koliko sam cuo ona ne "crkne" odma nego bas tako malo proklizava, pa opet radi itd... Imao sam situacije na kolima da na punom gasu u 5. brzini digne obrtaje I odjednom nastavi normalno da ide, pa se to ne desi po 500km I onda opet na punom gasu do kraja na sekundu skoce obrtaji...

 

 

Juce sam menjao semering kvacila na Pulseru, tu gde se kaci sajla, dole na masini. Pa eto da znate ako neko bude imao problem da krene da mu curi ulje kao kod mene, dimenzije su 10x20x6, skida se tako sto se skine taj deo gde se kaci sajla kvacila I onda se odvrne sraf koji drzi metalnu plocicu preko tog semeringa, onda samo lagano srafcigerom :D 

 

Sad mi je jos ostao semering dole kod menjaca, malo mi je nezgodno da ga izmerim ali koliko sam video unutrasnji precnik je 12, spoljasnji 23, debljinu ne znam jer ga nisam skidao jos.. Gledao sam po prodavnicama u NS nigde ne mogu da nadjem te dimenzije :( Ako neko zna gde da probam ili mozda koja je tacna dimenzija, mozda trazim pogresno? :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200
51 minutes ago, Marko1995 said:

Trebalo bi da je lamela (motor stoji, a ti kao da drzis kvacilo), a koliko sam cuo ona ne "crkne" odma nego bas tako malo proklizava, pa opet radi itd... Imao sam situacije na kolima da na punom gasu u 5. brzini digne obrtaje I odjednom nastavi normalno da ide, pa se to ne desi po 500km I onda opet na punom gasu do kraja na sekundu skoce obrtaji...

 

 

Juce sam menjao semering kvacila na Pulseru, tu gde se kaci sajla, dole na masini. Pa eto da znate ako neko bude imao problem da krene da mu curi ulje kao kod mene, dimenzije su 10x20x6, skida se tako sto se skine taj deo gde se kaci sajla kvacila I onda se odvrne sraf koji drzi metalnu plocicu preko tog semeringa, onda samo lagano srafcigerom :D 

 

Sad mi je jos ostao semering dole kod menjaca, malo mi je nezgodno da ga izmerim ali koliko sam video unutrasnji precnik je 12, spoljasnji 23, debljinu ne znam jer ga nisam skidao jos.. Gledao sam po prodavnicama u NS nigde ne mogu da nadjem te dimenzije :( Ako neko zna gde da probam ili mozda koja je tacna dimenzija, mozda trazim pogresno? :D

 

Dimeznija semeringa na menjacu  je  12x22x9 a moze i manjne sirine jer  ti semerinzi se trsko nalaze( ili 7 ili 6 ) ja sam ga menjao prosle godine  evo linka odakle sam ga porucio http://www.kupujemprodajem.com/Semering-12x22x7-47521992-oglas.htm?filter_id=135832346

:D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Kupio sam bas pre 15 minuta ovde kod nas u Zablju tati za neku pumpu 12x22x7 I ajde uzmem 2 komada I skinem onaj sa motora, kad ono debljina 9 :( Sad cu da vidm po gradu jel ima, ako nema stavljam 7 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Dimeznija semeringa na menjacu  je  12x22x9 a moze i manjne sirine jer  ti semerinzi se trsko nalaze( ili 7 ili 6 ) ja sam ga menjao prosle godine  evo linka odakle sam ga porucio http://www.kupujemprodajem.com/Semering-12x22x7-47521992-oglas.htm?filter_id=135832346

 

Eee dokle da ga nabijem, da bude ravno sa spoljasnjosti ili unutra skroz?
38f304108288727ac408dfbfda9e3acf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Da ponovim pitanje,jel zna neko kolka treba da je kompresija na qingqi 200? Izmereno 6 bara.

Bio motor i kod majstora,nije mogao da ga upali,kaze nabavi nov karb pa cemo da nastavimo...

Nasao sam podatak, od 9.8 do 13 bara

Klip i karike deluju ok,jedino mi oni limeni zaptivaci izmedju cilindra i glave nisu jasni.To treba da je tako ili je neko nesto budzio?

 

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

6 nikako nije dobro. oko 11-12 je vrlo dobar-odličan, 9-10 ok, ispod 8 ne valja.

Kompresija se meri na vruć motor, sa odvrnutim gasom do daske.

 

Dihtung glave je baš takav, tri tanka metalna listića u sendviču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Posto ne mogu da ga upalim ne moze da bude vruc,ovo je na hladno mereno i bez gasa. Posto je motor rastavljen stavljam drugi dihtung i probam sa punim gasom da izmerim.

Zazor kad se karike ubace u cilindar je 0,30. Po onom prirucniku je dozvoljeno do 0,50

 

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Ljudi imam problem

Poslednji put kad sam vozio motor pre 15ak dana radio je super nikakav problem sve kako treba i sad kad sam pokusao da ga upalim nikako da sastavi i jedva nekako upali ali mnogo nizak ler ima i ugasi mi se i ja skinem karburator ocistim sve vratim ocistim filter vazduha sve je zapravo i bilo cisto ali eto da probam i nekako upalim motor i podignem mu ler na onom srafu sa desne strane e sad motor moze da se vozi radi u visokim ali konstantno puca iz auspuha i na leru gubi gas padaju obrtaji i gasi se i ako namestim preko onog srafa da nekako radi u leru poprilicno nepravilno radi... jel imao neko slican problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: bajina basta

hteo bi da pitam posto sam naleteo na jednog quingqija preradjen u kros tocak i prednja viluska od honde cr 125 ima kit na 160cc sportsko kvacilo i kopiu akrapovic auspuha croos gume veci lancanik nazad posto je kod mene teren brdovit i hteo bi kupit neki motor da se vozam po makadamu ali i da mu neskodi da zaidje na croos stazu dali ce ovaj motor da se pregreva i dali to moze da se sredi npr stavljanjem el ventilatora sa obe strane cilindra koi ce se paliti pomocu sonde u rebrima dali ce to tako da funkcionise

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ninja zx6r, GSXF, GSXR, CF Moto

Pozdrav društvo, pre svega pozdrav za sve, nov sam na forumu :)

Pre godinu danas sam kupio qingqi qm200gy sa 6000 na satu, prešao sam sa njim 2500, intenzivnije ga vozim poslednjih 2 meseca.
Pre par dana sam primetio zveckanje u motoru "čini mi se da je u motoru", zanima me da li imate nekog majstora/servis da preporucite za Novi Sad.

Motor radi lepo kao i uvek, vuče normalno jedino što se čuje to zveckanje.

Rado bih voleo da ga odvezem nekome i da ga dobro pregleda, zameni šta treba i pogleda to zveckanje.
Ako imate neke predloge bio bih vam zahvalan.



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80
On 22.8.2017. at 15:45, igor996 je napisao:

Ljudi imam problem

Poslednji put kad sam vozio motor pre 15ak dana radio je super nikakav problem sve kako treba i sad kad sam pokusao da ga upalim nikako da sastavi i jedva nekako upali ali mnogo nizak ler ima i ugasi mi se i ja skinem karburator ocistim sve vratim ocistim filter vazduha sve je zapravo i bilo cisto ali eto da probam i nekako upalim motor i podignem mu ler na onom srafu sa desne strane e sad motor moze da se vozi radi u visokim ali konstantno puca iz auspuha i na leru gubi gas padaju obrtaji i gasi se i ako namestim preko onog srafa da nekako radi u leru poprilicno nepravilno radi... jel imao neko slican problem

I meni se to ranije desilo i "ocistio sam" karburator medjutim isto mi bilo tacnije nije mogao da radi u leru ispod 2k i tako ga vozio celu sezonu skoro i uz to mi bila pri kraju svecica i akumulator... i da skratim pricu kupim nov akumulator i svecicu (logicno mi bilo da je losa struja pa tako radi) medjutim isto radi obrtaji kao kokice skakucu i popizdim otvorim karburator i povadim sve sto je moglo da se izvadi i detaljno ga ocistim i eo ga sad radi kao svajcarski sat samo ventile da smislim kako da mu nastelujem (nikad to nisam radio, valja probati sve u zivotu) posto su poceli malo da se cuju i bice ki bombonica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Cao drugari, da li neko zna gde bih mogao da nadjem zadnji amortizer i filter vazduha za pulsera 200? 

Jedino nesto polovno da vidis, od kako su izgoreli ovi u NS mislim da nema nigde vise da se kupi novo... Skoro sam kupovao disk pa sam isto tako morao polovno...ima decko pulsera u delovima pa mozes pogledati kod njega, javi se u inbox pa cu ti proslediti njegov fejsbuk ako hoces...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Došlo vreme za zamenu lanca bregaste. Potrošio se i zadnji klizač :)

Klizač (set zadnji + prednji) ću najverovatnije da naručim sa Alija ali se nadam da lanac može da se nađe i kod nas.

Da li neko zna oznaku pa da pojurim po našim radnjama? Mora da paše sa nekog skutera ili slično...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Proradila masina pre par dana,vise ni sam ne znam sta je bio glavni uzrok ali evo radi. Treba da nabavim jos svecicu dr8ea,trenutno je neka zamenska sto su mi dali u radnji ali nije to to. Ukoliko nije ni svecica onda stavljam drugi karb. Kompresija malo preko 8,dok ide ne diram.
6f36954732fe55a3c9438fe8faea3892.jpg

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja