Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Pa nov tesko. Ali ima covek 2 komada,presli su po desetak hiljada,125 su. Auto skola je u pitanju. Ako si zainteresovan mogu da nabavim br.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ah da, zaboravih da postavim sliku od pre jedno mesec dana. Primetih kad sam stigao na posao, posle 12km autoputem :na_glavi::)

 

DSC_0574.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Tačno.

Reparacija me koštala 15E. Ovaj je rasturio, oprao, pregledao sve i ustanovio da ništa nije oštećeno, sklopio, ulio ulje i vazduh i to je to.

Međutim, iz nekog nepoznatog razloga amortizer gubi pritisak, vazduh negde curi iako amortizer još nije ugrađen, stoji u sobi, opruga maksimalno opuštena. Čekam da nabavim taj ventil i da napravim cevku-produžetak koja će viriti dovoljno da mogu rukom da pristupim da doduvam amortizer.

Znam za pumpe za bicikle ali mi se ne daje 3-4 crvene jer i ovaj pijačni kineski kompresor na 12V može da naduva preko 8 bara. Zato mi treba brzi ventil.

 

Nabavio danas produžetak, čitavih 350 dinara u Kemoimpex-u. Na žalost, nema brzi ventil ali podnosi pritiska više nego što mi treba. Stavlja se na kombije, kamionete, tamiće i sličnu bratiju.

Prosto se navrne na postojeći ventil, bez vađenja iglice i dooobro se stegne.

 

DSC_0577.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Ljudi kakva zamena ulja na 1200 kilometara sta je sa vama?

 

Kakavo je tvoje iskustvo,prelaziti vise km nego sto je propisano,i koliko vise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

2000 je ok. Može i 2500. Brzo se 'potroši' jer je mala količina,  ide svega 1 litar. Kod japanskih vazdušara starije tehnologije je 5-6K a i mnogi noviji menjaju na isto toliko. Jedan od razloga je i dva do četiri puta veća količina ulja.

Ali za 1000 ni ne stigne da se 'razradi'. Ima tema o uljima gde je lepo objašnjeno ponašanje, promena karakteristika i uticaj na delove unutar agregata pod uticajima kilometara i vremena rada/stajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Обзиром да ваши мотори имају прописне филтере за уље. ни двоструко дужи интервали замене нису нешто екстремно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Ma ja bih pre nesto sto novije, jer pola njih nema nalepnice, itd, a ove kao sa tvog na profilu su bas lepe. Evo za koji dan i polozio A1.

Tesko da ces to naci, ali u svakom slucaju vecini su masine super ali plastike otisle.. Inace ja sam moj pulser uzeo u jako losem stanju, sve plastike popucale, ulje nije imao, svecica koja je bila povezana zicom i naravno ni jednu sijalicu nije imao (bukvalno), automat koji pokazuje u kojoj si brzini bagovao jer je nzm kako ali bio polomljen, imao je 1 retrovizor i 2 razlicita zmigavca i zadnju busnu gumu.. A sad je kao nov, samo jos neke sitnice da mu sredim i bicu miran duzi period  :)

 

Slazem se sa Зорге. Ali sto kaze lord_oblivion Neka menja ko kako misli da mu odgovara jer vecina nas menja razlicito i ne vredi opet raspravljati o menjanju ulja cak mislim da ima na par stranica iza prica o uljima i tako u krug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Iskreno i mn je malo 1000km. Zato sam i potegao pitanje, mislim da je 2000km sasvim ok.

Ja sipam full sintetiku i desava se da za vikend predjem po 500km sto bi reklo da za tri vikenda voznje po pesku ili nebitno gde ja treba da menjam ulje to je malo suludo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

 menja ulje mesecno.

Da se razumemo, vrlo pogrešan izraz. Mada možda ima ljudi koji prelaze 100+ km dnevno pa kad se sabere kilometraža ispadne da menjaju mesečno jednom :)

Ulje se menja na pređenu kilometražu ili ako motor stoji duže vreme, onda na vremenskoj bazi. Recimo, iza zime posle prve prolećne vožnje.

Dok sam vozio Liberti kao kurir, menjali smo ulje kod majstora po gazdinim instrukcijama na svakih 5000-5500, vozilo se aktivno i zimi po snegu.

U svojim motorima ostavim staro ulje ako se tako potrefi, da prezimi u garaži i odmah posle prve vožnje iza 'zimskog sna' menjam ulje i filter. To je obično sutradan ili ne preko 100km.

Filter menjam na svaku drugu promenu ulja a obavezno nakon te prve vožnje posle zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Sprint apollo rx250

Razmisljao sam o pulseru 125 i 200cm.Pitao par drugova i svi su mi preporucili da ne kupujem zbog bukvalno raspadanja motora.Primer:drug kupio novi pulser,nalepnice sa 500 km otpale,prednje vile propale na 6000km.Za sumu nije nikako jer pocne da greje i na kraju ga je tesko upaliti.Delovi retki za njega i nekvalitetni.Na kraju sam kupio apollo 2009 god i mogu reci da je 100000000x bolji od pulsera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na dosta strana sam čuo da je Pulser 2 (200cc) dosta lošiji od Quingqi 200. Meni oba izgledaju isto sem što je Q agregat nefarban a Pulserov farban u crnu :neznam:

Koliko znam, svi delovi (u agregatu i oko njega) pašu s jednog na drugi pa opet navodno Pulser loš, raspada se i slično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200

Sto se tice same masine kod pulsera 200 ja sam prezadovljn jer ga uglavnom vozim pun gas i nisam imao nikakvih problema cak ni na "duzim relacijama " oko 200 km , sad mi se pojavio manji problema sa vilam ali nista ozbiljo treba samo semering da zamnim i to je to :) ali ovako  generalno odnos cena kvalitet je  odlcan  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Razmisljao sam o pulseru 125 i 200cm.Pitao par drugova i svi su mi preporucili da ne kupujem zbog bukvalno raspadanja motora.Primer:drug kupio novi pulser,nalepnice sa 500 km otpale,prednje vile propale na 6000km.Za sumu nije nikako jer pocne da greje i na kraju ga je tesko upaliti.Delovi retki za njega i nekvalitetni.Na kraju sam kupio apollo 2009 god i mogu reci da je 100000000x bolji od pulsera.

Koji lozac, isti MileM..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja