Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nemam pojma, ne razumem se u te stvari ali mislim da znam šta hoćeš da kažeš. Pitaću jednog koji se dobro razume u varenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јасно ми је - дух "грунфовања" зна некада да се притаји на трен, али се поново јави.

 

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Cubi u novom sadu ima ozbiljnu tehnologiju obrade delova navarivanjem, nanosenjem tvrdog materijala, termicku obradu itd... 

 

Nije preterano jeftino, ali ako ne nadjes drugo resenje, ljudi  stvarno znaju sta rade. Nece ti zeznuti deo sto je najvaznije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Drugar će sutra na poslu da nanese i obradi, videćemo kako će biti.

Menjam semeringe šaltalice i ispod prednjeg lančanika.

Stigle su iz Louis-a neoprenske gaćarone za štapove jer su stare rebraste gume potrulile i raspale se. Čekam i drugi guvernal, prav, supermoto. Nadam se da je dovoljno širok. Ovaj sadašnji je odličan za sedenje ali nije dobar za stajanje.

Hteo bih da modifikujem kačenje filtera vazduha u kutiji, da eliminišem onaj šraf jer teško zalazim rukom i iz 5og ubodem pravac. Još uvek nemam konkretnu ideju.

Ah, da. stigle su i žice za zadnji točak, sad imam rezerve ohoho (papapa-paranoja). Pitanje u vezi toga, da li može ključ za žice za bicikle i koja veličina (košta 200-300din) ili da pravim od starog ležaja ?

Stigle nove (polovne), manje bočne torbe, sad neću biti širok k'o Tamić :)

Odustao sam od bilo kakvog budženja rezervoara, napraviću nekakav nosač za kanticu ispod leve zadnje plastike.

 

Da li je neko eksperimentisao sa brojem listića dihtunga glave? Fabrički ih ima tri. Da li drastično negativno utiče na trajnost i da li se oseti poboljšanje u radu kad se izvadi, recimo jedan pa ostane 2 (povećanje kompresije)? Šta se i koliko dobija ili gubi ako se doda još jedan, da bude 4 (smanjenje kompresije)? U praktičnom smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Stigao je led driver za stop svetlo i odlicna je stvar za tako male pare

 

http://sendvid.com/pk165j4b

 

 

Da li neko zna da li su zute i bele tablice iste po velicini imam samo ovu zutu u garazi. Ako je isto onda mogu da pravim nosac po njoj. U principu plan mi je ovako nesto da izvedem

 

http://sendvid.com/190x0ojs

 

Da pravi tako neki pokret mislim da bi odlicno odgovarao onaj motor od automatske brave iz kola ili ako neko ima neki bolji predlog bio bih zahvalan.

 

Zamisao mi je da imam izvedeno to negde i da mogu da savijam u voznji jer sam cesto po blatu i pesku samo ce bezveze da vraca blato nazad po motoru, ali isto tako planiram i da vezem na alarm pa kad zakljucam motor da se sama automatski sklopi(podigne)

 

Ne znam da li je neko imao problem sa prekidacima na desnoj strani onaj klizni za svetla a sa leve strane ovaj za migavce uglavnom izludjivalo me je pod rukom onako mekano i osecaj kao da preskace da lomi nesto otkud znam

Tako da sam otvorio i prepakovao unutra onako kako se meni vise svidja i ojacao ga posto kinezi carevi misle da parcence plastike od 2mm moze da traje vecno kao poklopac evo rezultata

 

http://sendvid.com/37qsus9f

 

Sad ima lepo sve polozaje i klik kako treba

 

Pocastio sam ga sa castrol power 1 racingom 10w50 ako nekom treba ne znam kako se ovako krecu cene po prodavnicama ja ga uzimam po nabavnoj ceni bez popusta je oko 900/l

Tako da ako nekom treba javite se

 

Ako nekome treba neka pomoc javite se tu sam za kolege :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Drugar će sutra na poslu da nanese i obradi, videćemo kako će biti.

Menjam semeringe šaltalice i ispod prednjeg lančanika.

Stigle su iz Louis-a neoprenske gaćarone za štapove jer su stare rebraste gume potrulile i raspale se. Čekam i drugi guvernal, prav, supermoto. Nadam se da je dovoljno širok. Ovaj sadašnji je odličan za sedenje ali nije dobar za stajanje.

Hteo bih da modifikujem kačenje filtera vazduha u kutiji, da eliminišem onaj šraf jer teško zalazim rukom i iz 5og ubodem pravac. Još uvek nemam konkretnu ideju.

Ah, da. stigle su i žice za zadnji točak, sad imam rezerve ohoho (papapa-paranoja). Pitanje u vezi toga, da li može ključ za žice za bicikle i koja veličina (košta 200-300din) ili da pravim od starog ležaja ?

Stigle nove (polovne), manje bočne torbe, sad neću biti širok k'o Tamić :)

Odustao sam od bilo kakvog budženja rezervoara, napraviću nekakav nosač za kanticu ispod leve zadnje plastike.

 

Da li je neko eksperimentisao sa brojem listića dihtunga glave? Fabrički ih ima tri. Da li drastično negativno utiče na trajnost i da li se oseti poboljšanje u radu kad se izvadi, recimo jedan pa ostane 2 (povećanje kompresije)? Šta se i koliko dobija ili gubi ako se doda još jedan, da bude 4 (smanjenje kompresije)? U praktičnom smislu.

 

Izmeri kolika je debljna gore na zbici ja imam ovakav

http://www.infobarrel.com/media/image/35886_max.jpg

pa ako ima na njemu odes do capriolo mislim da je 150 din bio pre 2-3 god

 

Ako ti nije problem slikaj te zastite za stapove

 

Sto se tice "performansi" motora ako izvadis listic to ce biti toliko mizerno da nema teorije da osetis. Nema potrebe da diras to sve dok neki ne probije onda se igraj kad budes morao da menjas. Ovako je to odradilo kako treba zagrejalo se leglo i dihtuje sve super. Velika je verovatnoca da ako izvadis ili dodas neki nebitno pojavice se neravnine i pocece da duva tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

 

 

 

Trazim iglicasti lezaj osovine snopa zupcanika u menjacu, fabricke oznake AR AP-602 865.

 

Posto trenutno nisam u mogucnosti da izmerim dimenzije, da li neko zna po ovoj oznaci da mi kaze koji lezaj da trazim? Najradije bih uzeo KOYO iz Astrida ili SKF ali sumnjam da oni imaju tabelu, ne moze ni cika Gugl da ga nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znači totalna misterija  :D
Ležaj nije za zamenu pa nismo hteli da ga vadimo jer bismo ga oštetili u procesu. Hteo sam samo informaciju.

Međutim, sad imam drugu nedoumicu, u vezi ležajeva radilice. Fabričke oznake su CJB 63/28/P53 i CJB 6207/P53, gde je CJB proizvođač.
Koyo ekvivalenti bi bili 63/28... iliti 6328 za jedan i 6207... za drugi.
U Koyo katalogu stoji da je maksimalna brzina RS i 2RS (koje kod nas prvo ponude kad tražiš ležaj za bilo šta) 6900 rpm a radilica se okreće (da uzmemo kao tačan podatak) do 10000 rpm.
Taj uslov ispunjavaju Z, ZZ, ZX i ZZX ležajevi (jednostrano i dvostrano zaptiveni). Koliko sam razumeo one tabele u PDF-u  :)

Da li sam dobro protumačio podatke i koja tolerancija je poželjna/dovoljna, C3 ili C4 ? I da li Z ležajevi mogu da se otvore (šrafcigerom) kao RS, s obzirom da je poklopac drugačiji?

Link na katalog : http://koyovn.com/catalogue/catb2001e_b.pdf

Agregat je vazdušara i staje 1 litar ulja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па кол'ко брзо ти се окреће примарни сноп зупчаника? Сигурно тек око пола од брзине радилице, јербо...

 

clutch002.jpg

 

Једини пар хеликоидалних зупчаника које можеш да видиш на сличици су примарна трансмисија.

 

Онај мали је на радилици, а онај други, већи, је испод корпе квачила. Пуким пебројавањем зуба на њима можеш да израчунаш колико се спорије окрећу ти игличасти лежајеви на примарном снопу.

 

А сад, лежајеве са којом толеранцијом да узмеш - то немам идеју.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

О пардон. Беше сабајле када сам читао твој пост, па сам мало презупчио.

 

Ако је радилица у питању, бираш лежајеве са C3 толеранцијама.

 

А сад, да ли на тим мало фенси затвореним лежајевима могу лако да се скину "поклопци"... Па нису ваљда заварени или упресовани у спољашњи или унутрашњи прстен? Требало би да можеш да их поскидаш.

 

 

А је л' сигурно нема отворених са спецификацијама које тражиш?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nema, svi se nude zatvoreni i deklarisani obrtaji su sa poklopcima. U međuvremenu sam saznao na više strana da su svi ležajevi isti kad se otvore.

Ovo važi za 'deep groove ball bearings, single row', za ostale ne znam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Mozda nekog zanima, svi modovi mog pulsera:

Kvalitet nije bas najbolji...

Lep motor nema sta, gde si nabavio nalepnice na rezervoaru?

Bas mu dobro stoje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
Reč je o ovoj verziji amortizera (slika je sa interneta) :

 

ypag.jpg

 

Skica ugrubo prikazuje kako to sve unutra izgleda :

 

DSC_0480.JPG

 

Ovde je prikazana verzija amortizera sa ventilom za gas. U stvari, ovo nije nikakav uljno-gasni amortizer već najobičniji uljni sa asistencijom.

Slikovito, radi isto kao recimo štapovi na KLE-u, ulje i opruga a vazduh (običan vazduh a ne azot) asistira. Naravno, odnosi i mere su drugačiji.

Konstruisan je i predviđen da radi sa što većim pritiskom u vazdušnoj komori (2). Ne znam za donju granicu a gornja je 10 bara.

Što je veći pritisak, glavni zaptivač (6) bolje dihtuje. Ako je nedovoljan pritisak, ulje i ostatak vazduha neminovno iscure do nekog momenta upotrebe.

Vazduh pritiska klip (4) koji dalje utiče na ponašanje ulja u toku rada.

Ventil (3) je običan, standardni vazdušni za gume, kao na svim vozilima.

Za dva-tri dana stajanja na radnom stolu radi testiranja pritiska, isti je opao sa 6 na 5.5 bara, tako da treba redovno kontrolisati i dodavati pritisak. Koliko često, utvrditi u praksi u odnosu na način korišćenja i visinu pritiska koji se duva. Ja sam trenutno naduvao 8 bara, amortizer je još uvek nemontiran i nemam načina da ga testiram u vožnji, do proleća.

Što se tiče utvrđivanja potrebne količine i vrste ulja, tematika meni nepoznata i potpuno sam prepustio majstoru. Za tu informaciju mogu da ga pitam i da prenesem ovde.

Mehanizam za protok ulja (5) je klasičan kao na svim mogućim uljnim amortizerima.

 

Svaki deo unutar amortizera je moguće servisirati uz manje ili više truda, SEM glavnog zaptivača (6) !!!

 

Prost razlog je jer su gumice i semerinzi uliveni u metalno telo.

Kao rezervni deo, verujem da na našem tržištu ne postoji.

 

Jedini način koji ja vidim kao rešenje je da se kod strugara napravi telo zaptivača ali sa ležištima za standardne semeringe koji mogu da se nađu u prodaji kod nas.

 

Amortizer se rastura tako što se (posle uklanjanja glavne opruge) jednostavnom alatkom/ključem za tu namenu, odvrne poklopac (7). Dalje sve samo ide.

Vazdušni ventil je fabrički zadihtovan bakarnom podloškom i verovatno je da baš na tom mestu curka pritisak.

 

 

Nadam se da sam pomogao još nekome sa istim problemom

Meni amortizer skripi pa me zanima da li je neko imao slicnih problema i kako ih je resio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Amortizer ostaje ili je ostao bez ulja, suvo je i škripi. Znači da se jede semering a ako se duže zapusti mogu se pojaviti i risevi na šipki klipa (ovaj deo što prolazi kroz 6 i 7 na mojoj skici).

 

Evo kako izgleda rasturen amortizer uživo. Na ruskom je pa koliko ko uspe da razume :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

За пумпање, тачније, за пумпањем са пуном контролом притиска људи користе и пумпе за пумпање амортизера за бицикле. Има их и код нас и на себи имају манометар са све тим брзим прикључком. Ако ништа друго, питај бицикло-ентузијасте за макар тај прикључак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Pa ja se nebih upustao u ovaj posao sam.

Sve i da to uradim ne znam gde bi pronasao semering ili neku gumicu ako bi zatrebala, a trebala bi sigurno jer ulje nije tek tako isparilo.

Lorde koliko je tebe kostala reparacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ma није проблем у спадању, већ у одржавању достигнутог притиска, јер је генерално мали обим ваздуха у питању, па се скидањем црева компресора/пумпе лако губи задати притисак.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Tačno.

Reparacija me koštala 15E. Ovaj je rasturio, oprao, pregledao sve i ustanovio da ništa nije oštećeno, sklopio, ulio ulje i vazduh i to je to.

Međutim, iz nekog nepoznatog razloga amortizer gubi pritisak, vazduh negde curi iako amortizer još nije ugrađen, stoji u sobi, opruga maksimalno opuštena. Čekam da nabavim taj ventil i da napravim cevku-produžetak koja će viriti dovoljno da mogu rukom da pristupim da doduvam amortizer.

Znam za pumpe za bicikle ali mi se ne daje 3-4 crvene jer i ovaj pijačni kineski kompresor na 12V može da naduva preko 8 bara. Zato mi treba brzi ventil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja