Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A što ne staviš automatski španer ?

Nemam. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ovu sipkicu planiram da napravim od "TORBAN SRAFA-vijka". Potrebna mi je samo duzina dela preko kog ide opruga, a bice neuporedivo bolje reseno od ove skalamerije koja mi je napravila toliko problema.

PS. Glava sipkice mora imati vecu sirinu-pecurku, da ne bi spadala sa plasticnog polumeseca koji zateze lanac (a ne kao ovaj koji sam skinuo sa motorceta, koji ima gotovo vrh, i koji je uzrokovao prezubljivanje toliko puta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

@ shokla Nisam ti danas poslao slike jer mi drug nije bio tu pa nisam mogao da odem do njega, ali sam nasao na aliju isti kao sto je kod mene.

 

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-Jinan-qingqi-tibetan-mastiff-qm200gy-chain-tensioner-suzuki-gxt200-dr200-parts/32456725442.html?spm=2114.01020208.8.4.57X3xE

 

Nije skup, pa mozes da narucis, da se ne mlatis da budzis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da, a rok isporuke je 39 dana??????

Ja bih sebi prrradio svoj za 15 min.

Nego, zna li neko cemu sluzi ona slobodna sisica (kod mene je tako) na karbu, koju sam ufotkao i prikazao nekoliko postova ranije???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

 

Evo snimak kako zvuci moj Pulser   :)

Motorce ti je kao lutka. Bas dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

 

 

Evo snimak kako zvuci moj Pulser   :)

Motorce ti je kao lutka. Bas dobar primerak.

 

Hvala punoo  :takoje: 

 

 

Marko, sija ti motor za sve pare  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Je l' moguce da moj pulser ima neku blokadu?

Cini mi se da u bilo kakvom slucaju nece preko 95km/h, bilo da je to nizbrdica/pravac

Je l' zna neko da li postoji ta blokada i gde se nalazi

Pretpostavljam ako ima, da je na CDIu, ali da li je potrebno samo otkaciti neku zicu ili mora novi CDI?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Verovatno da ima nesto na CDI, ali kontam da bi se zajebao motor kad bi se to prepravljalo ako se vozi duze na vecoj brzini... Al svaki ti ide oko 90, ja sam menjao malo prenos pa ide nekad i do 100, ali slabije ubrzava i radi na malo nizim obrtajima sto mi je bolje zbog malo vecih voznji..

To oko CDI ti ne bih preporucio da diras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Blokada je u CDI-ju i ne možeš mu ništa :)  Sem da kupiš drugi, koji nema blokadu.

Ja bih savetovao na tu temu - na'rani prasići i ne diraj dugmići.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Nema nikakvu blokadu na CDI, jedino sto ga ogranicava je karburator, jer je motor predvidjen da sto manje goriva trosi... Kacio sam snimak na kojem je lik stavio karburator od neke honde na cindji 200cc pa je isao 145km/h, a sa fabrickim karburatorom jedva 100-110 nagura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Dobro, to se podrazumeva oko karburatora, prvo sportski filter pa onda diznu vecu, pa otvoren izduv..pa se smesa lepo nasteluje i onda ce trositi vise, al ce bolje i ici, pa tek onda ako ga opet nesto ogranicava mora biti CDI...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja lično se ne bih usudio da ovako lagan motor teram 140+. 120 mu je više nego dosta.

Blokada obrtaja koja je implementirana preko elektronike paljenja je tu da na prvom mestu zaštiti agregat.

 

Osim toga, ja sam 'povećao' maksimalni broj obrtaja sa 8500 na 9500 prostim vađenjem katalizatora. Do sad nisam stigao do 10000 a i ne želim. Čak retko kad vozim preko 80-90, odnosno uvek sam dobro ispod 9000 rpm. Zaista nema potrebe za većom brzinom, ni u gradu ni van grada. Naravno da je lepo imati rezervu za preticanja.

Startnost je nešto drugo :)

 

Na Quingqi GY200 Cross i SM, kao i na Sprint Pulser 2 200 je Mikuni VM28 dok se na Suzuki-ju DR200SE/S/Trojan/Djebel ugrađuje VM 30 ili 32.

Amerima na ADV forumu je omiljeni i osnovni mod na DR200SE da odma' utrpaju veće dizne i otvore kutiju filtera za vazduh. Dobiju snagu i veću potrošnju ali ne i neku posebno veću krajnju brzinu. Doduše, ta novodobijena snaga omogućava da se produži sekundarni prenos (odnos prednji-zadnji lančanik) i u tom slučaju rezultat može biti osetno veća krajnja brzina kao i lakše dostizanja iste.

 

Ali elektronika u paljenju i dalje radi svoj posao kao i do sad.

Postoje interesantna aftermarket rešenja po pitanju paljenja. Meni je najinteresantnije ovo Češko Ignitech, sa programabilnom krivom predpaljenja :

http://www.ignitech.cz/en/vyrobky/dccdip/dccdip.htm

http://www.ignitech.cz/en/vyrobky/dccdip/manual_dccdip_en.pdf

 

I kad bih želeo da se igram tjuning-stajling-a, ugradio bih njega i obezbedio bih najmanje tri prednja lančanika sa po jednim zubom razlike. Karburator tek na kraju. Možda.

Struja i žice mi nisu strani ali oko karburatora ne volim da se bakćem :)

 

Promenom ugla predpaljenja se ne dobija nikakva dodatna snaga, samo može već postojeća snaga koja je na raspolaganju da se rasporedi drugačije kroz obrtaje. Podizanje gornje granice obrtaja (popularno 'uklanjanje blokade') je druga priča i tu može da se dobije veća brzina, na račun kraćeg veka agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Malo se raduckalo po motoru :

DSC_0416.jpg

 

DSC_0417.jpg

 

DSC_0418.jpg

 

DSC_0419.jpg

 

DSC_0420.jpg

 

DSC_0421.jpg

 

DSC_0423.jpg

 

DSC_0424.jpg

 

DSC_0427.jpg

 

Kutije za municiju 5.56 sam montirao da imam za sitnice za po gradu i lokal kao i za alat, gume i kompresor kad idem u jednodnevni off, da ne bih povećavao težinu pozadi u koferu i da ne bih prepunjavao tank-torbu napred jer onda ne mogu da stegnem rezervoar nogama kad stojim na fuzasterima.
Trenutno se zaključavaju jednom sajlom koja od jednog kofera putuje preko sedišta do drugog pa katanac. Dok ne nabavim dva katanca na isti ključ.

Podmazivač lanca je na principu vakuma, tj. slavina od Tomosa koja je samo privremena zamena umesto vakuum slavine goriva, prekida vazduh u rezervoar sa uljem i time zaustavlja protok ulja ka lančaniku. Sam protok ulja se reguliše kombinacijom unutrašnjeg prečnika kapilara i gustine ulja u odnosu na spoljnu temperaturu. Što bi značilo da moram da pazim da sipam ređe ulje kad je hladnije napolju i obrnuto, gušće kad je toplije.

Juče na oko 19 stepeni, kapalo je jedna kap na oko 32 sekunde, što je odlično za off-road. Lanac je mokar a felna malo ušljiskana, što meni lično ne smeta :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

 

Juče na oko 19 stepeni, kapalo je jedna kap na oko 32 sekunde, što je odlično za off-road. Lanac je mokar a felna malo ušljiskana, što meni lično ne smeta :)

 

Najgore za off je uopste ta kapalica na koliko god sekundi kapala. Zasto? Zato sto je lanac mokar od ulja i sva prljavstvina, blato, prasina, pesak se momentalno lepi na lanac i lancanike a onda voznjom sav taj pesak se ponasa kao smirgla i odose zupcanici a i lanac za njim.

 

Sto se tice voznje po asvaltu tu je manje opasno ali ima zackoljicu, time sto si stavio kapalicu znaci da neces vise brisati lanac(da oces nebi ti bilo tesko posle brisanja da nakapas) duzom voznjom opet ce isto da se uprlja lanac i opet ce biti efekat smirgle samo naravno trebace vise vremena nego kad se vozi off.

 

 

Po meni ima dva resenja, 1. ako te vec mrzi da podmazujes i prelazis vece razdaljine kupis sprej koji je napravljen tako da ima zavrsni sloj koji stiti lanac od djubreta po putu a ujedno cuva lanac tj. podmazan je.

2. drugo resenje je da srazmerno voznji i uslovima cistis lanac i naravno posle ciscenja podmazivanje. Jeste zahtevniji ali ujedno i jeftiniji.

 

 

Ja sam danas moj sredjivao evo kako izgleda:

120713421020504200314998.jpg

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

 

 

Juče na oko 19 stepeni, kapalo je jedna kap na oko 32 sekunde, što je odlično za off-road. Lanac je mokar a felna malo ušljiskana, što meni lično ne smeta :)

 

Najgore za off je uopste ta kapalica na koliko god sekundi kapala. Zasto? Zato sto je lanac mokar od ulja i sva prljavstvina, blato, prasina, pesak se momentalno lepi na lanac i lancanike a onda voznjom sav taj pesak se ponasa kao smirgla i odose zupcanici a i lanac za njim.

 

Sto se tice voznje po asvaltu tu je manje opasno ali ima zackoljicu, time sto si stavio kapalicu znaci da neces vise brisati lanac(da oces nebi ti bilo tesko posle brisanja da nakapas) duzom voznjom opet ce isto da se uprlja lanac i opet ce biti efekat smirgle samo naravno trebace vise vremena nego kad se vozi off.

 

 

Po meni ima dva resenja, 1. ako te vec mrzi da podmazujes i prelazis vece razdaljine kupis sprej koji je napravljen tako da ima zavrsni sloj koji stiti lanac od djubreta po putu a ujedno cuva lanac tj. podmazan je.

2. drugo resenje je da srazmerno voznji i uslovima cistis lanac i naravno posle ciscenja podmazivanje. Jeste zahtevniji ali ujedno i jeftiniji.

 

 

Ja sam danas moj sredjivao evo kako izgleda:

120713421020504200314998.jpg

 

 

Pozdrav!

 

Prvo crveno - to što si napisao, kao da si ručno namazao lanac i krenuo da se voziš. Razlika između tvog opisa i podmazivača je što podmazivač stalno hrani lanac uljem. Ulje stalno dotiče i centrifugom se skida sa lanca i lančanika noseći sa sobom svu prljavštinu koja se zalepila za ulje. Stalni dotok ulja = čistiji lanac. Nije isto kao kad ga jednom namažeš, tad postaje šmirgla. To je ono što sam izbegao ugradnjom podmazivača.

 

Drugo crveno - lepo je što me poznaješ toliko dobro pa si siguran da nikad više neću prati lanac :) Kao i do sad, lanac se na mojim motorima uvek prao po potrebi. Osim toga, nov 428 lanac je 15E a oba lančanika JT 40E. Nije katastrofalno skupo da se menja lanac recimo jednom u dve sezone a lančanici svake dve do četiri promene lanca. Ili još preciznije, po potrebi.

 

Treće crveno - ne koristim komercijalne proizvode te vrste, nikad nisam vozio lanac sa gumicama. U svakom manualu svakog japanskog proizvođača (za ostale ne znam) piše da se lanac podmazuje nekom vrstom motornog ulja. Najčešće Sae90. Da, da, i dan danas  :)  Pre toga se preporučivalo da se podmazuje potapanjem u otopinu motornog ulja i tovatne masti.

Možda je sprej bolji za lance sa ringovima ali u tu temu neću zalaziti jer me ne zanima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Hmm cak i jedna kapljica u 1s mislim da je minimalno(malo) za "pranje" lanca na off-u. Da si na autoputu i teras 100tku mozda, ovako pri offu nema sanse. A i ta cista kapljica opet ce da se zaprlja i opet ce krckati i ako ova prethodna odpadne noseci neki sloj prasine... Ali dobro misljenja su razlicita...

 

Sto se tice poznavanja ne znam te ali nije tesko sabrati 1 + 1. Ja od prilike na nedelju do 2 nedelje zavisno od uslova voznje popnem motor na stender uhvatim krpom lanac izvrtim tocak iskapam ulje na lanac i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

E pa moji uslovi, režim vožnje i dnevne kilometraže su katastrofalni za čistoću lanca i ne želim više da se jednom nedeljno (jer ne mogu češće a trebalo bi) umazujem do lakata, cimam drugara kad je kući da teram na dizalicu jer nemam ni dvorište ni garažu.

Potreba za podmazivačem se javlja i na dužim putovanjima (u mom slučaju većinom off-road, srednje dnevne kilometraže u teškim uslovima) a tada sam na odmoru i apsolutno ne želim da se cimam sa pranjem i podmazivanjem lanca na natovarenom motoru.

 

Za off-road i kišu je empirijski dokazano dovoljna jedna kap na 30-ak sekundi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja