Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Kako mislis desna strana? Lanac je sa leve strane motora, ili mozda mislis kad se gleda bocno pa desna strana tj. deo kod zadnjeg tocka?

 

U svakom slucaju evo, mozda pomogne...Al mislim da ce smetati onaj stitnik lanca ako se stavi veca guma, nisam siguran

 

20150827_145802_zpsswabmw85.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Pretpostavljam da je mislio da mu slikas prostor izmedju lanca i gume

Samo da znas da ces jos  sirom gumom smanjiti maksimalnu brzinu motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Na levu stranu sam mislio, hvala u svakom slucaju. Stigla je Metzeler Tourance  140/80/17 i probacu pa cemo da vidimo da li moze ako ne ide na oglas. Inace guma je u savrsenom stanju nova je guma bukvalno sto se vidi na slikama

IMG_1450.jpg

IMG_1451.jpg

IMG_1449.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Samo da znas da ces jos  sirom gumom smanjiti maksimalnu brzinu motora

Nije mi to problem ja  dosta vremena provodim po pesku i po sljunku tako da tamo maximalna brzina svakako nije bitna vec kako motor prijanja na tu povrsinu. Imam skracen prenos sve je prilagodjeno zivahnoj voznji a ne maximalnoj brzini. U svakom slucaju hvala na savetu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

 

Samo da znas da ces jos  sirom gumom smanjiti maksimalnu brzinu motora

Nije mi to problem ja  dosta vremena provodim po pesku i po sljunku tako da tamo maximalna brzina svakako nije bitna vec kako motor prijanja na tu povrsinu. Imam skracen prenos sve je prilagodjeno zivahnoj voznji a ne maximalnoj brzini. U svakom slucaju hvala na savetu 

 

E pa to je onda druga stvar, da te lepo sluzi i da se dugo zabavljas po terenu!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vratih se danas sa puta 'Makadamima Zapadne Srbije 2015' :)

Ugrubo, oko 600km makadama, šumskih puteva i ostalog off-a, oko 350km asvalta. Sve brdsko-planinske štrafte. Ukupno 33 litre goriva, potrošnja 4L na off-u, 3L na asvaltu.

Četiri dana do Tare, tri dana po Tari i dva dana povratka za Beograd :jee:

 

Sređivanje za put je sadržalo sledeće stavke :

- širi i dublji aluminijumski guvernal (81cm)

- glavni kočioni cilindar od ZZR600, sa štelujućom polugom

- nova kočiona tečnost DOT4

- Polisport plastični štitnici za ručke

- 295ml Bardahl sae10 ulja po štapu

- NOV zadnji gasno-uljni amortizer

- 12V šteker za upaljač

- 1100ml ELF Moto Road 10-40 ulje i nov filter ulja

- NOV filter za vazduh, nauljen sa Sae90

- filter za gorivo FRAD metalni

- NOVO silikonsko crevo za gorivo

- napred polovna Continental TKC80 90/90-21 pritisak 1bar, nazad polovna Mitas E-07 120/80-18 pritisak 1.2bar

- prednji roll-bar by Seba

- zadnji roll-barovi/nosači torbi by Bravarija Mihajlović

- zadnje svetlo Yamaha XT600E

- novi univerzalni migavci

- provera ventila, provera španera lanca bregaste, provera SVIH šrafova na vozilu, vode u akumulatoru

- izduvan doboš kompresorom, razmikač pakni podmazan silikonskom mašću

- špricnuo malo WD-a u kapicu svećice

- ugradio voltmetar u samogradnji

- možda sam propustio još neku sitnicu...

 

To je u akciji izgledalo ovako nekako :

 

post-4059-0-09195400-1441149626.jpg

 

Da li je suvišno da napomenem da NIKAKVIH problema nisam imao :takoje:

Ni reči o nekakvom pregrevanju, jutri po rosi pali na pola dugmeta, menjač kao u puter, vuče kao divokoza (fabrički prenos 15-48), ogibljenje očekivano dobro.

Jedini 'kvar' - iskrivio sam ćopavu u vožnji, nabivši je uvis ka zadnjoj viljuški na neku stenčugu predposlednji dan. A to je isključivo greška vozača, tj. moja.

Jesu stvari i torbe 'malo' zgulile sve moguće plastike ali sam ga kupio da ga arčim a ne glancam :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Za vožnju po off-u ih je ispustio na 1.2 i 1. To je za ovaj motor i sa ovim tovarom ok... Recimo ja na mojoj Cagivi na offu pumpam (bolje rečeno ispumpam) pozadi 1.5 i napred 1.2 ali je moj motor osetno teži od Qingqui-a (a i ja sam osetno teži od Lorda :D :D :D)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ove gume sam stavio samo za ovo putešestvije, šteta ih je trošiti u gradskoj vožnji pa sutra vraćam fabričke Kende.

Po asvaltu pumpam 2 napred 2.2 pozadi kad sam prazan a ovako natovaren po off-u 1 napred 1.2 pozadi, prazan po off-u 0.8 napred 1 pozadi.

Ove gume su dosta tvrđe od Kendi pa trpe manji pritisak. Kende sam probao po Savskom nasipu do Obedske bare (makadam, livada, zemljani put) i u odnosu na TKC80 i Mitas E-07, nemaju šta da traže na off-roadu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Moze li neko da mi kaze tacne dimenzije akumulatora koji pasu na Pulsera, znaci nikako ne mogu da nadjem na forumu

Primecujem da hvalite Unibat CB 9 koji je 137 X 76 X 140, ali da li tada mora da se skida ono gumeno kuciste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Uzeo bas nedavno unibat cb9 sm 137x76x140 i staje tacno u gumu, jedino sto sam morao onaj lim iznad preseci pa ga malo pomeriti

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Pozdrav, imam jedan problem sa mojim Pulserom 125

Sinoc krenuo kuci od devojke i lepo sacekao da se motor zagreje i kako sam krenuo, motor je poceo da trokira. Meni prvo pade na pamet da nije ostalo malo goriva pa ne moze lepo da povuce. Stanem, prebacim na rezervu, pokusam da krenem, motor se trza, ali sam uspeo da krenem i polako stigao kuci.

Jutros kako sam krenuo u skolu, ja pravac na pumpu da sipam benzin, da vidim da nije problem u tome. Sipah ja izvesnu sumu novca, al' problem je i dalje tu. Posto sam kasnio u skolu, opet, trokirajuci sam stigao do skole.

Na odmoru sam upalio motor, sacekao da se zagreje i okrenuo sraf ler gasa krug-dva i motor sada prima gas do 1/2, preko 1/2 gasa krece da trokira

Pa sad, neka predpostavka mi je da treba da se presteluje karburator, a kada sam ga malo poslusao, cini mi se da pomalo i zvekecu ventili

Pa ako bi mogao neko da mi objasni kako se steluju karburator i ventili?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Možda ne treba da se prešteluje nego da se očisti. Ako nemaš filter za benzin, stavi ga. Proveri i filter za vazduh i svećicu.

 

Edit - drugar je imao sličnu manifestaciju (malo gore, ugasio se i više nije hteo da upali). Zveckanje ventila može da ukazuje na loše gorivo. Drugačije se čuje nego kad su raštelovani.

On je posle svih muka, na kraju ispraznio rezervoar u balon i ostavio 24 sata da se slegne. Sutradan je našao skoro 1/4 mulja i vode.

Isprao rezervoar, sipao one 3/4 i još novog goriva i rešio problem.

 

Znači, najjeftinije ti je da prvo ispereš rezervoar a onda sve ono gore što sam napisao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

@Djonko98 - Znam da ce zvucati banalno ali meni se desilo par puta - proveri da li si vratio saug kada ti se ugrejao motor. Na slican nacin trokira motor i gasi se pri davanju gasa. Nadam se da ces brzo resiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Hvala na savetu, ocistio sam karburator i nisam verovao cega je sve bilo unutra

Okacicu slike sta sam to zatekao

@darkmoon Hvala na savetu, ali nazalost nije to

E sada, imam problem ne znam kako da vratim sajlu gasa u karburator 
Sve lepo zakacim unutra ali imam lufta 3/4 i posle ostane 1/4 gasa
Kako da sredim to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne znam da li je isto kačenje sajli gasa na karb kao kod Pulser-a 2 200cc i QuinQi-ja 200cc. Kod mene postoje španeri na oba kraja obe sajle pa je vrlo lako učačkati sve na mesto i podesiti kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Za salju gasa sam resio problem, iako sam se odmah setio da to moze biti resenje, ja sam iz nekog nepoznatog razloga pokusavao na sve druge nacine

Zapravo sam celo ono kuciste igle okrenuo za 180 stepeni, sad sam sve vratio na svoje i motor radi

Nazalost problem idalje nije otklonjen, motor sada trokira pri punom gasu, pre toga moze da se vozi, ali samo uz podignut ler gas 

Pada mi na pamet da mozda treba da se presteluje smesa? Ali ne znam kako se to radi, pa ako bi neko imao vremena da objasni puno bi mi znacilo

Inace, evo par slika koje sam obecao

12022337_1049139705098491_2818986409343412030561_1049139711765157_26071675393163


Prva slika je neka tecnost koja bi trebalo da bude benzin i koju sam izvukao iz karburatora 

A druga slika je benzin direktno istocen iz rezervoara, cak nisam ni cekao da se slegne, nego sam odmah slikao (Veoma mala kolicina benzina, veoma visoka koncentracija ovih crnih tackica)

Inace zadnjih 1000km, gorivo je sipano samo na lukoilu, pa vi obratite paznju na pumpe koje posecujete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

@Si-MKSA, lep dizajn, zanimljivo :takoje: 

Necu da baksuziram, ali mozda sam usao u trag problemu
Malopre ja upalim motor, kad ono uopste nece da primi gas, u leru radi pomalo vrljavo, a kako mu dam gas samo promeni zvuk i cini mi se kao da hoce da se ugasi

I ja onako cekajuci hoce li se nesto desiti, da bi me videli u onom mraku, ja upalim zmigavac i primetim kako zmigavac radi tako se, da kazem, pojacava struja na motoru. Dakle instrumenti sijaju jace, far sija jace i to.
Ja probam da dam gas i u trenutcima kada se zmigavac upali, motor kao da malo zivne

I ja sam onda upalio duga svetla, stisnuo kocnicu, kad ono motor prima gas bez problema

Dakle neki zakljucak, sto vise potrosaca motor radi bolje, to jest normalno

Dok sam se vracao kuci probao sam da l' radi bolje sa dugim svetlima, kad ono skoro neprimetno. Ja probam da (Nemojte me mrzeti zbog ovoga  >:(  :tras2: ), pritisnem veoma slabo zadnju kocnicu cisto koliko da zasvetli (Kocnicu sam prethodno otpustio posto je na navoj) i verovali ili ne dok drzim kocnicu motor prima pun gas (Koliko god to glupo zvucalo)

Dakle veoma je moguce da je nesto do struje? Ima li neko ideju sta tacno moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Moze biti svasta sad, probaj svecicu da zamenis... Meni je negde na 15.000 km otisla svecica (nesto zajebavao, kad se pusti gas trokira pa se ugasi, a na vecem gasu isao normalno) al kod tebe obrunuto :D

 

A pre toga bih ti preporucio da izmeris napon da nije otisao regler, a mozda se zajebao i CDI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Akumulator mi je crkao ima dve nedelje, palim ga na gurku. Da nije mozda otisao regler?

 

Inace, akumulator sam narucio kako je moj prestao da rado, ali me ovaj zavlaci, sticice za dva dana i te price. Sto je naravno moja greska, trebalo je da trazim dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja