Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Toliko o pulserovom savrsenstvu.

 

Niko nije savrsen... Al od vode da lepi relej to je ipak malo previse savrsenstva, ja sam jedno 5-6 puta bas vozio po pljusku, gace su mi bile mokre koliko je padala kisa ali apolo tera i ne pita. Za sad nisam imao nikakvih problema evo vec prelazim 4000km...

 

Jeste da apolo ima neke sitne greskice koje se lako uklone ako se kupi nov al nikad nece da ostavi ko pulser...

 

 

 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

 

Toliko o pulserovom savrsenstvu.

 

 

Niko nije savrsen... Al od vode da lepi relej to je ipak malo previse savrsenstva, ja sam jedno 5-6 puta bas vozio po pljusku, gace su mi bile mokre koliko je padala kisa ali apolo tera i ne pita. Za sad nisam imao nikakvih problema evo vec prelazim 4000km...

 

Jeste da apolo ima neke sitne greskice koje se lako uklone ako se kupi nov al nikad nece da ostavi ko pulser...

 

 

 

Pozdrav!

 

Upravo tako.

Izvozao sam sa Apollom skoro 6500km

Od toga je bilo vožnje i po kiši i po snegu,blatu,krljao po šumi,svih mogućih uslova vožnje smo progurali,ali nikad me nigde ostavio nije.

Radio sam samo redovan servis,zamenu ulja i filtera.

Sa zadnjima amortizerom nisam imao problema,kad sam ga uzeo zamenio sam glavni semering i samo odrzavam pritisak na 8 bar-a i sve je okej,hlafnjaci mi nisu nikad procureli i nije me ostavio na sred puta.

A o paljenju da ne pričam,uvek je bilo iz prve, zimi sauh i iz prve,nikakvih problema sa elektronikom,sa mašinom,sve je sasvim okej.

 

Pulser kojeg su neke kolege sa foruma prozvali kao najbolji kinez i motor koji se be kvari, vidim krive mu se kočnice,lepe se releji,otpadaju retrovizori,pucaju sajle,imaju problema sa paljenjem...

 

 

Sve najbolje želim vlasnicima pulsera i puno sreće sa rešavanjem tih problema.

Pozz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Da bas o tome ti pricam dok smo mi pricali o nekim sitnim glupostima tipa, kad uzmes novog apola plastika koja stiti lanac je malo kriva pa treba da se ispravi ili da se zategnu srafovi ili menjanje ong zelatina (izgleda da je to jelo i pravilo problem hladnjacima) i meni samsvim normalno rade iso sam i na autoput sa konstantnim 6.5k obrtaja i nikakvih problema nisam imao tad su nam pojedini clanovi spamovali temu kako je apolo krs a pulser odlican. Eto ti preokreta sad kad smo mi zavrsili sa tim sitnicama i uzivamo u voznji po svakavim terenima vi prljate ruke sa pulserom da bi ga upalili. 

 

@M.T. Ja isto mog apola vozim po offu kad idem za selo posto nije asfaltirano nego kaldrma isto nikakvih problema. A bas me zanima kako bi pulser vario klipove po offu na 40stepeni po sumi, ja sam ga vozio bas onih dana kad je bilo 38~39 i upalio mi je ventilator sasvim normalno sam se vratio a sta bi pulser upalio(zavario) to je pitanje...

 

 

 

Eto kako sve polako vremenom dodje na svoje mesto...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Prodaje li neko ovde ispravnu masinu od Pulsera? Papiri nisu neophodni, niska cena se prizeljkuje.

Ima li razlike izmedju pratece infrastrukture (elektrika i elektronika) kod modela 125 i 200 ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Opet apolosi u qingki/sprint temi  :jok:

 

Momci, šta vam je ? Imate svoju temu, pa tamo hvalite svoje mopede ... nemojte ovu da spamujete !  :popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Hahaha evo ih ovi opet dosli da podjebavaju...

 

Kao prvo relej nije zalepio od kise (bar kod mene), nego je zalepio u dvoristu kad sam palio vise puta i gledao sta nije u redu sa istim...

 

Kao drugo nikad, ama bas nikad me nije ostavio na putu...

 

Kao trece vozen je na auto putu pun gas (125cc) brzinom od 100 km/h celih 200 km (sa jednom pauzom na pola puta) pri tome ima jelte vazdusno hladjenje i podneo je sve bez problema...

 

Kao cetvrto po pljusku je vozen bas skoro oko 60 km, tj. vise je bila jaka kisa nego pljusak ali na par deonica je udaralo kao led i opet nista...

 

I za kraj: O "uzivanju u voznji" mi recite nesto kad budete isterali malo te "motore" iz garaze....

(vidim da ste presli 4500 km i 6000 km sa vasim paklenim masinama od 250cc, a eno moj mali ubio 20.000 km (za 2 godine, stim sto je prve godine presao 5.000, a druge 15.0000) bez ikakvih problema... 

 

"Evo kako sve vremenom dodje na svoje mesto" - Mislim da ce jednog dana i doci... (Apollo na 20.000)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Pozdrav svima, pre malo manje od mesec dana kupio sam Pulsera 125, pa evo da podelim moje iskustvo sa vama

Nakon pretrage, kako po internetu tako i uzivo, naisao sam na jednog koji me je privukao izgledom, zato sto je prefarban u metalik crnu boju sa krupnim perlama, a jos bolja stvar nalazi se u istom gradu gde i ja zivim

Sa ocem sam otisao da pogledamo motor i motor je stvarno bio kao i na opisu, u jako dobrom stanju, jedina mana je bila sto je bio neregistrovan i bez tablice, ali se vodio na tog decka. On je izgubio posao pa je bio prinudjen da ga proda nakon manje od mesec dana, a posto nije bio registrovan nije potrosio ni ceo rezervoar sa njim. Motor smo pregledali, zatim sam ga i provozao, u voznji je bio utegnut, prav, nista nije kuckalo, zveketalo, jedino sto su kocnice bile nikakve

Nakon malo razmisljanja i dogovora, odlucili smo da ga uzmemo. Ali nazalost, bio je petak i proslo je 3 sata, tako da nismo mogli da uradimo nista povodom papirologije, te smo morali da sacekamo ponedeljak. Taj vikend se bio jakoooo otegao i jedva sam cekao samo da prodje.

Ponedeljak je dosao, nasli smo se sa tim deckom i on ga je na sopstveni rizik dovezao do mesta gde smo odlucili da radimo tehnicki pregled. Motor smo ostavili, napravili ugovor i otisli da se cimamo oko papirologije. Nakon vise sati cekanja po redovima, ostalo nam je samo da uzmemo tablicu, ali smo morali da odvezemo motor jer se tehnicki zatvarao. Dakle seo sam na motor bez tablice i pomolio se Bogu da ne naidjem na policiju. Otac je isao kolima ispred mene, pa me zvao da krenem ako nema policije. Krenuo sam sav srecan, sa razlogom da mu dam pun gas (Da u medjuvremenu ne naidje policija), razvio sam do nekih 90 i tako sam ga drzao. Kada sam trebao da zakocim tu nastade problem, jer se setih da su kocnice nikakve, hvala Bogu pa je kompresija dobra. 

Podigao sam tablicu i pravac kuci da vidim sta je sa kocnicama, na putu do kuce imao sam dve neprijatne situacije bas zbog kocnica. Ispustio sam ulje iz sistema i sipao novo, dot4, plocice i disk su bili dobri. Malo sam ismirglao plocice i kada sam se resio vazduha, razlika u kocenju je bila i vise nego velika. 

Sve u svemu, motrom sam prezadovoljan, zvuk mu je odlican jer je izvadjen katalizator, a kao i da mi se cini da je grana skracena, moram to uporediti...
Prvi vlasnik (Ja sam treci), mu je ubacio K&N filter (Kontam kopija neka), ali ja koliko sam razumeo K&N ne bi trebalo stavljati na vazdusare jer uvlaci topao vazduh, pa zbog toga ide malo losije (Ja sam prezadovoljan kako ide), jedinu mana je, to da ako mu naglo das gas povuce vise vazduha pa krene da trokira (Al sto bih to radio?).

To mi je inace prvi (pravi) motor, pre toga sam vozio tomosa automatika

Nakon nedelju dana od kupovine, isli smo u (za mene pocetnika) poduzu voznju. Krenuli smo iz Valjeva na jezero Zaovine na Tari. Isli smo sa tri motora...i sa jos po necim (Videcu da napisem kao neki putopis). Dakle ako racunam samo motore bili su Sprint Pulser 125 (Moj) Aprilia Pegaso 650 (Oceva) I Yamaha XT 600 Tenere (Kucni prijatelj). Put je bio veoma zanimljiv i nisam imao apsolutno nikakvih problema sem par izletanja kineskih plasticnih guma. Normalno su vozili (Da ne kazem polako) pa sam mogao da ih pratim bez problema. 

Nazalost, pre neki dan sam pokupio ekser zadnjom gumom, tako da sam na putu do kuce isao od vulkanizera do vulkanizera i doduvavao gumu i vozio ga sedeci na rezervoaru tako da olaksam zadnjoj gumi. Danas bi trebalo da stavim ocevu staru gumu (iste su dimenzije), cisto da je koristim kao prvu pomoc, jer mi pocetkom septembra (Daj Boze) stize nova guma.

Evo koja slika, a ja cu se potruditi da vam detaljno opisem prelep put do Tare i sve cari koje smo imali gore.
11230779_1031038416908620_7724506824751811822318_1023256727686789_58007060482845





 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Pozdrav i dobrodosao!

 

Lepa makina, eto jedino gledaj da se resis tih guma sto pre... I taj problem sa punim gasom ti je verovatno zbog filtera i karburatora jer smesa nije dobro nastelovana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Mislim da sam video na aliexpresu identicne kao nase, stici ce za mesec dana, a bice jeftinije. Ovi u NS nabili cene kao da su im delovi od zlata, skoro naidjem tamo po filter ulja i pitam onako usput, a posto vam je ovo - ono, pa se iznenadim kad cujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Djonko cestitam.

Zalepio mi je automat alnasera,kucnuo sam ga i sad je ok.

Marko95 od koliko ampera si uzeo relej,i da li si prepravljao kontakte? Nasao sam neki ali me mrzi da menjam kontakte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ne secam se od kolko je ampera, valjda isto kao i taj fabricki (pre godinu dana sam uzeo, ako ne i vise), prepravljao sam kontakte, samo skinuo od starog i ubacio na zice od novog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Pokretanje agregata anlaserom zahteva koliko-toliko pun akumulator. U tom momentu motor anlasera vuče do stotinak ampera. Kod većih agregata i više. Većina te energije odlazi na savladavanje kompresije.

Ako je prazan ili 'pred crkavanje', odnosno smanjenog kapaciteta, neće moći da isporuči toliku snagu. Istovremeno i bobina traži svojih nekoliko desetina W da bi preko svećice upalila smešu u cilindru.

Kada je akumulator prazan ili 'pri kraju', uglavnom nema snage da okrene anlaser, rele samo 'klikne' i ništa se drugo ne desi.

Majistor mi kaze da nema potrebe da mi promeni automat alnasera.Kaze da je automat zalepio zato sto je akumulator bio prazan. Sta vi mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Razlika je ogromna kad se vozi na otvorenom putu bez osvetljenja, a i preko dana si mnogo uocljiviji. Za sad nije nista istopilo, presao sam oko 1000 km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja