Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

Ne znam za sve modele kako je reseno crevo za dovod goriva ali i na onim starijim Qingqi skuterima je ocajno. Mom drugu je posle 2 godine skroz istrulelo i raspalo se. Preporucujem da ta creva promenite ili bar proverite, mozete i da ponesete neko kao rezervu ako idete na duze putovanje ili bar neku lepljivu traku. Na mom Max-u su ta creva mnogo kvalitetnija i provucena kroz nesto poput opruge tako da nisam imao problema. Na Sprint Basic-u creva nisu provucena kroz tu metalnu zastitu ali su ipak malo kvalitetnija od Qingqi-jevih. Preporucujem da na njega ugradite filter goriva jer fabricki ne postoji a kod nas je gorivo ocajno mada i rezervoar posle par godina oksidira.

P.S. Creva su slicna kao i prelivna creva za dizne za dizel masine. Malo su tanja ali ako uspete da ih navucete nece vam trebati selne jer ce dobro zategnuti.

 

To sam i napomenuo da nisam upoznat sa svim modelima i godistima. Mozda je fabricka greska pa su u novijim modelima i na skuterima kvalitetnija creva. Svaki model bilo da je kinez ili neki brend ima neku fabricku gresku a pogotovo kad je nov model. Na mom max-u je fabricka greska to sto je samo sa jednim amortizerom i ceo motor se malo iskrivi i tocak stoji malo nakrivo i greska je u sirini gume. Gume zakacinju u taj amortizer. Na novijim modelima je to reseno tako sto su stavljena dva amortizera i uza guma. Nisam zagledao naj novije Maxove jesu li opet sa jednim amortizerom ali ako jesu sigurno su nosaci ojacani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Sta mislite o Qingqi QM200 motoru i ko poseduje ovaj motor kakvi su mu utisci i iskustva???

 

Vozim supermoto verziju i prezadovoljan sam. Imam ga od zime 2007. Posto mi je to prvi motor vozio sam ga i po snegu (sta ces maldost, ludost ;D). Presao sam 6000 km i nisam imao problema. Jedino sto mi je pukla usisna grana. Probao sam da je lepim, ali bez uspeha pa sam je zamenuo. Motor ekstra povlaci cak i sa dvoje na motoru.Max brzina od 100 km/h je meni sasvim dovoljna, a 80 km/h ni ne oseti.  Zamerke kao sto su vec rekli malo prostora za odlaganje sitnica, kvalitet creva (na necemu su morali da stede).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

    E i ja vozim Supermoto 200 i stvarno samo reci hvale. Ovo mi je drugi imao sam jedan prosle godine al ga vozio od januara do maja pa prodao, hteo zujalicu,al sam se ove godine vratio opet na Quinqi jer nisam imao para za jace i zasad je sve ok. Preso mi je oko 5000 sto vidim da po vama i nije neka kilometraza, al bice  :)

    Inace sve pohvale su tacne, ja bih dodao da je rezervoar 8,6+1L rezerve, bas sam ga testirao po Bgu i trosi od 3,8 do 4,3l verujte na rec i to bilo da se vozim sam ili da povezem nekog. Ide oko 110-115km/h al to nije ni bitno jer je do 80-90 jako startan.

    Od mana plastike su maaalo grube al ne nesto da je ogromna zamerka, jedino sto je tacno je da hoce da ode stop svetlo tj. led diode, al je meni neki lik to popravio pa do kad bude mada se razmisljam da stavim obicnu sijalicu kao na 200 Cross. Ako je ko to radio nek javi da znam. ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

e pocela je da mi skripi zadnja kocnica,al iskreno to prestaje kad se predje par km tj. kad se razradi. al opet me nervira i to,ima li ko resenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

e pocela je da mi skripi zadnja kocnica,al iskreno to prestaje kad se predje par km tj. kad se razradi. al opet me nervira i to,ima li ko resenje?

Cesce vozi i cesce koristi zadnju. Uglavnom skripi posle stajanja, slabe upotrebe ili vlage. Ako ne prestane da skripi posle nekog vremena, onda jedino da zamenis paknove, ako te to nervira. E da, i proveri onu sipku za koju je prisrafljen dobos, odnosno koja ga drzi. Sraf koji je povezuje na dobos mora da bude stegnut, ako nije - dotegni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или су ту пакне добиле глазуру. Онда пробаш да их "нагрдиш" жичаном четком.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kada sam kupio Princa u pocetku mi se je cuo prednji disk. Sada je poceo opet. Kad kocim ne cuje se nista. Kad pustim kocnicu posle nekog vremena pocne po malo da pisti, ali vrlo slabo, posle nekog vremena se se utripujem da li se stvarno cuje ili mi se pricinjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

e od juce mi nesto skripi motor kad sednem na njega i kad ga guram sedeci. cuje se negde oko spoja zadnje viljuske s ramom i amortizera,tu negde ne mogu tacno da lociram odakle dolazi zvuk. naprskao sam tovatnu mast u spreju u sve srafove na spojevima,al slaba vajda. juce sam se popeo na neko brdo,iso sumskim putem,nista spec i vikendasi tu idu kolima,malo prasine i kamenja,al nisam isao brzo-cak sta vise.  ima li ko ideju sta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Вероватно пластичне биксне осовине задње виљушке шкрипе јер су остале без подмаза - није проблем. 'Оће то да се јави после неког времена после куповине. Оно, истина је - задњи амортизер "Ћингћија" је прогресиван, са тих неколико полугица, па можда и ту нешто шкрипи.

 

За прву помоћ отпусти матице које стежу осовину задње виљушке и између рама и виљушке подмажи нечиме што може да се провиче ту, па после затегни и осигурај те матице да се не отпуштају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

S.O.S. e ljudi crko mi akumulator na qingqi-ju,zna li ko gde najpovoljnije i najboljeg kvaliteta,koju marku da kupim u bg-u. zvao sam par radnji,i u dilemi sam u cemu je razlika izmedju akumulat. sa kiselinom ili sa gelom,sta je bolje,trajnije,lakse za odrzavanje. dimenzije su malo zeznute v-s-d 13x13x7cm izgleda da je to malo van standarda,ima li ko kakvih iskustava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

u vezi onog skripanja u zadnjoj osovini,a posle off road voznje i to samo po ravnom brdskom putu punom prasine-resio sam to ispiranjem vodom pod pritiskom,susenjem i prskanjem tovatne masti u spreju. isto tako sam isprao dobos,al bez masti posle pranja :D i vise ne skripi. isto to sa kocnicom je komsija uradio vec 2 puta,jednom prosle,jednom ove godine i izgleda da je ok kao privremena metoda dok ne dodje do menjanja paknova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Ritopek
  • Motocikl: ZZR 600

To što zadnja kočnica škripi rešava se šmirglanjem paknova. Meni se spalili nakon dva prejaka kočenja (turbo baba hoće da pretrči ulicu i taksista da obiđe traktor dok se mimoilazi samnom). Ošmirglao paknove i sad je sve po starom. Meni troši konstantno 2.4 na 100 km i nisam imao nikakvih kvarova.

post-3977-12879047722545_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

TRENUTNO VOZIM VESPU PX 150, HOCU DA KUPIM POLOVNU

Qingqi - super moto 200 I DA JE NABUDZIM...

 

INTERESUJE ME DA LI JE TO NEKO RADIO I AKO JE NE BUDEM BUDZIO KOLIKA SU SEZONSKA ULAGANJA...

 

POSTO SAM VOSIO SKUTER KOJI JE KINESKI, FOCUS-A KEEWAY, I BUDZIO GA( DO ZUBA, ULOZIO SAM SOMA EVRA U NJEGA) I NA KRAJU NISTA NISAM IZVUKAO U STVARI MOTOR SE RASPAO.

 

MOLIM VAS DAJ TE MI NEKU SUGESTIJU ILI NEKI ODLICAN SAVET...

 

HVALA UNAPRED...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja da sam na tvom mestu nista ne bih menjao. Mozda neku sitnicu sto se tice stajlinga ali motor ne bih dirao. Pomenuti Keewayje dvotaktni tako da tjuniranjem procentualno moze dosta da se dobije. Na ovom neces mnogo da dobijes na snazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nemam iskustva sa ovim modelom Qingqija. Niko se do sada nije zalio tako da ne verujem da ces imati problema. Ja sam za nesto vise od 2 meseca presao 4500 km na Princu i izuzetno sam zadovoljan. Za sada se nista nije kvarilo. Qingqi je veoma dobar proizvodjac, mozda i bolji od ovog mog Jinluna tako da ce dobro sluziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

A ako ga kupim i ne budzim?

 

Da li to ista valja, i koliko se kvari?

 

ja prelazim 100 km dnevno? a teeba mi nesto za zimu...

Ako ti treba nesto za zimu, onda nabudzi kvalitetnije i sto mekse gume na njega, najvise ce ti znaciti.

 

Sto se tice budzenja, masinu ne bih otvarao, eventualno stavio visokoprotocni filter vazduha, vece dizne i protocni auspuh. Mozda prenos zub-dva gore dole u zavisnosti sta zelis da dobijes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Taj model od 200 cc je vec nabudzen,jer je u sustini isti kao 125-ica ali mu je nasadjen veci cilindar i veci karb. Zato ja tu ne bih nista vise dirao,jer su vibracije i ovako nesnosne,barem po prici ljudi koji ih imaju. Mislim da definitivno nije predvidjen za dalje budzenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Da li neko ima iskustva sa nabavkom delova i njihovim cenama?

Cim prodam skuter pazaricu supermoto,e sad mi treba vasa pomoc da li od 125 ili 200? {imam polozenu a kat , 21god tezina 105 visina 195}

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da li neko ima iskustva sa nabavkom delova i njihovim cenama?

Cim prodam skuter pazaricu supermoto,e sad mi treba vasa pomoc da li od 125 ili 200? {imam polozenu a kat , 21god tezina 105 visina 195}

200ccm definitivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Da li nov ili polovan?

Cene polovnih starih godinu dana sa par hiljada predjenih km su oko 1000e dok za nov treba izdvojiti 1600e sto nije mala razlika a opet novo je novo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

polovan , nemorash da plachesh u ovlashcenom servisu kolko su nesposobni , a i kod bilo kog majstora cesh proci jeftinije , plus prvi vlasnik je otklonio sve dosadne kvarove i najverovatnije uposlio srpsku ingenioznost da neshto podglavi i zbudzi da traje duze nego Honda ;) a i za razliku od 600e kupish extra jashu i kacigu , rukavice i ostane kesha za bahanalisanje na sledecih 5 moto skupova ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja