Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Zdravo druzino, imam par pitanja.

Tockovi na mom Qingqi su 17, juce mi je pukla jedna zica na zadnjoj felni.. a video sam da su jos par klimave.

Jel to znaci da je felna kriva ili sta.. ili prosto se desi da pukne z(b)ica. Koliko je to alarmantno.. da li je neko imao islicna iskustva sa tim ?

Da li moze negde da se nadju ove felne, ili nove zbice jos bolje?

 

 

Promenio bih gume, trenutno su one fabricke, u losem stanju, zadnja narocito

prednja 110/70

zadnja 130/70

 

Zadnja i moze da se nadje, sa visinom 80 uglavnom. i to mu ne smeta koliko znam.
Ali prednja malo teze.. Ne znam zasto su stavljali fabricki tako shuntave dimenzije?! da li na prednjoj moze da stane normalno guma sa vecom visinom ili sirinomtipa 120/80 i sl. ?

ima li ko iskustva?

p.s. mozda je pisano ranije ali nisam nasao nista u vezi toga.. niti sam procitao celu temu, ali iscitavam kad stignem. doso do 36 str.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Filter sam izvadio i vratio bez problema. Samo prvi put kad sam otvorio kuciste nisam video leptir. 

Motor je trokirao na punom gasu, sad sam ga provozao na kratko i izgleda da je to bilo zbog prljavog filtera.

Sto se tice guma msm da ima da se nadje i prednja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Zdravo druzino, imam par pitanja.
Tockovi na mom Qingqi su 17, juce mi je pukla jedna zica na zadnjoj felni.. a video sam da su jos par klimave.
Jel to znaci da je felna kriva ili sta.. ili prosto se desi da pukne z(b)ica. Koliko je to alarmantno.. da li je neko imao islicna iskustva sa tim ?
Da li moze negde da se nadju ove felne, ili nove zbice jos bolje?
 
 
Promenio bih gume, trenutno su one fabricke, u losem stanju, zadnja narocito
prednja 110/70
zadnja 130/70
 
Zadnja i moze da se nadje, sa visinom 80 uglavnom. i to mu ne smeta koliko znam.
Ali prednja malo teze.. Ne znam zasto su stavljali fabricki tako shuntave dimenzije?! da li na prednjoj moze da stane normalno guma sa vecom visinom ili sirinomtipa 120/80 i sl. ?
ima li ko iskustva?
p.s. mozda je pisano ranije ali nisam nasao nista u vezi toga.. niti sam procitao celu temu, ali iscitavam kad stignem. doso do 36 str.  
Ja sam stavio Continental ContiTwist, zadnja je ista dimenzija kao fabrička, a prednja je 100-80/17...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Dali neko zna gde se moze nabaviti rezervoar i desna plastika rezervoara za pulsera 125. Novo ili polovno nije vazno samo sa je ispravno. Drugaru pao motor i ulubio mu se rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Senta
  • Motocikl: Quinqi 125gy
On 13.6.2018. at 2:20, nebojsa887 je napisao:

Dali neko zna gde se moze nabaviti rezervoar i desna plastika rezervoara za pulsera 125. Novo ili polovno nije vazno samo sa je ispravno. Drugaru pao motor i ulubio mu se rezervoar. 

 

 

Ali expres,tesko da tu kod nas mozes nabaviti,mozda nalestis na KP sajtu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Izgoreli su mi namotaji dve faze na statoru i treba premotavanje.

Preporučite mi nekog viklera koji hoće da radi motorcikle, Beograd i okolina, Novi Sad...

 

Uskoro ću prodavati mog kineza, sredio ili ne stator. Gomila rezervnih delova, sređen kompletno, kastom adv enduro, registrovan do marta sledeće godine, ja sam vlasnik.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako je ona deblja zica, premotaj sam..  Uradices pedantno , za razliku od nekih, posle kojih ti mozda nece biti jasno sta se desava.

Mozes posle odneti da ti zapeku u lak, a i ne moras, samo dobro utegni kad motas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da želim ili mogu/hoću to da radim sam, pitanje bi bilo - kako da premotam :)

Ovako, dok ja radim neke druge stvari, majstor to za dan-dva-tri završi, ušrafim i gas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pa, odmotas , belezis smer , belezis korak, belezis broj namotaja.. Sad imas i mobilni kojim to fotografises svako malo, ja kad sam prematao nije bio ni digitalac, sve na papir sam belezio.

E sad ako imas poverenja u viklera, ti mu daj, al ako nesto zezne, moraces novi da kupis..

Ja sam nekom u Zemunu u Prvomajskoj dao da samo zapece u lak, a on je do usro da se ljustilo. I to krsteni vikler.

Na kraju je radio i tako 10+ godina, a verujem da i danas radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
On 6/18/2018 at 7:09 PM, lord_oblivion said:

Izgoreli su mi namotaji dve faze na statoru i treba premotavanje.

Preporučite mi nekog viklera koji hoće da radi motorcikle, Beograd i okolina, Novi Sad...

 

Uskoro ću prodavati mog kineza, sredio ili ne stator. Gomila rezervnih delova, sređen kompletno, kastom adv enduro, registrovan do marta sledeće godine, ja sam vlasnik.

 

Pitao Sam jednog majistora kaze da ne moze da uradi visokonaponski namotaj. Ako ti ista znaci dacu ti njegov br.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala, juče sam odneo kod električara Tanja na Bežanijskoj kosi. Imaju veliko iskustvo sa motorciklima i glavni majstor je pecaroš i kamper i brzo smo našli zajednički jezik :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Koje ulje za kocnice se sipa kod nas? I drugo pitanje jel ste imali problem sa onim prozorcetom na cantri za ulje i kako ste to resili? Citah negde ranije u temi o tome ali sad ne mogu da nadjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

DOT4, petodinarka ili tako nešto.

Ja sam to rešio odmah po kupovini tako što sam skinuo celu pumpicu i poklonio prijatelju (potpuno ispravno i bez ikakvih tragova korišćenja) i stavio japansku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
Pre 21 sati, lord_oblivion je napisao:

DOT4, petodinarka ili tako nešto.

Ja sam to rešio odmah po kupovini tako što sam skinuo celu pumpicu i poklonio prijatelju (potpuno ispravno i bez ikakvih tragova korišćenja) i stavio japansku.

Jel moze savet od kog japanca moze da se stavi, i da li ima neke prerade ili je samo skini-stavi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Vreme je za prelazak na nesto vece tako da prodajem svoje konesce, posto ne znam dal smem da kacim link sajta koga zanima nek trazi link u pp. (Da ne pisem pm :P ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Ode kinesce, a sad u potragu za necim sto moze da voza dragu i mene, sigurne kilometre vam zelim kolege :moto2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: sopot
  • Motocikl: imam

pukao desni prekidac svetla.znali neko od cega pase.predpostavljam da je problem navoj za uvodnik sajle za gas.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Pa kolege i ja sam prodao mog Pulsera. Zvao NS jer sam procitao da imaju nekih motora na lageru,ostalo je samo par celendzera i 2 dajtone,neispravne i skupe kao otrov,i ako su fakticki ne popravljive ili jesu ali na tezi nacin,posto im ne radi AC pumpa,kostaju oko 200k rs.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja