Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moje lamele su na 3.00mm, što je tačno sredina radnog veka, posle 26000+ km, od čega pola off pola drum a od drumskog dela pola gradska vožnja sa jaki gasom i brzim šaltanjima a pola vangradska pošteno natovaren uzbrdo nizbrdo.

Verovatno samo sajlu da prešteluješ, možda da se promeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: sopot
  • Motocikl: imam
On 9.1.2018. at 11:01 AM, lesidente said:

hvala vam

pretpostavljao sam da je nesto slicno samo mi ne rekoste sta je to kada dobro razdvaja.verovatno od sredine ka vrhu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Pa da,tako od prilike,mada to moze i da se steluje,sve zavisi kako kome odgovara. 

Nego je l' se neko igrao sa iridijumskim svecicama?

Ima li nekog boljitka,tipa ubrzanje?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dobije 5 konja.

Nalepnice na zadnju viljušku +2KS

:P

Šalu na stranu, nikakvog boljitka osim što se sporije troši i ređe šteluješ zazor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nisam primetio ni jedno ni drugo a vozio sam obe vrste po 10000 km.

Kupio sam motor sa iridijumom i u nekom trenutku sam je zamenio običnom, iz nekog razloga... Nisam primetio ali nikakvu promenu i ostavio sam tako, evo do sad. Isto pali, isto radi i sto ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Na jacim motorima se primeti razlika, na ovim verovatno manje. U svakom slucaju je dugotrajnija.

Ja koristim iridijum od kad su se pojavile kod nas i imam veoma pozitivna iskustva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja stavio iridiumsku ngk pre nekih 22-23.000km eno je stoji, nisam je odvrnuo ni jednom za to vreme... kontam da kupim jos jednu na prolece pa da menjam ili da stoji u rezervi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Nemoj na Aliju da kupujes svecice i ulje.

(sve ostalo moze ☺)

Samo NGK ili Denso i to proverenog porekla.

Kao sto rekoh,meni traje nesto preko 30 000 km i ne planiram da je menjam bar jos 20.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja sam moju iridiumsku platio oko 1500 din koliko se secam (obicna ngk je bila oko 700-800 din) Tata je kupio negde u Temerinskoj u NS, valjda u Cubi-ju... Ne bih se zezao sa aliexpresom zbog par dolara, koliko sam video tamo su oko 11$... Ali opet pripazi i kod nas gde kupujes, citao sam da ima dosta kopija...evo nesto sa foruma, mozda pomogne

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/102642-ngk-original-falš/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Ma kod nas je sve pod znakom pitanja kad je kvalitet upitanju,ma nmm nameru da se sa tim zezam,i obicne rade ok,cisto me zanjimalo vase misljenje, a iz iskustva sa ovim motorom nisam imao jos nikakvih problema sa strujom, stavicu obicnu i to je to. Hvala na sugestijama.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: sopot
  • Motocikl: imam

pozdrav 

 

razlokao mi se silen blok ili kako se vec zove gumeni zglob u donjoj zoni amortizera.imali da se kupi kao orginal sa nekog motora ili se remontuje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

Pozdrav.

Vozio sam motor i od jednom mi se ugasio jer nije bilo goriva,medjutim ja debil verglam na prazno i ispraznim akumulator do kraja.Sipao sam gorivo upalio ga na gurku i sve do jaja medjutim akumulator se uopste ne puni,svetla slabo rade ne radi sirena itd i naravno nece na dugme da upali.Ja sam ga vozio tako jedno 2-3 nedelje i od jednom dok sam se vozio sa drugom motor kao da je poceo da stuca ... jednostavno ne prima gas pa prima pa ne prima pa prima itd... cima ne moze da se vozi.Ja ga ugasim i parkiram sutradan ga upalim sve radi odlicno.Posle toga opet jedan dan isto pocinje da stuca ne moze da se vozi.Sledeci dan ocu da ga upalim ne moze ni na gurku nista.Pokusavao sam da ga upalim jedno 100 puta ali ne vredi.Mislio sam da je svecica pa sam uzeo novu i stavio,medjutim ista prica.Jedino sto je ostalo je da kupim novi akumulator... ali i ranije je bio prazan pa je palio na gruku....Ne znam sta da radim pomagajte ljudi jel se razume neko ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Posto si ostao bez goriva,da sam na tvom mestu bih ocistio karburator,kod ovih motora rezervoar zna da bude pun prljavstine,ostao  je prazan i zavrsio je sav krs u karburatoru. 

A sto se tice akumulatora,proveri ima li neki napon,mozda je crko skroz ili se slucajno ukratkospoio pa ti opterecuje punjenje,mada cisto sumnjam da je to,verovatno je karburator prljav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zajcar
  • Motocikl: Sprint Pulser

Pozz. 

 druze nista se ne sekiraj oko toga sto stuca , akumulator je problem crkao je i to vrv. 100 % znaci motor nema dovoljno struje i zato tako radi ... 

isto tako je dobar savet da ocistis karburator jer rezervoar propast kod pulsera (dosta rdja i unutra..) 

i pogledaj osigurac ispod sedista se nalazi da li je ispravan . 

ja sam prodao jedan pulser poslao ga brzom postom ... kad je stigao lik nije mogao da ga upali znaci das kontakt motor je mrtav nista ne radi , na kraju se ispostavilo da je osigurac riknuo u transportu.  kako  to samo bog zna ... 

msm da je i kod tebe osigurac , jer kad upalis motor on projizvodi struju i sirena zmigavcci ... sve bi trebalo da radi , prvo proveri osigurac pa onda akumulator i to je to resen problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
3 hours ago, lesidente said:

Kad smo vec kod karburatora,koje su dizne kod Pulsera 200cc,mrzi me da skidam moj karburator?

Item Especificações
Carburador Identificação MIKUNI BS 28
Diâmetro do venturi 28 mm
Giclê principal #127,5
Giclê de marcha lenta #32,5
Altura da bóia 18,5 mm
Nível de combustível 4 ± 0,5 mm
Posição da trava da agulha 4ª ranhura a partir do topo
Abertura inicial do parafuso de mistura 1-3/4 volta
Marcha lenta 1.500 ± 100 rpm
Folga da manopla do acelerador 2 ~ 6 mm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 125 4t

E hvala vam na odgovorima  do akumulatora je bilo definitivno je morao da se napuni.Medjutim skidao je majstor karb i ponovo vratio medjutim imam novi problem.Bez sauha kad radi,naravno kad ga predhodno zagrejem pod sauhom,motor se gasi na leru al ne sad npr da ga upalim pa da se ugasi od jednom nego se motor na primer:kad se vozi i stanem na semafor ugasi.I ima nekako cudan rad neujednacen ne znam sta mu je.Npr ja mu nastelujem ler gas na 4000 obrtaja ono nekad bude 2000 nekad 4000 nekad 3000 ne znam sta se desava.

I ako neko moze da mi kaze da li je ovo zvuk motora kako treba da bude ili ovde nesto nije u redu i ako nije kako da popravim ovo.Popizdecu vise sve me snaslo...Meni se cini da nesto ovde zvecka u pm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ler može da bude neujednačen ako je prljav karburator (dizne) ili negde vuče falš vazduh (flanšna do cilindra).

Da li si kontrolisao ventile?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja