Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jedno pitanjce u vezi ERG ventila.

Neke verzije imaju izvod sa krivine izduvne grane (kao moj) i tu se na unaj ispust ušrafi pločica koja zapuši rupu.

A neke verzije imaju tu rupu na prednjoj strani cilindra. Isto izgleda, mislim da su i dimenzije iste.

Da li i ta rupa na cilindru može da se zapuši tek tako, kao i ova varijanta na grani?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900
Pre 7 sati, lord_oblivion je napisao:

Jedno pitanjce u vezi ERG ventila.

Neke verzije imaju izvod sa krivine izduvne grane (kao moj) i tu se na unaj ispust ušrafi pločica koja zapuši rupu.

A neke verzije imaju tu rupu na prednjoj strani cilindra. Isto izgleda, mislim da su i dimenzije iste.

Da li i ta rupa na cilindru može da se zapuši tek tako, kao i ova varijanta na grani?

 

Pa 125-ice su sa tom varijantom na cilindru,i msm da moze da se resi isto kao i kod ovih od 200 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ma ima na Aliju sad na debelom popustu bregasta za 'Suzuki GS125 GN125 EN125 125CC', za te pare šteta bi bilo ne uzeti je. Kina men je izmerio sledeće dimenzije:

 

https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Motorcycle-Camshaft-Cam-Shaft-Assy-For-Suzuki-GS125-GN125-EN125-125CC-Engine-Spare-Parts/32834179805.html

 

U portugalskom manualu nema dimenzija, ima samo servisni limiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Nasao sam malo vremena da ispunim svoje obecanje.:)

Na prvoj sl se vidi rastojanje izmedju topa i bocne plastike,sasvim je dovoljno,plastika se ne greje previse i ne smeta joj top da se normalno namesti.

Na drugoj i trecoj sl se lepo vidi kako sam ga pricvrstio sam top za ram,iskoristio sam nosac bocne plastike da ispod njega postavim ovican lim,rupe su vec bile izbusene,tako da sam to lako resio,jedna matica i dve sposobe podvezice.

Najveci problem sam imao sa povezivanjem topa na izduvnu granu,pravio sam dihtung jer je reducir  51mm na 35mm, a izduvna cev je negde oko 31mm i tu je nastao problem, tu je odisalo,morao sam da narucim pastu za dihtovanje auspuha i tako resio taj problem.

Nacin da auspuh pricvrstim sa oprugama sam relativno lako resio sa jednom povecom selnom,kao sto se vidi.

Eto,toliko od mene,nadam se da sam bio od koristi u objasnjenju.

 

20171224_105645[2].jpg

20171224_105830[2].jpg

20171224_105907[1].jpg

20171224_105847[1].jpg

20171224_110031[2].jpg

20171224_110640[2].jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Ne nisam nista hteo da varim,a nije ni moralo,mogu da mu vratim fabricki izduv kad pozelim i da nista ne budzim,samo plug & play.:) 

A opruge dobijes uz auspuh,kao i reducir i selnu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Super :)
 

Upikirao sam jedan za oko 55 dolara ali nije prioritet. Kad bude, ako bude.

Bregastu sam premerio, postaviću skicu kad budem stigao.

 

Sledeće pitanjce za čitaoce:

 

Nemam vremena da ih sad vadim a nemam ni kako da podignem motor jer mi je izvađen agregat pa ako neko zna dimenzije ležajeva zadnje viljuške?

Ima ih dva, mislim da su igličasti.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo skice sa merama moje bregaste za 200 kubika (26000km) i slika sa fabričkim dimenzijama i servisnim limitima:

 

20171227_215251.jpg

 

qm200gy_camshaft_specifications_and_tole

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na Aliju sam iskopao klipove +0.25 i +0.5, komplet sa karikama i bolcnom.

Ako ti finansijski odgovara ceo nov komplet cilindar+klip+karike+bolcna+dihtung glave u standardu, meni je greškom stigao jedan, sad čekam drugi pa će mi jedan od ta dva kompleta biti višak.

Ako hoćeš da razbušuješ svoj stari cilindar, moj savet da to ne radiš pre nego što ti stigne novi klip sa karikama. Onda sve to u kesi odneseš u radionicu i oni po klipu razbuše cilindar.

Ja sam se izračunao da mi je jeftinije da platim komplet i da samo jednom sednem u auto i odnesem ga majstoru da ga ušrafimo za 5 minuta nego da kad mi stigne klip odem kolima po cilindar pa to sve odnesem kod majstora da buši pa posle dva dana odem po razbušeno i vozim nazad mom majstoru. Pa još pitanje koliko dobre mašine ima taj što buši pa da li ima vremena da to uradi kako treba pa... Kad se sabere cena klipa, cena usluge bušenja i honovanja, gorivo i moje vreme tamo-vamo, komplet cilindar mi je jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Pa i planirao sam da kupim klip sa karikama pa onda da rastavim i odnesem majstoru. Samo pitam da znam koja je neka max dimenzija koja moze da se busi? Pa da na osnovu toga i trazim klip na aliju

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kažem ti, ja nisam iskopao veći od +0.5, to je druga specijala i logično je da nema dalje jer mesa nema baš mnogo.

Predpostavljam da cilindar može da se razbuši čak i do 68 i pod uslovom da nađeš od čega paše klip, veliko je pitanje koliko bi takav agregat izdržao.

Na ThumperTalk forumu ima dosta tema o prepakivanju DRZ125 na veću zapreminu ali to je više sklapanje puzli uz dosta skupih radioničkih sati. Pored toga, ameri imaju neuporedivo veći izbor delova, od nas ovde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da bi se dobilo na snazi ovih naših agregata i pri tom ostvariti/ostaviti nekakvu realnu dugotrajnost, ovako laički mislim da bi trebalo uraditi više malih stvari koje zbirno daju željeni rezultat. Pa i tada taj rezultat može vrlo lako da bude ispod očekivanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Hvala na informacijama,onda cu da se drzim toga,ili +0,25 ili 0,5(verovatno ovo). Kompresija mu 8,5 bara i ne ide vise kako ja hocu pa bi da stavim novi klip i karike

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sa drugom specijalom ništa posebno nećeš dobiti sem nemogućnosti da ga obradiš sledeći put jer je to poslednja specijala za taj agregat. Onda ti ne gine kupovina drugog polovnog cilindra ili novog seta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: sopot
  • Motocikl: imam

hristo se rodi

moj pulser 200 presao 14000 .kvacilo mi je na samom vrhu,ali ne proklizava.dali je blizu zamena,cinimi se da sam negde procitao da kod svih  hvata na vrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Ja imm 10k na satu,i kvacilo je isto kao i kad je bio nov,razdvaja bas kako treba,nikad mi nije proklizao.

Mozda se sajla istegla,rastelovala na samoj polizi,al opet nzm.

Msm da to nije neka kilometraza da bi se potrosila,osim ako nisi zahtevan,da ne kazem malo ostri  na kvacilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja