Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Na Aliekspresu,cekao dvadesetak dana,cena 46e a siping je bio fri i naplatili su mi carinu i ptt troskove 900 din. Sve u svemu je dobra prica,bar sam ja zadovoljan. 

20170909_182205.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 9/11/2017 at 3:41 PM, lord_oblivion said:

Došlo vreme za zamenu lanca bregaste. Potrošio se i zadnji klizač :)

Klizač (set zadnji + prednji) ću najverovatnije da naručim sa Alija ali se nadam da lanac može da se nađe i kod nas.

Da li neko zna oznaku pa da pojurim po našim radnjama? Mora da paše sa nekog skutera ili slično...

 

Po podacima iz portugalskog manuala, lanac je 102 karike, korak 6.35mm.

Oznaka 25SH je naravno potpuno nepoznata domaćim trgovcima i serviserima iako je često pominjana 'preko'.

Lanac sam našao na KP Šimi Moto (hvala Marko 1992 :takoje: ), prodaju na metar i zakivaju koliko treba.

Cena manje od jedne crvene zajedno sa poštarinom.

Klizače sam naručio sa Alija, 20E za oba.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Ako nekoga zanimaju nalepnice koje su sa motivima KTM. Moze da me kontaktira preko vibera na 0643469556 .Nebojsa

Nalepnice su dizajnirane namenski za ovaj motor tako da je dovoljno da se odlepe stare i prelepe nove. 

IMG-20170927-WA0005.jpg

IMG-20170927-WA0002.jpg

IMG-20170927-WA0004.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi qm125gy

Pozdrav drustvo.. Vozim qm125gy i imam mali "problemcic".. u poslednje vreme mi se cuje nekakvo zveckanje u masini, pa kapiram da su u pitanju ventili pa me zanima koji treba da bude zazor? Trazio sam po netu ali sam nasao vise razicitih odgovora pa se nadam da mi vi mozete pomoci :D Pozdrav! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Za ovo hladnije vrijeme možeš podesiti nešto manji zazor jer neće dolaziti do većih toplotnih širenja.

I naravno ako ne voziš duže i intenzivnije vožnje.

Npr. 0,05 mm usis i 0,08 mm izduv, a za ljeto 0,08 mm usis i 0,10 mm izduv.

Ako ti puno zvecka onda je sigurno preko 0,10 mm.

Ja sam našao puno različitih mišljenja kad sam tražio za svoj skuterčić, ali u suštini nećeš pogriješiti osim ako nema skoro nimalo zazora ili ako je izuzetno veliki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi qm125gy

Vazi, hvala ti. Pokusacu tako, pa ako i dalje zvecka, onda je nesto drugo u pitanju.. Mada on na snazi nista nije izgubio.. A i jos jedna stvar me da kazem muci.. ranije mu je trebalo ne puno vremena da se zagreje i da se normalno odaziva na gasu.. a onda posle jedne zime i 2,3 meseca ne paljenja je krenuo da me zeza jer mu treba jako puno vremena da se zagreje da bi normalno primao gas.. cak i kada su bile temperature 20+ stepeni i kad ne bi trebao da me zeza uopste on je zezao i trebalo mu je dosta da krene da se odaziva i da se ne gasi kad mu se doda gas.. Ali kad odradi svoje, 10-ak minuta pod jacim saugom onda vuce normalno kako treba.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

@Djomlasti e ovo me podsetilo na situaciju od letos.. Nisam dugo prao motor, uglavnom ga samo prebrisem i aj kao malo cu ga crevom politi i tako ja to operem. Uvece krenem do centra i pocne da me zajebava, upali na saugu al cim krenem da mu dajem gas ugusi ga, ili ako spustim saug opet se ugasi, zajebavao se 10 min sigurno i tu ja vise ne znam sta je, nikad nisam imao problem sa njim i aj kao krenucu ja lagano, i tako pod saugom ga ubacim u prvu i bez gasa krenem lagano i na polako i drugu i krenem da mu dodajem gas i gusi ga opet nesto i onda tek tek malo okrenem rucicu gasa cisto da ide malo vise od sauga, a da ga ne gusi i osetim da je poceo da dobija gas i polako sve vise i vise i kao da je probio to sto ga je zajebavalo i krene odjednom normalno... E sad sta mu je bilo jebem li ga, nesto od vode sigurno, jer sam ga prao i kvasio svuda, jel se pokvasilo oko svecice nesto, oko struje, ili se nakupilo negde oko karburatora pa mu nije dalo da radi normalno nemam pojma, nisam dalje istrazivao jer nije bilo vise tog problema.. E sad koliko sam shvatio to se tebi cesto desava pa ne znam sta bi moglo biti, a da meni nije proradio kako treba proverio bih te dve stvari ili bih ocistio karburator, filter vazduha (mozda se napunio vodom kad sam prao, ko zna) ili nesto oko struje, jer nije bas u najboljem drustvu sa vodom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi qm125gy

@Marko1995 E bas sam gledao da nije svecica ili kapica od svecice ali nije jer sam i jedno i drugo promenio.. cistio sam i karb, doduse nisam otvarao filter za vazduh pa cu to jos pogledati, možda ga nesto gusi to sto kazes.. Hvala ti u svakom slucaju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Lamele su mi na servisnom limitu.

 

Da li ove odgovaraju?  https://www.aliexpress.com/item/2088-5pcs-set-High-Performance-Clutch-Friction-Plates-Kit-Set-For-Suzuki-GN250-GN-250-250cc/32838487020.html

 

Da li je neko menjao, gde da tražim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 9/12/2017 at 9:06 PM, lesidente said:

4 Color 51MM Universal Modified Escape Moto Akrapovic Exhaust Motorcycle Scooter Dirt Bike Muffler Pipe YZF600 R6 YZF1000 R1 CBR
http://s.aliexpress.com/rQju2eMr
(from AliExpress Android)

Smesno nesto,nsm siguran ali msm oko kilo dva. :)

Kakav je zvuk? Glasnoća (kroz obrtaje), dubina/visina ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900
On 11/28/2017 at 16:59, lord_oblivion je napisao:

Kakav je zvuk? Glasnoća (kroz obrtaje), dubina/visina ?

Zvuk je odlican,bez kilera je glasan,mozda i previse glasan,sa kilerom je odlican zvuk,ima dubinu a i ostrinu,na leru lepo radi a u obrtaju se lepo dere,taman koliko treba. Po mn super zvuci. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ajde slikaj malo, kako si spojio sa izduvnom granom i kako si ga okačio na ram i koliko prostora je ostalo do bočne plastike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Hocu samo da ugrabim vreme,po mn je sve ispalo top,lepo leglo,nema greske,uz njega dolazi reducir za izduvnu granu,koji je 35mm a grana je 31mm,tu sam imao malo problema,ali sam resio. Slikacu pa ce sve biti jasno,samo ne obecavam kad cu stici da slikam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja