Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Stigao novi akumulator juce i resio sam da ga formiram sam.. Procitam ja lepo uputstvo koje sam dobio uz akumulator inace rec je o Varta powersport freshpack 12v 9ah startna snaga 85A i gledam po net-u kazu kad se sipa kiselina treba ga puniti bar 6-10h tako i uradim i procitam ti ja uputstvo gde pise da treba imati 13v da bi bio 100% pun medjutim posle 10h on i dalje spusta na 12.7 (punio ga sa Tronic AL800 smart punjac sa mogucnoscu odrzavanja pri zimskom snu, snaga punjenja 0.8ah) i :grr: ja glavom u zid kako nece da drzi na 13v.. Nazovem ja danas Vartu da bi mi oni rekli da ovi novi akumulatori powersport freshpack kad su 100% puni imaju 12.7. Eto jedan zanimljiv info koji nisam znao a mozda koristi nekom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja uvek prepustim prodavcu da ga oformi, dođem sutradan, ušrafim odmah ispred radnje, pozdravim se ako je sve u redu i paljba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Pametno, uradio bi i ja to ali ne rade u toj prodavnici formiranje nego morao bi da se cimam na drugi deo grada tako da mi gugl bio sudjen :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Pozdrav narode! Vozim Sprint Pulser 200cc nekih 3 god. Kupio sam ga novog na sajmu u Beogradu. Imam problem sa aupuhom tj hteo bih da izvadim katalizator. Ima li ko iskustva sa time? Da mi da neki savet kako to da izvedem. Hvala puno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80
Pre 11 sati, Smederevac said:

Pozdrav narode! Vozim Sprint Pulser 200cc nekih 3 god. Kupio sam ga novog na sajmu u Beogradu. Imam problem sa aupuhom tj hteo bih da izvadim katalizator. Ima li ko iskustva sa time? Da mi da neki savet kako to da izvedem. Hvala puno :)

Pozdrav, pisano je vec o tome cini mi se na 155 ili 154-oj stranici prelistaj slobodno mislim da pise detaljno kako-sta oko katalizatora :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A i negde pri početku teme, Blackbite je pisao o tome.

U principu, raspolutiš ga dole na početku konusa, kad otvoriš videćeš saće koje treba s malo ubeđivanja izbaciti (cev ostaje jer je suviše komplikovano prići a ne smeta u radu), zavariš nazad, ofarbaš i teraj pun gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Drustvo ja sam jutros burgijom kroz zadnji deo topa rasturio katalizator. Motor se cuje bolje startniji je ali desava se da puca iz auspuha. Ne bas glasno ali puca.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zadnji deo lonca je tamo gde je rupa kroz koju izlaze izduvni gasovi. Katalizator se ne nalazi tu nego u konusu u prednjem delu lonca, bližem grani i agregatu.

Ako si bušio zadnji deo, nisi razbio katalizator nego si probušio pregrade prigušivača i time dobio protočniji lonac pa ti zato i puca sad.

 

Ne diraj karburator ako baš ne rešiš nikako drugačije!

Da li si zapušio ERG/EGR ventil na izduvnoj grani?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
1 hour ago, ZoranP said:

U cemu je razlika sa i bez katalizatora, (osim zvuka) i kako bas znate da je problem u njemu?

Bez katalizator se veselije vrti, manje greje grana, lonac i sam agregat i za mrvicu je veća krajnja brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Moj ima krajnju 120 po njegovom satu. Koliko laze nije ni bitno jer ga retko toliko i odvrcem. Gas prima veselo i ravnomerno. Redovno cistim rezervoar i menjam filter za gorivo jer mislim da mu prljavstina iz rezervoara pravi najvise problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Rezervoari na Quingqi 200 su loši. Moj je 2008 god., kupio ga sa rđuckastim rezervoarom, tada nije bilo strašno ali je nagoveštavalo probleme. Kod mene je treću godinu.

Probleme koji su počeli prošle godine. Prva manifestacija mulj u FRAD filteru na kraju sezone. Kroz čep nisam ni smeo da gledam :)

Da bi na početku ove, posle redovnog pranja rezervoara (antirost, alkohol, nitro, trte mrte) otkrio da je propišao. To je bio samo vrh ledenog brega, na tom mestu je dobrih 10ak cm dužnih oko slavine satrulilo, ima slike u temi.

Konačno reših da završim s tim jednom za svagda. Juče sam sipao drugi sloj epoksija.

Koliko znam, ni ostali vlasnici istog modela ne hvale svoje rezervoare.

Nov na Aliju je oko 120E + poštarina pa se isplati angažovati nekoga ovde ili sam rešiti problem.

 

Na svakom motoru do sad sam koristio male FRAD filtere i nikad ništa od silnih papazjanija nije prošlo u karburator/e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Šta da ti kažem kad su drkave kineske plastike za enduro (moj) 40E komad, štapovi sa čizmama bolje da ti ne kažem, šlogiraćeš se pod stare dane :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Наш'о сам ти "фластични" резервоар на дојче "И-беју" за само 80 ојра. ;)

 

A којекуде по свету (или Европи), где се "Ћингћи" продаје под различитим брендовима? Је л' има делова и по којим ценама?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

U bre pa vise ti se isplati ja mislim onda u NS da uzimas plastike jer 40€ + postarina malo je mnogo :jee:ne znam sad koje su cene ali secam se da su za pulsera fazon bile negde oko 2700/kom one sa strane aa na stapovima tojest kao stitnici 1 crvena po komadu alii to je bilo pre mozda oko 2god kad sam ih zvao i raspitivao se za cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zorge, daj link da informativno bacim pogled.

Ovaj moj se lagano suši, ventilator duvka. Do kraja meseca. Taman da odradim još neke sitnice koje sam zamislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Узми укуцај на немачком "И-беју" речи као "Kreidler Supermoto / Enduro" (под том марком се продају у Немачкој) "tank" и излетеће нешто. Ево сада има у понуди овај - https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/kreidler-125-dd-enduro-tank-ersatzteil/632520457-306-1347

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Moj je bio 2005,za 9[devet]godina eksploatacije jedini problemi su bili frajlauf i regler.Drugar koji ga je kupio i dalje uziva u njemu...Nije imao katalizator,ja sam izvrsio neke prerade na loncu,a kad je doslo do zagusenja karburatora posle osam godina onda je pucao iz auspuha,posle ciscenja i podesavanja pucanje je prestalo...;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Mislim da mi je crkao frajlauf, posto alnaser vrti ali nikako da zavergla. Kako ste to resavali i sta mi je ciniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Zamenjen je frajlauf,e sad to je bilo 2009godine,nije neka umetnost za zameniti,magnet dole,ako se dobro secam drze ga tri vijka za magnet,gde ga danas nabaviti ne znam,bilo ih je u masatehniku dok nije izgoreo:jok:

Simptomi su bili isti,alnaser je vrteo,ali nije hteo da uzubi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja