Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Cao ljudi, pisao sam pre o problemu curenja ulja na desnoj vili. Jos uvek nisam menjao semering, nekako mi se to ne radi da ne zeznem nesto, bojim se da ne bude gore nego sto je sad. To traje negde oko nepune godine, nista strasno, po malo curi (samo kad se vozi motor, kad "rade" amortizeri), pa obrisem i onda sam miran opet neko vreme dok se ne skupi dole...E sad sam kontao da dospem ulje, ako uopste moze da se dosipa a da se ne skida sve, ili da nekako sa minimalnim rasklapanjem motora probam da zamenim samo ulje. Ako neko zna koje ulje se sipa, koja kolicina, i gde (jel su to oni srafovi gore ispdo volana?) bilo bi mi od velike koristi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne možeš 'samo da dospeš' jer ne znaš koliko je ostalo unutra, šta ako prepuniš?

Ide valjda 330ml po štapu, ATF ili sae10. Sipa se na te šrafove gore ispod volana.

Da se posao uradi kako valja (a nije strašno komplikovano), treba skinuti štapove, izvaditi ih iz čizama, iscediti svo staro ulje, zameniti semeringe, sklopiti sve nazad i sipati tačnu količinu odgovarajućeg ulja.

Štap se razdvaja od čizme odvrtanjem imbusa koji se nalazi na dnu čizme sa spoljne strane. Znači popustiš šraf za dolivanje, osovinu točka, klešta i taj šraf za čizmu PRE nego što popustiš u trouglovima.

 

NE PRETERIVATI sa stezanjem, POGOTOVO na trouglovima. Kilo-ključ i kako piše u manualu !!!

I paziš da ti opruga ne izleti ti izbije gornji šraf u nepoznatom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E bas zato sam i pitao za dosipanje (znaci ne moze)

Jel imas mozda link od manuala? Ja sam do sad nalazio samo ono uputstvo za koriscenje i servisni interval.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Javio mi se majstor,stavio je drugi karburator i opet nece da upali,kad ubrizga gorivo kaze kao malo da krene da vata al nece.Ja ga pitam za elektroniko kao nije sigurno... sta ciniti?

 

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Ovaj nije diran uopste,ostavljen pod supu i posle jedno mesec dana da ga upalim a on nece. Da napomenem jos,bilo je duze verglanje i crko mi relej anlasera,stavio sam nov ali opet nije hteo. Da li je moguce da je od duzeg verglanja jos nesto riknulo,tipa regeler,cdi...?

 

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znači, ni taj majstor nije uspeo da odvrne diznicu?

 

Zeza te ili struja ili gorivo, treće ne postoji. Ja bih proverio prvo struju, sve sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Ne moze,nabavio je drugi karburator (ispravan) i nece ni sa njim. Ja sumnjam na struju,moracu ga doneti pa svaku zicu ispratiti :)

 

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200

Druze prvo sipaj svez bnzin sa neke od poznatijh pumpi tip NIS ili OMV, a ako i onda nece da upali proveri instalaciju mozda ti probija kabel od svecice ... Dok ti je motor kod majstora neka ti ptoveri kompresiju motora  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Senta
  • Motocikl: Quinqi 125gy

@Gabricn

 

Ja bih ipak pregledavao nesto kod goriva,ili mozda cak kod filtera ima mozda viska vakuma,ili nesto uvod izvod crevo,treba to pogledati malo bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Nova vest,ipak je karburator u pitanju,uspeo je sa nekim manjim da ga upali. E sad pitanje gde naci drugi? Da li ima kod nas ili traziti u kini?

 

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Samo znam da ga sa drugim karbom uspeo upaliti a sa ovim nije i na ovom ne moze da se izvrne ta dizna o kojoj sam vec pisao(mozda je u tome problem)

 

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Teško.

Mada mislim da još uvek ima jedan kompletan menjač od Pulsera2 200 na KP.

Drugar je imao isti problem koji je rešio tako što je vario nazad te nutove što su se izlomili. Probao je da izlije kompletan zupčanik ali mu nije uspelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ovako izgleda zupcanik na kom su napravljeni nutovi biraca za 3 brzinu i zavareni za zupcanik.

9dfd6ca6fe4fd7fa2f730ad14b7dab31.jpg1e0387fad11adaa4bf5a31a0d25f9d7a.jpga2c02e7ce6b4eae1f74a3575baac3452.jpg

 

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja