Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Drugari na koliko zatezete lanac na motoru. Menjao sam silen blokve (ili kako se to vec zove), pa sam lanac zategao tako da ima nekih 2,5cm hoda kad je motor na nogari. Vidim da ima isti hod i kad neko sedi na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Senta
  • Motocikl: Quinqi 125gy

Postovanje,

Imam pitanje ako je neko menjao regler kod motora quinqi 125 gy , to su isti delovi kao kod sprint pulsera,koliko kosta regler ako ga porucim sa sprintovog sajta? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

@Croser199729

Jeste regler isti sa pulsera. Pitanje je da li ga uopste mozes uzeti kod njih s obzirom da im je izgorelo skladište, najbolje da nazoveš.

Ja imam neki regler viška, možda je i ispravan, al treba ga istestirati.

 

Jel zna neko gde bih mogao da nađem namotaje magneta za Qingqi QM125GY ? Nisu isti kao sa Pulsera, proverio sam. U Qingqi-ju su 70ak eura, pa reko' ako ima negde jeftinije.. Imam i dimenzije.

Ovako izgleda:

 

viber_image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Pozdrav ljudi,postao sam nedavno vlasnik jednog kineza qingqi gy200 pa cu imati dosta pitanja za njega jer je dosta lose odrzavan :) zasad bi hteo da promenim semeringe na vilama pa me zanima procedura i dimenzije semeringa i koje ulje i u kojoj kolicini da nabavim?

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Senta
  • Motocikl: Quinqi 125gy

@Mikec

 

Zovem sutra ujutru nadam se da im nisu neke strasne cene,ako imaju.

Ali za svaki slucaj ako ti nije tesko da ispitas nekako tvoj ako ne budu oni imali,mozda se i mozemo dogovoriti.

Svakako hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav ljudi,postao sam nedavno vlasnik jednog kineza qingqi gy200 pa cu imati dosta pitanja za njega jer je dosta lose odrzavan :) zasad bi hteo da promenim semeringe na vilama pa me zanima procedura i dimenzije semeringa i koje ulje i u kojoj kolicini da nabavim?

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Dobro došao :takoje:

Desetak prvih strana teme i od 170 na ovamo imaš skoro sve što te interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200

Postovanje,

Imam pitanje ako je neko menjao regler kod motora quinqi 125 gy , to su isti delovi kao kod sprint pulsera,koliko kosta regler ako ga porucim sa sprintovog sajta? 

Ako nema u Novom Sadu proveri da li neki od ovih reglera odgovara ,http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Bpage%5D=1&data%5Buser_id%5D=257114&data%5Buser_id%5D=257114&data%5Border%5D=posted%20desc&submit%5Bsearch%5D=Tra%C5%BEi&data%5Bkeywords%5D=regler :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Kako se gleda nivo ulja na gy200? Ima merac ili na neko sarafu?

Trebala bi mi i sajla kilometar sata,gde nabaviti?

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Senta
  • Motocikl: Quinqi 125gy

@ Marko1992

 

Gledao sam  na sajtu,nista nisam nasao osim neke kineze za 500-600 dinara koji ni jedan nije dobar jer imaju jednu glavu,a ovom je original od Suzukia,to jest 3+2 glave.

Znaci trazio sam od Suzukia ili od Yamahe ,tako da da sam imao i srece jer od yamahe tdr regler skoro slican kao kod ovog sa malim preradam kod zica,posla nekih 5 minuta ko se razume,npr neki elektricar.

Tako da sam stavio bolji regler malo sam i vise platio,ali to je to radi.Sa gasom do 14.5v,ne ide vise.

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Nedavno sam zamenio ulje i filter ulja

Kada sam trazio po forumu, svi su pisali kako je potreban HF132

I ja lepo odem i kupim litar MOTUL 5000 10w40 i filter HIFLO 132

Ja dosao kuci, ispustio ulje, vadim ja filter, kad on kraci bar jedno 10mm, ako ne i vise od ovog sto sam uzeo

I onda skontam da je filter u mom motoru HF131, a ne HF132

Naravno, zamenio sam filter u prodavnici bez problema i sve je super



Moze li neko da mi odgovori u cemu je fora?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inace da naglasim za one koji prvi put menjaju ulje na ovom motoru!!!!!

Nemojte biti glupi kao ja, n'o malo razmisljajte
:haha2:  :tras2: 

Zurio sam da na brzaka zamenim ulje i nisam razmisljao glavom, nego misicima...

Posto nisam zalegao pod motor tokom odvrtanja, ja sam sraf gledao kontra od glave srafa

I napravio sam gresku, k'o da mi je prvi sraf koji u zivotu odvrcem  :oda2: ...odrvtao sam ga kao da je glava safa na mojoj strani, il' ti prevedeno na srpski, vrteo sam sraf u kontra smeru

Dovoljno sam jako zapeo, da je sav navoj ostao na srafu  :sampion: 

Imaju tri srafa koja drze "poklopac kartera" (Ne znam kako da ga nazovem), a na sredini je taj sraf za ispustanje ulja

Resio sam tako sto sam odvrnuo ta tri srafa i odneo ceo "poklopac" kod coveka da mi nareze novi navoj

Sada je sraf malo veceg precnika, ali navoj je sitniji, tako da kontam da je cak i bolje od fabrickog  :jee: 

Nije skupa steta, al morao sam da cekam





 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo koga zanima da pogleda, otvorio sam kanal na youtube juce. Trejler je malo "zestok" nadam se da ce vam se svideti :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Odlican snimak!  :jee1: 

Nemoj da me shvatis pogresno, ali ja ti predlazem da po gradu vozis malo opreznije, za cas se neko prestroji bez zmigavca ili gledanja, nikad ne znas o cemu ljudi razmisljaju

Jesi li radio jos nesto na motoru sem vadjenja katalizatora, cini mi se da na ravnom preko 100 razvija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Hvala :D

 

Ma to sam ubrzao snimak, ne jurim ja :P

Vozim ja lagano po gradu, a i kad dam gas cuju me dobro (a i ne moze Pulser da juri :D)... Nego hteo sam da bude zanimljiv snimak pa sam namerno ubacio te delove kad se provlacim kroz guzvu, moram nekako namamiti gledaoce :D

Dosta ljudi koji su gledali snimak su primetili da sam nebezbedno obilazio kamione, pa da napomenem da je to na Iriskom vencu gde je put u jednom smeru (nista ne moze da naidje u susret)

E pa zavisi to za brzinu, ja njega vozim na otvorenom izmedju 80-100 (zavisi jel ima vetra)... Kad nema vetra drzi on oko 100 i to mu je maksimum al vozim ga tako bez problema po ceo dan... Bilo je slucajeva kad sam po njegovom satu prelazio i 100, kad su bas povoljni vremenski uslovi.. Napravio sam mu novi auspuh, skroz otvoren, i menjao sam prenos, napred sam stavio lancanik sa 16 zuba, nazad isti kao sto je bio, Regina lanac... ne znam to je to od stvari koje bi mogle da uticu na brzinu...(karburator nisam nista dirao pri zameni auspuha)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja