Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Za 200 kubika, 0.1 i izduvni i usisni. Za 125 ne znam.

Samo pamti redosled, gde šta ide, koliko je zategnuto (ne preteži ni jedan šraf jer može lako da oblajzne loza, mekano je u odnosu na japance) i povedi malo računa da sve bude čisto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ventili se šteluju na mrtvo 'ladno, da motor prenoći pa ujutru što ranije (leti, zimi je dovoljno da odstoji 5-6 sati). Ako si doooobro stegao kontra-matice i da pri tom nisi pomerio zazor, nema šanse da se ventili čuju kad je vruć. Jesi li siguran da se ventili čuju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200

pa nisam ga vozio par dan pa sam danas uzeo da ih prestelijem jer me iritira to blago zveckaje , proverio sam zaore posle stezanja kotra matice i sve je bilo ok :) sutra cu postaviti vedo kao radi hlada i kad je vruc :) nzm da li mu nesto zaci to sto koristim motulovo ulje 5000 10w40 sinteticko mozda bi lepse radio sa malo guscim uljem ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Španer je automatski tako da lanac može da se čuje samo ako je k'o babine sise. A to je onda rizično voziti.

Lanac se uglavnom čuje na leru i malim obrtajima.

 

Marko, uzmi drvenu varjaču i koristi je kao stetoskop, čućeš i najmanju pinklicu u agregatu kako se pomera i radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

E jel ima neko ideju kako da prepravim osigurac da bude onaj kao ubodni za kola a ne ovaj nas stakleni? Danas kad nisam umro i iz besa zapalio i motor i sve oko njega 4 km sam ga gurao zbog male gluposti.. Ili ako je neko to vec prepravljao neka mi baci sliku na pp ili ovde  :) 

Inace evo kao neko uputstvo sa osnovnim stvarima u PDF-u za Pulsera na nasem jeziku https://www.docdroid.net/2eLjXtd/uputstvo.pdf.html 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200

Neto mi se cini da mi je lanac ko baine sise :D  danas sam slusao kako radi masina pomoci varjace  i kad dodjem do dela cilindra gde prolazi lanac tu zveci , ali ne jako :) a ventili su ok :D inace super tenika za osluskivanje rada motora :D Hvala  lord_oblivion  :care:  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Mol-Ada
  • Motocikl: Qingqi QM 125 GY-2B

Ljudi izgleda da mi je polako vreme da menjam silent blokove,posto sam proveravao lancanik i mrda se malo levo-desno,e sad nasao sam u temi da su ovo dimenzije "24mm spolja, 10mm unutrasnji fi, i 19mm je duzina caure" da li moze neko da potvrdi da je to ta mera? I ako moze neka preporuka gde da trazim,neki broj telefona,cena,neka informacija,gumar,bilo sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

IMG_2872.jpg

IMG_2885.jpg

 

Neces nigde naci te silent blokove. Ja sam nosio kod stugara i o je pravio meni i drugaru mom od polipropilena ako se dobro secam i za sada je sve odlicno. bolje odnesi tako negde da ti neko napravi tacno na meru zato sto je glupi kineski odlivak i nijedan nije isti. a druga stvar, to sto ti se klima levo desno to ti se pojeo zleb za seeger osigurac. vidi da sto pre zamenis to  u tocku 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Da li je neko imao problema sa usisnom lulom karburatora na Pulseru 125? Meni je pukla sa obe strane pa mi vuce fals vazduh i nema ler... Zvao sam Massetehnik u Novom Sadu i nemaju, gde bih mogao da nabavim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

pozdrav drugovi , recite  mi koje  su oznake  lanacnika  i lanca  za kvinkija gy200, bi da  porucim , pa  ne znam koje  tacno trebaju , i koliko treba  koraka  da  ima lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Imam ja kući oznake za JT, večeras ću da napišem.

 

 

Da li je neko imao problema sa usisnom lulom karburatora na Pulseru 125? Meni je pukla sa obe strane pa mi vuce fals vazduh i nema ler... Zvao sam Massetehnik u Novom Sadu i nemaju, gde bih mogao da nabavim? 

Za Apolas 200 imaju a nemaju za 125??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Kumane
  • Motocikl: Sprint prlser 200

pozdrav drugovi , recite  mi koje  su oznake  lanacnika  i lanca  za kvinkija gy200, bi da  porucim , pa  ne znam koje  tacno trebaju , i koliko treba  koraka  da  ima lanac

Oznaka lanca je 428h mislim da ti treba 136 koraka :) ja sam ga porucio sa sajta kupujem prodajem :D Lanac JT 428 hdr : http://www.kupujempr...ter_id=68989857 ( potrebno skracivanje )  i za sad sam zadovoljam sa njim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Lanac 428, ne sećam se da li je 134 ili 136 karika ali uzmi 136 pa skrati po potrebi, da ti ostane za rezervu.

 

Prednji lančanik JTF 409, možeš i po modelu motorcikla - DRZ125 ili KLX125 (13 do 16 zuba)

Zadnji sa dobošom JTR 809

Zadnji sa diskom JTR 269

 

Fabrički broj zuba je 15/48 ali ja nisam našao pa sam kupio 14/49. Izgubio sam 12-13kmh krajnje brzine ali zato može uz masnu banderu. Takođe i prva malo izgubila poentu na asvaltu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

a sto se  tice  prednjeg  lancanika, vidim da  ovaj JTF 409 ima  i ovaj siroki prsten , a  na  stari to nema, dal to na  strug  da skinem ili da  ostavim , ako ostavim ne  mogu zasarafiti maticu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja