Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Kada pogledam tako, bolje da nista ne cackam oko struje

Na motoru imam neku kopiju KN konusnog filtera. Ali ja koliko bih rekao on mi donosi vise stete nego koristi, iz razloga sto vuce topao vazduh motora, umesto svezeg hladnog
Katalizator mi je vec izvadjen, e ne znam da li bi skidanje SAI ventila pomoglo imalo

Zna li neko mozda gde mogu da nadjem vece dizne, ili moram da ih narucujem iz Kine?


Nije da sam izlozen i da patim za brzinom, nego me zanima zasto ide 10-15km/h manje od ostalih, a ne vidim razlog za to (Osim mozda KN Filtera  :stabre: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

 

 

 

Juče na oko 19 stepeni, kapalo je jedna kap na oko 32 sekunde, što je odlično za off-road. Lanac je mokar a felna malo ušljiskana, što meni lično ne smeta :)

 

Najgore za off je uopste ta kapalica na koliko god sekundi kapala. Zasto? Zato sto je lanac mokar od ulja i sva prljavstvina, blato, prasina, pesak se momentalno lepi na lanac i lancanike a onda voznjom sav taj pesak se ponasa kao smirgla i odose zupcanici a i lanac za njim.

 

Sto se tice voznje po asvaltu tu je manje opasno ali ima zackoljicu, time sto si stavio kapalicu znaci da neces vise brisati lanac(da oces nebi ti bilo tesko posle brisanja da nakapas) duzom voznjom opet ce isto da se uprlja lanac i opet ce biti efekat smirgle samo naravno trebace vise vremena nego kad se vozi off.

 

 

Po meni ima dva resenja, 1. ako te vec mrzi da podmazujes i prelazis vece razdaljine kupis sprej koji je napravljen tako da ima zavrsni sloj koji stiti lanac od djubreta po putu a ujedno cuva lanac tj. podmazan je.

2. drugo resenje je da srazmerno voznji i uslovima cistis lanac i naravno posle ciscenja podmazivanje. Jeste zahtevniji ali ujedno i jeftiniji.

 

 

Ja sam danas moj sredjivao evo kako izgleda:

120713421020504200314998.jpg

 

 

Pozdrav!

 

Prvo crveno - to što si napisao, kao da si ručno namazao lanac i krenuo da se voziš. Razlika između tvog opisa i podmazivača je što podmazivač stalno hrani lanac uljem. Ulje stalno dotiče i centrifugom se skida sa lanca i lančanika noseći sa sobom svu prljavštinu koja se zalepila za ulje. Stalni dotok ulja = čistiji lanac. Nije isto kao kad ga jednom namažeš, tad postaje šmirgla. To je ono što sam izbegao ugradnjom podmazivača.

 

Drugo crveno - lepo je što me poznaješ toliko dobro pa si siguran da nikad više neću prati lanac :) Kao i do sad, lanac se na mojim motorima uvek prao po potrebi. Osim toga, nov 428 lanac je 15E a oba lančanika JT 40E. Nije katastrofalno skupo da se menja lanac recimo jednom u dve sezone a lančanici svake dve do četiri promene lanca. Ili još preciznije, po potrebi.

 

Treće crveno - ne koristim komercijalne proizvode te vrste, nikad nisam vozio lanac sa gumicama. U svakom manualu svakog japanskog proizvođača (za ostale ne znam) piše da se lanac podmazuje nekom vrstom motornog ulja. Najčešće Sae90. Da, da, i dan danas  :)  Pre toga se preporučivalo da se podmazuje potapanjem u otopinu motornog ulja i tovatne masti.

Možda je sprej bolji za lance sa ringovima ali u tu temu neću zalaziti jer me ne zanima.

 

BRAVO!!! Istim rezonom se vodim i ja, sto se podmazivanja lanca uljem tice. Samo sto ja to radim rucno, na 300-500km okvirno. od komercijale za lanac koristim samo cetku za farbanje, kojom perem lanac.

Imas PLUS od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kada pogledam tako, bolje da nista ne cackam oko struje

 

Na motoru imam neku kopiju KN konusnog filtera. Ali ja koliko bih rekao on mi donosi vise stete nego koristi, iz razloga sto vuce topao vazduh motora, umesto svezeg hladnog

Katalizator mi je vec izvadjen, e ne znam da li bi skidanje SAI ventila pomoglo imalo

 

Zna li neko mozda gde mogu da nadjem vece dizne, ili moram da ih narucujem iz Kine?

 

 

Nije da sam izlozen i da patim za brzinom, nego me zanima zasto ide 10-15km/h manje od ostalih, a ne vidim razlog za to (Osim mozda KN Filtera  :stabre: )

Može biti da je zbog promene protočnosti vazdušnog filtera poremećen odnos benzin-vazduh pa motor ne radi dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Shokla - ja koristim staru četkicu za zube i petrolej :)

Kakav to nered napravi na mestu pranja, na zemlji, nezamislivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

sjajan sistem za podmazivanje, ja sam ugradio pre par dana slicnu varijantu. Posto sam hteo da izbegnem elektro ventil a i slavinicu nasao sam na netu podmazicas sa malo drugacijim sistemom i smesnom cenom. Umesto stalnog protoka ulje se ispusta pritiskom na dugme (dugme fizicki otvara protok) par sekundi. Koliko ulja istece u crevo, toliko ulja se slije na lancanik u nekom vremenskom periodu sa obostranim podmazivanjem. Testiran tek 20ak kilometara gradske voznje, al videcemo, obecava :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Loobman ? Daj link.

Mene zeza ova privremena slavina, ne zatvara skroz pa kroz nju ulazi falš vazduh i sve mi iscuri u toku noći. Nikako da odem po vakuum slavinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jel zna neko da li se prodaje negde dobar Qingqi moze i 125 i 200ccm ? 

Pozdrav

Danas sam video jedan Kinroad 250 na Voždovcu, registrovan, vozi se. Ako ti je po ukusu, da postavim slike ? Ima i kontakt prodavca na koferima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Лорде, а да препакујеш са Јаворке комплетну заштиту за ланац, па онда да све то замажеш сас коломаст? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Лорде, а да препакујеш са Јаворке комплетну заштиту за ланац, па онда да све то замажеш сас коломаст? :jee:

 

Taj podsklop nikad neću prežaliti. 'Teo sam na prvoj Hondi posle Jawe, to da pravim ali sam odustao teška srca jer niko nije hteo to da mi pravi :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Da loobmana sam uzeo, jos hteo da stavim link ovde pa da narucim par komada,svaki 3ci ili 4ti je besplatan pa da podelimo, al sam vec video raspravu kako je bolje koristiti satelitski navodjeno podmazivanje pa sam batalio. Realno za te pare dok kupim posudu od lade nive, crevo, slavinu, el ventil + gorivo i telefon da to sve nadjem u NS odavno sam presao ovu cenu :)

 

 

Sajt im je nedaj boze, tako da bolje pogledati ovaj video, to je novi model koji isporucuju. 

 

Loobman ? Daj link.

Mene zeza ova privremena slavina, ne zatvara skroz pa kroz nju ulazi falš vazduh i sve mi iscuri u toku noći. Nikako da odem po vakuum slavinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Druze ako jos uvek trazis imam savrsenu 200tku Qingqi bas ne Sprint, presa nista, fabricko stanje, ja sam hteo da ga uzmem sebi za po gradu al odose pare na drugu stranu.

Kontaktiraj ovog momka preko FB.

 

Jel zna neko da li se prodaje negde dobar Qingqi moze i 125 i 200ccm ? 
Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mislio sam da ima neki dil za manje novaca nego na njihovom sajtu pa da za male pare dođem do dobre kapaljke :P

Dok to stigne ovde, jeftinije bi me izašla dupla mazalica za Skota, kod Markonea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Stigla za 5 dana bez carine :)

 

Mislio sam da ima neki dil za manje novaca nego na njihovom sajtu pa da za male pare dođem do dobre kapaljke :P

Dok to stigne ovde, jeftinije bi me izašla dupla mazalica za Skota, kod Markonea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Stigli katanci, dva na jedan ključ :

 

DSC_0439.jpg

 

I vakuum slavina. Još uvek negde prolazi vazduh i curne po neka kap kad je motor ugašen :

 

DSC_0440.jpg

 

DSC_0441.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

 

Druze ako jos uvek trazis imam savrsenu 200tku Qingqi bas ne Sprint, presa nista, fabricko stanje, ja sam hteo da ga uzmem sebi za po gradu al odose pare na drugu stranu.

Kontaktiraj ovog momka preko FB.

 

Jel zna neko da li se prodaje negde dobar Qingqi moze i 125 i 200ccm ? 

Pozdrav

 

Prodao ga covek prosle nedelje..

Hvala ti u svakom slucaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

Druze ako jos uvek trazis imam savrsenu 200tku Qingqi bas ne Sprint, presa nista, fabricko stanje, ja sam hteo da ga uzmem sebi za po gradu al odose pare na drugu stranu.

Kontaktiraj ovog momka preko FB.

 

Jel zna neko da li se prodaje negde dobar Qingqi moze i 125 i 200ccm ? 

Pozdrav

 

Prodao ga covek prosle nedelje..

Hvala ti u svakom slucaju :)

 

u kakvom je stanju bio i sa 3500km, ne cudi me da je odma otisao, jbg nacices.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Drugar mi pominjao da mu neki lik nudio Pulser2 200cc sa 15 pređenih kilometara, u neku kompenzaciju. Da tražim detalje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Drugar mi pominjao da mu neki lik nudio Pulser2 200cc sa 15 pređenih kilometara, u neku kompenzaciju. Da tražim detalje ?

Ajd, ako imas slobodnog vremena vidi, nemojh da uzimas za obavezu, ali kad vec moze da vidim oke, posto u utorak najverovatnije idem za Starcevo, naso sam Cagivu Raptor 2008 god sa 11000 predjenih..

E sad, na slikama koje mi covek poslao na km satu kazaljka stoji na 5km/h a ne a nuli a motor stoji, da li je mogucee da je neka prevara ili samo neki kvar ili nepravilnost? Otisao sam malo u off...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Drugar mi pominjao da mu neki lik nudio Pulser2 200cc sa 15 pređenih kilometara, u neku kompenzaciju. Da tražim detalje ?

 

Ništa od ovoga. 2012god sa 50km pređenih, traži 1500E  :lud:  "Uz motor na poklon jakna i kaciga".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja