Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E ljudi moji kupio sam nove gume za motorce :D

Govorio sam vec duze vreme da cu da ih kupim, ali sve mi bilo zao da dajem tolke pare...i eto muka me naterala. Pre neki dan sam malo leteo sa motora zbog ovih kineskih plastikajnera sa kojim sam presao skoro 19.000 km, evo jedna malo zanimljivija slika, do duse bilo je jos na par mesta :D

DSC_0056_zpsbfpvmoqw.jpg

 

A evo i novih guma Continental ContiTwist 

DSC_0058_zpspwnwofss.jpg

 

DSC_0057_zpsmfwiasse.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Pozdrav kolege :D zamenio sam juce auspuh ,kostao je oko 120e , ali sada se pri spustanju obrtaja redovno cuje pucanje iz auspuha i izleti i plamen po nekad ,da li neko zna kako se to moze suzbiti ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mislim da mi je zadnji amortizer bez ulja.

 

Zna li neko da li je ovaj zadnji amortizer na QuinQi 200 Cross, punjen nekim gasom pod pritiskom pored ulja ?

Od čega alternativno mogu da zamenim amortizer, pošto ovaj nije fabrički predviđen da se otvara i servisira a za nov mi traže 120E ? Od kog japanca paše ?

Da li može od Pulsera ili Apola, s obzirom da imaju 17 točak a ja 18 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Imam ali da bih izmerio, moram da čupam amortizer a to mi se trenutno ne radi jer vozim svakodnevno. Motor mi je osnovno sredstvo prevoza i transporta.

Valjda je neko ranije već premeravao ?

Nađoh ovde na forumu da od Apola ne može. Valjda od Pulsera može, mislim da je ram identičan.

Bitnija informacija mi je da li je amortizer pod pritiskom ? Ako nije pod pritiskom (čist uljni) onda ću lako da ga ubušim i natočim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Pod pritiskom je tj. trebalo bi da bude. Ima na njrmu i prikljucak za pumpanje.

Meni se raspao, klip je spao sa osovine I nije radio nista. Posto mi se nije davalo 100ak eur za isto sranje, kupio sam na oglasima od neke male Honde, kod strugara napravio produzetak I namestio svoju oprugu posto je ona bila tanka.

Tako je radio besprekorno dok me auto nije olupao.

Cini mi se da je duzina 310 ili 330mm. Na moru sam pa ne mogu da izmerim.

 

Sent from my 2013023 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Прикључак за пумпање?

 

У смислу, "шрадер" вентил?

 

Лорде, ако је тако, испуштај му "компресију" и купусај га!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova
Прикључак за пумпање?

 

У смислу, "шрадер" вентил?

 

Лорде, ако је тако, испуштај му "компресију" и купусај га!

Pa nije bas klasican sreder kao na gumama. Manjeg je precnika I deluje robusnije, jace.

Ja sam pretpostavio da je takav jer je namenjen za azot I za veci pritisak.

Ostavio sam onaj raspali u garazi pa cu slikati kad dodjem sa mora ako nije kasno.

 

Sent from my 2013023 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Drustvo, jel stavljao neko LED svetla u prednji far? i koja tacno? Malo mi ruzno ovo zuckasto fabricko :(

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dok sam prao lanac i lančanike juče, primetih ovo :

 

 

Tako da sam malo pritegao maticu i uredno savio podlošku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Pozdrav kolege :D zamenio sam juce auspuh ,kostao je oko 120e , ali sada se pri spustanju obrtaja redovno cuje pucanje iz auspuha i izleti i plamen po nekad ,da li neko zna kako se to moze suzbiti ? :)

 

Imam i ja jedan otvoren auspuh, to je sasvim normalno sto puca...Mozda bi moglo malo da se smanji kad bi zatvorio onaj ventil sto dovodi vazduh iz filtera u cilindar...Ako ti bas ne smeta nemoj ni njakati, ne fali mu nista, to eksplodira gorivo koje nije stiglo da se preradi jer naglo pustis gas :D

 

 

Nikako da okacim slike, ovih dana sam ubacio led diode u retrovizore, i ugradio sam xenon sijalicu, malo je bilo mozganja oko toga gde cu zakaciti balast i jos neki deo, na kraju sam samo zalepio na masku kod fara sa unutrasnje strane, tako da je sve lepo upakovano. Sija kao ludo, preko dana se vidi, a da ne pricam kako sija po mraku...Pri tome imam i kratko i dugo. Evo par slika (ovo je kratko tu u dvoristu (to je glavni snop, a baca jos dosta sa strane samo se ne vidi na slikama tako dobro)

 

20150804_221116_zps3kivffsm.jpg

 

Evo kako izgleda od napred 

 

20150804_221039_zpsg8ntyx52.jpg

 

A evo samo diode koje sam namestio da mi se pale nezavisno od fara

 

20150724_212420_zpskj8vpswo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Marko1995 lepo izgleda to sto si odradio sa farom :) nego koliko te je kostala ta zanimacija oko xenona ako nije tajna ? :D a to sto se tice auspuha , zatvorio sam to crevo sto dovodi vazduh u granu i prestao je da puca , mnogo lepse radi i ne greje sa masina toliko kao pre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Pa nije me izaslo puno, jer sam sve sam ugradjivao, a xenon sam dobio od druga za 1500 din (on je kupio par sa 2 sijalice i 2 balasta, pa je jedan ugradio na motor, a ovaj mu je ostao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Drugari zdravo

Qingi mi je dobio malo lufta u zadnjoj viljsci pa da vas pitam koliko se to vama cesto desava? Motoru je ovo prva sezona, presao je menje od tri hiljade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Juče sam zamenio zadnji amortizer. Moj stari je kao ovaj na prvoj slici i nema nikakav ventil za gas.

Novi je kao na drugoj slici, sa ventilom i malo različitog izgleda. Slike nisu moje, preuzete su sa interneta.

 

Novi amortizer definitivno (bolje) radi svoj posao (poredim sa XT600 mog prijatelja) ali me buni što se čuje klokotanje ulja kad god se sabije (npr. sednem na motor).

Mislim da to zadnje vešanje može i bolje da se ponaša ili ja očekujem previše od kineza ?

 

Novo pitanje - da li treba dopumpati gas i da li može vazduh ili mora azot i na koji pritisak duvati ?

 

11040639_10206484649097393_5658936070659

 

 

10995439_10206497579428673_2514388449820

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја ономад виђао неке цифре на колико се пумпају "ароматизатори" и био сам изнанађено колико су то велики притисци - чак и до 8 бара.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Jao ljudi, pokisao mi juce motor. Uvece sednem na njega, zaverglam par puta i naravno motor ne upali. Sad ga zaverglam opet i ostane alnaser ukljucen. Izvadim kljuc on i dalje vrti. Stao je tek kad sam vratio crveni prekidac.Sad ne znam da li je sto zbog toga ili zato sto je akumulator prazan? Sta mislite koliko treba da ga drzim okacenog na strik i da li ce biti nekih posledica.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Jao ljudi, pokisao mi juce motor. Uvece sednem na njega, zaverglam par puta i naravno motor ne upali. Sad ga zaverglam opet i ostane alnaser ukljucen. Izvadim kljuc on i dalje vrti. Stao je tek kad sam vratio crveni prekidac.Sad ne znam da li je sto zbog toga ili zato sto je akumulator prazan? Sta mislite koliko treba da ga drzim okacenog na strik i da li ce biti nekih posledica.?

Kod mene se isto desavalo nekoliko puta kada je akumulator pri kraju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Zalepio relej, ne zajebavaj se kupi novi ja uzeo za 350 din

 

Jednom mi zalepio, nije hteo da prestane da vergla dok nisam skinu klemnu sa akumulatora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pokretanje agregata anlaserom zahteva koliko-toliko pun akumulator. U tom momentu motor anlasera vuče do stotinak ampera. Kod većih agregata i više. Većina te energije odlazi na savladavanje kompresije.

Ako je prazan ili 'pred crkavanje', odnosno smanjenog kapaciteta, neće moći da isporuči toliku snagu. Istovremeno i bobina traži svojih nekoliko desetina W da bi preko svećice upalila smešu u cilindru.

Kada je akumulator prazan ili 'pri kraju', uglavnom nema snage da okrene anlaser, rele samo 'klikne' i ništa se drugo ne desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja