Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nije došla maca nego sam praktičan.

 

Mala amortizacija, vrlo mala potrošnja, lagano, veliki klirens i odlična prohodnost, konačno nešto mlađe od 30 :D 

Sve što mi treba (za sada) mogu da dobijem trenutno samo od kineza, za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Opet ja !pitanje :D cackam ti ja danas malcice oko motorceta , i iz radoznalosti odvrnem cep gde se sipa ulje u motor dok je radio a odatle duva li duva , takodje duva i kroz crevo sto ide iz bloka u filter vazduha , e sad , da li to treba bas tako da duva , i jel je to normalno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Dok je prikaceno crevo ne duva , nego sam ga skinuo i osetim da bas duva iz bloka , a kada skinem cep duva i izbacuje kapljice ulja pa me zanima da li to tako treba ili da trazim problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Zna li neko jel odgovara regler od pulsera za qingqi-ja? da ne skidam ovaj sad ako ne moram  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pre par dana sam u razgovoru sa jednim poznanikom saznao da od jesenas navodno neće moći više da se registruju motocikli uveženi iz Kine ... Koliko sam ukapirao ima neke veze sa atestom, navodno su uveženi bez istog, tj. kao rezervni delovi ... Zna li neko nešto o tome ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Ras ja sam uz moj dobio EC CERTIFICATE OF CONFORMITY. Pre desetak dana je registrovan prvi put i trazili su mi taj papir. E sad kakva je procedura ako nemas taj papir ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Та шарена 'артија се добија са практично сваким кинеским мотоциклом.

 

Ако је само то потребно од документације о самом мотоциклу, онда ми се чини да су смањење перипетије ако сами увезете нешто на два котача из Кине.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ljudi ima li mi ko od vas prodati ili me uputiti da negdje kupim samo trecu brzinu u mjenjacu od Qingqi 200 supermoto?
Ubacim u trecu i tu pocinje da melje jako, oce da iskida sve.
Da ne mijenjam cijeli mjenjac jer mi traze 150e u Novom Sadu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moped sam kupio sa nepoznatim uljem u njemu, prodavac nije mogao da se seti šta je i kad sipao. Lepo je radio menjač, motor se nije grejao.

 

Kad sam dovezao, zamenio sam filter i sipao ELF 20-50 mineralno (4cruise) koje sam sipao i u predhodne motore.

Međutim, ne sviđa mi se kako radi menjač sa ovim (zapinje u šaltanju naniže, greje se motor...) i želim da promenim ponovo.

Sugerisano mi je Bardahl XTC C60 OFF ROAD ali koju gradaciju da izaberem ?

U ponudi ima 10-50, 10-40 i 10-60

http://www.kompp.co.rs/catalog/bardahl-ulja/bardahl-ulje-4t/

 

U razmatranju je i ovaj ELF 10-40

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/polusinteticka-ulja-34/moto-4hp-eco-10w40.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Da li neko iz Novog sada moze da ode do masstehika i da trazi zadnji tocak kompletan za Pulser 2 i da mi islika sta sve spada u taj tocak jer sa kime god pricao daju razlicite informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pošto sam danas malo prčkao oko mopeda, okinuo sam i nekoliko sličica.

 

Jedna informativna, koja iridijumska ide :

 

DSC_0077.jpg

 

 

 

Dobra boja, zdravo sagorevanje :

 

DSC_0079.jpg

 

 

Zamenio sam guvernal i glavni kočioni. Ovaj guvernal je dosta dublji od fabričkog i širi za nekih 10cm :

 

DSC_0080.jpg

 

 

Skratio sam ručke da mogu da držim guvernal sa po dva prsta kad stojim a kvačilo i kočnica sa druga dva :

A i nisu ugrožene prilikom potencijalnog pada, nema šta da se polomi :)

 

DSC_0081.jpg

 

DSC_0082.jpg

 

 

Zbog dubine novog guvernala, ugla komandi i skraćenih ručki, sad mogu bez problema stojeći da vozim kroz svih 5 brzina.

 

U procesu centriranja prednjeg točka polomio sam ovu plastiku na pancir crevu. Tu sam privremeno zamotao armiranu traku ali nemam nikakvu ideju kako to da saniram solidnije. Ima li neko kakav predlog ?

 

DSC_0083.jpg

 

 

Ugradio sam Frad filter. Jeste malo veći ali radi za sve pare :)  Kako fabrika kaže, zamena na svakih 20000 km :

 

DSC_0090.jpg

 

 

Staklo stop-lampe mi se odlomilo još prvog dana kad sam ga kupio, ne znam kako da rešim to. Da li ima da se kupi kompletno zadnje svetlo ?

 

DSC_0100.jpg

 

 

Predpostavljam da je ovo CDI ?

 

DSC_0087.jpg

 

 

Da li je neko pokušao da obrne polugu razmikača zadnje kočnice ovako ?

 

DSC_0106.jpg

 

DSC_0107.jpg

 

Da li bi to funkcionisalo ? Još nisam rasturao zadnji točak pa ne znam kakav je sklop unutra...

 

 

Da li ova gumena obloga akumulatora treba da bude ovako blizu opruge amortizera ?

 

DSC_0086.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако ти дужина полуга кочнице и квачила баш и није сметала, а био си забринут за то шта ће да се догоди ако поаднеш, могао си да да их на тим местима на којима си их исекао, само засечеш пар милиметара. Ако би евентуално пао, полуге би попустиле баш на том месту.

 

Пластика преко кочионог црева не би требало да те брине све док се не деформише.

 

Ја се не бих замарао са тражењем оригиналног штоп-светла - ем је вероватно скупо, ем имаш довољно добро од "Томоса" за мање пара.

 

Ако сам "размикач" пакни није неке несиметричне форме, тј. да има нешто због чега не може да ради у другу страну, не видим шта би те ограничавало да поставиш његову полугу окренуту навише. Можда једино буде проблема са том шипкицом, њеним обликом или дужином, која иде од папучице кочнице до полуге размикача, али свеједно, њу можеш да направиш онаквом каква ти одговара.

 

Али мени је на тој истој слички коју си окачио, у око упао положај шпанера ланца. На старом которчету ми је биио исти тај система, али ти шпанери нису имали те урезе, већ су били глатки. Да ли због симетрије или чега већ окренуо сам једна шпанер да буде у истом положају као и онај на супротној страни. ОК, лепо и симетрично је изгледало, али није радило пос'о. Приликом затезања матица на задњој осовини, онај шпанер који је био окренут наопако, вазда се попуштао и "повлачио" точак у страну. Док шпанере нисам поставио тако да се затежу у правцу кретања казаљке на сату, тј. у правцу у ком се завијају матице, нисма могао да нашпанијем ланац и нацентрирам котач.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja