Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

 

Imam jedno pitanje u vezi Pulsera 200,isao sam danas da ga gledam(http://www.polovniautomobili.com/motori/5277973/sprint-pulser) i probam naravno.E ovako preko nekih 5000rpm cuje se neko zveckanje i trese motor dosta,dali je to neki sitan kvar ili je nesto ozbiljnije? I dal uzimati i rizikovati? Unapred hvala

 

Не знам на какво тачно звецкање мислиш, могуће је да се чује ланац брегасте што је сасвим нормално за тај мотор.

 

Да ли се чује звецкање кад ради у леру? Ако се не чује онда је вероватно нешто друго.

 

И да ли звецкање долази баш из агрегата? Могуће је да тандрче нека пластика преко 5000 обртаја кад мотор почне да тресе, рецимо мени се чула таблица да тандрче одзади кад пређе 4-5000 обртаја.

 

Cuje se bas iz agregata,ne znam sta bi moglo biti sa obzirom da je presao 2800km..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Требали сте почети ову зајебанцију преко зиме, баш сте сад нашли кад је кренуло лепо време, уместо да се возам данас, ја дангубим овде са вама. ;)

 

И ево чисто да се види ко је почео рат :takoje:  овај удружени злочиначки подухват од стране браће аполаша не сме остати незапамћен :lol:  :lol:  :lol:

 

15b98e9a6a6eprofileimage.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

 

 

Imam jedno pitanje u vezi Pulsera 200,isao sam danas da ga gledam(http://www.polovniautomobili.com/motori/5277973/sprint-pulser) i probam naravno.E ovako preko nekih 5000rpm cuje se neko zveckanje i trese motor dosta,dali je to neki sitan kvar ili je nesto ozbiljnije? I dal uzimati i rizikovati? Unapred hvala

 

Не знам на какво тачно звецкање мислиш, могуће је да се чује ланац брегасте што је сасвим нормално за тај мотор.

 

Да ли се чује звецкање кад ради у леру? Ако се не чује онда је вероватно нешто друго.

 

И да ли звецкање долази баш из агрегата? Могуће је да тандрче нека пластика преко 5000 обртаја кад мотор почне да тресе, рецимо мени се чула таблица да тандрче одзади кад пређе 4-5000 обртаја.

 

Cuje se bas iz agregata,ne znam sta bi moglo biti sa obzirom da je presao 2800km..

 

 

Не знам тешко је знати овако напамет, ако мотор вуче као трактор не би требало бити ништа озбиљно. Углавном хоће да се чује ланац брегасте или евентуално вентили, мада ми чудно да је то јер кажеш да се чује само изнад 5000 обртаја, да је ланац или вентили чуло би се и на леру.

Promenio član <Vuk>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Aj sad ovako kad je tema malo ozivela da se dogovorimo za neku voznjicu, kad svi mogu da ogranizuju nesto mozemo i mi  :)

Da bude neka zanimljivija lokacija gde vecini ne bi bio problem da se dokotrlja. Nesto smo spomenuli Frusku Goru, al pitanje je kolko bi moglo vas da dodje dovde...To sam naveo onako jer je nama iz Vojvodine najbliza planina.

Sad ne bi bilo lose kad bi se javili ljudi koji bi isli pa samim tim da vidimo ko je odakle i da smislimo lokaciju i da dogovorimo dan, mesec....(godinu :stabre: )

Ja imam par drugara sto voze Qingi-ja, Tomos SM-a i tako nesto, al ne bi ogranicavali ko hoce moze da se pridruzi sa bilo kakvim motorom, al bilo bi lepo videti da vecina budu SM-ovi  :)

Pisite sad nesto, javljajte se, saljite drugima pa da utvrdimo broj i gde bi bilo najbolje  :takoje:

 

Можда би требали посебну тему за окупљање отворити... Кад се овде на форуму овако препуцавамо могу мислити шта би тек било да се нађемо уживо :fajt:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Imam jedno pitanje u vezi Pulsera 200,isao sam danas da ga gledam(http://www.polovniautomobili.com/motori/5277973/sprint-pulser) i probam naravno.E ovako preko nekih 5000rpm cuje se neko zveckanje i trese motor dosta,dali je to neki sitan kvar ili je nesto ozbiljnije? I dal uzimati i rizikovati? Unapred hvala

Prethodni vlasnik ovog motora je moj dobar drugar...

On ga je uzeo u nekoj kombinaciji, i posle ga je prodao...

Dok je bio kod njega, bio je u super stanju, i masina i sve.

Vozio sam ga u par navrata.  ;)

imao je oko 2200 na satu kad ga je on prodao(pre zime)

Sta mu je ovaj posle radio, i sta se cuje, ne bih znao...  :) 

 

Sto se tice vase "prepiske" Apolo vs Pulser, stavrno ste ga zagulili.  :jok: 

 

Posto posedujem identican agregat kao na pulseru(125), hteo bih da se oglasim povodom vazdusnog hladjenja.

Mislim da je to za pregrevanje glupost, ja sam mog vozio po Bg, po najvecoj guzvi,u nekoliko navrata po 100km-150km u cugu(izgleda mnogo, nisam ni ja verovao da sam toliko presao, al posle kad se preracunao i stvarno jeste, u gradu sve deluje blizu, medjutim... :D), bukvalno bez gasenja, na preko +30c celzijusa, i ni da stucne, a da budem iskren i nisam ga nesto sad mazio.

Po meni je to mozda i prednost, jer se stvarno ne pregrejava, a nema hladnjak, nema tecnosti, nema creva, nema toliko toga sto mora da odrzava, proverava i sto moze da se pokvari.(naravno treba uzeti u obzir kome za sta treba motor, meni za sada nije trebao hladnjak ;) ) 

E sad, naravno da je izdrljiviji motor sa vodenim hladjenjem, nema tu dileme(sto se tice konstantnog teranja u obrtaje, neke zustrije voznje, voznje van asfalta), ali mislim i da se vazdusare dobro nose sa velikim delom svega toga.

 

Pih, al sam se raspisao.. :D  :lol2:

Naravno, i ja zainteresovan za voznjicu..   :moto3:  :zdravo: 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

E ljudi moram da priznam da mi je drago, sto smo sada u primirju. :sampion:

Kakav je to bio sudar 2 titana :cirka1:

Ostaje jos da se dogovorimo za tu voznju, ja inace operisem i po Beogradu, tako da meni odgovara sve, Istocna Srbija, Jug, Beograd, Vojvodina :takoje:

 

PS:

Vuce opak ti je avatar. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Vezano za pulser iz oglasa, jutros se bas cuo sa ovim drugarom...

Bio u guzvi, al kratko mi rekao "ako ga savetujes, neka ne uzima".

Kaze da ga je on uzeo sa oko 1200km, i da ga je prodao 1900.

Servis ni jedan nije radjen, bar ne na vreme, on kaze da kad ga je prodao, bilo jos fabricko ulje u njemu. :-S

Znaci ulje nije menjano do 1900 km. sigurno, posle toga, boga pitaj.

Mozda je to razlog tog zvuka.

Jeste mi dobar drugar, al nije bas odgovaran sto se tice odrzavanje, ni motora ni kola... /:-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Hahahahahah au brate,prvi put čujem da neko 1900 km ne promeni fabricko kinesko ulje..

Čudi me da uopšte radi,svi oni metalni opiljci kruzili po motoru skoro 2000 km.

Pulserova mašina je onda stvarno izdrzljiva.

Ma ne smeta tolko što nema hladnjake,nego što mi je nekako tanak malo je širi od bajsa,a apolo izgleda bas robusno zbog hladnjaka i tako odradjenih plastika,ja da se ne razumem u motore i prvi put vidim tako nesto na ulici rekao bi yamaha xt660 ili bar yz450r...

A za pulsera bih rekao neka hondica 125,250...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

To sto je tanak je prednost za voznju po gradu. Ja sam mog vozio po gradu kao biciklu (dok me konj nije olupao).

Kome je bitno da bude vidjen - slazem se, bolje izgleda Apollo.

Tih 50ccm razlike ne pravi nikakvu razliku u perfomansama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Што си тиче ширине пулсера, он јесте мало ужи од апола на предњем делу зато што нема хладњаке па пластике нису раширене ко на аполу.

 

 

Метеоролог, ред је био да мало заменим аватар, овај прошли ми је био од 2012 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ako ces iskreno, i ja prvi put čujem.

Vozi sam motor, i sve, ali nisam imao pojma za ulje...

Da mi je rekao, ja bih mu poklonio i zamenuo ulje...

Stvarno vrhunaac... :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ја сам на свом пулсеру испустио уље на тачно 136км, штета што нисам сликао колико је металних опиљака било у уљу и у филтеру... Иначе уље је било црно као да је вожено 5000км а не само стотинак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Nije mi bitno da budem vidjen nego volim taj osećaj robustan,apolo izgkeda robusno bas zbog širine,a pulser mi izgleda kao bajs i lakši je za tockiranje.

Ko sta voli nek izvol.

Što se tiče kvarova tu su negde.

Apolu pucaju hladnjaci,ali se to može sanirati i amortizer zadnji procuri jer je loš fabrički semering,ja ga odma zamenio i nemam problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Evo ponovo moje ispravke, ako tomaa uopste i cita ovo. Ako mu nesto znaci, menjano je jednom ulje u prvih 1000 km, bar je tako prvi vlasnik rekao ovom mom drugaru, on je trebao da menja, cim je uzeo...ali...nijee... Sve u svemu, ponovo mi rece, neka ne kupuje, iz vise razloga, ne rece mi kojih... :D Eto, drago mi je ako sam pomogao... A ti sad sam odluci dal uzimati, ili ne... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

@Tomaaa

Nisam neki strucnjak ali i ja bih te savetovao da ne uzimas taj primerak, bas zbog toga sto Vlada rece. :tras2:

Preveliki je ulog da bi se kockao tako. Mada ako ne poznajes vlasnika od koga

kupujes bilo koji motor, taj rizik uvek postoji...nazalost!

Imas jednu 125icu pulsera, ovde na forumu, cini mi se da je taj odrzavan dobro. Forumas je vlasnik...

Ono, ti odlucujes :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Vuce rece mi Dzoni da si ga smarao na PP kako Apollo ima manje ks. Evo kratko cu:

 

Na sprintovom sajtu pise:

 

Pulser 11.5kW na 8000RPM sto je 15.421754KS

 

Apollo 13kW na 7500RPM sto je 17.4332872KS  ALI opet tu treba da dodamo jos onih 500 obrtaja vise pa da ga zaokruzimo na 18ks

 

 

Drugo

 

Pogledaj po oglasima svi pisu da pulser ima 15 a apollo 18.

 

 

 

Tako da te lepo molim da u buduce ne laprdas gluposti i saljes neki usrani klip na kome se nista ne vidi.

Jel svi ostali ljudi pisu tako jedino se ti pravis neki pametnjakovic.

 

 

 

EVO JOS JEDNA POTVRDA SA FABRICKOG SAJTA:

 

http://www.apollovehicle.com/Motorcycle_ORION_36_RX_Xtreme_383.html

 

  • Max Power: 13KW/7000rpm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Немаш појма шта причаш тако да боље ћути...

 

Чуј да додамо још оних 500 обртаја? Не иде то тако друже...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Nebitno tih 500 obrtaja i da je netacno i bez toga opet je jaci. A najveci dokaz je to sto su stavili na fabrickom sajtu da mu treba 7000RPM za 13kw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па? То је снага на радилици, до задњег точка стигне само 13,4 коњића, ови остали угину док дођу до точка ;)

 

И за пулсера пише да има 15,4 па на задњем точку има 13,2 у фабричком стању, кад се отвори има 19,7 на задњем, на радилици још више...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Па? То је снага на радилици, до задњег точка стигне само 13,4 коњића, ови остали угину док дођу до точка ;)

 

И за пулсера пише да има 15,4 па на задњем точку има 13,2 у фабричком стању, кад се отвори има 19,7 на задњем, на радилици још више...

 

Eto opet lupetas gluposti, kazem ja nema tebi pomoci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Е мој ти, то су основе механике... Не вреди теби објашњавати да кроз мењач и пренос долази до губитка снаге, иста је ствар и на аутомобилима, на точковима имају мање снаге него на радилици.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Миле, извини, ал' смаруцкаш.

 

Nista, tako cu godinu ipo kao sto je kod nas vuk.

 

Ja sam mu isto pricao da smara ali ne on nije mogo da se zaustavi... Hehehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja