Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Sta mislite da li da uzimam ovaj ? : http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104290-qingqi-qm-125-gy-b-sprint-pulser/page__p__1665890__fromsearch__1#entry1665890

Posto svi imate Sprint Pulsera nadam se na duze vreme, da li mozete nesto da mi kazete o njemu ?

Ovo su neka osnovna pitanja ! : Da li se brzo kvari ? Kakav je motor za off-road staze ? Kako vuce po brdima,kamenjarima itd... ?

Da li su mu skupi delovi ? Sta najvise strada od delova kod ovog motora ? Kako ga treba odrzavati ? Kakav benzin ? Kakvo ulje ? Da li ide lepo ? Kakav mu je zvuk ? Koliko ima obrtaja dok radi u mestu ? Jako bi bilo lepo od vas kad bi mi neko snimio neki video dok ga vozi !!! Da li hoce to neko da uradi ? Nasao sam ovaj i zanimam se oko njega ! Sta vi mislite o ovom motoru koji sam dao link? U kakvom je stanju ?

Koliko je visok, a koliko tezak ? Kazite mi sve sto znate o ovom motoru i mane i dobre strane !? Molim vas ! Svaka pomoc je dobro dosla !

Molim vas ako hoce neko da mi snimi neki klip , cisto da vidim kako se ponasa u normalnoj voznji !

:D :D :D :D :D :D :) :) :) :) :) :) :) 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Hvala bolje vas nasao! :D

Duze vreme pratim sve vase postove i duze vreme vozim Pulsera...Ove zime je palo sredjivanje ostalo je jos da ga sklopim..

Ako nekog zanima motor je 200ccm stavljen je prenos 16-44 , Stavljen je novi auspuh Mivv Titan II .. Farbane su felne i zadnja viljuska ..Uradjene KTM nalepnice ..

Karburator je stelovan jer motor vise nema katalizator.. Gume su Continental Conti Twist SM verzija...

Jos samo da ga sklopim i upalim pa cu da postavim neke slike...

Sto se tice nalepnica prodajem - https://www.kupujemprodajem.com/KTM-Nalepnice-Komplet-19679822-oglas.htm?filter_id= ili na kupujem prodajem se ukuca KTM nalepnice...

Interesuje me da li je neko stavljao neki drugi km sat na ovaj motor i da li je neko menjao sediste( prerada ili tako nesto) ????

 

Jos jednom da se zahvalim svima u ovoj grupi jer bez ranijih postova nista ne bi uspeo da uradim..!!! Zivi brzo umri mlad , budi lep les! (salim se naravno samo lagano uzivanje u voznji) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Како ти се понаша мотор са 16-44 преносом? Ја тренутно имам 16-48 и мислим да је то неки најбољи баланс између убрзања и максималне брзине.

 

Претпостављам да нема снаге у петој брзини са 16-44?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Jesi uzimao gume u istim dimenzijama kao sto su ove fabricke i kolko su te izasle?

Ja vijam gume vec duze vreme i nikako da se odlucim sta cu da stavim, a i uvek ispadne nesto prece od guma, evo sad npr. hocu neki kofer da uzmem da ga nabacim kad idem negde dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Za prenos ne znam jer jos nisam uspeo da upalim motor,danas sam skidao karburator i produvavao moram jos neke sitnice da vidim pa se nadam da ce da upali.. :)

Gume su me obe na popustu kostale 14500din...

100/80/17 i 130/70/17...nista nije prece od guma !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Zar nije prednja 110/70/17?

 

Danas mi otkazao kilometar sat, otvorio sam, skuno sajlu i sve prekontrolisao i zakljuco da pinjon ne okrece kad okrecem tocak...Jel imao neko taj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да, али не на "Пулсеру".

 

Просто, похабали се пластични зупци пињона. А било је и да је крај сајле квадратног пресека "поравнао" углове, а потом се и његово лежиште раширило.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Sajla je u redu, jer kada je okrecem rukom pomera se kmh, izgleda da su zubci...Jel mora ceo pinjon da se menja ili moze tockic ili sta vec (nisam jos skidao sa tocka) samo spolja video?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Вероватно зависи од тога шта од делова можеш да нађеш - читав склоп или појединачне делове.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo upravo otvorio pinjon, zupcanici svi u redu, tj. kad okrecem rukom okrece i onaj deo gde ide sajla...Samo se pojela ona 2 velika sto idu to kucista tocka. Skinuo sve lepo i podbacio 2 platne tako da sam nadoknadio to malo sto fali (mozda se i nije pojelo nego samo splao dole nemam pojma, ali znam da mu je falilo jako malo da zakaci) Sad sa ovim platnicama lepo hvata i radi ko novo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: apn 4, xlv 600 transalp

Aj slikaj to oko filtera vazduha da vidim na kojem mestu je osteceno, mozda moze da se sredi...da smislimo nesto, a to za lupkanje stvarno ne znam sta je ...

 

Sad ja da pitam, jel neku kupovao lanac za Pulser 125, malo sam prelistao i nasao da je oznaka 428...E sad me zanima jel ima negde u Novom Sadu i da je neki kvalitetniji, ne bih uzimao u Sprintu ovaj fabricki...

 

Imas to u bilo kojoj moto prodavnici.ja sam uzeo neki kineski (mislim da je bio 1100-1200din),presao sam 3-4 hiljade i sasvim sam zadovoljan.jos je moj 200ccm.nemoj se opterecivati oko toga ciji je.slab je to motor da bi taj lanac pucao.najbitnije da ti je uvek podmazan i onda dugo traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja bih uzimao neki DID-ov, ovaj mi se isteglio strasno, tocak pomeren skroz nazad eno ga visi samo cekam kad ce da spadne.

Opet zavisi i koliko prelazis i kako vozis, i ja sam drzao moj podmazan al opet dobro je i izdrzao sta je sve presao, a kvalitetniji bih uzeo bas zbog nekih daljih voznji kad se vozi preko sat vremena bez stajanja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nemoj ovo raditi 0ljut2.gif za cenu lanca da rizikujes skracivanjem istegnutog lanca, nemojte se zajebavati sa glupostima 1lud.gif

<br style="font-size: 9pt;">

ako su ti lancanici ok , skrati lanac za jednu kariku pa se vozaj jos malo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Ja sam platio lanac 3700din extra kvaliteta i momci su super...Lanac je japanske proizvodnje...u Pitanju je Motocross tim iz Kraljeva...ima ih na kupujem prodajem...

Lanac i lancanici su kostali 7000din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Aprilia af1 125 1995

Zanima me maksimalna brzina kod Pulsera 2 tj 200 kubika? I da li je ta ostvaren brzina sa izvadjenim katalizatorom iz auspuha i pri koliko obrataja??? Hvala unapred pulserasi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Sprint Pulser 2, zadnje plocice su mi otisle skroz, pa molba za neko malo objasnjenje kako da ih skinem na najlaksi nacin... u planu mi je da ih odnesem negde i kupim iste takve. Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: apn 4, xlv 600 transalp

Zanima me maksimalna brzina kod Pulsera 2 tj 200 kubika? I da li je ta ostvaren brzina sa izvadjenim katalizatorom iz auspuha? Hvala

 

Maximalna brzina bez nekog preteranog naprezanja je oko 210-220,ako se potrudis moze da ide  kao malo losija 600-tinjara...  :moto2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Zanima me maksimalna brzina kod Pulsera 2 tj 200 kubika? I da li je ta ostvaren brzina sa izvadjenim katalizatorom iz auspuha? Hvala

 

Maximalna brzina bez nekog preteranog naprezanja je oko 210-220,ako se potrudis moze da ide  kao malo losija 600-tinjara...  :moto2:

 

 

 

Hahahaha  :lol3:

 

Pošteno!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja