Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Ma nije meni problem ni ti što su stojali u radnji (ako im to ne škodi mnogo), samo da je očuvano.

Inače ćale mi i predložio da uzmem novi 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па једино што пропада кад стоји у радњи су гуме, мада су оне и овако срање, и пропада резервоар, јер га пацијенти држе празног, а пошто је метални нормално да ће зарђати....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Ove godine si imao na sajmu neki popust za sve sprint motore od ovih iz NS, mada koliko sam pratio teme, jedan kolega je imao loseg iskustva sa kupovinom ''novog'' apollo-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha xt 125x

Da li bi mi mogli reci na koliko od prilike kilometra se menjalu lancanici i ako bi neko znao da mi kaze koliko kostaju zadnje plocice za qingqi 125gy i da li zadnji zupcanik sme malo dazivi ili ne sme uopste...... Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ne bi trebalo malo da zivi, ne sme da se pomera. A lancanike menjas kad ti se istrose sve zavisi kako ga vozis, nekom ce da traju duze nekom krace, a najvise stradaju na ovom motoru ako se naglo krece i tockira. A i lanac oce da ode, po meni najslabije tacke ovog motora su lanac (lancanici) i gume. Kad se ubace nesto kvalitetnije motor je vrh, samo treba para za to, kasnije imas skroz drugi osecaj kao da ne vozis isti motor. Ja lanac dotezem povremeno, za sad sve fabricko i ne pomera se nista, a imam 8200km za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

18000км није ништа за њега... Што се тиче ланца и ланчаника то зависи много од тога како је ланац одржаван и како је мотор вожен, ако га је редовно прао и подмазивао може да потраје... Лично знам једног човека који је прешао 20 000км са фабричким ланцем и ланчаницима и то на моделу од 200сс, али опет кажем зависи како се одржава и вози...

 

Што се тиче плочица, зависи које хоћеш да купиш, ја би реко да има од 1500дин па на даље ;)

 

@ Muzljanac

Иначе онај ћинђи 125 са огласа што си ставио, њему ланац изгледа као нов, видим на задњој осовини да је померена скроз напред, а ланац затегнут, то значи да има још доста живота у њему (може још доста да се затегне)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Јел имао неко проблем са сијалицама у сату? Мени сијалице мало раде мало не... Некад кад мало куцнем руком по сату сијалице прораде.. Некад прораде саме од себе у вожњи, па се после угасе и тако стално, пале се и гасе од вибрација. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Јел имао неко проблем са сијалицама у сату? Мени сијалице мало раде мало не... Некад кад мало куцнем руком по сату сијалице прораде.. Некад прораде саме од себе у вожњи, па се после угасе и тако стално, пале се и гасе од вибрација. :neznam:

 

ja sam imao slican problem tacnije imao sam neeke cudne male sa tankim ulazom sijalice u kontrolnoj tabli i svaki put kad nagazim na kamencic ili dovoljno da cuknem malo jace tablu pogasi se par sijalica u kontrolnoj... kupio sam led bele sijalice i od kad sam njih stavio sve radi kako treba i jos lepse sija tabla (cisto belo sigurno belo) 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Направио сам и снимак... Брзиномер сад не сија уопште, а на обртомеру је сијала само једна сијалица, а кад сам мало чукнуо прстом прорадила је и друга 1hmm.gif, изгледа да ми не гине отварање сата... ја сам мислио да су можда само неке жице у прекиду тамо иза фара..

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=jRUMNn3cOlE&feature=youtu.be

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

tako izgleda sad moja tabla sa led plavim sijalicama. inace losa mi kamera a i mrzelo me da operem tablu zato je slika malo mutnija... e da, i mnogo je lepsa nocu i jos sam stavio plavo led svetlo za tablicu 1oda.gif1406520431-870-x-320px-slika.PNG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Jao jebem ti budalu, sta sam uradio juce samo debil bi pokusao 1hmm.gif. Vidim ti ja na netu one plave sijalice (imitacija xenona) i aj da ja napravim jednu..

Kupim ja lepo 35w istu kao fabricku (170 din), ali je zafarbam malo plavim markerom, stavim ja to u far, upalim kad ono sija plavo, ja sav srecan, krenem ja da vozim jedno 200m od kuce i nazad se vratim, kad ono nesto mutno sija :stabre:

Skinem ti ja to kad ono zapalio se taj plavi sloj sa sijalice, far pun nekog dima i malo zahvatilo onu foliju ili sta vec sto reflektuje svetlost(valjda od tog toplog vazduha pocelo da topi, nista se ne vidi kad stoji motor, ali kad upalim svetlo blago je zamagljeno...dovoljno da me iritira) I eto ako neko dodje na ovako retardiranu ideju bolje da ne pokusava :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Није скуп нов фар, требало би да има у мастехнику, а и ако нема, знам ја где има да се купи цео фар нови заједно са маском око њега кошта 2850дин ;) предвиђен за ендуро и см моторе. (то је онај као универзални) :zdravo:

 

$_57.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo sad sam bas skinuo far i naprskao mer glasom, obrisao i razlika se vidi, sad je blistavo, jos da uklopim sve pa se nadam da ce sijati kao pre (mozda ga nije ni istopilo nego se samo natalozilo na plastike, kako sam brisao sve je preslo sa fara na krpu)DSC02752_zps84f35ded.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Кад будеш затварао фар гледај да га добро задихтујеш, да ти неби маглио кад је напољу хладно.. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja