Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

jtf 409 ne postoji od 15 zuba nego samo od 14 i 16,firma jt pravi samo ta dva

kineski postoji od 15

 

ja sam hteo staviti napred 15 i nisam mogo naci, meni je prenos 15-44

probo sam i sa 16 i sa 14 napred i nije to to,na ono sam naviko i svidja mi se

imam jtf 409 od 14 i 16 zuba nove pa ako bi neko menjao za neki skoro nov od 15 zabuba nek se javi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па купи у спринту 15 зуба? Они су увозници ваљда морају имати основну ствар за свој мотор,... то је потрошни материјал..

 

Него јел си штеловао вентиле?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Posto sredjujem motor malo po malo (pulser 125) i stizu mi neki delovi pa reko mozda nekom bude od koristi

cena pokazivaca merenja stepena je 1000 din u NS odgovara na sprint pulsera i na qingqi 125

880 din automat anlasera za pulsera 125

2400 din prednja plastika oko rezervoara tacnije rece mi lik preko telefona da su sve te plastike 2400 bilo da je kod auspuha ili kod rezervoara cena je ista. Nadam se da ce ove informacije nekome koristiti 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

Ljudi ne znam sta se desava, motor mi ide super stvarno sve je ok, ali mi iz auspuha puca kao mitraljezom jbt sve cesce i cesce, pre se ponekad desavalo a od pre nedelju dana ne prestaje da puca kada pustam gas i usporavam motorom...u cemu je problem, jel iko imao isti problem i naravno jel ga uspeo resiti??? :/ unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Potrebno je stelovanje paljenja. Na donjem delu karba imas jedan sraf, pomocu koga stelujes smesu. Odvijaj postepeno i prestace eksplozije, a ako to nisi do sada radio, svaki mehanicar ce to odraditi za par minuta. Ja sam imao taj problem, jer mi je taj sraf bio zavijen do kraja, a nakon stelovanja nema vise ekslozija. Proveri takodje da li je prljav filter za vazduh i kakvo je kuciste filtera, jer se usled tih eksplozija desava da se kuciste filtera "otvori" i uvlaci fals vazduh. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ако си чачкао ауспух а ниси скино САИ вентил онда због тога пуца. Тј. и са фабричким ауспухом се дешавају те експлозије због вентила, само што се слабије чују јер је лонац пригушен..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha xt 125x

Pozdrav za koji dan bi trebao da idem da vidim jednog pulsera (sprint) pa me interesuju stvari koje bi trebao da pogledam na motoru u vezi njegove ispravnosti pa ako je moguce dobiti neke savete... hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Najbolje bi bilo da vidis i probas jednog u dobrom stanju, pa da uporedis sa tim sto ces gledati...

U sustini na pulseru je menjac jako precizan i lak za saltanje, ako motor bude vibrirao ne smatraj to za problem takav je svaki, kvacilo im odvaja pred kraj...

Ako je hladan treba mu saug pred paljenje.

Kada naglo dodas gas iz lera motor se cesto ugasi (msm bas naglo kad zavrnes)

Ne znam oko masine nikad nisam imao problema ovo je onako normalno nesto...

Kasnije pitas lika jel ima nesto da ne valja on kaze nema pa ti pocnes da razgledas i trazis mu sitne zamerke da spustas cenu malo...

Ima indikator brzina koji pokazuje u kojoj si brzini kad saltas, to pogledaj...jel radi, prekidac na nozici (motor nece da upali ako je spustena)

Zakljucavanje kormana (okrenes ga do kraja (levo ili desno) stisnes kljuc skroz unutra i smotas levo skroz)

Pogledaj stop svetlo na obe kocnice, migavce proveri..

Plastike vidi jel se drze na svakom srafu...

Masina je dosta zasticena od padova, ne vide se ogrebotine al mozes lako da proveris na ruckama i polugama kocnice i kvacila (budu izderani sa strane) i oce malo da uhvati bocne plastike, o pogledaj ivice prednjeg blatobrana jel su izderane od padova...

Ako budes vozio probaj da uhvatis ravnotezu i da pustis ruke, pa da vidis jel zanosi u neku stranu, trebalo bi da ide pravo ko strela :D

Zabodi ga par puta na prednju dok ides polako, cisto da vidis kako hvata disk...Zadnji dobos oce da skripi nekad to mu je normalno, i gume su ti plasticne dosta ako nisu menjane tako da se pripazis ako je mokro...

Eto ja se raspisah oko nekih gluposti, jbg nisam imao problema pa ne znam bas na sta bi mogao da obratis paznju posebno, u sustini kad ga nisu rasturili neki likovi ovde kod nas sto idu svaki dan na njivu (nema ni jednu plastiku ni nista, od opreme samo sediste, vozi ga ko stigne) nece biti problema ni sa tim tvojim.

Nadam se da ce ti pomoci bar malo nesto od ovog :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha xt 125x

Najbolje bi bilo da vidis i probas jednog u dobrom stanju, pa da uporedis sa tim sto ces gledati...

U sustini na pulseru je menjac jako precizan i lak za saltanje, ako motor bude vibrirao ne smatraj to za problem takav je svaki, kvacilo im odvaja pred kraj...

Ako je hladan treba mu saug pred paljenje.

Kada naglo dodas gas iz lera motor se cesto ugasi (msm bas naglo kad zavrnes)

Ne znam oko masine nikad nisam imao problema ovo je onako normalno nesto...

Kasnije pitas lika jel ima nesto da ne valja on kaze nema pa ti pocnes da razgledas i trazis mu sitne zamerke da spustas cenu malo...

Ima indikator brzina koji pokazuje u kojoj si brzini kad saltas, to pogledaj...jel radi, prekidac na nozici (motor nece da upali ako je spustena)

Zakljucavanje kormana (okrenes ga do kraja (levo ili desno) stisnes kljuc skroz unutra i smotas levo skroz)

Pogledaj stop svetlo na obe kocnice, migavce proveri..

Plastike vidi jel se drze na svakom srafu...

Masina je dosta zasticena od padova, ne vide se ogrebotine al mozes lako da proveris na ruckama i polugama kocnice i kvacila (budu izderani sa strane) i oce malo da uhvati bocne plastike, o pogledaj ivice prednjeg blatobrana jel su izderane od padova...

Ako budes vozio probaj da uhvatis ravnotezu i da pustis ruke, pa da vidis jel zanosi u neku stranu, trebalo bi da ide pravo ko strela :D

Zabodi ga par puta na prednju dok ides polako, cisto da vidis kako hvata disk...Zadnji dobos oce da skripi nekad to mu je normalno, i gume su ti plasticne dosta ako nisu menjane tako da se pripazis ako je mokro...

Eto ja se raspisah oko nekih gluposti, jbg nisam imao problema pa ne znam bas na sta bi mogao da obratis paznju posebno, u sustini kad ga nisu rasturili neki likovi ovde kod nas sto idu svaki dan na njivu (nema ni jednu plastiku ni nista, od opreme samo sediste, vozi ga ko stigne) nece biti problema ni sa tim tvojim.

Nadam se da ce ti pomoci bar malo nesto od ovog :zdravo:

 

hvala puno 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

То што се тиче давања гаса у леру, то није нормално, не сме то да се дешава, вероватно ти не ваља нешто око карбуратора..

 

Него ово што си навео су ситнице, то се гледа на сваком мотору кад се купује.

 

Оно што је битно да погледа приликом куповине је задњи ланчаник, ухватиш га руком и дрндаш га лево-десно, не сме имати ни мало луфта (не сме да се мрда уопште ланчаник), ако се мрда, значи да су сјебани силент блокови у задњој главчини...

 

И обавезно провери предње амортизере, ако се мотор њака у вожњи ван пута, оће семеринзи да попусте, видећеш уље на штаповима иза заштитне пластике.

 

Провери и семеринг полуге мењача, на старијим моделима се дешавало да пропусти уље...

 

Провери колико кочионе плочице имају меса, и у каквом су стању дискови (на неким старијим моделима су биле лоше плочице па изгуле цео диск).

 

Провери у каквом је стању резервоар изнутра, ако га власник није пунио до чепа, оће да зарђа, па ти после прља карбуратор...

 

Око агрегата нема шта да провераваш, евентуално погледаш ниво уља на стаклу поред, ништа друго не би могао...

 

Баци око и да ли карбуратор прелива на преливном цреву, стоји код задњег амортизера..

 

То би било отприлике то, слушаш како ради док возиш, да нема неких чудних звукова...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

E ljudi molim vas da mi neko kaze gde se nalazi prokleti sraf kod karba (gy200 - pulser200) kojim se steluje vazduh, trazim na netu i ne mogu da nadjem. Za ler gas znam da je onaj sa desne veliki zlatni. Hvala unapred. :)

 

I da ljudi moram da najavim da nameravam sa curom da picim do Vrnjacke Banje ovim zmajem od 200cc bice sokova i smeha i slike cu postaviti da se smejete (tamo i nazad ima 600km :D) ako prezivimo, pricacemo. a kinte imamo pa ak crkne prodacu ga i uzeti drugi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

eee to se meni desava, ali samo kad je hladan... dodam u leru pun gas i on se ugusi, znaci to je do karburatora hmm da li da ga otvorim i ocistim? mozda je pun onog taloga

То што се тиче давања гаса у леру, то није нормално, не сме то да се дешава, вероватно ти не ваља нешто око карбуратора..

 

Него ово што си навео су ситнице, то се гледа на сваком мотору кад се купује.

 

Оно што је битно да погледа приликом куповине је задњи ланчаник, ухватиш га руком и дрндаш га лево-десно, не сме имати ни мало луфта (не сме да се мрда уопште ланчаник), ако се мрда, значи да су сјебани силент блокови у задњој главчини...

 

И обавезно провери предње амортизере, ако се мотор њака у вожњи ван пута, оће семеринзи да попусте, видећеш уље на штаповима иза заштитне пластике.

 

Провери и семеринг полуге мењача, на старијим моделима се дешавало да пропусти уље...

 

Провери колико кочионе плочице имају меса, и у каквом су стању дискови (на неким старијим моделима су биле лоше плочице па изгуле цео диск).

 

Провери у каквом је стању резервоар изнутра, ако га власник није пунио до чепа, оће да зарђа, па ти после прља карбуратор...

 

Око агрегата нема шта да провераваш, евентуално погледаш ниво уља на стаклу поред, ништа друго не би могао...

 

Баци око и да ли карбуратор прелива на преливном цреву, стоји код задњег амортизера..

 

То би било отприлике то, слушаш како ради док возиш, да нема неких чудних звукова...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Зашто би набијао пун гас у леру кад је мотор хладан? После кад се поквари, биће ''срање кинеско'' :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja sam to za ler napisao cisto onako da ne pomisli da nesto ne valja, nije tu problem do karburatora...Probao sam na jos par jednocilindrasa 125 4t, jednostavno je tako..A i niko ne zavrce pun gas odjednom, al ajde ako proba pa mu se ugasi (valjda previse otvori u karburatoru a ne primi dovoljno smese vazduha goriva ne znam ) ali to je ono bas naglo kad ga zavrnes iz lera, ne stigne ni da digne obrtaje samo se ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

aha, to mi se desilo samo jednom... kad sam nesto eksperimentisao oko auspuha i bacim ga u obrtaje da vidim dal ce vuna da mi ispadne i od jednom ugusi se motor.. znaci ne treba to raditi, hvala vam na savetu 0takoje.gif inace, sto se tice pulsera sve pohvale nikad me nije izneverio i realno ja sam prezadovoljan sa masinom i njenom izdrzljivoscu... jedina mana sto mi se nimalo ne svidja a to je cena plastika i tako nekih sitnica.. mnogo skupo 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Nisi me dobro razumeo, ne stigne ni do 2k obrtaja, odma se ugasi...Kad udje u obrtaje onda nema sta da se gasi radi kao lud, mada nisam ga bas nesto turirao u mestu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Kolege, zna li neko gde u beogradu mogu da se kupe ili naprave silent blokovi za zadnji tocak za qingqi qm200gy B(A) iliti SM varijantu? Trebaju mi sto pre posto sam za vikend planirao turu od par stotina km i ne bih bas rizikovao duzu voznju sa losim silentima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Za toliko nabij unutrašnju gumu za biciklu isečenu u trakice. Kad se vratiš s puta, pravi, kupuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

E ljudi treba mi vasa pomoc... Akumulator mi drzi maksimum 15 do 20 dana i kad se isprazni upalim ga na gurku i reko da ga provozam nekih 50km da ga napunim malo kad ono nista i kad mu upalim duga svetla u toku voznje krece u manjim obrtajima da se gasi, sta da mu radim? sta bi to moglo da bude? inace akumulator je star oko 9 meseci jos je pod garancijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

kad ste menjali automam zmigavaca,da li mora ili original sprintov ili moze bilo od cega?

 

danas bio kod majstora da stelujem ventile i kaze da se ne cuju uopste jako i da nema potrebe da ih stelujem a za tup zvuk u motoru mi je rekao da je vec potrosen materijal i ne uzubljuju se dobro zubcanici,u trecoj se najvise vozi pa je treci brzina najvise i nastradala i zato se cuje..preporucio mi samo da sipam gusce ulje da ce to smanjiti zvuk i motora

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

probao danas staviti automat od automobila i nece nikako,nista kupicu u sprintu..800 i koji dinar je

 

ventile nisam stelovo kaze majstor da se ne cuju jako i da nema potreba i ja ga posluso

preporucio mi samo da sipam motul3000 20w50,gusce je i mineralno i predvidjeno je za motore generacije kao sto su ovi a sto je suzuku pravio 80 tih

dosad sam sipo motul 5100 10w40 ovi dana menjam ulje pa javim sta i kako

 

navodno trebo bi biti tisi motor i manje se grejati zbog gusceg ulja :neznam:

 

spremam ga detaljno i sredjujem jer idem uskoro sa njim na more :moto3:

 

ako nekom treba prednja continental guma (ContiTwist SMSport 100/80-17 52H TL )polovna nek se javi,u solidnom stanju je,ja stavljam nove zbog puta pa zato ju skidam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja