Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hajde jos jednom da pokusam:

Na koliko krugova se odvrce ona dizna za smesu, na dnu karburatora, pored lonceta? U pitanju je Qingqi 125 SM sa Mikuni karbom. Nemam Service manual, a hteo bih da ga sredim kako treba. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

nesto pricam neki dan sa ljudima iz ovlascenog servisa i kazem da mi ventili zveckaju da moram doci jedan dan da se to posteluje i dodje on pa kao dodji pa ce mo videti dal se ventili cuju ili lanac

ja znam da on gore u cilindru ima lanac koji pokrece ventile al nisam znao da se se i on moze ilistegniti ili sta se vec desiti sa njim

sad ili on lupeta gluposti ili ja nisam upucen :neznam:

 

hteo sam sa stelovati ali posle ovog sto je SHOKLA reko da mu pukla klackanica najverovatnije zbog ne dobro posletovanog ventila odostao sam i nosim neko

e sad dal da nosim u ovlasceni servis ili kod nekog drugog majstora za motore ,sta predlazete?

 

u zadnje vreme primetio sam da mi se u trecoj brzini cuje neki tup zvuk iz masine,pre to nije a sad sve se vise cuje..ima neko isti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Колико си прешао км? Да ли су уопште икада штеловати вентили на том твом мотору? Вентили се штелују прво на 1000км пређених и после се проверавају на сваких 5000км и по потреби се штелују...

 

Ланац брегасте нема шансе да се чује јер има аутоматски шпанер који га затеже стално, а тај ланац се мења на пређених 40-60 000км :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Lanac se zateze rucno, barem na modelu 125ccm, i treba ga povremeno proveravati. Nista strasno niti komplikovano. Nema automatski zatezac. Vidi User manual, imas link nekoliko strana ranije.

Ventile ti moze podesiti bilo koji majstor, koji je to vec radio, na motociklima ili automobilima starije generacije (Fica, Yugo 45, stare Lade, Renoi...). Nije to nikakva svemirska tehnologija, pa da dajes velike novce za ruku. Ja to, inace radim sam, ali sam kupio motocikl sa lose podesenim zazorom na ventilima, pa se havarija dogodila pre nego sam stigao da ga pretresem (motorce). Bukvalno dan nakon kupovine... :neznam:

Ima li informacija o podesavanju smese na Mikuni karbu za 125ccm?????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

ja ventile stelovo nisam a preso sam nekih 10 000 km :zbunjen: moram to resiti

moze od lese postelovanih ventila motor da slabije ide,tj.dal ima sanse sad kad postelujem ventile i lanac da osetim neku razliku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

ja ventile stelovo nisam a preso sam nekih 10 000 km :zbunjen: moram to resiti

moze od lese postelovanih ventila motor da slabije ide,tj.dal ima sanse sad kad postelujem ventile i lanac da osetim neku razliku?

 

Може да се деси да мало боље иде, све зависи колико су вентили изашли из фабричке спецификације.

 

А тај ланац немаш шта да дираш, као што сам написао горе, шпанер је аутоматски :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Citam ovo o ventilima i stelovanjima i nista mi nije jasno (ne razumem se) 1neznam.gif kako mogu da primetim kad su rastelovani tj kad treba da se steluju? posto kupio sam pulsera 125 sa predjenih oko 11-12000km i ja sam sad sa njim presao oko 5000km i za sad sam mu menjao akumulator, ulje, filtere, svecicu i ocistio mu karburator.. pa ne bi voleo da mi negde stane ili da se desi nesto jos gore i da ne znam sta mu je. inace motor za sad ide super, i nikad me nije ostavio osim jednom kad mi je crkao osigurac i pogasio mi totalno motor ali dobro nista strasno bio sam blizu kuce 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Lanac bregaste na ovom modelu nema automatski španer => mora se dotezati ručno. Španer se nalazi sa leve strane motora, u "korenu" cilindra, u njemu je jedna nazubljena poluga koja se mora otpustiti dovoljno da opruga sama pritegne španer do lanca i onda ponovo pritegnuti šraf koji polugu fiksira u novom položaju. To je cela mudrost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

idem ovi dana kod ovi u servis pa cu videt sta ce i kako odraditi :neznam:

nego me brine jos nesto,masina mi u trecoj brzini strasno bruji iz blokova u ostalima slabo ali u trecoj ono bas,iz daljene kad slusas motor cuje se zvuk auspuha i tog i jako me brine..dal je to otiso neki lezaj u kucistu od trece brzine ili sta moze biti /:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Jel zna neko gde mogu da nabavim zbicu zadnjeg tocka za Pulser 125?

Zvao sam Masetehnik,oni imaju samo cele tockove. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

Ljudi jel iko radio tj ako je moguce podesavao zadnji amortizer??? Premekan je i kad sednem (+ da ne govorim ako je neko samnom) jako mi se priblizi rep gumi pa me zanima da li je moguce to podesiti da bude tvrdji amortizer?

(Ako ima tema izvinjavam se ali nisam nasao ima puno stranica)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ljudi jel iko radio tj ako je moguce podesavao zadnji amortizer??? Premekan je i kad sednem (+ da ne govorim ako je neko samnom) jako mi se priblizi rep gumi pa me zanima da li je moguce to podesiti da bude tvrdji amortizer?

(Ako ima tema izvinjavam se ali nisam nasao ima puno stranica)

 

Може, узмеш шрафцигер на пример, протуриш га између рама и кутије филтера ваздуха са десне стране мотора, испод пластике што иде преко ауспуха и тучеш чекићем по шрафцигеру да окренеш матицу на навоју од амортизера. На тај начин ћеш затегнути опругу и неће се тако спустити доле кад седнеш, у зависности колико будеш затегао.

 

Ја сам цео амортизер окупао са WD40 док сам затезао, потрошио сам пола паковања :nanana: и тукао сам са парчетом месинга у облику цеви да не би оштетио матицу...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

E hvala ti na brzom odgovoru. Bitno mi je da znam da moze posto nisam neki majstor sad pa nebi da nesto odvalim da bi skontao moze li ili ne moze. Hvala puno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: Qvinqi cros super moto 200cc

da se ukljucim u temu pa da mi neko kaze jer napisao ne je svasta pa neznam sta jetacno?

na mom motoru je lanac 428-67 linkova 134 clanka kad se sabere jednog sam nasao.

lancanik zadnjeg tocka oznaka 428-48t kad se prebroje zubci ima tacno 48 a nema kod mene 51...

pa me interesuje jel ste nasli upasali slicne iste? i dal je moguce da ide ulje u menjaz to sve za model qingqy 200 sm.

Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Било ми досадно па сам се мало занимао са мотором... :aha:

 

Мењао сам предњи ланчаник и уградио сам носач за телефон/навигацију и направио неке слике :hej:

 

За оне који би да мењају ланчанике, а не знају који иду на пулсера.. предњи је JTF 409, a задњи JTR 269.

 

E сад у чему је проблем? Проблем је што је тај предњи ланчаник предвиђен за сузуки др200, дебео је 11,5мм зато што има ову избочину са стране, а овај оригинални од пулсера је 7мм... тај део мора да се скине на стругу (ништа компликовано видећете на сликама доле).

 

Зашто сам мењао ланчаник? Зато што су брзине превише кратке и не може се возити на отвореном путу преко 80..

Фабрички пренос је 15-48, ја сам ставио напред 16 зуба...

 

-Ово је фабрички ланчаник Слика 1

 

-Овако изледа кад се скине Слика 2

 

-Осовина.. Слика 3

 

-Ово је нови ланчаник JTF 409 слика је са нета није мој ланчаник, углавном видите избочину са стране,. Слика 4

 

-Овако изгледа мој ланчаник после обраде на стругу Слика 5

 

-Фабрички и нови једна страна Слика 6

 

-Фабрички и нови друга страна Слика 7

 

Није компликовано за заменити, не морате растављати ланац, довољно је само да га попустите скроз на оним шпанерима на виљушци... Ако вам је на мотору фабрички ланчаник и никад није диран, спремите јаку полугу и цев од 1м да би га попустили јер буде јебачки стегнут,,, и нека вам неко држи задњу кочницу док попуштате, ја кад сам попуштао овај фабрички ланац се растегао као да је од гуме.... :lud:

 

Која је разлика 15-16 зуба? Па у трећој брзини на 5000 обртаја са фабричким ланчаником иде 40кмх, а сад са 16 зуба иде истих тих 40кмх у трећој брзини на 4200 обртаја ;) Прва брзина је много кориснија, раније је била чим кренеш одма пуштај гас, квачило и друга, сад може дуже да иде у првој, на раскрсницама сам увек скрећао у другој јер је прва била превише спора, сад могу и у првој да скренем... Максималну брзину нисам ни тестирао, нити ме занима...

 

Ако нађете доброг стругара очас посла ће вам обрадити ланчаник, мени је наплатио 100дин за тај посао :moto3:

 

Цена ланчаника је 1487дин ;)

 

И ево пар слика носача телефона.. јако је слаб механизам за качење.. па ћу видети ових дана нешто да скарабуџим, мало пипнем прстом носач он отпадне... могу мислити шта би било у вожњи.

 

Слика 1

 

Слика 2

 

^ Тако изгледа кад је закачен

 

А ево слике механизма за качење, кинези га направили прцало месечину :lud:

 

Слика 3

 

Слика 4

 

Ти пластични зубићи уђу у ове рупе и то јако слабо држи... Размислићу како ћу га прчврстити боље.

 

Носач кошта 999,99дин на распродаји :lol:

 

И пар слика мотора за крај :Mina:

 

Слика 1

 

Слика 2

 

Слика 3

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Е да заборавио сам да напишем, не мора се обрађивати ланчаник, може да се стави и без обраде, али без осигурача. Не може стати осигурач на осовину ако се не обради, превише је ризично тако возити тако да је боље да се обради.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

samo tako stoji, i kod mene je isto... sem sto sam ga ja nekako zaglavio kod amortizera

Jel mi se ovo crevo otkacilo ili samo tako stoji :stabre: ?

DSC02656_zpsd250dd96.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

pozdrav svima, treba mi vasa mala pomoc ako moze.. hteo bi da uradim veliki servis na pulseru 125 pa me zanima jel neko radio to ovde u bg-u, gde je radio i koja je cena velikog servisa od prilike? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja