Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@vuk, ja sam koristio neku pastu za dihtpvanje auspuha, namaze se, namesti, pri grejanju postaje extremno tvrda, iz louisa. Pogledacu koja je u radionici mi je, al verovatno ima i kod nas varijanti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Treba mi zadnji blatobran sa shtopom,zadnji migavac,i katadiopteri sa viljuske. Bio neki oglas na kupujem-prodajem al ga vise nema,mislim da je bio iz Subotice imao je i farove.Ovi uvoznici deru naravno. Sve ovo za qm125-2b.Mada slicni migavci mogu da se nadju za 500-ak dinara par.Ocu da ga registrujem i prodajem ako neko bude zainteresovan,nek se javi.2008 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Kolege, treba mi mala pomoć. Jutros mi je crklo jedno svetlo na istrument tabli. Čitao sam da je neko od vas već to sređivao ali nisam našao kako i koje su sijalice. Može li neko da napiše kako se otvara instrument tabla i kakve sijalice idu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

pozdrav svima! treba mi pomoc za moj qingqi qm200. zadnja felna mi se skroz raspala i mislim da nije moguce naci zbice za taj model. na njega pase felna sa sprinta pulsera od 125(posto pulser od 200 ima disk ) nova felna u masetiksu u novom sadu za puslera 125 iznosi j*b*n*h 18500 dinara :( a za 200ccm 13500 posto ima disk,nije mi jasna njihova racunica al aj............ polovnih delova nema... 1hmm.gif zanima me da li neko zna da li se mogu naci zbice ili da li pase felna sa nekog drugog motora ? na primer derbi sende,aprilie rx,yamahe dt ........... itd...... ako neko moze bilo kako da mi pomogne bio bih mu zahvalan...

 

 

Drugar vozi qm200 i bilo mu je popucalo par zbica, skinuo je tocak i odneo kod lika sto namesta na biciklovima felne. U sustini ako znas nekog da to radi vidi kod njih. Ako su samo zbice u pitanju nemoj dzaba se trosis na novu felnu, mozes pogledati dal od jawe ili od MZ koje pasu, ako su i duze jbg skrate se i samo se nareze ponovo navoj. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Drugar vozi qm200 i bilo mu je popucalo par zbica, skinuo je tocak i odneo kod lika sto namesta na biciklovima felne. U sustini ako znas nekog da to radi vidi kod njih. Ako su samo zbice u pitanju nemoj dzaba se trosis na novu felnu, mozes pogledati dal od jawe ili od MZ koje pasu, ako su i duze jbg skrate se i samo se nareze ponovo navoj. :moto3:

 

 

 

 

 

greska Slayer,,,,,,,,,,,navoj na zbicama se ne narezuje.......nego su fabricki utiskuje,,,,,,,prosto da se objasni zasto se ne narezuje a i nemoze i da hoces ,,,,,,,bar na 99 posto zbica ......je sto.........samo telo zbice nema debljinu po celoj duzini da se moze narezati navoj .....uporedi sledece za primer.........uzmi sraf obican koji ima samo do polovin narezan navoj i videces da je ostatak srafa gde nije narezan navoj dosta deblji u odnosu na deo gde je vec narezan navoj ....te samim time i ima bravarski receno ,.....mesa ... da se doreze navoj............ali ako pogledas samu zbicu ona je iste debljine svugde i na vrhu gde je navoj i dole nize gde nema navoja,.,,,,,,,pa samim time nema mesa da se nareze nov navoj...........nadam se da si shvatio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ima na forumu kolega Petar Pan cini mi se, koji je na svim mogucim motorima sredjivao zbice, pa probaj kod njega, time se covek bavi, verujem da postoji nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Drugar vozi qm200 i bilo mu je popucalo par zbica, skinuo je tocak i odneo kod lika sto namesta na biciklovima felne. U sustini ako znas nekog da to radi vidi kod njih. Ako su samo zbice u pitanju nemoj dzaba se trosis na novu felnu, mozes pogledati dal od jawe ili od MZ koje pasu, ako su i duze jbg skrate se i samo se nareze ponovo navoj. :moto3:

 

 

 

 

 

greska Slayer,,,,,,,,,,,navoj na zbicama se ne narezuje.......nego su fabricki utiskuje,,,,,,,prosto da se objasni zasto se ne narezuje a i nemoze i da hoces ,,,,,,,bar na 99 posto zbica ......je sto.........samo telo zbice nema debljinu po celoj duzini da se moze narezati navoj .....uporedi sledece za primer.........uzmi sraf obican koji ima samo do polovin narezan navoj i videces da je ostatak srafa gde nije narezan navoj dosta deblji u odnosu na deo gde je vec narezan navoj ....te samim time i ima bravarski receno ,.....mesa ... da se doreze navoj............ali ako pogledas samu zbicu ona je iste debljine svugde i na vrhu gde je navoj i dole nize gde nema navoja,.,,,,,,,pa samim time nema mesa da se nareze nov navoj...........nadam se da si shvatio ;)

 

 

Ok onda sam pogresio, onda je majstor nasao odgovarajuce zbice posto znam da je par njih promenio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

A šta da radiš kad nemaš vezu u fabrici, da ti fabrički utisnu navoj ?

 

pa nisam ni rekao da imam vezu u fabrici,,,,,,,,otkuda ti pa to sad,,,,,,,,rekao sam da se na bilo koji materijal nemoze uopste narezati navoj nareznicom ako fabrika nije ostavilo dovoljnu debljinu materijala na telu da se nareze navoj osim.....takozvaniom utiskivanjem navoja......jer ako se i nareze navoj rucno onda je toliko tanak da nema smisla ali ni dovoljno sile na navoju da matica stegne.........jer bi kidala sam narezani naavoj ;)

 

 

elem........ja sam imao slican problem dosta puta do sada na nekim motorima i uglavnom sam resavao tako sto sam trazio od kojeg modela nekog drugog motora mi pasuje zbica ........mada i kad nadjem odgovarajucu duzinu imao sam problema i sa uglon ali i sa sesiricem ili kapicom jer ..........nisu sve iste debljine ali i uglova,,,,,,ali resava se i to :zdravo::moto3:

 

MZ ..Java.......tomos ,.....pogledajte taj program pa mozda nadjete da vam odgovara za vas motor,,,,,,,,mada ima i po oglasima sada dosta tockova jeftinih od japanaca ......nacice se nesto ......ali samo treba biti zainteresovan i malo uporan............. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ako vec imas problema sa tim zbicama, najbolje bi ti bilo da nadjes negde polovan tocak pa da skidas po potrebi i da ga imas u rezervi, pa kasnije ako dodje do problema da se ne cimas tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Pravilan izraz je 'valjanje navoja":zvizduk:

nego da li neko zna gde bih kupio zastitne gume prednjih vila, u Sprint nemaju,a kod onog"ovlascenog'necu da idem,makar vozio i bez njih :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Лего данас нови ауспух :zdravo:

 

Разлика је огромна у односу на фабрички лонац, мотор сада много боље вуче него раније :takoje:

 

И мање се греје..

 

Биће још слика, а и снимак кад све будем наместио како треба.

 

Него јел зна неко од чега би могао направити дихтунг за грану? Онај фабрички дихтунг остао у старом лонцу, не могу да га извадим па ми сад ауспух дува ту на саставу са граном.. :neznam:

 

Vuče, šta uradi sa auspuhom? Daj neku sliku, snimak....

Ne reče nam gde si ga kupio i koja je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ауспух је овај Клик , наручио сам са Ebay преко колеге са форума, тренутно га немају на стању...

 

Нисам још ништа наместио и даље дува на саставу, видећу сутра да направим нешто да не дува, па ћу направити и снимак ако не буде кише као што најављују.

 

Требао би да скинем и онај САИ вентил и запушим рупу, јер мотор ненормално пуца при завртању гаса ко митраљез, сви се трзају и гледају у мене кад се возам по граду :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ауспух је овај Клик , наручио сам са Ebay преко колеге са форума, тренутно га немају на стању...

 

Нисам још ништа наместио и даље дува на саставу, видећу сутра да направим нешто да не дува, па ћу направити и снимак ако не буде кише као што најављују.

 

Требао би да скинем и онај САИ вентил и запушим рупу, јер мотор ненормално пуца при завртању гаса ко митраљез, сви се трзају и гледају у мене кад се возам по граду :moto3:

 

Znas li mozda gde moze da se nadje isti top kao onaj na Apollu, sve sam pretrazio i nista jedino ga imaju u sprintu kosta 6000din.

 

Gledao sam na Ebay nista, mozda si negde video dok si trazio svoj?

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ако ти треба фабрички ауспух онда најбоље купи у спринту, а ако хоћеш неки отворени, нека ти неко направи у Србији, нећеш сигурно наћи на Ebay за тај мотор, јако је редак.. Овај наш пулсер се вози у доста држава па има заменских ауспуха, ја сам нашао 4 комада на Ebay баш за њега прављено.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ево сликао сам данас, од снимка нема ништа док не набавим честит микрофон ;) Овај што сад имам не може да покупи звук већ пробија-звечи и крчи... Иначе док сам се возао ту около наоколо, изашао је један човек на улицу, млатио ми руком да станем и нешто се дерао, нисам га чуо ништа само наставио даље, после кад сам прошао са друге стране улице видео сам га како седа у ауто, вероватно је кренуо за мном :lol: Вероватно му је сметала бука, било је око 18:30 кад сам возио :zdravo:

 

 

dscf0001.jpg

 

dscf0003.jpg

 

dscf0005sdaasdasd.jpg

 

 

dscf0007.jpg

 

dsdsssd.jpg

 

sdasdasda.jpg

 

dfdf.jpg

 

dscf0013.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Haha, ima neka baba ovde kod nas sto mase rukama i pizdi kad prolazim i tako ja jednom uocim babu na jedno 100m, stisnem kvacilo, motor se nije bukvalno cuo i prodjem polako pored babe kad ono opet ona mase rukama i nesto vice... Stvarno ne znam kako da ugodim tim ljudima izgleda da njima ne smeta zvuk nego sam motor :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Odlicno izgleda, perfektno uklopljen!

 

Kazi mi jesi ti farbao granu od auspuha u crno? I da li ima takav slican top za 250cc i koliko si platio na kraju kad se sabere postarina, carina?

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
2014-04-06-144409.jpg2014-04-06-144332.jpgPoz momci treba mi pomoc oko zadnjeg lancanika,non stop ide levo desno kad se vozi motor ili kad ga prodrmas rukom,to je sve krenulo otkad smo poceli da ga dizemo na zadnji prvo je pocupao srafove pa smo onda uradili nove na strugu koje je nemoguce pocupati i otad krece to klacenje...2014-04-06-144340.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

u upustvu pise da u model od 200ccm ide 1L ulje

mejao sam ulje i filter,ispustio sve iz njega i sasuo 1L i kad pogledam na merac sa strane kad mi motor stoji uspravno ulje mi ne dolazi ni do minimuma

kako? da sipam jos ulje ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Normalno da trebas da sipas dok se ne dostigne nivo izmedju min i max, ko jos veruje u uputstvo sta pise, i kod apolla uputstvo je pogresno za to ulje koliko sam cuo.

 

Meni kad su radili prvi servis nisu ni gledali knjizicu za uputstvo koliko ide neko gledaju na motoru kad ce nivo ulja da bude izmedju min i max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Иде 1L уља, мени пише на декли 1000ml, кад сипаш целу литру, прво провозај мотор пар минута, па га остави да се охлади, за једно пола сата провериш ниво на равној површини. У упутству пише да се сипа 1300ml ако се ради ''overhaul'' - ремонт, значи ако си отварао мотор онда иде више од литре...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja