Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Питам чисто реда ради, ја сам прошли пут одврно само тај имбус, и исцурило је сво уље, стала цела литра као што и треба, на стаклу је било можда пола милиметра испод F знака.

 

A читао сам на неком другом форуму за Suzuki DR200, исти је мотор кажу да је свеједно на који шраф се испушта, с тим да се испушта на већи шраф само кад се чисти и мрежица изнад њега или чисто да би уље брже исцурело.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Које уље да узмем, одлучио сам се за Motul 300v али не знам које тачно, да ли да узмем 10-40 или 15-50.

 

У буни ме који 300v да узмем има 300v Road racing и 300v Offroad? < Које би било боље за пулсера?

 

Тренутно је у мотору Bardahl XTC C60 10-40.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

pozz.treba mi vasa pomoc jer ste vi vec menjali i znate gde je najbolje uzeti..

hocu da zamenim lanac i lancanike,ali necu da uzmem u sprintu i u servisima njihove one original kineske nego neki DID lanac i neke dobre lancanike

skonto sam da je razlika u qinqijevim modelima sa diska i bez,moj nema disk i po zadi mi je 44 zuba lancanik umesto fabrickog pa sam hteo da stavim opet ovakav jer mi je bolje..manje se vrti samim tim manje i trosi a i cuvam masinu.

 

jos jedno najbitnije pitanje... ako narucivo sa neta posebno lanac posebno lancanike da li treba da pazim da budu isti korak,tj.zanima me da li ima vise koraka lanca ili kako to ide da mi se ne desi da lanac i lancanici ne budi istog koraka :neznam:

 

 

unapred hvala :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Lancanike naruci kod korisnika Bera. Mene su oba kostala oko 30 EUR.

 

Lanac imas kod Mikija Jawe u nekoliko varijanti. Najskuplji je oko 15 EUR. Imas broj u ovoj temi.

 

Naravno da moras da pazis na korak lanca i lancanika. Ovaj motoric koristi lanac sa oznakom 428.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

eo raspitivo sam se na sve strane i u ponedeljak cu nazvati ovde http://www.motodelovi.com/index.php?ord=2&cat=72

did lanac sa JT lancanicima bi me trebao izaci oko 5000din prlus postarina

a i imaju dosta velik izbor kombinacija

u ponedeljak zovem da narucim pa vam javim tacno kako stoje stvari a ako ne cucu se sa ovom ljudima sa foruma pa uzeti od bere lancanike i od jawe taj ceski lanac ma da mi se ono sa did lancom cini bolja kombinacija :neznam:

 

nego primetio sam da mi po malo masti na glavi cilindra sa leve strane,ima neki plasticni cep,to je verovatno za stelovanje ventila ili tako nesto,jese ovo kome desavalo i sta je radio ili je to skroz bezopasno i da ostavim tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

E ljudi moram da pitam jer sam izludeo koliko sam postova procitao i ne mogu da nadjem....Gde mogu da kupim lanac i lancanike za Qingqi Gy200 B(A) u Novom Sadu a da nije onaj qingqi lopov sto pljacka ljude...Mnogo bi mi znacilo ako mi odgovorite ili bar da mi kazete gde da nadjem odgovor ako je bio u nekim od prethodnih postova (ima ih na hiljade o motoru jbg). Hvala unapred i izvinite ako ponavljam temu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

Zaboravih napisati, procitao sam gore postove ali vidim da se ne radi o Novom Sadu...stvarno nisam u mogucnosti da odem u drugi grad u potrazi za lancem i lancanicima za motor...pa zato pitam i jesu li isti u potpunosti lanac i lancanici na SPRINT pulseru 200 i QINGQI qm gy200 B(A) ??? ima Sprint i u NS pa bi ako pasu mogao uzeti kod njih...ali me zanima da li ima neko iz NS sa tim motorom da zna mesto gde se mogu uzeti lanac i lancanici moji su vec ni za ku*ac... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

isto pitanje sam i ja postavio nekoliko postova iznad i odma posle dao sam sebi odgovor...

da si citao sve video bi i skonto bi da su lancanici drugaciji na sprintu,na qiqniju sa diskom i bez diska :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nisam video ovo ranije, ja sam sipao 15-50 300V,Road Racing, kao i prethodni vlasnik, kad sam prodao motor je imao oko 10k km.

 

Које уље да узмем, одлучио сам се за Motul 300v али не знам које тачно, да ли да узмем 10-40 или 15-50.

 

У буни ме који 300v да узмем има 300v Road racing и 300v Offroad? < Које би било боље за пулсера?

 

Тренутно је у мотору Bardahl XTC C60 10-40.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nisu isti lancanici, kao sto su kolege rekle, nemoj da te mrzi prelistaj temu, skoro je nancy uzimala lancanike pa se zeznula i tamo imas tacno koji idu za model sa diskom nazad i koji idu za dobos. Ako ne nadjes, cimni me na PM, pa cu naci svoj post od ranije. Zovi Beru, nek ti posalje lancanike ili sa ovog sajta, imas i teleone u temi, nema potrebe da uzimas u Sprintu.

 

Zaboravih napisati, procitao sam gore postove ali vidim da se ne radi o Novom Sadu...stvarno nisam u mogucnosti da odem u drugi grad u potrazi za lancem i lancanicima za motor...pa zato pitam i jesu li isti u potpunosti lanac i lancanici na SPRINT pulseru 200 i QINGQI qm gy200 B(A) ??? ima Sprint i u NS pa bi ako pasu mogao uzeti kod njih...ali me zanima da li ima neko iz NS sa tim motorom da zna mesto gde se mogu uzeti lanac i lancanici moji su vec ni za ku*ac... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Nisam video ovo ranije, ja sam sipao 15-50 300V,Road Racing, kao i prethodni vlasnik, kad sam prodao motor je imao oko 10k km.

 

Ја ћу узети offroad верзију зато што је предвиђено за моторе са 1 цилиндром. Него дал ће ваљати ако сипам 15w50, питам зато што ја возим и кад је хладно. :neznam:

 

А ипак је то мотор са ваздушним хлађењем па је боље сипати вискозније уље, преко лета уме бити баш топло...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Nisam video ovo ranije, ja sam sipao 15-50 300V,Road Racing, kao i prethodni vlasnik, kad sam prodao motor je imao oko 10k km.

 

Ја ћу узети offroad верзију зато што је предвиђено за моторе са 1 цилиндром. Него дал ће ваљати ако сипам 15w50, питам зато што ја возим и кад је хладно. :neznam:

 

А ипак је то мотор са ваздушним хлађењем па је боље сипати вискозније уље, преко лета умети бити баш топло...

 

A bogami i preko zime ume biti bas toplo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nisam video ovo ranije, ja sam sipao 15-50 300V,Road Racing, kao i prethodni vlasnik, kad sam prodao motor je imao oko 10k km.

 

Ја ћу узети offroad верзију зато што је предвиђено за моторе са 1 цилиндром. Него дал ће ваљати ако сипам 15w50, питам зато што ја возим и кад је хладно. :neznam:

 

А ипак је то мотор са ваздушним хлађењем па је боље сипати вискозније уље, преко лета умети бити баш топло...

 

Nemoj u to da ulazimo, el bolje sintetika ili mineralano ili pulusintetika, a ustvari je polumineralno, 10-15 40-50 i sl. ode tema u materinu. Ima otprilike na pola teme, rasprava o tome... Sa jednom litrom kolko ide u motor, uzmi od svake fele po 1l pa probaj 1000km, pa sledece, dok nenadjes sta mislils da odgovara i teraj sa time. Ovi motori su krajnje jednostavni i najbolje je ulje ono kojeg ima u motoru 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Хахах није мој, то је модел од 125сс видиш да има мањи карбуратор.

 

Ово је мој, само то је слика од пре 7 месеци, још увек га шминкам :takoje: а треба и нови ауспух да ми стигне.

 

20130605_133816_zpsedd87904.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

dali neko ima precizan podatak za SPRINT PULSER 125 koliko tacno ide ulja u prednje viljuske po stapu.......na internetu nisam mogao pronaci taj podatak .......znaci po jednom stapu koliko ulja..... :zvizduk::moto3:

 

koja mu ide zamenska svecica od njegove originalne ali od NGK proizvodjaca :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

dali neko ima precizan podatak za SPRINT PULSER 125 koliko tacno ide ulja u prednje viljuske po stapu.......na internetu nisam mogao pronaci taj podatak .......znaci po jednom stapu koliko ulja..... :zvizduk::moto3:

 

koja mu ide zamenska svecica od njegove originalne ali od NGK proizvodjaca :neznam:

 

 

 

NGK DR8EA или DR8EIX ако оћеш иридијумску, а за уље мислим да иде 330мл по штапу али нека неко потврди..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

<Vuk> hvala za info za svecicu a informaciju za ulje u stapovima da sacekam jos neko misljenje ,,,,,,,,,i zaboravih VAZNU STVAR jos da pitam u vezi ulja, u viljuskama pored kolicine koja gradacija ulja ide .....viskozitet :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

liki

Definitivno ide 330 ml. Evo ti celo uputstvo kako se radi i sta je potrebno.

Mislim da je za "default" tvrdocu viljuske potrebno ulje 10W.

 

http://www.mychinamo...link-QingQi-200

svaka cast za link.......prijatelju iz komsiluka sredjujem tek kupljen pulser a prilicno je zapusten pa posto nisam do sada radio taj model a uz veliki sok danas koji sam doziveo dok sam zvao ovlascene servisere i naravno samoga uvoznika jer.......

 

 

ne samo da neznaju koliko ide ulja nego su i po neki lupetali da sipam bilo koje i od oka oko od 200 do 55o grama .ZAMISLITE SAMO koji idiotizam od servisera i to ovlascenih ........pizdeo sam koji neprofesionalizam i neznanje vladaju kod nas ........jadni kupci koji se tek susrecu sa moto svetom i kupe njihove motore a posle tek muka kad savladaju malo materiju zvana motori pa shvatite kako su vas razno razni priuceni majstori setali i pravili majmunima a sve ste to uredno placali..........jbg 1hmm.gif

 

VELIKO HVALA za info i odgovor

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Мени је овлашћени сервисер спринтових мотора рекао да је Bardahl уље америчко срање и да ће са њим зарибати мотор... :lud:

 

Шта рећи, прешао сам 1000км са тим уљем, а још гомила људи сипа то уље у пулсера.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja