Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

@raso, jel si menjao filter? Ako jesi tu pojede jos deci, dva pa treba dosuti. Ako si sasuo litru i nisi palio motor, malo ga nagni na tu stranu prema staklu, mora da se pojavi.

 

ovo je top stvar, moram ovo narucit cim budem imao kesa :)

a slusajte ovo...zamijenio sam ulje na motor usuo cijeli litar ali dolje na deklo dje se gleda nivo ulja kad je motor ispravljen ne pokazuje nista, kao da je nema ulja a cio litar mu je usut 0zbunjen.gif

 

nisam zato mi je i bilo cudno 0zbunjen.gif pojavi se ulje kad ga nagnem... sad kad je ugasen i ispravim ga dodje mu ulje do F, onako kako i treba ali kad je upaljen i ispravljen posle voznje ne vidi se ulje znaci vrlo malo... pa ne znam jel to bas normalno

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@Raso, kad ugasis motor posle voznje, ulje proveris 5-10 min nakog gasenja motora. Tako sam naleteo u nekom uputstvu, nasem, americkom ili portugalskom nemam pojma.

 

@nensy, sta je sa masstehnikom, ne odgovara pulserov? oni bi trebali da imaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Posudicu za ulje možeš rešiti i bez zamene, ako ti vizuelno ne smetaju neke "budževine". :neznam:

 

Naime, ona služi samo za smeštaj viška (trenutnog) kočione tečnosti i ne trpi nikakav pritisak pa ni dihtovanje ne treba prilagodjavati takvom zahtevu. Šta konkretno možeš da uradiš: skloniš sve ostatke stakla (mada nije staklo u pitanju već plastika, al' ajd') i metalni prsten koji ga držao na mestu. Šraf M6 kome se prethodno obrusi glava bočno sa jedne strane da bi mogla da nalegne na unutrašnju stranu posude ubaciš unutra ali sa prethodno namaknutom prstenastom gumicom (može i od obične česme) i sa spoljne strane, kad je navoj šrafa izašao van, staviš drugu gumicu, pa podlošku i maticu i sve pritegneš. Ovo može biti i trajno rešenje, ali uz napomenu da povremeno otvoriš poklopac posude radi provere količine tečnosti (mada, ako sve dobro odradjeno, neće biti gubitka).

 

Jeste, budženje je, ali radi.

:zdravo:

 

Ja imam bolje resenje.

Ako kod kuce nemas,odes u neku gvozdjaru i kupis kapu za osigurac

cfb23caad3.jpg,

i skines staklo.Pre toga dobro ocistis mesto gde je bilo staro staklo na motoru i izmeris precnik.Staklo na kapi je ako se dobro secam 1-2mm vece nego sto je bilo na motoru.Uzmes smirglu 120-220 i smirglas u krug dok ne skines visak.Probas da li ulazi glatko u otvor i ako odgovara uzmes super lepak GEL ,naneses na ivicu stakla i stavis tamo gde treba.Tako sam ja uradio na mom motoru i dobro se pokazalo a nije budz.1aha.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Sutra cu da uslikam budzevinu made by me :) naravno ako ne bude curila :)

 

Sent from my Televizor using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ma da je staklo, ne bi se to ni dešavalo, nego našli kinezi da pametuju pa stavili plastiku koja vremenom propada.1hmm.gif

 

Preporuka: čim primetite da više nije glatka i bistra, odmah rešite (budževina ili majstorski, k'o što je kolega Jovica B predložio :takoje:) da vam se ne desi da ostanete bez prednje kočnice u (uvek) nezgodnom trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Meni je resenje da sam u prsten od tog staklenceta gurnula novcanicu od 1 centa...I sve ti zalila sa opasnim superlepkom...za sad ne curi...

 

Sent from my Televizor using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Hahahah jbg snasla sam se...samo za 100% da bi sprecili curenje mozda bi moglo da se malo zalije tecnim metalom...cisto sigurnosti radi :)

 

Sent from my Televizor using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Samo prati da li kočiona tečnost možda nagriza lepak, kao što to radi sa (nekim) farbama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Izgleda imam problem sa reglerom ili sa akumulatorom, meni je jos misterija.

 

Sta se dogadja: motor pali na cvrgu, ide odlicno, vuce, sve super.

 

Jednom prilikom ne upali na prvu, ostavim ga par sekundi, dam malo sauga, dugme, okrene dva puta i stane, akumulator gotov. Razmisljam sta mi je ciniti, ostavim ga minut, dva, dugme, upali bez problema.

 

Reko vozio sam sve kratko, uvek pod svetlima, cesto i dugackim i sl. ajd malo da ga napunim. Jedno 45 min sve malo vecim gasom i sl.

Sinoc kod druga krecem, ne uhvati na prvu, na drugu akumulator nema da okrene, opet sacekam minut dva, uhvati cim sam dodirnuo dugme, reko super da ga odvezem kuci pa cu cackati.

 

Sidjem danas dole sa multimerom, zakacim, na leru 14.5V, kako dodajem gas pada napon lagano i na 5k obrtaja drzi 13.8V. Multimer kineski standardni.

 

Akumulator jednom prilikom ostao skroz bez tecnosti u jednoj celiji, posle punog punjenja ima snage za mozda 8 malo duzih verglanja, probao za Januarsku voznju. Tokom dva zimska punjenja je pametni punjac prijavljivao gresku na akumulatoru.

 

Sta mislite sta mi je ciniti, novi akumulator, novi regler, oba, nijedno 0zbunjen.gif

 

 

Dopuna: motor ima alarm onaj standardni moto, tako da stalno nesto malo jede akumulator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Moz` biti da je start dugme malo oguglalo od zimskog sna (pod uslovom da nije riknuo akumulator), nista sto malo kontakt spreja nece resiti1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Update: Akumulator ide novi, skinuo sam stari zakacio na pametni punjac (kojem inace nista ne verujem,jel koristio neko ovaj) i posle par minuta greska. Reset punjaca promuckao akumulator, 5 min opet greska. Uzecemo sutra novi Aku, pa cu proveriti opet napon punjenja sa njime.

 

Ono sto me zbunjuje u celoj prici je sto napon opada sa povecanjem broja obrtaja i sto je u leru tako visok? Mada i na 5k obrtaja je u opsegu koji je propisan manualom.

 

Nasao sam inace Aku od 9Ah, kakav je inace u orginalu dolazio sa ovim 200tkama, ovaj koji je otisao je od 7Ah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

drustvo, je li moguce da mi u motor fali ulja pa da se zbog toga cuju podizaci ventila? znaci cim upalim motor na deklo dje se gleda nivo ulja ono odma nestane, kao da ga nema kapi u motor... posle 5 min voznje pocinje da se cuje to cackanje? znaci hitno mi treba odgovor ulje u motor je motul 5100 10/40 je li moguce da je motor potrosio ulje jer vidim da niste imali fina iskustva sa motulom 3100?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Podigni copavu,ispravi motor i onda gledaj da li ima ulja i koliko a ne kada radi.Imas oznaceno sa crticama koliki nivo ulja treba da bude.Ako je nivo ulja u normali,onda lupanje u masini nema veze sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

radio sam to naravno i cinjelo mi se da mu samo malo ulja fali, kupio sam jos 1l ulja, dosuo 100ml ali nista...i dalje kad se zagrije motor on cakce....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ko kaze da ne moze da stane aku od 9ah u quiquqie 1zvizduk.gif

Screen%20Shot%202013-04-22%20at%202.10.04%20PM.png

 

 

Bilo je potrebno malo finog stelovanja, ali je usao. Kad je vec rasklopljeno, premestio zadnje zmigavce na drugu lokaciju, dotego lanac, proverio ostale srafove, pa nekih 20km lakog off-a. Ove Conti Twist SM se pokazale bolje nego ocekivano u blatu i pesku 1moto3.gif

 

Jedna stvar, mozda sam se ja malo rastresao tokom voznji ovaj vikend, ali kao da osetim vise vibracija na nogama i volanu nego inace. Jel neko menjao ili cackao oko nosaca motora? Jel ima stogodj da se menja tu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Триста му ништа, па какав си ти то Црногорац, да немаш никакве фамилије у Србији, да ти они то испоруче? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: qingqi 200

Триста му ништа, па какав си ти то Црногорац, да немаш никакве фамилије у Србији, да ти они то испоруче? :lol:

 

Problem je u tome sto nznm dje moje iz Srbije da posaljem da nadju stvari koje su mi potrebne ..razumes? ;) jer vidim da su pojedini sa foruma kupili lancanike i lanac i znaju dje to kupiti ... pa mislim da je tako laksee.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ископај ланац и ланчанике на неком европском И-беју (немачком, аустријском, енглеском) и уштеди себи живаца.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja