Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Imao sam tu sijalicu, bez problema... Samo valja kad stojis na semaforu ugasis far. Al ipak ako mozes kupi fino original sijalicu za njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@Nency, svaka cast, tako treba 0takoje.gif Mene je prethodni vlasnik postedeo toga, pa magare dobilo otvoren prohromski auspuh.

 

Kako si prosla sa zamenom zubcanika i lanca na kraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

probo sam staviti obicnu H4 onu55/60w i gdeje se dosta

 

koji je uopste fabricki prenos na Qm200? na mom je kad sam ga kupio 15/44 i vuce sasvim oke a i sa krajnjom sam zadovoljan :neznam:

tu se spominju neki prenosi14/51.. pa kako tek onda vuce sa tim prenosom :staa2: i koliko onda ide max?

 

imam otvoren izduv na mom i menjao bi ga za fabricki sa blokadama ako neko hoce

 

 

eo zaboravih stavit ovaj video,da vidite sta radi qm200 po snegu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

poz kosooke kolege :) bile su ovo dugih 112 stranica koje sam procita za ovih nekoliko dana od kad sam se registrova :D od februara posjedujem kvinkija 200 sm 2007 god kad sam ga kupio ima je oko 7300 predjenih km, cim sam ga uzeo poveden je da

mu se nasteluje karburator i ventili za sta sam platio velikih 50e ali je posle toga isao mnogo bolje... tako da sad imam par pitanja

 

 

1. moze li neki laik za mehaniku i ostale zajebancije kao sto sam ja, sam da nasteluje zazor ventila? znam ja na koji princip radi masina ali da li je to komplikovan posa za nekoga ko to nikad nije radio?

 

2. vidim svi falite neko bardahl ulje, valjda se ovako pise, ja za to ulje nisam nikad cuo i sumnjam da ga mogu nac u podgoricu, isto tako vidm da kudite motul 3100 tako da motul sigurno necu... od ovog majstora sam dobio preporuku za shell polusintetiku kaze da se to ulje bas dobro pokazalo pa da pitam je li imao ko iskustva s tim uljem? takodje dobio sam preporuku da s novim uljem prelazim do 2000 km i da se mijenja opet, ali vidim da neki od vas mijenjaju na vise

 

3. je li probao ko da stavi nesto sire gume naprijed i nazad? pod sire mislim 120/70 prednja i 150/70 zadnja... fabricke gume su ocaj totalni svako jace kocenje zadnji kraj ide poprecke oce da me prestigne tako da nemam ni malo povjerenja u njih jedva cekam da ih mijenjam...

 

4. dok vozim motor na svako ubrzanje nesto mi "zveci" u motor i to cini mi se iz istrument table, moze li bit da je to sajla od km sata jer dok vozim skakuce po malo, nekih 3-4 km/h skace gore dolje

 

 

 

i zadnje pitanje da li je moguce da niko nije ima neki veci kvar tipa cilindar, stublina, radilica? ljudi ovo je japanac kakav kinez :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

eo recu sta znam..

motul ulje sam sipo i posle menjanja ulja lamele su mi proklizivale,nakon jedno 2000km je prestalo ali i dalje osetim da ponekad zezaju..nisam jedni cuo sam jos njih sa istim problemom kad su stavili to ulje. . :jok:

 

gume mislim da bi sire zuljale,tj zadnja ne moze od lanca sigurno jer i ovako je skoro knap..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

gleda sam danas nesto onaj prostor bi li mogla 150 da upane ali mislim da ne moze... cini mi se kao da desno ima prostora ali na lijevu stranu put lanca ne sigurno... mozda 140 da se uvuce i to je to...

uglavnom odem ja do shella danas kad zatvoreno... bio sam rijesen da danas promijenim ulje po svaku cijenu jer su poceli ventili da cakcu na njega posle 10 km gradske voznje a na deklo se ruka nije mogla sekunde drzat koliko se zapali... odem u drugu radnju a oni imaju samo motul... znam sto sam sve cita odje o njemu da niste zadovoljni ali ajde kupim ja onu polu sintetiku motul 5100 7ipo eura zurio sam kuci sto prije da promijenim to dok je dan da ufatim krug s njim do na posao kasnije i ja naravno penal prevrtim onaj navoj na saraf za ispustanje ulja... ocu da se smijem sebi a istovremeno da placem... ponio sam to vec da mi se napravi i kaze ovaj 15e da prosiri navoj i novi saraf da mi napravi... eto tako, na greskama se uci coek sto cu :D

 

htio sam jos nesto da vas pitam, kad ste prevodili motore, koliki porez ste morali da platite? i koliko vam kosta registracija? meni je prevod bio 64,75 eura sto je smijesno, motor je procijenjen na oko 1250e 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@raso

 

1. Imas veoma detaljno i jednostavno kako nastelovati ventile: Ovaj link

2. nemoj da pocinjes o ulju molim te, ima jedno 15 tema o tome, ja sipam motul 300v, kvacilo grize, 100 ulja x 100 problema = 10 000 misljenja. Probaj koje oces, iovako ide jedna litra, pa sta ti odgovara drz se toga.

3. par stranica ranije je bila prica o tome. Rade Koenig je stavljao siru tacnije 140 Pogledaj ovde

4. otkaci je dole sa druge strane pa vidi dal je prestalo da se cuje, ili skini far pa proveri dal se dobro drzi, moze i tu da je otkacis. Cela maska se drzi na gumicama, treba otprilike 30s da se skine i mozes da radis satovima sta god ti volja.

 

Necu ovo zadnje da komentarisem da ne baksuziram, pu pu pu, :pomak sa mesta:. Zivela Dacia... ovaj Qingquiueu1care.gif 1moto3.gif

poz kosooke kolege :) bile su ovo dugih 112 stranica koje sam procita za ovih nekoliko dana od kad sam se registrova :D od februara posjedujem kvinkija 200 sm 2007 god kad sam ga kupio ima je oko 7300 predjenih km, cim sam ga uzeo poveden je da

mu se nasteluje karburator i ventili za sta sam platio velikih 50e ali je posle toga isao mnogo bolje... tako da sad imam par pitanja

 

 

1. moze li neki laik za mehaniku i ostale zajebancije kao sto sam ja, sam da nasteluje zazor ventila? znam ja na koji princip radi masina ali da li je to komplikovan posa za nekoga ko to nikad nije radio?

 

2. vidim svi falite neko bardahl ulje, valjda se ovako pise, ja za to ulje nisam nikad cuo i sumnjam da ga mogu nac u podgoricu, isto tako vidm da kudite motul 3100 tako da motul sigurno necu... od ovog majstora sam dobio preporuku za shell polusintetiku kaze da se to ulje bas dobro pokazalo pa da pitam je li imao ko iskustva s tim uljem? takodje dobio sam preporuku da s novim uljem prelazim do 2000 km i da se mijenja opet, ali vidim da neki od vas mijenjaju na vise

 

3. je li probao ko da stavi nesto sire gume naprijed i nazad? pod sire mislim 120/70 prednja i 150/70 zadnja... fabricke gume su ocaj totalni svako jace kocenje zadnji kraj ide poprecke oce da me prestigne tako da nemam ni malo povjerenja u njih jedva cekam da ih mijenjam...

 

4. dok vozim motor na svako ubrzanje nesto mi "zveci" u motor i to cini mi se iz istrument table, moze li bit da je to sajla od km sata jer dok vozim skakuce po malo, nekih 3-4 km/h skace gore dolje

 

 

 

i zadnje pitanje da li je moguce da niko nije ima neki veci kvar tipa cilindar, stublina, radilica? ljudi ovo je japanac kakav kinez :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@gabric93, mi smo pricali nesto na temu auspuha, nego te nisam pitao zasto oces da vratis fabricki umesto otvorenog?

 

[quote name='gabric93' timestamp='1365540529' post='1474956']

probo sam staviti obicnu H4 onu55/60w i gdeje se dosta

 

imam otvoren izduv na mom i menjao bi ga za fabricki sa blokadama ako neko hoce

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@nency, ajmo detalje, koji zubcanici tacno, kolko karika lanac, da znamo mi ostali 0zbunjen.gif

Sve zamenjeno...sad ga lickam do maksimuma :)

 

Sent from my Televizor using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

pa ocu da vratim fabricki jer sa ovim otvorenim izduvom ne znam da li ste to skontali ali jak je samo na nizim obrtaima,bar je meni tako :aha:

 

sad mnogi ce mozda da kazu da nije istina al meni je motor sa prenosom 14-44 sa tim fabrickim auspuhom (mislim da je samo katalizator bio izvadjen) isao 130km/h a kad sam napravio otvoren top od onda ide nekih 110-115 nece vise,ne moze da vrti..

sa otvorenim izduvom jako dobro cupa na nizim al ono kad treba da drzi obrtaje ne moze,jednostavno nema taj podpritisak koi treba u obrtaima :neznam:

 

i zanima me bas nesto ako bi neko mogo da pogleda kad se seti koliko obrtaja motor vrti na 80km/h sa fabrickim prenosom.

meni sa ovim mojim prenosom 80km/h je ravno 6000 obrtaja naravno mislim u petob brzini :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Kad budem pri kompu odacu vam tajnu tacnih oznaka za lancanike, lanac ba prenosu 16-51 je 136 linka...mene je set JT lanca I lancanika kostao 50e preko bere... ne znam kako da uporedjujem sa drugim prenosima jer san stavila onaj koji je vec bio na motoru... 110 max brzina... jbg mozda sporiji nego vasi...ali ja sam se navikla od pocetka sa tom brzinom...

 

Sent from my Televizor using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

@mind reseting

 

hvala na odgovoru...

i imam jos jedno vrlo interesantno pitanje :D da li je iko od vas pokusao da podigne malo volan na sm verziju? sad neki dan cu poc kod nekog da pitam moze li da se nalije 1cm,1,5cm na onaj drzac kormana izmedju masica, drzi volan sa 4 sarafa sigurno me razumijete... mislim da ce to dosta poboljsat poziciju koja mi se trenutno ne svidja, prenisko je volan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

ZA SM MODEL SA DISKOM

JTF 409-16 (uz malo struga) prednji....

JTR 269-51 ko guza na nosu bez obrade :)

lanac 428 ...136 linkova minimum...ja kupila sa 134 pa morala da budzim sa majstorem :) sve ovo u kompletu 50e :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Hvala puno Nensy, samo da dodam da se radi o Qingqi SM modelu sa diskom, napravicu opet tablicu pa cu dodati na temu.

ZA SM MODEL SA DISKOM

JTF 409-16 (uz malo struga) prednji....

JTR 269-51 ko guza na nosu bez obrade :)

lanac 428 ...136 linkova minimum...ja kupila sa 134 pa morala da budzim sa majstorem :) sve ovo u kompletu 50e :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@Raso, nije mi motor tu (zarobljen u garazi kod druga koji je malo zapalio u Sloveniju a zaboravio da mi kaze, a vreme prelepo 0plac.gif) ali kolko se secam kad sam stavljao hand gardove, korman nam je 22mm, sto znaci da mozes da iskoristis ovo Link koji zelis. Izaberes koliko hoces da ti se podigne korman (15mm-35mm), za 25e nebi ja nikog cimao da mi lije ili pravi, pa trazi srafove i sl.

 

@mind reseting

 

hvala na odgovoru...

i imam jos jedno vrlo interesantno pitanje :D da li je iko od vas pokusao da podigne malo volan na sm verziju? sad neki dan cu poc kod nekog da pitam moze li da se nalije 1cm,1,5cm na onaj drzac kormana izmedju masica, drzi volan sa 4 sarafa sigurno me razumijete... mislim da ce to dosta poboljsat poziciju koja mi se trenutno ne svidja, prenisko je volan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има тих рајзера и јефтиније и не само да подижу гувернал, већ и да га померају напред или назад - http://dx.com/p/motorcycle-diy-flame-pattern-aluminum-alloy-raised-damper-silver-2-pcs-168075

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Drugari ajde jedan big help... od kog modela motora se gadja regler na ovog mog kineza (kog cu sutra politi sa dve litre benzina i zapaliti ) naravno da ne kosta 50 ili 70e i da li znate gde mogu da nadjem posudicu za ulje od kocnica...posto je danas puklo staklo na mom i ulje iscurelo te nemam prednju kocnicu.... 0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Posudicu za ulje možeš rešiti i bez zamene, ako ti vizuelno ne smetaju neke "budževine". :neznam:

 

Naime, ona služi samo za smeštaj viška (trenutnog) kočione tečnosti i ne trpi nikakav pritisak pa ni dihtovanje ne treba prilagodjavati takvom zahtevu. Šta konkretno možeš da uradiš: skloniš sve ostatke stakla (mada nije staklo u pitanju već plastika, al' ajd') i metalni prsten koji ga držao na mestu. Šraf M6 kome se prethodno obrusi glava bočno sa jedne strane da bi mogla da nalegne na unutrašnju stranu posude ubaciš unutra ali sa prethodno namaknutom prstenastom gumicom (može i od obične česme) i sa spoljne strane, kad je navoj šrafa izašao van, staviš drugu gumicu, pa podlošku i maticu i sve pritegneš. Ovo može biti i trajno rešenje, ali uz napomenu da povremeno otvoriš poklopac posude radi provere količine tečnosti (mada, ako sve dobro odradjeno, neće biti gubitka).

 

Jeste, budženje je, ali radi.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

ovo je top stvar, moram ovo narucit cim budem imao kesa :)

a slusajte ovo...zamijenio sam ulje na motor usuo cijeli litar ali dolje na deklo dje se gleda nivo ulja kad je motor ispravljen ne pokazuje nista, kao da je nema ulja a cio litar mu je usut 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@nensy neko je pominjao da je stavljao od pulsera i da pase? Nemam pojma kolko on izadje.

Drugari ajde jedan big help... od kog modela motora se gadja regler na ovog mog kineza (kog cu sutra politi sa dve litre benzina i zapaliti ) naravno da ne kosta 50 ili 70e i da li znate gde mogu da nadjem posudicu za ulje od kocnica...posto je danas puklo staklo na mom i ulje iscurelo te nemam prednju kocnicu.... 0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@raso, jel si menjao filter? Ako jesi tu pojede jos deci, dva pa treba dosuti. Ako si sasuo litru i nisi palio motor, malo ga nagni na tu stranu prema staklu, mora da se pojavi.

 

ovo je top stvar, moram ovo narucit cim budem imao kesa :)

a slusajte ovo...zamijenio sam ulje na motor usuo cijeli litar ali dolje na deklo dje se gleda nivo ulja kad je motor ispravljen ne pokazuje nista, kao da je nema ulja a cio litar mu je usut 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja