Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Kilometar sajla za qinqgi 125gy super moto da li je ista kao kod pulsara?Gume gde nabavljate 17ice enduro gde da nađem?Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Supermoto, pretezno za asfalt:Heidenau K63 (prednja) + K64 zadnja. Pretrazi forum (jedan clan ima firmu koja ih uvozi)

Conti Twist, samo sto za prednju moras uzeti 100ku, nemaju u dimenziji 110.

 

I malo grublje i skuplje: Heidenau K66, takodje se prave u odgovarajucim dimenzijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250

Није чест модел, па се и није долазило до димензија лежајева, а за ћопу верујем да мож' и да одеш код Лабораната, да "он д фејс он д плејс" одреде потребан угао и направе кастом ћопу.

 

Кад си већ ту, док се један од њих замлаћује ћопом, дај им нек' ти мењају и лежајеве.

 

И понеси им ратлук...

 

SEM STO SU DOBILI ALERGIJU NA RATLUK1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Odvezao bih magare da mu neko nasteluje ventile kako treba. Najvise bi mi odgovarala juzna strana grada - Banovo i ostala brda niz magistralu do Rusnja, onda Rakovica, Topcider, moze i Banjica, Jajinci ako bas mora,

Ima neko preporuku, kontakt - moze i privatnom porukom ako je protiv pravila foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Odvezao bih magare da mu neko nasteluje ventile kako treba. Najvise bi mi odgovarala juzna strana grada - Banovo i ostala brda niz magistralu do Rusnja, onda Rakovica, Topcider, moze i Banjica, Jajinci ako bas mora,

Ima neko preporuku, kontakt - moze i privatnom porukom ako je protiv pravila foruma.

 

Boske ti je blizu skretanja za Rušanj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ako je to ovaj Boske: http://forum.bjbiker...7584-motoboske/

taj vise nije tamo a na mobilne telefone se niko ne javlja. Na jednom sajtu sam nasao jos neki broj ali ni taj vise nije njegov.

Dakle, mrka kapa. Ako se serviser nije potrudio oko svog posla i potencijalnih musterija onda mogu misliti koliko ce se potruditi oko mog posla i motora.

 

Nekog ozbiljnjeg iz ovih krajeva?

Moze i pravac prema Obrenovcu, Ostruznica, Umka, Zeleznik, Sremcica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Имаш ли нека ограничења због којих не би могао сам да наштелујеш зазоре на вентилима?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Imam ogranicenja tj. nemam odgovarajuci alat. Vec sam probao sa obicnim spijunima za auto. Jako tesko se ubacuju a nema mere izmedju 0.05 i 0.1mm. Nisam zadovoljan. Kad malo razmislim, ne verujem ni da ce neki mehancar vise da se potrudi niti da ima bolje spijune.

Ma, u stvari, narucicu ovaj alat, nije 100 dukata:

http://www.ebay.co.u...=item336dcb1559

 

i nestelovacu ih sam jednako ako ne i bolje nego mehanicar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако већ траћиш нешто са стране, потражи метричке контролне листиће, јер ово су цоловни, који метричке мере цепкају на неке децимале.

 

А имаш и те блесаве листиће 0,07 или 0,08 и појединачно да купиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мајстор Бокилић ми је помињао неку фирму код њега у комшилуку у Новој Пазови, али ја бих питао и по фирмама које се занимају радионичким кључевима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: qingqi 200

Ljudi e ovako uzeo sam qinqgui 200gy trosi ulje kao blesav.predhodni vlasnik mi je rekao da moraju da se nasteluju ona dva srafa odozgo valjda su to neki ventili ne razumem se bas. Kaze nikad nije stelovao od 2007 god. Moze li zbog toga da trosi ulje beli dim na auspuhu. Inace ide bas lepo... imam jos jedan problem u 3 i 4 brzinu cuje se neki zvuk skriputavi sve dok nepredjem 5000obraja. Sta bi moglo biti to? KAKO SACUVATI TAJ MAGNET STA UTICE DA SE RAZLETI?

 

imam isti problem sa 3 i 4 brzinom....to je lezaj menjaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250

Mislim da je qingqi bas mali motor za ove kofere od 40 litra. Lepo je ispalo u photoshopu ali kada bi se ti koferi ugradili bili bi preveliki. Inace na Raptora Spt bi odlicno stojali :)

 

kucaj RADE KOENIG na youtube i vidi kako mu stoje tri kofera :) ili copy paste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

U ovoj temi sam nasao informaciju da je ventile potrebno podesiti na 0.08, i usisni i izduvni.

Tako sam i uradio jos pre ~2 meseca i nisam bio zadovoljan. Motor je palio lepo, isao i nije bilo problema ali mi se cinilo da ima malo manje gasa nego pre te intervencije. Nista drasticno ali mi se cini da moram cesce da ga teram u obrtaje i vise zavrcem gas. I potrosnja se malo povecala: sa 3,2-3,3 koliko je bilo ranije je otislo na 3,6 - nikako nije islo nize.

To sam pripisivao neodgovarajucem alatu kojim sam podesavao zazor - nisam imao listice izmedju 0,05 i 0,1 vec sam "na osecaj" podesio na 0,05 labavo ali da ne moze da stane 0,1.

 

Pre neki dan mi je konacno stigao set koji ima sve dimenzije od 0,02 do nisam siguran koliko ali vise nego sto mi treba. Juce, naravno na hladnom motoru, uzmem da proverim kakvo je stanje. I na moje veliko iznenadjenje, utvrdim da su oba zazora podesena upravo na 0,08 mm mozda za dlaku "tvrdje" nego sto bih ih podesio da sam imao taj listic. Propade mi glavno opravdanje zasto mi motor ne ide kao pre.

Procitam opet "Hayenes" manual, i tamo lepo stoji da se na OHV motoru oba zazora podesavaju na 0,08 a kod OHC motora (sto je i ovaj nas) usisni ide na 0,08 a izduvni na 0,15. Video sam to i ranije ali sam ipak vise verovao iskustvima sa ovog foruma.

 

Juce sam podesio po "Haynes" podacima i jutros mi izgleda da je motor onaj stari. Zivlji je na ubrzavanju iz nizih obrtaja i lakse stize do 110 kmh sto mi je maks. brzina koju koristim. Vozicu mesec dana ovako i pratiti potrosnju - to ce biti vrlo pouzdan parametar. Istina, hladnije je vreme, koristi se saug ali i u tim uslovima bi trebalo da ostane ispod 3.5. Nece me spasti tih 0.2 litra ali je lepsa voznja ovako, opustenija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

pozdrav ljudi,treba mi maska za far za quinqi kros,takva ili slicna ko ta iz klipa,gde to mogu da nadjem,polovno novo,bilo kakvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има, ал' код нас - тешко.

 

Шта фали маски са супермотарда? Потражи је код "Масатехника" у НС-у.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Da je hteo malo da pogleda i recimo skine katalog rezervnih delova, umesto da ceka da mu neko drugi sve pretrazi, izabere, kupi....video bi da su maska i far od Apoloa skoro isti kao ti za koje pita.

Ali ne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja