Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Ljudi e ovako uzeo sam qinqgui 200gy trosi ulje kao blesav.predhodni vlasnik mi je rekao da moraju da se nasteluju ona dva srafa odozgo valjda su to neki ventili ne razumem se bas. Kaze nikad nije stelovao od 2007 god. Moze li zbog toga da trosi ulje beli dim na auspuhu. Inace ide bas lepo... imam jos jedan problem u 3 i 4 brzinu cuje se neki zvuk skriputavi sve dok nepredjem 5000obraja. Sta bi moglo biti to? KAKO SACUVATI TAJ MAGNET STA UTICE DA SE RAZLETI?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Раде, па немој да очекујеш инстант-одговор на питања која су разглабана у теми. Прелистај шта се писало - помоћиће ти само тако.

 

То димљење може да буде са свих страна. Када гори моторно уље, дим је некако плавичаст, а бели је обично водена пара.

 

Ако једе уље, а иде ОК, можда су вриснули семеринзи вођица вентила. Ал' опет кажем - крени да листаш тему и кради туђа искуства; за то и служе овакви форуми.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

procitao sam skoro sve i nisam nasao detaljnije odgovore na ova pitanja sem davanje nekih stranih sajtova za koje treba da znas odlicno engleski da bi razumeo. Inace da plavicast je dim i srce ulje opasno. Bar 2litre na 1000km sto mislim da je bas mnogo... al ide lepo vuce mene i curu opusteno uz bilo kakvu uzbrdicu. Bas ide fino... Sta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

aha ok :) i gde da kupim to? Jel skupo,znam da pizdis sad al sta cu volim da pitam sve :)

Ако не знаш које су димензије, потражиш те семеринге нпр, код "Масатеника", који држи "Спринт".

 

Ти семеринзи изгледају типа овог са слике испод и немам појма колико коштају, али у питању су неколико стотина динара.

 

10004907.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nisam ni trazio nemam vremena $ trenutno al uskoro :) Sto jel tebi isto je potrebno?

 

Nadam se da nece trebati 0namigivanje.gif, ali kao i toliko drugih stvari na ovoj temi, bice sjajan izvor informacija za sve ostale 1moto3.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@Rade, ne secam se da je neko radio generalnu, odnosno pomenuo ovde na forumu. Generalno cimas predstavnistvo Qingqi u novom sadu, onda nazoves mastehnik u novom sadu, pokupis iz tih prica sta ti treba (dimenzije, cene, sta pase) i onda redom telefonom ili ebay. Pominjao se neki majstor u temi o sprint Exploreru cini mi se, koji je radio u Sprintu i po prici kolege je sasvim korektan, mozda ti on moze pomoci.

 

@Fritz skini sa pocetka teme User manual, imas lepo objasnjeno kako se skida filter vazduha, gde stoji, kako se pere i sl. Za filter ulja kucaj na googlu "HF 132 filter ulja" pa biraj cenu i prodavnicu (ako je isti kao 200cc)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi QM250GY-B

E sad ja malo da smorim valjda vas nece mrzeti da citate :)

Ne znam kakve su vam iskustva sa plastikom ali znam da od kad sam kupio motor evo vec 3ca sezona svake godine nesto puca ili napukne ili jednostavno otpadne pa reko da podelim s vama :( .

Prvo mi je dzukac( 80kg bernadinac) skinuo bocnu plastiku sa rezervoara i dobro je prozvakao... ok nista iskuliram to i vozio celu sezonu bez... sledece sezone primetim da bocna plastika pocinje da puca na rubovima gde se srafi, onda sledece sto primecujem je da mi je rep puko na onom nosacu gore gde ide 1 staf, a ispod sedista oko ona 2 srafa napukla i samo sto nije otpao... uzmem ja svu tu plastiku zavarim je posteno jedno nedelju dana posla ofarbam sve sredim kupim kod onog lopova iz quinqija bocnu plastiku rezervoara 1 kom za 25 e ako se nevaram namontiram sve, ali posle nekoliko voznji na fruskoj opet isto jednostavno su tolko velike vibracije a plastika tolko tvrda da ne moze da podnese da bi mi rep otpa negde i dalje nez gde. Odem opet kod doticnog gospodina pljunem za novi rep da bi posle nedelju dana opet otpao i nestao bez traga... u medjuvremenu sam promeni blatobran uzeo UFO. ta plastika ne moze da se poredi sa ovom na motoru mozes je kriviti kako oces i nema sanse da pukne. A sto se cene tice ista je kao i kineska mozda koji evro vise.

E sad moje je pitanje da li je neko mozda uzimo UFO plastiku ili acerbis od nekog drugog motora posto naravno ne prave za Quinqi, i da li odgovara i od kog modela??? U sustini bitan mi je rep i bocne ove na rezervoaru su nebitne... znam da nece odgovarati tacno u sraf ali makar da odgovara linija uz sediste, a ovo ostalo se da srediti, napraviti nove nosace... ako se uzme rep i bocne one bi vec legle jadna na drugu a gde ce se srafiti to nije prob samo da prati liniju.. gledo sam po netu i po meni najslicnija linija plasike je od DRZ-a.

Sta da radim drugari pomagajte nez dal da se upustam u taj projekat ili ne? ako neko ima nekog druga sa Drz da proveri da li moze kako moze puno bi pomoglo, saveti i sugestije su naravno dobro dosli... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Honda NTV 650 Revere

Поздрав колеге од скоро сам поносни власник модела QM125-10V. 1moto3.gif

Занима ме јел зна неко колико их је и које су димензије лагера за задњу виљушку и за задњи точак?

Такође ми је отпала ћопава1jee1.gif, па ми требају мере и угао да би ми другари из Мото Лабораторије направили нову...

 

Хвала унапред!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није чест модел, па се и није долазило до димензија лежајева, а за ћопу верујем да мож' и да одеш код Лабораната, да "он д фејс он д плејс" одреде потребан угао и направе кастом ћопу.

 

Кад си већ ту, док се један од њих замлаћује ћопом, дај им нек' ти мењају и лежајеве.

 

И понеси им ратлук...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Honda NTV 650 Revere

Био сам већ код њих и они ми рекоше ово све да сазнам и онда дођем и донесем.

Вероватно сам погрешио што одмах нисам донео ратлук 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Kolege, napustam i ja sektu. Motor je na prodaju. Nisam siguran da li je ovo po pravilu foruma ali ako imate nekoga kome treba ovakav primerak javite se. Pre bi ga dao nekome odavde nego totalnom strancu.

 

Dekonzerviran, sklopljen i prva registracija 20.10.2011. Garaziran, vise nego odrzavan, ulje i filter ulja menjani na 2000km, lanac ciscen svakih 500km, podmazivan svakih 200km sa Motul Off Road sprejem, nakon razrade vozen iskljucivo na Motul 300V 15-50 ulju, merac temperature ulja, zamenjeno ulje u stapovima sa Motul Factory Line 100% Syntethic uljem, zamenjeno kociono ulje sa Motul RBF660 Racing uljem, prednje kocnice Carbone Lorraine sinter, gume Continental ContiTwist SM Sport, NGK Iridium svecica, bi-ksenon, alarm, originalni nosac kofera sa Kappa repnim koferom, prohromski otvoreni izduv, prepravljen rep, led migavci i zadnji stender. Uz motor ide fabricki izduv, nove fabricke gume i fabricki rep. Plocice, gume, lanac i lancanici traju minimum jos jednu sezonu. Iskljucivo vozen on-road i dobrim delom na otvorenom putu. Garantovano najodrzavaniji primerak ovog motora. Apsolutno bez ikakvog ulaganja.

 

PM za detalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Ko kaze da qingqi ne moze da izgleda kao KTM :-) Inace imam pomenuti motor sami supermoto jad sam ga uzeo morao sam da ulozim u par stvari. Sad ide kao zmaj. 4 puta od bg do NS i 2 puta Bg -Subitica i nazad :) Ako mene pitate motor je ekstra. Imao sam goz nisam se provozao kako valja. Trenutno se farba u KTM fazon pa cu zakacim slike da vidite tacnije da se hvalim. Skinucu mu xnenon pa akog nekog zanima nek ponudi nesto :-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja