Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Pa, ne mora, al` kako ja cesto kazem - moze i prs` u oko, al` boli. ;)

'Ajde de, malo hrabrosti i odvaznosti nije na odmet, gde ti je avanturisticki duh? ;)

Znas kakav je filing kad odvozis stazu, pa posle sebi kazes "mogu ja to, cak i sa losim gumama"! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Velika je razlika izmedju odvaznosti i glupiranja. ;)

 

Moze sve to i sa apn - om, al` sto bih?! :D

 

Ja ako cu da vozim stazu, ja cu da uzmem neciju rndalicu i da to odradim kako treba... :D

Doduse, verovatno uz koju izlomljenu kost, ali dobro... :D

 

Nemam ja te porive da dokazujem (da l` sebi da l` drugima) kako, eto, nesto moze... Znam ja da to moze, al` nije meni uzitak da mucim sebe.

Ja motor vozim jer volim da uzivam - i, nadam se da ce tako i ostati. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Glupiranje bi bilo uzeti neki jak motor i pokusati iz prve da se odvoza kao oni sto to rade na TV-u. ;)

Avanturisticki duh znaci prihvatiti izazov u skladu sa licnim mogucnostima.

 

E sad, svako ima svoje.. neko voli da iskusi izazov, a neko voli "mirnu Backu". :) Podrzavam sve osim dokazivanja, to je fail.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Ako vozis stazu, treba ti nesto sto ima dovoljno konja da te cupa iz situacije, a nasi motori to nemaju. ;)

 

Ali, dobro, da se sad ne prepiremo ovde oko toga - svako vozi sta `oce, kako `oce i kad `oce. I - svima lepo! :zdravo:

 

A, izazov - dovoljan je izazov biti zensko u saobracaju, kad te konjina od 130 kila isece i jos pocne da se busa kako je on u pravu... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

 

 

Gde ja to mogu da kupim?! :D

 

Vita jela, zelen bor... :zdravo:

 

Ti si svoj problem verovatno vec resila ali evo informacije za druge kojima ce kad tad zatrebati: dimenzija semeringa bi trebalo da je 41x54x11mm

http://www.ebay.co.uk/itm/Fork-Seals-41x54x11mm-Sinnis-Apache-125-QM125GY-125cc-/180714120137?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2a1366a3c9#ht_1832wt_1185

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Da li još uvek posluje neki Qingqi distributer u Srbiji? Našao sam jedino ponudu Moto Centar NS u Milana Savića na moto-berzi ali tamo su stari modeli i verovatno nisu aktuelne te cene. Na onoj kros verziji od 200ccm (obično je bio žute boje) sam vozio časove u auto školi i stvarno je bilo jako lepo i zanimljivo iskustvo. Zato mi je ovaj motor veoma drag :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ниш бре
  • Motocikl: АТВ Хонда, Кинџа 200

Помаже Бог Мотористи,

 

има ли неко представу које уље иде у виљушке? :stabre:

 

И мож* ли се сипа одозго на оном првом шрафу (кад се одшрафи наравно) јер и мени пушта на једном штапу па бих досипао мало. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n

Pozdrav momcovi i devojke! Od pre nekoliko dana sam postao vlasnik lepog Sprint Pulsera 2 . Kupljen je sa 8500km pa sam ga brzo napunio do 9000km :) . E sad imam jedno pitanje, posto motor u petoj kada su obrtaji na liniji izmedju belog i crvenog podrucja tj negde oko 8-9k, razvija brzinu od 58 km/h (po gps-u), da li da pretpostavim da je promenjen odnos lancanicima ili da li je moguce da je toliko lose razradjivan? Inace motor vuce ko lud i uzbrdo sa dvoje na njemu u petoj izvlaci! Od prerada samo je otvoren izduv. Koliko fabricki lancanici imaju zubaca da prebrojim pa da uporedim? Krenuo sam da citam temu od pocetka i stigao sam do 30 strane, pa ako ima vec negde unapred odgovor izvinjavam se na nestrpljenju :) ... Hvala lepa :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Sporo je to. Ja sam poredio moj brzinomer sa GPS-om na telefonu sve do brzine od oko 100km/h. Nijednom nije bila razlika veca od 5 km/h. Najvise sto sam vozio je oko 120 po brzinomeru ali to nisam mogao da uporedim sa GPS-om jer ne mogu da gledam u tank torbu na toj brzini.

Recimo da je to sigurno preko 110 prema GPS-u.

 

Originalni odnos lancanika je 15-48. Proveri ti svoj prenos, trebao bi taj motor da ide dosta brze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n

Hvala kolega na informaciji, cim stignem sa posla bacam se na brojanje. Pa tako sam i uglavnom citao da svi imaju doosta vecu putnu i max brzinu pa mi je bas cudno... Kad sam probao pre neki dan da izvucem max stigao sam do 85km/h po gps-u i tada je bio visoko u crvenom i bas se videlo da mu ne prija pa sam se brzo vratio na normalu a skala brzinometra je lelujala od 60km/h do 90km/h ... bas je neuhvatljiva, kao VU metri :D ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Znam da je pisano o tome vec 6 miliona puta, al` kako sam ja zensko i kako je vrucina i kako me mrzi da listam strane, iskoristicu vasu musku dobrotu i ocekivacu odgovor! :D

 

Kol`ko ulja ide, sa zamenom filtera? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

И немо' сутра да тражиш равноправност полова! :aha:

 

Ja?! Ja je nikad ni trazila nisam! ;)

Lepse je biti ona finija, nejaka i neznija. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Motul 10/40 je za izbegavanje (izbacio sam ga posle 100km jer je kvacilo proklizavalo vise nego sto treba).

Uzimi Bardahl XTC 15W50, pogotovo zbog ovih vrucina.

 

Po meni je za tvoj motor najbolje Modrica ulje za 4T motore (kvacilo mi nikad nije proklizavalo sa njim, i glatko hvata, bas se oseti u voznji), ali nisam uspeo vise nigde da ga nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Meni je i sada motul 10/40, i skroz mi se normalno ponasa... :stabre:

 

Tako da, ja s njim nastavljam - tako mi reko` i prosli vlasnik, tako mi reklo i jos nekoliko drugara....

 

Ali, ipak, hvaaaala na savetima, momci - divni ste! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Мислиш на ово?

 

MOTOTAKTOL-RACING-HCX-4.jpg

 

 

Увозник има мрежу дистрибутера - http://optimamodrica...s/distributeri/

 

Upravo na to. Kad sam kupio motor, u njemu je bilo Modricino ulje. Cim je stavljen Motul, dosta je bilo losiji utisak (kvacilo i grejanje). Sa Bardahl-om je bilo bolje (zadovoljavajuce), ali da sam nasao Modricino, u roku od odmah bih ga promenio. Zvao sam uvoznike, distributere i niko nije znao da mi kaze gde moze da se kupi. A da obilazim pumpe i prodavice - nisam imao vremena.

 

Dakle, licno sam vozio 200GY sa tri ulja: Modrica, Motul i Bardahl, pa nije ono "rekao mi Pera jer je cuo od Zike".

 

Bilo kako bilo, mislim da je 10/40 losa viskoznost za ove vrucine, pogotovo vazdusno hladjenje i voznju po gradu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ниш бре
  • Motocikl: АТВ Хонда, Кинџа 200

А бре људи што ме игноришете?

Немогуће да нико незна које уље иде у виљушке кинџе 200,и дали се може досипати на оном првом шрафу одозго на врху штапа?

А друга ствар и велики проблем је што немогу нигде да нађем семеринг за исте те виљушке 41х54х11 !!! (кажу није по стандарду).

Ајде добри људи (и женске), помагајте....дајте ми одговоре на ова проста питања :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нишки, јеси ли листао "Мај Чајна Мото" форум? Могуће је да у некој теми о "Ђингђију" има наведена и количина.

 

Или варијанта бр. 2: колико уља источиш, толико и сипаш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja