Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

..Heidenau K66 LINK. Da li je neko od vas stavljao neke 'grublje' gume, imate li neki predlog, ideju?

 

 

 

 

 

Pitaćemo B@neta za ajdesada..

Inače odlična kompromisna guma.. za te novce sjajan izbor..

 

I mi jurimo neke enduro 17..našli smo zadnju..prednje nema..

 

samo putne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Citaj malo bolje. 10W30 ili 5W30 koristiti na temperaturama nizim od minus 35 stepeni.

To pise u mom manualu samo za 5w30.

Za ostale temperature i redovnu upotrebu preporucuju 10w30. ima u mojoj prethodnoj poruci slika iz manuala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

..Heidenau K66 LINK. Da li je neko od vas stavljao neke 'grublje' gume, imate li neki predlog, ideju?

 

 

 

 

 

Pitaćemo B@neta za ajdesada..

Inače odlična kompromisna guma.. za te novce sjajan izbor..

 

I mi jurimo neke enduro 17..našli smo zadnju..prednje nema..

 

samo putne..

 

Xe, vec sam u kontaktu sa B@netom u vezi guma, pokusava da ih naruci.:-)

 

 

Znam da prednje nema, nemas pojma koliko sam sajtova i foruma pretrazio... Jedino sto sam uspeo da iskopam (na MyChinaMoto) to je IRC GP-1 guma, lik je stavio napred 3,5 (koja je u principu zadnja guma), a pozadi 4,6. I druga varijanta Shinko 244, univerzalna guma i za prednji i za zadnji tocak. Problem je sto nijednu od ovih guma nisam uspeo da nadjem i narucim bilo kod nas, bilo u inostranstvu. Znas li ti mozda kako doci do ovih guma?

 

Ako nista ne uradimo, onda bar zajedno da narucimo kod Baneta, pa da mu trazimo neki popust na kolicinu! ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Bane naš drugar i za tri nedelje mu stiže nova tura

 

Malo mi dugačko da čekamo toliko..

rešićemo problem sa nekom putnom napred..samo da ne vozi sa lubenicom ..

 

inače ovoga sad ima..

iste su prednja i zadnja..

 

http://altes.co.rs/?page_id=493

 

set izađe oko 140e.. a toliko bi otprilike bile i K66 koja mi sasvim solidno izgleda..

 

više je za asfalt..ali i za sve vremenske uslove..tako da bi vršila posao i za van puta..

 

Druge kombinacije ne mogu da jurim..ako ima još zainteresovanih za ove gume, ima vremena za dogovor..

 

a da je napred 21 set bi koštao oko 100 jura.. bar je tako bilo zimus..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Evo i prvih utisaka za Motul 300V 10W-40 Factory Line u nasim mazgicama...kao sto sam i obecao.

 

U subotu napravljena tura od nekih 300km...Ralja, Mladenovac, Topola, Rudnik, Ljig, Mionica, Lazarevac, Beograd (u drstvu dva ZZRa 1400 1staa.gif1staa.gif1staa.gif). Evo i nekih slika, a bice i snimaka u full HD (okacicu na Youtube i staviti linkove ako bude nesto interesantno):

post-20731-0-96280300-1332256998_thumb.jpg

 

post-20731-0-26977200-1332257014_thumb.jpg

 

post-20731-0-23351500-1332257024_thumb.jpg

 

post-20731-0-14700800-1332257033_thumb.jpg

 

post-20731-0-89760500-1332257042_thumb.jpg

 

post-20731-0-22338900-1332257051_thumb.jpg

Pored ovih zveri izgleda kao na mountain bike-u da sam bio 1lol.gif1lol.gif1lol.gif !!! Ali nas nisam obrukao...pogotovu u kratkim krivinama i guzvi.

 

Subjektivni osecaj je da je ulje u potpunosti izdrzalo vise nego solidan tempo u visokim obrtajima i na punom gasu (jel'te, da sto manje zadrzavam ljude 1hej.gif). Merac temperature ulja stize za par dana preko Sekule, tako da ce onda i brojke dati konacan sud. Ali ono sto me je faciniralo je kako hvata lamela...kao 'mace za dzemper'. Nesto neverovatno! Ne bih preporucio ovo ulje za one sa silen blokovima u zadnjem tocku 1ups.gif (sala naravno). Takodje, osetna je razlika u gornjim obrtajima...kao da ima vise snage. Motor se drasticno lakse 'vrti'. Saltac je mozda za nijansu laksi nego sa 5100 uljem ali kao da je precizniji (meksi ali nekako jasniji 'klik', manje 'lupanje' i cimanje pri ubacivanju u prvu dok je hladan). Fascinatni rezultati (pogotovu sto je ulje 300nak dinara razlike u odnosu na 5100...doduse, na akciji je)!!! Samo da se razumemo...ovo je racing ulje!...a to znaci da trazi relativno cescu zamenu ulja da bi zadrzalo svoje superiorne karakteristike (ja cu menjati na 2500-3000 recimo, umesto na 5000 kao sto je preporuka manuala). A s obziron da bi to radio i sa 5100 - dodje mi isto 1moto3.gif. Ocekivanja ispunjena u potpunosti (s obzirom na iskustva sa auto uljem Motul 300V Chrono).

 

Izvadjen je i katalizator iz lonca (u levku je za one koji ne znaju...ako ima takvih0staa2.gif). Preporucio bi svima koji to jos nisu izvadili da izvade. Temperature auspuha pre vadjenja (posle brzog kruga na Kosutnjaku): od krivine do levka 220 ka 205, u levku 290!!!, posle levka kroz lonac od 270 do 250. Posle vadjenja i iste voznje: od cilindra do levka 178 ka 170, u levku 170!!!, posle kroz lonac od 170 preko 178 do 175. I cini mi se ka da sam 'dobio' nekih 1000 obrtaja rasterecenja agregata (recimo da 90km/h sada vrti sa 1000 obrtaja manje...sa mojih 100kg bruto tezine i koferom). Nisam primetio da je izgubio ista od obrtnog mometa. Jedina mana je sto je zvuk za nijansu 'metalniji' ili praskovitiji i za nijansu glasniji u gornjim obrtajima. Takodje se izgubilo vracanje kusura (pucanje iz auspuha) na zatvaranju gasa...tu i tamo po nekad se javi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

@Vlajko

 

Nisam te bas najbolje razumeo - ne biste da cekate novu turu, pa cete uzeti ove putne gume? Ili cete ipak K66 ali biste da se jos neko pridruzi narudzbini, da bi se malo spustila cena?

 

@mungos55

 

Ajde, ako ti nije tesko, malo detaljnije objasni/opisi kako si se resio katalizatora? Konkretno, sta kad se otvori auspuh, busiti burgijom kroz sace ili... Ako jos imas i neku fotku, za nas noob-ove... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Stavićemo neku polovnu..dok ne nadjemo 19 felnu..

 

ili možda taj set K66 :stabre:

 

ali da bi bio neki ozbiljniji popust..treba nas više nego dvoje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Stavićemo neku polovnu..dok ne nadjemo 19 felnu..

 

ili možda taj set K66 :stabre:

 

ali da bi bio neki ozbiljniji popust..treba nas više nego dvoje..

 

Ajd´ odluči se pa javi, možda bude i kraće od tri nedelje.

 

Set nije više od 130€ ;), a ako će i bmilojkovic dogovorićemo se da bude i popust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel mozes malo da pojasnis to oko hvatanja lamela? Shvatio sam da bolje hvataju, ali mi nije jasno da li si mislio da manje proklizavanju pa bolje vuce motor ili brzo hvataju na popustanje kvacila, da ne kazem da cimnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ko je zainteresovan za gume nek se javi B@netu..

 

Ja sam se dogovorio za prednju K66..prenećemo utiske kada stigne..

 

@bmilojkovic.. čuo si 130 set..naručuj ako hoćeš..

 

Dobre gume su potrebne na početku i kraju sezone..u avgustu mogu i lubenice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Ko je zainteresovan za gume nek se javi B@netu..

 

Ja sam se dogovorio za prednju K66..prenećemo utiske kada stigne..

 

@bmilojkovic.. čuo si 130 set..naručuj ako hoćeš..

 

Dobre gume su potrebne na početku i kraju sezone..u avgustu mogu i lubenice..

OK, evo saljem mail Banetu, da ne bude bas da na forumu ugovaramo kupoprodaju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

@ bmilojkovic

 

Nisam slikao ceo postupak vec samo izvadjen katalizator, al sad cu nesto da nadjem da sklepam i okacim

 

 

@zille

 

Hteo sam da kazem da je do te mere eliminisano proklizavanje kvacila, da kad pustim kvacilo kao sto sam ga do sada pustao motor bas lepo cimne. Zato sam i rekao ono za silen blokove i da hvata 'kao mace za dzemper' 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

@bmilojkovic

 

Evo uspeo sam nesto da sklepam. Pozajmio sam dve slike iz Blackbite-ovog posta (nadam se da se nece ljutiti).

 

Ja sam skidao ceo auspuh posto sam sekao i onu cevcicu na krivini. Takodje nisam busio sace nego sam izvadio ceo katalizator. Ko ne zeli da dira cevcicu moze samo zadnji lonac da skine i zavrsi posao. A ko zeli da busi sace, sece lonac samo na jednom mestu (crvena linija 1). Al idemo redom:

 

Skine se ceo izduvni sistem sa motora. Napred mislim da je imbus 8 (dva srafa i podloska), a pozadi kljuc 12 (dva srafa na ramu sa gumenim podloskama). Onda se razdvoji lovac od cevi. Mislim da je kljuc 10 (sraf pre levka na selni). Obratiti paznju na polozaj selne. Sad lepo lonac i brusilicu (sekac za auspuh, limarski noz, elektricna testera, bonsek...ko sta ima) sa sto tanjim kamenom. Pre nego sto se krene sa secenjem savetujem da se povuku dve linije sa obe strane lonca. Normalno (90 stepeni) preko vara, da bi kad se zavari sve bilo na svom mestu.

Prvo sam isekao deo posle levka (crvena linija 1) i tada se dobije ova slika:

post-20731-0-52281400-1332338240_thumb.jpg

 

Potom sam sekao deo pre levka (crvena linija 2). Isto povuci flomasterom normalne linije preko vara radi lakseg varenja naknadno. (Mada sam ja taj deo pecnuo kada sam montirao cev i zakacio lonac. Taman sam usput popravio fabriku, posto nikada nije mogao bas lepo do kraja da nalegne.)

Nakon toga bi katalizator trebao sam da ispadne. Izgleda ovako:

post-20731-0-37536800-1332338985_thumb.jpg

post-20731-0-15119100-1332339003_thumb.jpg

 

 

Onda sam secnuo cevku na krivini na kojoj stoji SAI ventil (crvena linija):

post-20731-0-85180500-1332339451_thumb.jpg

 

Ko ne zeli da sece cevku neka samo izgradi SAI ventil i zacepi parcetom aluminijuma i pastom za dihtovanje auspuha kao na slici. U svakom slucaju bi trebalo onemoguciti da vazduh tim putem ulazi u airbox. Mnogo je primera po netu da se airbox istopi kada ventil zakaze. Isto tako, zbog toga hoce auspuh da 'vraca kusur' (da puca) na zatvaranju gasa.

 

Sad se lepo skinu sve pucne (opiljci) od secenja i lepo se sve pripremi za varenje. Poklope se one linije od flomastera sto smo vukli normalno preko vara, pecne se na par mesta i potom vari. Kao sto sam vec rekao, ja sam vario deo pre levka (kod selne) kad sam montirao cev i lonac na motor da bi popravio fabriku jer taj deo nikada nije mogao lepo da nalegne do kraja. Potom (ko ima mirnu ruku i zelju) varovi se obruse i zafarbaju. Kod farbanja, budite sigurni da koristite kvalitetnu farbu za visoke temperature!!! Moze se farbati i cela cev i ceo lonac. Ali kao sto rekoh...budite sigurni da je farba odgovarajuca i kvalitetna!!! Mene je farbar solidno za(.)ebo i tako mi je cela cev pobelela posle gazenja masine 300km. Sreca nije i lonac. Al sad opet moram da skidam i farbam.

 

Kada se sve zavrsi i lepo osusi, ne bi bilo lose namazati malo paste za dihtivanje auspuha sa obe strane podloske (izmedju agregata i pocetka cevi). Em ce 100% dihtovati, em podloska nece ispadati pri montazi. Istu pastu upotrebiti i na delu gde cev ulazi u lonac. Sve srafove postepeno stezati i voala...cat free exhaust!!!

 

Nadam se da sam bio dovoljno razumljiv...tu sam za eventualna pojasnjenja. Za vikend bi trebali da ga ponovo farbam, pa cu okaciti i slike konacnog proizvoda (posto sam prvi put u zurbi zaboravio, a sada (posle puta) je za sve samo ne za slikanje 0ljut2.gif)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мунгосе, јеси ли проверио да цевка смог.-пумпе (или САИ, како пишу) није ушла и у унутрашњост гране? На мом моторину је улазила читав сантиметар, па сам ликвидирао читаву ту грану.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

@mungos55

 

Hvala puno na detaljnom opisu, vrlo korisno!

 

Samo jos jedno pojasnjenje - moze li nekako da se odstrani katalizator ako se auspuh presece samo na jednom mestu (po liniji 1) ili mora i po liniji 2? Cisto da postedim auspuh jos jednog secenja i varenja...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

@Zorge

 

Kod mene to nije bio slicaj. Bio je 'clean cut'. Nista nije bilo unutra.

 

 

@bmilojkovic

 

Moze da se sece samo na jednom mestu (linija 1) bas kao sto je na slici. U tom slucaju bi moralo da se raskopa sace sto je relativno lako za uraditi. Ali ostaje cevka u kojoj je bilo sace koju je po meni nemoguce izvaditi bez reza po liniji dva. U principu nije neophodno vaditi tu cevku ali bez nje izduvni gasovi pre stizu u lonac i ravnomernije (iz cevi se sire kako se siri i lonac). Gde je jedan var tu je i drugi...taman se usput popravi i fabrika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Cbr600f3

E ovako,danas krenuo da se vozam malo,i bukvalno je bilo malo jer posle par stotina metara mi se probusi zadnja guma,krenuo da se vracam kuci i tako par puta pogledam nazad gumu da li jos drzi da mogu voziti ili ne,gledaju ci tako u zadnji tocak naletim u neku dobru rupu i crkne mi kilometar sat,inace malo je falilo da se razbijem ali nisam..e skinuo ja tocak zadnji,odneo gumu kod vulkanizera i otisla na ventilu,a vec je bila tamo krpljena i sad on nema unutrasnju novu,probace to napraviti,a kao ice za nedelju dana u madjarsku pa ce uzeti novu unutrasnju da stavimo..sad mene zanima da li je neko kupovao vec novu unutrasnju gumu? gde i posto je bila? da znam koliko moram odvojiti para za to,a i da me vulkanizer ne odere..

 

 

 

mungos55

 

Gledam slike ovog tvog motora,moj je bukvalno isti takav :D crn,bez nalepnica..i reci mi koliko te izaslo ono Motulovo ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Cbr600f3

I evo sad gledam na ovom svom da li ja imam taj SAI ventil,gledam tu na slikama pa mi se ucinilo kao da ja to nisam video na svom,i stvarno izasao napolje da vidim i nemam ga,vec je neko nesto prepravljao :D tkd sa tim necu morati imati posla,verovatno je onda vadjen i katalizator..:) ali pricao sam nesto sa mojim majstorom treba da nabavim prohromski lim pa mozda budemo pravili drugi top za Qingqi ako bude nesto od toga,a nadam se da hoce bice te obavesteni i videcemo kako ce raditi sa tim i to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Da li je neko menjao pakne za prednju disk kocnicu? Posto su i gde se mogu nabaviti? Hvala unapred. :)

 

Ukucas lepo u Pretraga... (forumi) rec plocice i drugi post u rezultatima ce biti odgovor na tvoje pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja