Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Sigurno ima vec napisano, al` bih zamolila nekog od kolega... Na kol`ko se duvaju gume? :D

Najbolje da bacis pogled sta pise na samim gumama - to je proizvodjac predvideo.

Kod mene su fabricke i na njima pise 280kpa (to znaci 2,8 bara).

 

 

p.s. Podsetnik, da ne zaboravis: pritisak se meri dok su gume hladne.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Nadalina: Imas otpozdrav :) vidimo se uskoro. 1zdravo.gif

 

@Zile: U pravu si, zaboravio sam da je kod mene vece opterecenje. Preporuceno je 2.2.

 

 

---

 

Nego, neki ljudi kazu da se ulje menja na 3000 a negde pise na 1000 (i ulje i filter). Malo mi je precesto na 1000, sta znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Na prvoj strani kaze da se zameni ulje na svakih 1000km, a na drugoj strani ispada da treba na svakih 5000km (sto je previse). 0stabre.gif Pre ce biti 1000. ;)

 

U tabeli postoji "transmission oil", a to je prakticno isto sto i engine oil u slucaju nasih motora. A i terminologija im nije bas najpreciznija: "lubricant" i "oil" (to bi trebalo da bude isto).

 

p.s. Vidim da preporucuju 10w30, a kod nas sam video jedilo Elf ulja te specifikacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja menjam na 4 hiljade i nikad nisam imao problema zbog toga, niti cu imati. To sto je litar, ne menja nista, jer nije litar u v8 masini, nego za jedan cilindar.

 

Sto se tice toga koliko staje, manuel je krajnje precizan. Be zamene filtera sipati 1.0L, sa zamenom filtera 1.1L, a ako se otvara agregat sipati 1.2L. Vise puta provereno i tacno u gram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ulje menjati na 3000 samo ako se vozi po prasini. Ovako, 4000-5000km bez problema.

Како прашина утиче на интервал замене?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Baš bezveze tih 1.1 l za zamenu sa filterom..

 

Dodao bih samo da dosta nas koristi razna elf ulja.. predstavništvo im je u enjubovom centru i tu su i najbolje cene..

 

Imaju moto mineralno ulje..kao i ostala.. cene su povoljne a proizvođač je francuski..

 

znači sigurno nije divča koju je najgore sipati u agregat..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Ja menjam na 4 hiljade i nikad nisam imao problema zbog toga, niti cu imati. To sto je litar, ne menja nista, jer nije litar u v8 masini, nego za jedan cilindar.

 

Sto se tice toga koliko staje, manuel je krajnje precizan. Be zamene filtera sipati 1.0L, sa zamenom filtera 1.1L, a ako se otvara agregat sipati 1.2L. Vise puta provereno i tacno u gram.

 

Ovo kaze manual...hmmm

 

post-20731-0-91717500-1331803161_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pazi, ja uvek kad menjam sipam tacno litar i to mu dodje negde izmedju min i max, tako da litar zavrsava posao. Ali kad sam otvarao agregat, morao sam da sipam 1,2l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ocigledno je da nemamo isti manuel, ali se ja nekako vise uzdam u ovaj moj (bez ljutnje) posto je skinut sa mychinamoto foruma.

 

Ko ne zna spanski i portugalski, ima prevodilac, pa neka proba.

 

post-6674-0-04425100-1331803662_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Sto bi se ljutio?!...svasta 1neznam.gif

I ja sam ovaj moj skinuo sa njihovog foruma. Vrlo verovatno je cak i ista tema, samo engleska verzija (dva posta nize). Posto sam video i tu portugalsku verziju. Mada vidim da je bas dobar i kvalitetan PDF dokument...sad cu da skinem i tu verziju, zbog slika barem.

 

Ja znam da za ovih 5 zamena uja nisam mogao da potrosim kanticu ni jednom...nema trika. Naravno, menjao filter svaki put, satima se cedio, ljuljao ga, obarao, pa cak i sisaljkom za ulje jurio ulje po karteru. Ni posle engine clean-a. Ma jok...nece i nece

 

Bas mi cudno jer nije to mala razlika...nekih 20ak% posto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ozbiljno?

 

Jbt, ja svaki put pustim da iscuri ulje, skinem filter, malo ga izverglam par puta da sve izbaci i to je to. Sunem celu kanticu i bude na pola imzedju min i max, mozda malo preko.

 

Skini manuel, slike su odlicne, meni je dosta pomogao pri rasklapanju i sklapanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Au sto su dobre slike u ovoj verziji !!! 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

 

Sada se setih da cak i na dekli pise kilo ulja kada se sipa...

post-20731-0-61692400-1331806879_thumb.jpg

 

...ali da ja sipam nekih 900+ml i na F sam, a ti celo kilo i na pola 0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

 

Bice da postoje razlicite dekle ili je do odlivaka...jedino mi je to logicno. Ali kada se uzme u obzir poreklo...to mi odjednom zvuci sasvim moguce 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Zile, jel i u tvom manualu pise da je preporuceno ulje 10W30? (Isto pitanje i za mungosa i njegov manual :))

Kod mene kaze:

 

post-17451-0-44422600-1331807994_thumb.png

 

 

 

Sad gledam ono ELF ulje 10w30 na njihovom sajtu, i tamo pise da je za 2T motore. Steta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Takodje bio u zabludi oko kolicine ulja koju valja sipati pri zameni..

 

Pored manuala na engleskom i portugalskom imam i original manal za Suzuki DR 200 i ovaj podatak za kolicinu ulja pri zameni je razlicit u sva tri!

 

Na dekli pise 1000ml pa toliko i sipam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Tema bas zivnula u zadnje vreme, pa kad ste vec svi tu, da vas iskoristim malo. :)

 

Zamenio bih gume na motoru i stavio bih neke koje bi, koliko god je to moguce, bile prilagodjene laksem off-roadu. Znam da je zbog velicine felni izbor vrlo suzen i ja sam jedino nasao Heidenau K66 LINK. Da li je neko od vas stavljao neke 'grublje' gume, imate li neki predlog, ideju?

 

Ne znam da li je pametno napraviti kombinaciju guma razlicitih proizvodjaca (samim tim bi se razlikovao i model, verovatno i dimenzije), koliko bi to remetilo ciklistiku motora?

 

I samo jos jedna stvar - kako najjednostavnije da ugradim filter za gorivo? :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Zile, jel i u tvom manualu pise da je preporuceno ulje 10W30? (Isto pitanje i za mungosa i njegov manual :))

Kod mene kaze:

 

post-17451-0-44422600-1331807994_thumb.png

 

 

 

Sad gledam ono ELF ulje 10w30 na njihovom sajtu, i tamo pise da je za 2T motore. Steta..

Citaj malo bolje. 10W30 ili 5W30 koristiti na temperaturama nizim od minus 35 stepeni.

Kod mene stane oko 1.1L bez zamene filtera, i oko 1.2 sa filterom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja